Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

marcus

Użytkownik forum
  • Liczba zawartości

    201
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    6

Zawartość dodana przez marcus

  1. Botek, czyli "kapeć" już po kilku dniach na stoku stanie się obszerniejszy ale skorupa już nie, jeśli chcesz zobaczyć jak będzie pasował but 270 w porównaniu do 265 to koniecznie trzeba zwrócić uwagę o ile skorupa buta 270 jest dłuższa od tej 265. Długości skorup nie zmieniają się liniowo wraz ze zmianami numeru, czasami ten przeskok wynosi np 6 mm a innym razem 11 mm. Shell fitting jest najważniejszy, 10-15 mm miejsca za piętą powinno być w tym modelu OK.
  2. Niewiele mi to mówi, ale w San Martino, choć nie jest to mega-stacja, można sobie całkiem "mocno" pojeżdzić. Długie trasy to Tognola, z majestatycznym Pale di San Martino w tle, i Col Verde z bardzo wygodną kabinówką, okolica to Passo Rolle gdzie też można spędzić dzionek nie nudząc się, dalsza okolica to Predazzo a tam kabina do Pampeago i Obereggen z pełnym wyborem tras. Byłem w SM kilkakrotnie, zawsze wracałem zadowolony, najlepsze piwo było w La Stube ( z bawarskich lokalnych browarków ) a pizza w Sass Maor.
  3. Dziewczyna nigdy nie nauczy się jeździć bez opanowania podstaw, Paulo, nie daj się znieczulić "miodziem" lejącym się z monitora, mnóstwo pracy przed Tobą, zacznij następny sezon z głową, jeśli zależy Ci na opanowaniu jazdy w prawidłowy sposób to zainwestuj w naukę i choć ciężko u nas o dobrego instruktora, życzę powodzenia.
  4. Poniżej jest film ze skrętami o różnym promieniu i w różnych warunkach, kije są w użyciu zawsze. Opłaca się opanować i ciągle szlifować tę umiejętność, bez tego skuteczna jazda śmigiem, po muldach, na stromych stokach, w głębokim śniegu itd, jest nie do pomyślenia.
  5. Skoro już jedziesz z kijami to zacznij robić z nich właściwy użytek, twoja jazda na tym zyska i może nawet polubisz śmig.
  6. Nie, ale będą cuchnąć:biggrin:
  7. marcus

    hot gear bag

    Można spróbować kupić u producenta. http://skigearbag.com/classic110v-1.aspx
  8. Kontrrotacja, byle niezbyt obszerna, pozwala utrzymać piętki nart w śladzie przy wyjściu z wirażu, wiem że są środowiska eliminujące ją, preferujace jazdę w pozycji prostopadłej zawsze i wszędzie, ale wystarczy obserwować uważnie co robią dobrzy slalomiści by uznać że ten ruch się opłaca. Zamykanie skretu zamachem ramienia to moim zdaniem błąd, przy braku kontry taki manewr grozi wręcz rotacją i wejściem w ześlizg, a nie tego nam trzeba, wystarczy cały czas trzymac ramiona w pozycji która pozwoli wbić kijek w kierunku linii spadku stoku jak najoszczędniejszym ruchem, z nadgarstka.
  9. Zdazyło mi się takie " spotkanie III stopnia " juz dwukrotnie, za kazdym razem najechanie przez zafiksowanego carvo-palanta z boku. Raz leczyłem rozwalony bark przez dwa lata. Współczuję Nico.
  10. Może być lepiej: - Nie ma kontbalansu i ani grama kontrrotacji, robisz klasyczne " wahadełko " czyli generujesz kąty poprzez pochylenie całego ciała a moim zdaniem góra, od pasa, powinna być stabilna, kąty powinny być generowane poprzez pochylenie stóp. - zbyt mocno obciążasz wewnętrzną nartę i jedziesz ze zbyt dużym wykrokiem. - ramiona trzymasz prawidłowo ale kijków nie używasz, spróbuj choćby lekkiego " stuknięcia " grotem, to poprawi rytm i sylwetke. To wszystko razem powoduje że Twój karwing nie jest zbyt pewny, gubisz cięty ślad. Oczywiście na takim stoku i w takich warunkach można tak się bawić ale uważam że właśnie taka jazda prowadzi do utrwalania złych nawyków o których mowa powyżej, gdy zrobi się stromiej i śnieg nie będzie tak przyjazny pojawią się kłopoty. Twoje duże plusy to: - równowaga i brak obszernych odciążeń w górę co sprawia że retrakcja jest b.dobra i szybka. - Jesteś elastyczny, poruszasz się płynnie. Dodaj do swojej jazdy kontrbalans i troszkę kontrtotacji, zminiejsz wykrok ( w momencie retrakcji cofnij wewnętrzną stopę do tyłu ) a od razu awansujesz o klasę wyżej. Weż przykład z sylwetki tego chłopaka, broń Boże jego stroju;): http://vimeo.com/20241578
  11. Obawiam się że termin " rotacja " pojmujemy w różny sposób:confused: Bode ma wiele fatalnych nawyków i problemy ze sprzętem ( buty ) ale...jest wspaniałym atletą, dzięki temu jest w stanie swoje techniczne " ułomności " kompensować i od czasu do czasu stać go na wynik, zbyt często niestety odwiedza krajobraz:)
  12. Nie, po prostu na tym stoku i w tym ćwiczeniu ( power rel. ) wyrażne zaznaczenie CA jest niepotrzebne, za wolno i płasko, to jedno, po drugie zwróć uwagę na ułożenie rąk, wewnętrzna prowadzi - to oznacza że pozycja nie jest 100% square i nie ma ryzyka rotacji a o to w tym wszystkim chodzi - jeżdzimy z CA by unikać rotacji i mieć pewnośc że krawędzie nie puszczą.
  13. No to masz takie samo zdanie jak HH, on też premiuje prostotę. Ja uważam że jego system PMTS jest bardzo prosty i logiczny, jak kazdy dobry system jest oparty na praktyce i doświadczeniu. Facet ścigał się i trenował jeszcze w czasach braci Bachledów, b.miło ich wspomina, potem szkolił i trenował przez kilkadziesiąt lat w Canadzie i US - moim zdaniem wie b.dużo. Przeczytaj " Essentials of skiing ", może zmienisz zdanie.
  14. No to masz takie samo zdanie jak HH, on też premiuje prostotę. Ja uważam że jego system PMTS jest bardzo prosty i logiczny, jak kazdy dobry system jest oparty na praktyce i doświadczeniu. Facet ścigał się i trenował jeszcze w czasach braci Bachledów, b.miło ich wspomina, potem szkolił i trenował przez kilkadziesiąt lat w Canadzie i US - moim zdaniem wie b.dużo. Przeczytaj " Essentials of skiing ", może zmienisz zdanie.
  15. Co konkretnie przeczytałeś ? Ja mam komplet:cool: Początkowo podchodziłem do tego jak przysłowiowy pies do jeża ale po lekturach a przede wszystkim po aplikacji jego rad bezpośrednio na stoku stwierdziłem że to działa. Jeśli chodzi o CA to on wyrażnie zaznacza że nie jest to pozycja którą się przyjmuje i trwa w niej przez cały skręt, należy zachować proporcjonalność CA w zależności od nachylenia stoku, a tym samym kąta zakrawędziowania ( tipping ) i prędkości, ten ruch to kontinuum i w ten sposób stosują to zawodnicy. Nawiasem mówiąc w systemie PMTS najważniejszy jest tipping czyli pochylanie stóp, tam się wszystko zaczyna bo tam jest pierwsze ogniwo łańcucha kinetycznego. Jedno wiem na pewno, od kiedy zmieniam technikę zauważam zmniejszenie wysiłku i poprawę pewności czyli polepszenie balansu i trzymania. Moim zdaniem każdy kto czuje że dopadła go stagnacja tylko skorzysta aplikując sobie PMTS.
  16. Z kontrotacją jest tak że musi jej być dokładnie tyle ile trzeba, nie za dużo i nie za mało, ma być w sam raz. Wiele zależy od zawodnika i trasy, jedni zaznaczają CA/CB bardziej np Innerhofer inni mniej np Cuche, to wynika w sporej mierze z różnic w ich budowie, na trsie SL widać to wyrażnie a w konkurencjach szybkościowych już nie bo tu nie ma takiej potrzeby, niemniej CA/CB jest obecne zawsze. Właśnie oglądam sobie zawody drużynowe na MŚ w GaPa, przejazdy GS parami, startuje kilkanaście nacji - wszyscy zawodnicy stosują CA i CB, bo to jest techniczne abecadło bez którego nie da sie przejechać trasy skutecznie i bezpiecznie.
  17. Cieszę się niezmiernie że sobie o tym przypomniałeś Jeszcze trzy sezony temu jeżdziłem w pochyleniu i w square, to było cool, teraz się nawracam na tipping, CB i CA i muszę ze zgrozą skonstatować że zmarnowałem kilka dobrych lat...cóż, lepiej póżno niż wcale.
  18. Posłuchaj, nikt nie udzieli Ci wiążącej rady bo tu chodzi o Twoje stopy. Czuję się nieco bardziej kompetentny bo wszystkie moje dziewczyny:cool: mają Twoje parametry i wszystkie jeżdżą w butach o indeksie 80 i 90, nawet swoją księgową zapakowałem w takie buty mimo że jej umiejętności to najwyżej żałosne 4, ale daje sobie radę i wręcz twierdzi że dopiero teraz zaczyna panować nad nartami. Jaki wniosek ? Flex to sprawa drugorzędna, liczy się dopasowanie skorupy do stopy, można mieć dopasowane 80siątki i czuć się w nich znakomicie lub żle dobrane 60siatki w których każda godzina to tortura, bo są zbyt duże...
  19. Wybierz buty z indeksem 80, będzie OK pod warunkiem że nie kupisz za dużych, muszą być dopasowane idealnie.
  20. For you Jack, a quote: [...most of the anti-counter establishment promotes skiing in square stance. A square stance is not strong in edging , merely adequate. It's hard tu find and hold. It only takes a tiny glitch to lose square, and losing it inevitably leads to rotation with its lack of performance. Countracting works in tandem with counterbalancing, and helps to maintain it. A square position often raises the outside hip. This lets go of any counterbalancing you have, leaning the shoulders and hips into the turn, destroing your edge grip...] Osobiście jestem adwokatem powyższych tez. BTW, Gurshman, hm, zalatuje hochsztaplerstwem a w jego jeżdzie nie ma nic co chciałbym emulować, nigdy nie byłem wielbicielem " szkoły rosyjskiej ";). To oczywiście moje, prywatne, zdanie.
  21. W którym numerze NTN jest ten artykuł Kurdziela ?
  22. Koniecznie musi być HEAD ? Przykładowo Fischer Progressor 9+ może być tańszą alternatywą.
www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...