Narty - skionline.pl
Jump to content

Gerald

Members
 • Content Count

  824
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  17

Gerald last won the day on May 7

Gerald had the most liked content!

Community Reputation

1,472 Excellent

About Gerald

 • Rank
  Stary wyjadacz

Personal Information

 • Imię
  Łukasz
 • Miejscowość
  Kraków

Ski equipment

 • Narty marka
  Volkl Mantra
 • Buty marka
  Salomon

Skills

 • Poziom umiejętności
  6

Recent Profile Visitors

3,051 profile views
 1. Chodzi mi o tradycyjną sieć, z całą infrastrukturą, a nie takie rozwiązanie....
 2. Ostatnim polskim miastem które analizowało pod wieloma kątami zasadność budowy sieci trolejbusowej był bodajże Olsztyn, około 15 lat temu. Odrzucili ten pomysł. Fakt, Zakopane ze względu na ciężkie profile ewentualny tras jest specyficzne. Może lepszym rozwiązaniem byłaby budowa sieci trolejbusowej w najbardziej newralgicznych odcinkach, z wykorzystaniem (dużym naciskiem) na trolejbusy hybrydowe?
 3. Nic z tego nie wynikło. Warto wspomnieć że w 1987 roku w Krakowie, opracowano projekt "Koncepcje systemu trolejbusowego w Zakopanem". Projekt zakładał budowę linii m.in. do Kuźnic. Cztery linie, z których najdłuższa dociągnięta byłaby do Kir miały być obsługiwana przez 27 trolejbusów. Nikt nie pokusił się wtedy w projekcie ciągnąć drutów do Morskiego Oka. Całość sieci miała liczyć 22,5 km. W Polsce był to schyłek okresu kiedy inwestowano w rozwój sieci trolejbusowych. Najprawdopodobniej - zakładając pozytywny scenariusz, gdyby udało się zbudować tą sieć trolejbusową.... Najprawdopodobniej już chwilę później, w latach 90tych zostałaby zlikwidowana jak kilkanaście innych polskich sieci (tj. większość). Dzisiaj w dobie rozwoju techniki, inwestowanie w infrastrukturę trolejbusową, może być bezzasadne.
 4. I powiedz mi... co mam zrobić w związku z tym że 80% owadów wymarło? przyswajam takie informacje, mogę być tego świadomy, ale stresowanie - jak piszesz "przerażenie" się tym doprowadziłoby mnie do paranoi. Mam dużo stresu w pracy, którego raczej Ty nie masz. Gdybym tak emocjonalnie przeżywał te informacje nie dałbym rady funkcjonować, rozumiesz? Staram się żyć na tyle ekologicznie, na ile pozwala mi moja ekonomia, rozsądek i inne możliwości. Nie dajmy się zwariować, tak czy siak, każdy z nas umrze.
 5. Ale co dawałoby mi ciągłe zamartwianie się tym? Stawiam na pragmatyzm, co ma być to będzie. Staram się żyć według w miarę realnych kryteriów. Skąd wiesz kiedy Ty będziesz w piachu, a kiedy ja? Kto będzie szybciej 🙂 To takie gdybanie. Nic mnie bardziej nie denerwuje niż takie sformułowania. Mniej więcej podobnym zdaniem zaczyna się codzienna formułka w Radiu Maryja po której padają kolejne z prośbą o darowizny. Świat zawsze był skomplikowany, i śmiem twierdzić że takie zdania ludzie wypowiadali zawsze. Popatrz na historię - i spróbuj znaleźć chociażby jakiś okres w którym na Świecie nie byłoby żadnych konfliktów zbrojnych. Podobnie z klimatem, różne rzeczy się działy. Przed wiekami w Polsce odnotowywano inne problemy - np. silne trzęsienia ziemi. Powodzie, to też nie jest nic nowego. I piszę to z perspektywy osoby - mnie - który skończył na studiach ileś lat temu kurs z klimatologii.
 6. Jeden głos rozsądny w końcu 😀 Jak czytam tą dyskusje, to widzę że Wam brakuje śniegu, i upały ciążą 🙂 99,9% z Was po napisaniu że trzeba uciekać na Nową Zelandię, do Skandynawii, Kanady, wróci do swojego codziennego trybu życia. Analizy co będzie za 30-40 lat, jeśli chodzi o rozwój geopolityczny.... Panowie! zacznijcie pisać książki z zakresu political fiction. Póki co, to szybciej wyginiemy od martwienia się co będzie w 2050 roku, ze względu na upadek zdrowia psychicznego 🙂
 7. Tak...zrobiłem kiedyś dokładnie tak parę lat temu, tyle że świadomie i nie wrzucałem nigdzie fotek. Była już tutaj (i nie tylko tu) kiedyś taka dyskusja, żeby się nie chwalić takimi rzeczami - w szczególności wrzucanie zdjęć, jeśli robimy coś w terminie kiedy "nie wolno" 🙂 Bez przesady.... Błyszcz nie jest szczytem a tylko kawałkiem grani, zresztą kompletnie nierozpoznawalny w terenie. Można by rzec, że niemalże tak samo granica przebiega przez kopułę Pilska, omijając szczyt nieco z boku. A tak poza tym, fajna wycieczka.
 8. Mirek, czekam na zdjęcia 🙂
 9. A został tam jakiś podkład?
 10. Zerknij w wątku Marcina ze Smutnej Przełęczy.
 11. Ok, dzięki za info. Jednak ktoś zrobił jakąś alternatywę do "frerajderzy". Ja uważam że to nie jest taka zła grupa, jednak oprócz bzdur było tam nie raz dużo ciekawych rzeczy.
 12. Nie, po polskiej tylko póki co. Słowackie tylko trekkingowo.
 13. To jest piękne 😍 Zamiast stworzyć jasne i czytelne przepisy....tworzone są trudne do zrozumienia, i niejednoznaczne kiedy sam je próbuje czytać i zrozumieć (znam słowacki). Tatry są aż tak ważne przez to 🙂 Dzięki temu trzeba stworzyć osobny dział prawników zajmujących się interpretacją przepisów regulujących ruch w parku narodowym. Zresztą, nie jest to pierwszy taki przypadek na obszarze Słowackiej Republiki.
 14. Tak w ogóle, to funkcjonariusze/ratownicy HZS mogą wystawiać mandaty karne? Oni podlegają pod MSW
www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2019
×
×
 • Create New...