Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Zadaszone Stoki w Polsce.


marboru

Rekomendowane odpowiedzi

z tego co pamiętam to w zeszłym sezonie czytałem, o inwestycji na 2010 (chyba w karpaczu nie pamiętam dokładnie) sztucznego stoku ok 700m zadaszonego jak w dubai ski nachylenie 19% wiecie coś o tym?

o tym pomysle jeszcze nic nie slyszalem ale nie obraziłbym sie gdyby cos takiego w Polsce stworzyli jak np. hala niedaleko Dortmundu w której miałem okazje pojezdzic dwa dni we wrzesniu 2008 roku

http://www.skionline.pl/forum/picture.php?albumid=135&pictureid=1154

no i najlepiej byloby gdyby taka hala powstala w poludniowej Polsce hehe:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o tym pomysle jeszcze nic nie slyszalem ale nie obraziłbym sie gdyby cos takiego w Polsce stworzyli jak np. hala niedaleko Dortmundu w której miałem okazje pojezdzic dwa dni we wrzesniu 2008 roku

http://www.skionline.pl/forum/picture.php?albumid=135&pictureid=1154

no i najlepiej byloby gdyby taka hala powstala w poludniowej Polsce hehe:D

...nie za dobrze tam na południu byście mieli?:D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm... po krókiej chwili przemyslen.. mowiac szczerze uwazam ze..

nie:D hehe nie no.. taka hala powinna byc gdzies w centralnym miejscu PL, tak zeby mozna bylo łatwo do niej dojechac.. bo nie oszukujmy sie.. maniaków narciarstwa u nas nie brakuje i na bank taka hala miała by ruch w sezonach letnich, napewno na poczatku:P ta hala w Niemiczech nie wiem ile juz istnieje ale znajomy mieszka 15min drogi od niej, i opowiadal mi ze w wiosna/lato/jesien hala swieci pustkami.. moze im sie znudzila?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm... po krókiej chwili przemyslen.. mowiac szczerze uwazam ze..

nie:D hehe nie no.. taka hala powinna byc gdzies w centralnym miejscu PL, tak zeby mozna bylo łatwo do niej dojechac.. bo nie oszukujmy sie.. maniaków narciarstwa u nas nie brakuje i na bank taka hala miała by ruch w sezonach letnich, napewno na poczatku:P ta hala w Niemiczech nie wiem ile juz istnieje ale znajomy mieszka 15min drogi od niej, i opowiadal mi ze w wiosna/lato/jesien hala swieci pustkami.. moze im sie znudzila?:)

Dobrobyt ich zaskoczył . Po prostu mają za dużo hall śnieżnych. W okolicach Hamburga są 3 sztuki, w Holandii następne .Z tego powodu do dzisiaj nic nie ma w Berlinie. Jedna na Polskę w Łodzi i mieliby ruch cały czas potencjalni inwestorzy. A wyłożyć trochę trzeba . Wittenburg kosztował 20 milionów euro.Pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrobyt ich zaskoczył . Po prostu mają za dużo hall śnieżnych. W okolicach Hamburga są 3 sztuki, w Holandii następne .Z tego powodu do dzisiaj nic nie ma w Berlinie. Jedna na Polskę w Łodzi i mieliby ruch cały czas potencjalni inwestorzy. A wyłożyć trochę trzeba . Wittenburg kosztował 20 milionów euro.Pozdrawiam:)

3 a może 4 lata temu czytałem o planowanej inwestycji centrum sportowo-rekreacyjnego z halą narciarską w Łodzi,miała powstać gdzieś w okolicach wylotówki na Rawę Mazowiecką:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę obecną zimę, to śniegu macie w Kielcach więcej niż w Zakopanem.:D

nie zapomne prognozy pogody to było chyba gdzies w okresie swiateczno-noworocznym gdy pokazali urywki z Warszawa, północnej Polski, znad morza gdzie sniegu tyle sypnelo a u nas na południu pogoda na plusie była i nic nie zapowiadalo wiekszej ilosci sniegu:) dziwne to wtedy bylo.. i taka hala przydalaby sie jak nic u nas.. ale byloby ciasno:D ale dobrze ze zima juz do normalnosci wrocila, sniegu sypnelo.. minus trzyma wiec armatki na stokach napewno nie proznuja, oby wody starczylo tylko:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zapomne prognozy pogody to było chyba gdzies w okresie swiateczno-noworocznym gdy pokazali urywki z Warszawa, północnej Polski, znad morza gdzie sniegu tyle sypnelo a u nas na południu pogoda na plusie była i nic nie zapowiadalo wiekszej ilosci sniegu:) dziwne to wtedy bylo.. i taka hala przydalaby sie jak nic u nas.. ale byloby ciasno:D ale dobrze ze zima juz do normalnosci wrocila, sniegu sypnelo.. minus trzyma wiec armatki na stokach napewno nie proznuja, oby wody starczylo tylko:)

Śniegu rzeczywiście u Nas dostatek. Grubo ponad metr oznacza, że sezon w świętokrzyskim powinien być długi - co mnie niezmiernie cieszy.

Zapraszamy.

Darku - biorąc pod uwagę ilość stoków nizinnych...to umiejscowienie narciarskiej hali w pobliżu Łodzi miało by sens - w zasadzie jest tam jedynie Góra Kamieńsk i nic...

No i do Łodzi miałbym nie tak daleko:D:D:D by w środku lata się wybrać na szusy.:D:D:D

Edytowane przez marboru
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darku - biorąc pod uwagę ilość stoków nizinnych...to umiejscowienie narciarskiej hali w pobliżu Łodzi miało by sens - w zasadzie jest tam jedynie Góra Kamieńsk i nic...

nie zapominaj o Malince w Zgierzu;):pjeśli chodzi o halę,jak najbardziej tak:),tym bardziej,że Łódź to moje miasto rodzinne;):)

A zainteresownych tematem stoków na taśmie,odsyłam tu;)http://www.mazuriasport.pl/

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zapominaj o Malince w Zgierzu;):pjeśli chodzi o halę,jak najbardziej tak:),tym bardziej,że Łódź to moje miasto rodzinne;):)

A zainteresownych tematem stoków na taśmie,odsyłam tu;)http://www.mazuriasport.pl/

...tak masz rację, zapomniałem o Malince:o

...no...ten...narciarz z miasta Łodzi pochodzi...rozumiem, rozumiem:D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Narciarski sprzęt treningowy GornostayTM GS 9500 o pochyłej powierzchni z poruszającą się na niej wielowarstwową taśmą ze specjalną powłoką stanowi zasadniczą część klubu narciarskiego. Jest to zaawansowany technicznie mechanizm, skonstruowany na bazie najwyższej jakości podzespołów producentów europejskich oraz amerykańskich, opatentowany i produkowany przez firmę Gornostay z Dniepropietrowska na Ukrainie.

Poruszanie się taśmy treningowej nakierowane jest w górę pochyłej nawierzchni w stronę zjeżdżających narciarzy i/lub snowboardzistów. Instruktor, za pomocą specjalnego pulpitu z możliwością zdalnego sterowania, zadaje i zmienia się prędkość poruszania taśmy od tempa spokojnego do ekstremalnego (maksymalna prędkość taśmy 25 km/h, ograniczenie elektroniczne).

W celach bezpieczeństwa w danym sprzęcie przewidziano płynny, zrytmizowany rozruch i zrytmizowane zatrzymanie taśmy, co zapobiega upadkom i urazom narciarzy. Oprócz tego, na całej długości bocznego ogrodzenia w dół średniej listwy wmontowano laserowe czujniki, które łączą się z urządzeniem natychmiastowego zatrzymania taśmy. Przy pomocy czujników ktokolwiek z narciarzy może w razie konieczności szybko zatrzymać sprzęt. Natychmiastowe zatrzymanie taśmy jest również przewidziane przy pomocy czujnika podczerwieni, którego promień umieszczony jest w górnej części sprzętu i skierowany w poprzek kierunku ruchu taśmy. Na górnym pomoście, na całej szerokości ogrodzenia sprzętu, znajdują się maty ochronne, które służą dla ochrony narciarzy przed uderzeniem w przypadku wywrotki.

W celu nadania górnej warstwie roboczej taśmy należytej śliskości, jest ona nawilżana wodą. Nawilżenie sterowane jest przez instruktora z pulpitu zdalnego sterowania, przy pomocy urządzenia nawilżenia kobierca. Oprócz tego górną warstwę roboczą okresowo nawilża się specjalnym roztworem, który zwiększa śliskość a zmniejsza zużycie wody.

Rozwiązanie to będzie po raz pierwszy zaprezentowane w Polsce przez fimę Mazuria-Bravo – wyłącznego importera i dystrybutora całorocznych stoków narciarskich Gornostay® GS 9500. prezentacja nastąpi w dniach 17-19 luty podczas ogólnopolskich targów Ciepły Bałtyk.

Dane techniczne:

powierzchnia wymagana do ustawienia jednego toru zjazdowego 12.5 x 6.2 m

powierzchnia robocza stoku (toru) treningowego 9.2 x 5 m

Masa 5.2 tony

Regulowana wysokość stoku

Regulowana prędkość przesuwu taśmy

Pulpit sterowniczy

Ręczny i automatyczny system zatrzymania ruchu

Za: http://www.skimag.pl/archiwum.php?art=993

--------------------------------------------------------------------------

Może któryś z Forumowiczów z Gdańska, okolic był lub wybiera się na powyższą imprezę?

Fajnie byłoby, gdyby opisał swoje wrażenia po obejrzeniu tego zmyślnego urządzenia...a może producent udostępnia maszynę do testów...?

Szkoda, że ten Gdańsk daleko bo z pewnością bym na tych targach się pojawił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

W Seftenbergu jeżdziłem kiedyś w sierpniu . Radość wielka ,ale ja byłem przejazdem i zrobiliśmy 2 godziny przerwy . Nie wyobrazam sobie jechać tam docelowo(szkoda czasu i pieniędzy) . Jak chcesz latem w hali spróbować to polecam Neuss koło Dusseldorfu http://www.ruhr-guide.de/rg.php/left/menu/mid/artikel/id/2039/kat_id/1/parent_id/155/kp_id/0/kp_titel/JEVER%20SKIHALLE%20Neuss ze względu na możliwość taniego dojazdu ( dolotu ) , do Wezze latają tanie linie i np za 40 zł bilet w dwie strony. Oprócz nartowania można zwiedzić Koln z cudowną katedrą i super browarka się napić. Drugą miejscówką godną polecenia jest Wittenburg http://www.alpincenter.com/hamburg-wittenburg/startseite/ największa hala śnieżna w Europie . Na obwodnicy Berlina kierujemy się na Hamburg i po 2 godzinach widzimy cel podróży . W sierpniu mają fajne promocje . Ja np płaciłem cos koło 9 euro za dwie godziny. Obok polecam zwiedzić super starówkę w Lubeck lub Hamburg najbardziej kosmopolitańskie miasto w Europie Taki mały NY. Wracając można zrobić zakupy w Berlinie i zobaczyć co w świecie słychać . Pozdrawiam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...