Narty - skionline.pl
Jump to content

Gerald

Members
 • Content Count

  834
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  18

Gerald last won the day on August 17

Gerald had the most liked content!

Community Reputation

1,493 Excellent

About Gerald

 • Rank
  Stary wyjadacz

Personal Information

 • Imię
  Łukasz
 • Miejscowość
  Kraków

Ski equipment

 • Narty marka
  Volkl Mantra
 • Buty marka
  Salomon

Skills

 • Poziom umiejętności
  6

Recent Profile Visitors

3,101 profile views
 1. Przy okazji zapraszam do przeczytania mojej relacji z północnej części Kaukazu.
 2. I jeśli jeździsz tylko po stoku - z tym może być różnie. Nie da się kompletnie tego porównać z warunkami alpejskimi. Może być bardzo fajnie, ale może być też pełno kamieni. Niektóre wyciągi czasami mogą nie działać "bo nie". Poza tym Gruzja to piękny kraj, piękne widoki - dla mnie kuchnia której warto spróbować.
 3. Rozumiem że jeździsz tylko po stokach? Gruzja to zupełnie inny standard. Oprócz infrastrukturalnego mentalny. Chyba nie muszę pisać, że jest tam dużo mniej ośrodków narciarskich. Cała infrastruktura tego kraju jest też słabsza. W Gruzji jest kilka ON. Są to: 1) Gudauri - największe. 2) Mestia i Tetnuldi - dwa nowe ośrodki położone w Swanetii. 3) Goderzi (Autonomiczna Republika Adżarii). 4) Bakuriani Ja byłem w tych dwóch pierwszych. Mestia/Tetnuldii leży w jednej z najbardziej surowych dolin Kaukazu. Ciężko tam dojechać - droga czasami jest zasypana przez lawinę. Piękne widoki, tanio, smaczne jedzenie - tak bym to opisał. Gudauri jest bardzo popularne, hoteli o różnym standardzie jest dużo. Drożej niż w Mestii, mniej smaczne restauracje. Łatwo dojechać z Tbilisi. Zarówno jedna i druga miejscówka jest niesamowicie popularna pod względem jazdy pozatrasowej. W tym trzecim nie byłem. Bakuriani to takie gruzińskie Zakopane - kurort w środkowej części. Zdjęcia z mojego wyjazdu możesz zobaczyć tu: Nie wiem co Ci odpowiedzieć w kwestii wyboru zorganizowanej wycieczki, bo nie jeżdżę z biurami podróży. Jeśli bilet na samolot kupisz sobie sam, to nocleg możesz zarezerwować przez np. booking.com, a kwestię transferu do danej miejscowości Ci może zorganizują. W sezonie zimowym z każdego lotniska są organizowane transfery do kurortów. Jak inaczej - nie wiem, musisz poszukać, ale obawiam się że za takie pośredniczenie zapłacisz, dużo, dużo więcej. Tak jak piszesz sam zresztą.
 4. Ja byłem w Gruzji na nartach....na własną rękę pojechałem. I wtedy Ci to taniej wyjdzie. Nie wiem czy to kierunek dla Ciebie 😄 Więc zadam Ci te pytania, abyś odpowiedział. Wtedy postaram się Ci to opisać w miarę kompetentnie. Jak jeździsz/na czym jeździsz/ gdzie do tej pory jeździłeś/ jakie formy spędzenia czasu tam Cię interesują?
 5. Javorovy vrch nie działa zimą? ja jechałem tym krzesłem tam. Myślałem że talerzyki działają w zimie.
 6. 😍 za fb: Drodzy fani Kolejki w Koninkach! Niezmiernie miło nam poinformować że od jutra tj. 17.08.2019 Kolej Linowa Tobołów wznawia swoją działalność. Po dzisiejszym badaniu Transportowy Dozór Techniczny dopuścił Kolejkę do eksploatacji. Jeździmy jutro od 9:00 do 17:00, a w niedzielę od 9:15 do 17:00 Rozkład jazdy w tygodniu podamy w niedzielę. Do zobaczenia Koninkach.
 7. Gerald

  Zwardoń

  Mi się najbardziej podoba ten odcinek pomiędzy domami.
 8. Gerald

  Zwardoń

  Tz to nie tak, że nie ma problemów. Jest ciut chłodniej niż w innych miejscach. W 2017 roku, działał ostatni raz. Niemniej jednak wyciąg - z moim informacji - jest sprawny.
 9. Gerald

  Zwardoń

  Myślę że jednak największym atutem Zwardonia jest jego specyficzny mikroklimat.
 10. Chodzi mi o tradycyjną sieć, z całą infrastrukturą, a nie takie rozwiązanie....
 11. Ostatnim polskim miastem które analizowało pod wieloma kątami zasadność budowy sieci trolejbusowej był bodajże Olsztyn, około 15 lat temu. Odrzucili ten pomysł. Fakt, Zakopane ze względu na ciężkie profile ewentualny tras jest specyficzne. Może lepszym rozwiązaniem byłaby budowa sieci trolejbusowej w najbardziej newralgicznych odcinkach, z wykorzystaniem (dużym naciskiem) na trolejbusy hybrydowe?
 12. Nic z tego nie wynikło. Warto wspomnieć że w 1987 roku w Krakowie, opracowano projekt "Koncepcje systemu trolejbusowego w Zakopanem". Projekt zakładał budowę linii m.in. do Kuźnic. Cztery linie, z których najdłuższa dociągnięta byłaby do Kir miały być obsługiwana przez 27 trolejbusów. Nikt nie pokusił się wtedy w projekcie ciągnąć drutów do Morskiego Oka. Całość sieci miała liczyć 22,5 km. W Polsce był to schyłek okresu kiedy inwestowano w rozwój sieci trolejbusowych. Najprawdopodobniej - zakładając pozytywny scenariusz, gdyby udało się zbudować tą sieć trolejbusową.... Najprawdopodobniej już chwilę później, w latach 90tych zostałaby zlikwidowana jak kilkanaście innych polskich sieci (tj. większość). Dzisiaj w dobie rozwoju techniki, inwestowanie w infrastrukturę trolejbusową, może być bezzasadne.
 13. I powiedz mi... co mam zrobić w związku z tym że 80% owadów wymarło? przyswajam takie informacje, mogę być tego świadomy, ale stresowanie - jak piszesz "przerażenie" się tym doprowadziłoby mnie do paranoi. Mam dużo stresu w pracy, którego raczej Ty nie masz. Gdybym tak emocjonalnie przeżywał te informacje nie dałbym rady funkcjonować, rozumiesz? Staram się żyć na tyle ekologicznie, na ile pozwala mi moja ekonomia, rozsądek i inne możliwości. Nie dajmy się zwariować, tak czy siak, każdy z nas umrze.
 14. Ale co dawałoby mi ciągłe zamartwianie się tym? Stawiam na pragmatyzm, co ma być to będzie. Staram się żyć według w miarę realnych kryteriów. Skąd wiesz kiedy Ty będziesz w piachu, a kiedy ja? Kto będzie szybciej 🙂 To takie gdybanie. Nic mnie bardziej nie denerwuje niż takie sformułowania. Mniej więcej podobnym zdaniem zaczyna się codzienna formułka w Radiu Maryja po której padają kolejne z prośbą o darowizny. Świat zawsze był skomplikowany, i śmiem twierdzić że takie zdania ludzie wypowiadali zawsze. Popatrz na historię - i spróbuj znaleźć chociażby jakiś okres w którym na Świecie nie byłoby żadnych konfliktów zbrojnych. Podobnie z klimatem, różne rzeczy się działy. Przed wiekami w Polsce odnotowywano inne problemy - np. silne trzęsienia ziemi. Powodzie, to też nie jest nic nowego. I piszę to z perspektywy osoby - mnie - który skończył na studiach ileś lat temu kurs z klimatologii.
www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2019
×
×
 • Create New...