Narty - skionline.pl
Jump to content

Gerald

Members
 • Content Count

  840
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  18

Gerald last won the day on August 17

Gerald had the most liked content!

Community Reputation

1,499 Excellent

About Gerald

 • Rank
  Stary wyjadacz

Personal Information

 • Imię
  Łukasz
 • Miejscowość
  Kraków

Ski equipment

 • Narty marka
  Volkl Mantra
 • Buty marka
  Salomon

Skills

 • Poziom umiejętności
  6

Recent Profile Visitors

3,197 profile views
 1. Dzięki. Właśnie się tak zastanawiam, czy jest to fajne miejsce na kilkudniowy wypad i noclegi tam. Ale wszystko wskazuje na to, że jest to ciekawa opcja z przyzwoitymi noclegami.
 2. Rozważaliście może w planach jako bazę wypadową Koźmieszczyk? Jest z niego bliżej na Pietrosa, i w sumie na Howerlę też blisko. Nie wiem jak to w praktyce wygląda.
 3. Wow, kiedy on ostatnio działał? Już nie pamiętam....
 4. W końcu, po 5 latach starań, ruszają dotowane transgraniczne połączenia autobusowe Polska/Słowacja. Połączenie obsłuży firma zebrabus, za pieniądze publiczne. "Najprawdopodobniej już na końcu października wystartuje nowa regularna linia autobusowa. Będzie to pierwsza wojewódzka autobusowa linia transgraniczna w Polsce, która została zorganizowana przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego oraz przewoźnika ZebraBus.pl – na podstawie inicjatywy społecznej. Trasa linii będzie prowadzić z Bukowiny Tatrzańskiej przez Zakopane, Kościelisko do Chochołowa, skąd autobusy będą kontynuować jazdę dalej już po terenie Słowacji: m.in. do miejscowości Suchá Hora, Vitanová, Oravice, Zuberec, Oravský Podzámok oraz Dolný Kubín." https://zebrabus.pl/nowa-linia-eurolinia-tatry/
 5. Przy huraganowym wietrze kolejki nie działają, więc stok de facto nie jest zdatny dla narciarzy zjazdowych.
 6. A na KW są czarne trasy? :D serio? Bo jak dla mnie, to tylko górna część Gąsienicowej może się pod kolor czarny zaliczać.... Goryczkowa to czerwony/niebieski.
 7. Przy okazji zapraszam do przeczytania mojej relacji z północnej części Kaukazu.
 8. I jeśli jeździsz tylko po stoku - z tym może być różnie. Nie da się kompletnie tego porównać z warunkami alpejskimi. Może być bardzo fajnie, ale może być też pełno kamieni. Niektóre wyciągi czasami mogą nie działać "bo nie". Poza tym Gruzja to piękny kraj, piękne widoki - dla mnie kuchnia której warto spróbować.
 9. Rozumiem że jeździsz tylko po stokach? Gruzja to zupełnie inny standard. Oprócz infrastrukturalnego mentalny. Chyba nie muszę pisać, że jest tam dużo mniej ośrodków narciarskich. Cała infrastruktura tego kraju jest też słabsza. W Gruzji jest kilka ON. Są to: 1) Gudauri - największe. 2) Mestia i Tetnuldi - dwa nowe ośrodki położone w Swanetii. 3) Goderzi (Autonomiczna Republika Adżarii). 4) Bakuriani Ja byłem w tych dwóch pierwszych. Mestia/Tetnuldii leży w jednej z najbardziej surowych dolin Kaukazu. Ciężko tam dojechać - droga czasami jest zasypana przez lawinę. Piękne widoki, tanio, smaczne jedzenie - tak bym to opisał. Gudauri jest bardzo popularne, hoteli o różnym standardzie jest dużo. Drożej niż w Mestii, mniej smaczne restauracje. Łatwo dojechać z Tbilisi. Zarówno jedna i druga miejscówka jest niesamowicie popularna pod względem jazdy pozatrasowej. W tym trzecim nie byłem. Bakuriani to takie gruzińskie Zakopane - kurort w środkowej części. Zdjęcia z mojego wyjazdu możesz zobaczyć tu: Nie wiem co Ci odpowiedzieć w kwestii wyboru zorganizowanej wycieczki, bo nie jeżdżę z biurami podróży. Jeśli bilet na samolot kupisz sobie sam, to nocleg możesz zarezerwować przez np. booking.com, a kwestię transferu do danej miejscowości Ci może zorganizują. W sezonie zimowym z każdego lotniska są organizowane transfery do kurortów. Jak inaczej - nie wiem, musisz poszukać, ale obawiam się że za takie pośredniczenie zapłacisz, dużo, dużo więcej. Tak jak piszesz sam zresztą.
 10. Ja byłem w Gruzji na nartach....na własną rękę pojechałem. I wtedy Ci to taniej wyjdzie. Nie wiem czy to kierunek dla Ciebie 😄 Więc zadam Ci te pytania, abyś odpowiedział. Wtedy postaram się Ci to opisać w miarę kompetentnie. Jak jeździsz/na czym jeździsz/ gdzie do tej pory jeździłeś/ jakie formy spędzenia czasu tam Cię interesują?
 11. Javorovy vrch nie działa zimą? ja jechałem tym krzesłem tam. Myślałem że talerzyki działają w zimie.
 12. 😍 za fb: Drodzy fani Kolejki w Koninkach! Niezmiernie miło nam poinformować że od jutra tj. 17.08.2019 Kolej Linowa Tobołów wznawia swoją działalność. Po dzisiejszym badaniu Transportowy Dozór Techniczny dopuścił Kolejkę do eksploatacji. Jeździmy jutro od 9:00 do 17:00, a w niedzielę od 9:15 do 17:00 Rozkład jazdy w tygodniu podamy w niedzielę. Do zobaczenia Koninkach.
 13. Gerald

  Zwardoń

  Mi się najbardziej podoba ten odcinek pomiędzy domami.
 14. Gerald

  Zwardoń

  Tz to nie tak, że nie ma problemów. Jest ciut chłodniej niż w innych miejscach. W 2017 roku, działał ostatni raz. Niemniej jednak wyciąg - z moim informacji - jest sprawny.
www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2019
×
×
 • Create New...