Narty - skionline.pl
Jump to content

golla

Members
 • Posts

  37
 • Joined

 • Last visited

1 Follower

About golla

 • Birthday 01/14/1981

Personal Information

 • Imię
  Ruda Mać
 • Miejscowość
  Ładna i ciepła
 • About me
  biolog molekularny lubujący się w strzelankach, podróżach, autach i swoim chłopie; komponuję także muzykę i miewam rozwiane włosy- typowe dla szalonego naukowca :P

Ski equipment

 • Narty marka
  Salomon 24LH

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

golla's Achievements

Początkujący

Początkujący (2/6)

10

Reputation

 1. Jedyne, co jeszcze cenowo pasuje to www.bensbus.co.uk Mają transport ustawiony pod konkretne loty i dzięki temu nawet na nasz późny lot jest bus. Za 2 osoby 49 funtów, ale to i tak lepsze niż 111 funtów jakie znalazłam gdzie indziej albo czekanie na autobus do 5:45 rano... Może taka informacja się komuś przyda. Jakby ktoś jednak coś wiedział w temacie to proszę pisać.
 2. Hej, potrzebujemy transport 12 marca (sobota) z Grenoble do Les 2 Alpes. Lądujemy 20:20 w Grenoble. Busy już nie kursują o tej godzinie, z tych, które sprawdziłam. 2 osoby, 1 torba, bez sprzętu. Ktoś coś wie może, jak się dostać?
 3. Czy ktoś może napisać mi szczerze jakie są aktualnie warunki w Zieleńcu? Już prawie zarezerwowałam pokój na weekend tam (nigdy nie byłam), ale na fb przeczytałam opinie, że warunki są tragiczne, że miejscami trawa i żwir na trasie. Jak to wygląda?
 4. O, ale fajnie. Nowa Osada? Nie słyszałam. Fajnie to wygląda. My kiedyś byliśmy w Białce. Dało się pojeździć jedynie w "nocy". W dzień istny koszmar, korki na drodze i przy wyciągach. Pojechaliśmy wtedy dalej... na Kaprun i też wtopa, bo przez 3 dni był w ogóle nieprzygotowany (babka powiedziała nam, że jak w końcu zrobi się dobra pogoda to wyratrakują; ludzie tam chodzili a nie jeździli...). Masakra a na koniec zaczął nam ciec płyn hamulcowy ha ha. ... ... ... Ja teraz celuję w Zieleniec. Nie byłam tam a mieszkam teraz dość blisko.
 5. Szukam pokoju, który byłby do wynajęcia na weekendy w Szklarskiej. Z tym jest zawsze problem, bo właściciele liczą na turnusy a ja mieszkam niedaleko Szklarskiej i chciałabym zostawać tam na weekendy na narty a w tygodniu wracać do pracy. Ja + mała 16-letnia, bezproblemowa suczka. Sprzątam po niej jeśli chodzi o załatwianie się (w domu oczywiście czysta). Jeśli ktoś ma namiary na taki pokój to proszę o kontakt.
 6. golla

  Hintertux Latem.

  No to super. To jednak odwalili niezłą manianę. Nie wiem czy na Kitzsteinhornie tak jest czy co, bo pamiętam, że nawet babka od pokoju mówiła, że szkoda, że już jedziemy, bo ładne dni się zaczynają i będą trasy przygotowane. Uznaliśmy więc, że to normalne.
 7. golla

  Hintertux Latem.

  Dumpling a możesz mi napisać, może na priv, bo do wątku nie pasuje, jakie ośrodki masz na myśli? Byliśmy w styczniu na Kaprun, ale nie trafiliśmy z pogodą i to podobno przez nią trasy były nieratrakowane. Mulda na muldzie, bardzo słabo się jeździło. Nasz ostatni dzień był pierwszym ładnym z całego tygodnia ładnych dni, ale i tak nie wyratrakowali tras (pewnie czekali na cały jeden ładny choć to dziwne, bo we Francji też miewaliśmy taką pogodę i trasy były przygotowane). A uciekliśmy do Kaprun z Białki Tatrzańskiej (tam był korek na ulicy do zjazdu na parking, resztę możecie sobie wyobrazić). Hintertux w maju też odwiedzimy. Narty zimą chyba do lamusa, jak dla nas ha ha.
 8. golla

  Hintertux Latem.

  Na 2000m jest jeszcze zielono. Jechaliśmy zimą, bo zima to zima i jakoś kojarzy się z nartami. Teraz jesteśmy bardziej przejazdem (nie docelowo) w Austrii i specjalnie się nie nastawialiśmy a tu miłe zaskoczenie. Ta 1 trasa to z wątku o lodowcach Latem (tu czytałam).
 9. golla

  Hintertux Latem.

  Hej, chcemy wam powiedzieć, że narty zimą mogą się schować. Jesteśmy teraz na Hintertuxie (koniec września). Jesteśmy opaleni, jest bardzo ciepło na 3000m a bajki o jednej czynnej trasie... Łącznie jest 8 tras niezależnych + kombinacje jakie można sobie połączyć z tych wszystkich (ok. 20km tras). Świetnie utrzymane, szerokie no i ten klimat. Na dole zielono, zero problemów z dojazdem, parkingi puste, stoki też, bo ludzie po szlakach chodzą. Byliśmy na Kaunertalu zimą, na Soldenie zimą, na Chopoku (o mamo) zimą. Wszystkie te lokalizacje w podanych terminach mogą się schować przy letnim Hintertuxie. Jedynie Les 2 Alpes wiosną (kwiecień/maj) może konkurować, ale na 3000m za zimno. Szkoda, że wcześniej się tu nie wybraliśmy.
 10. A my właśnie wróciliśmy z Les 2 Alpes. Gęby opalone- bajka... jednak śnieg w dolnych partiach pod koniec pobytu zaczął powoli topnieć więc to ostatki.
 11. Wróciliśmy. Droga prosta i jakoś dało radę, ale tylko dzięki darmowym niemieckim autostradom : P
 12. Wróciliśmy i nie musieliśmy korzystać z ubezpieczenia, ale przed wykupem polisy PZU, który odbył się u mnie w domu a nie przez net jak kiedyś z mBankiem, przedstawicielka odpowiedziała mi na wszystkie pytania (wcześniej zadałam jej przez telefon i na miejscu na wszystko odpowiedziała- sama jeździ z rodziną na nartach). Ubezpieczenie PZU obejmuje rekonstrukcję więzadeł kolanowych. Aniula- EKUZ pokrył koszty rekonstrukcji więzadeł? Mieliśmy EKUZ też. Czyli EKUZ może więcej niż mi się wydawało. W sumie racja, bo EKUZ uprawnia do skorzystania z tych samych usług, z których skorzystałby na naszym miejscu obywatel danego kraju. Jak to właściwie działa? Ta polisa PZU nie odnosiła się jedynie do narciarstwa, ale np. jeżeli robolałby mnie ząb to też mogłam z niej skorzystać. To wtedy co? Idę do dentysty i pokazuję EKUZ czy dzwonię do PZU? W sumie sam EKUZ powinien starczyć. Chyba że w danym kraju dentysta jest płatny, zresztą tak jak u nas. Nie wiem czy wiecie, ale jest u nas pewien myk, zapisany w prawach pacjenta, o którym wiele osób nie wie. Oczywiście wymaga on pewnej zabawy, jak to u nas, ale warto czasami z niego skorzystać. Jeżeli zabieg, który macie mieć wykonany jest odwleczony w czasie a jego wykonanie jest niezbędne do prawidłowego funkcjonowania tj. pracowania (np. z rozwalonym kolanem autem nie pojedziecie do pracy ani nie wytrzymacie przy biurku) lub też zachowania zdrowia (np. operacja musi być wykonana pilnie, bo jak nie to ma negatywne skutki) to macie absolutne prawo skorzystania z usługi płatnej a potem, na wasz wniosek, NFZ zwraca wam koszty tego zabiegu. Parę miesięcy temu w radiu była długa audycja o prawach pacjenta i o tym, że pacjenci ich nie znają. Oczywiście NFZowi jest nie na rękę, aby je znali, ale istnieje takie prawo i w przypadkach jak np. odwleczona rekonstrukcja więzadeł krzyżowych macie całkowite prawo do ubiegania się o zwrot z NFZ, jeżeli wykonaliście zabieg płatny.
 13. Jedziemy w piątek na narty za granicę. Zawsze braliśmy ubezpieczenie mBanku, ale czytałam, że jest beznadziejne i że nie obejmuje rekonstrukcji więzadeł. W necie wyczytałam, że PZU i Warta mają ubezpieczenia na narty z rekonstrukcją, ale... sprawdziłam OWU i ani PZU ani Warta nie mają takiego zapisu... Jakie ubezpieczenie polecacie. Jeżeli chodzi o obsługę klienta to bardzo dobre opinie (poza paroma wyjątkami, ale wiadomo że bywa różnie) ma PZU. Ma też niezłe kwoty (lepsze niż Warta). Mamy EKUZ też.
 14. A właśnie z EKUZ. Który wniosek mam złożyć jeżeli jadę na narty do Francji na 10 dni? 1. Wniosek o wydanie EKUZ dla osób ubezpieczonych - wyjazd turystyczny (interaktywna formatka) 2. Wniosek o wydanie EKUZ dla osób ubezpieczonych - wyjazd turystyczny (PDF) 3. Wniosek o wydanie EKUZ dla osób wskazanych w art. 2 ust. 1, pkt 2, 3 ustawy z dnia 27 sierpnia 2004 r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych (interaktywna formatka) 4. Wniosek o wydanie EKUZ dla osób wskazanych w art. 2 ust. 1, pkt 2, 3 ustawy z dnia 27 sierpnia 2004 r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych (PDF)
www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
 • Create New...