Search the Community
Showing results for tags 'stubai'.
-
W zeszłym roku Austriacy postanowili powalczyć z Włochami którzy robią 3 takie ultradługie zawody o tytuł najdłuższego giganta na świecie. Po zapowiedziach 10 km i 250 bramek na lodowcu Stubai natura pozwoliła tylko na 6,2 km.W tym roku II edycja już przy tym została,bramek było 160.Po niezbyt udanym wynikowo sezonie krajowym udaliśmy się więc tam z kolegą na zawody ostatniej szansy. Znalazłem się tam w dobrym towarzystwie,Franciski Grietsch /zdj.6/,z którą niedawno spotkalem się na Gardenissimie,Rolanda Leitingera czy miejscowej legendy,Günthera Madera.O 6 rano puszczono dla zawodników kolejkę ,pół godziny na oglądanie i wyjaśnienia logistyki ,dość skomplikowanej, gdy jest się pierwszy raz.Trasa jak na zawody przygotowana niezbyt ,ale to kwestia upału w piątek,gdy wszystko płynęło.Miałem dobry 62 numer na 340,wyglądało,że pojadę po równym lodzie.Niestety skorupa połamała się już na grupie tych z World Cup ,co mnie zaskoczyło,gdy wjechałem nagke w te wyrwy.Było wyzwaniem,wytrzymać 6,2 km takich dziur.Udało się, wypadek miałem dopiero w łazience po powrocie do kwatery. W przyszłym roku 20 kwietnia znów się tam zjawię,mam nadzieję ,że aż takich upałów nie będzie... 20260418_104131.mp4
-
Hej, Czy dla wizyty na Stubaiu najlepszą bazą wypadową jest Neustift im Stubaital?
- 53 replies
-
Tuż przed pandemią odwiedziłem Stubai pierwszy raz… i wówczas, razem z @JC miałem słoneczko. Dzisiaj swój debiut na tym lodowcu miała Paula… i słoneczko było… ale mocno schowane. Pod koniec dnia się przebiło przez chmury, śnieżycę i silne podmuchy wiatru… a w zasadzie nie ono, a błękitne pasma nieba. Warunki pod nartą super, dla oczu - fatalne. Płaskie światło i widoczność tylko chwilami na niewielkich fragmentach tras. Pod koniec dnia - poprawiło się. Tak, czy inaczej fajnie pojeżdżone - razem z wyciągami ok 94 km. No i pizza pyszna zjedzona 😃 Początek dnia… Przecierać się zaczęło od dołu - trasa zjazdowa, skiruta czynna do samiutkich parkingów. Im wyżej tym słabiej… Lodu na lodowcu dramatycznie ubyło - orczyk z poniższego zdjęcia skończył swój żywot. Pierwsze oznaki poprawy pogody: Widoki bajka… Można patrzeć godzinami 😃 Trasy zaliczone wszystkie otwarte - zamknięta czarna i tamtejsze krzesło. No i kultowy wyciąg nadal stoi… 😃 marboru 😃 No i zbliżenie na horyzont… czyżby tam gdzieś Dolomity? Ktoś określi te pasma górskie? Bajka: A te szczyty w chmurach, to? Wie ktoś? To łatwiejsza zagadka? Szczyt? Koniec dnia i kolejna przygoda za nami. Szybko ucieka czas na nartach… Tradycyjny TikToczek… v24044gl0000ctvadk7og65pb7fr447g.mp4 I tym czasem, do jutra. A będzie Axamer. Pozdrawiam marboru
- 1 comment
-
- 2
-
-
- stubaier gletscher
- stubai
-
(and 2 more)
Tagged with:
-
W powyższym terminie wybieram się na Stubai. Nie byłem tam jeszcze nigdy. Jeśli ktoś z Was byłby w okolicy można się spotkać. 🙂 Planuję kilka dni na stoku, i jakieś niezbyt ciężkie skitury po okolicy w zależności od warunków. Czy macie jakieś rady odnośnie miejsc kulinarnych w całej dolinie i na lodowcu? Co prawda będziemy mieć apartament z kuchnią, jednak planujemy też wyskoczyć gdzieś do knajpy z lokalnym jedzeniem.
-
Będąc w stolicy Tyrolu - Innsbrucku i mając w kieszeni skipass SKI Plus City, możesz korzystać z wielu ośrodków narciarskich, tych dużych i tych bardzo małych. Postanowiłem odwiedzić te drugie, w dolinie Stubai, w których nigdy nie byłem, aby pokazać Wam alternatywę do większych, bardziej zatłoczonych, bardziej "rozjeżdżonych" ośrodków. Materiału z mojego pobytu w dolinie Stubai oraz Innsbrucku nazbierało się tak dużo, że postanowiłem złożyć z niego dwa filmy. Już dziś zapraszam Cię na kolejny vlog, w którym będzie ciekawy "bonus". A teraz zapraszam do doliny Stubai w Tyrolu!
-
Witam. Trochę spóźniona relacja w z wyjazdu na Stubai -koniec stycznia tego roku Miały być cztery dni na nartach; wyszły 3,5 dni - ze względu na duże opuźnienię w przybyciu na kwaterę. W okolicach Chemitz zaczęła się taka śnieżyca że chwilami na niemieckim autobahnie poruszałem się z zawrotną prędkością 40-50km/h. Uspokoiło się dopiero za Norymbergą. Co do samych warunków narciarskich to b. dobre. Ludzi nie dużo - w zasadzie brak kolejek do wyciągów. Z dołu chodziła tylko gondola Eisgart. Na trasach też brak tłumu. Pierwszy dzień oraz drugi mocno pochmórno i bez widoków - ale nie tak żeby to utrudniało jazdę Na koniec drugiego dnia trochę przebijało się słoneczko Wieczorem drugiego dnia trochę szwendania się po Insbrucku Trzeci dzień już z rana zapowiadał się zdecydowanie lepiej widok z kwatery w Steinach am Brenner I taki też był cały czas lampa i świetny warunek narciarski - nawet te -10 -12 stC nie przeszkadzało zbytnio Podsumowując fajnie pojeżdżone, ilość i rodzaj tras jak na moje i dzieci preferencje i umiejętności ok. Temperatury trochę niskie ale można się było tego spodziewać w styczniu na wysokościach 2500-3200 m.n.p.m. W tym okresie pewnie lepiej by było trochę niżej - zdecydowała "polityka" karnetowa. Po podwyżkach w PL ceny w AT już tak nie rażą frytki na stoku niecałe 6 EUR; w miejscowości w której nocowaliśmy wielka dobra pizza z pieca 8-9 EUR Pozdrawiam
-
Mam pytanie do osób jeżdżących na Stubai: czy nocując poza doliną Stubaital , np pod Insbrukiem lub w Steinach am Brenner albo w dolinie obok trzeba płacić za przejazd autostradą do zjazdu do tej doliny Stubaital? Widzę że tam jest droga lokalna obok autostrady, ale wiadomo autostradą szybciej, nawet te parę kilometrów I jak wygląda przejazd tą doliną rano do wyciągów i po południu po nartach - są duże korki?
-
-
- stubai
- lodowiec stubai
- (and 5 more)
-
-
- stubai
- lodowiec stubai
- (and 5 more)
-
-
- stubai
- lodowiec stubai
- (and 5 more)
-
-
- stubai
- lodowiec stubai
- (and 5 more)
-
-
- stubai
- lodowiec stubai
- (and 5 more)
-
-
- stubai
- lodowiec stubai
- (and 5 more)
-
-
- stubai
- lodowiec stubai
- (and 5 more)
-
-
- stubai
- lodowiec stubai
- (and 5 more)
-
-
- stubai
- lodowiec stubai
- (and 5 more)
-
-
- stubai
- lodowiec stubai
- (and 5 more)
-
-
- stubai
- lodowiec stubai
- (and 5 more)
-
-
- stubai
- lodowiec stubai
- (and 5 more)
-
-
- stubai
- lodowiec stubai
- (and 5 more)
-
-
- stubai
- lodowiec stubai
- (and 5 more)
-
-
- stubai
- lodowiec stubai
- (and 5 more)
-
-
- stubai
- lodowiec stubai
- (and 5 more)
-
-
- stubai
- lodowiec stubai
- (and 5 more)







