Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Co byście polecili?


JokerDG

Rekomendowane odpowiedzi

właśnie nie mam pojęcia jakie modele:confused: Jakieś lepsze, Racing. Tak jak pisałem, aby były stabilniejsze przy większej prędkości i na lodzie;]

musisz jeszcze dużo lektury przeczytać bo masz lekkie braki w teori:) narta nie musi być race a jak ty nazywasz racing by być stabilna my proponujemy Ci tutaj w większosci allroundy:)

fischer progresor rossignol zenith dynastar contact salomon xwing:)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega jeździł na narcie juniorskiej i to powiedzmy średniej, przestawienie sie z tego na twardego raca jest moim zdaniem bez sensu, jeśli chcesz Atomica kup SL10 - będa dla Ciebie aż za dobre, różnica będzie więcej niż kosmiczna w każdym aspekcie, też wymagania takiej narty i użycia siły. Wspomniany Dynastar jest nartą o niebo lepszą od tego Atomica, twardszą, stabliniejszą, bardziej uniwersalną.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bugajson, zgodzę się z Tobą bo na temat nart wiem niewiele nawet nie boje się powiedzieć, ze nic nie wiem ;], Dlatego pisze tutaj abyście mi doradzili i nauczyli co nieco;]

Rozmawiałem z 1973marcin, na temat Dynastarow(165) i myślę, że jednak je wybiorę.

Jeszcze raz dziękuje za znalezienie czasu, rady itd

pS. Przepraszam, za te błędy, ale tak jak pisałem jestem zielony w tematyce nart:rolleyes:

Edytowane przez JokerDG
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bugajson, zgodzę się z Tobą bo na temat nart wiem niewiele nawet nie boje się powiedzieć, ze nic nie wiem ;], Dlatego pisze tutaj abyście mi doradzili i nauczyli co nieco;]

Rozmawiałem z 1973marcin, na temat Dynastarow(165) i myślę, że jednak je wybiorę.

Jeszcze raz dziękuje za znalezienie czasu, rady itd

pS. Przepraszam, za te błędy, ale tak jak pisałem jestem zielony w tematyce nart:rolleyes:

ważne jest ze pytasz i chcesz sie rozwijać a to podstawa by być dobrym:) dynastary dobry wybor naprawde:)

jak kupisz daj znać jakie zakupileś i podziel sie wrażeniami:)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm ... ostatnio nachodzą mnie przemyślenia, że nie każdy potrzebuje coraz twardszych nart - np JA :)

Zgadzam sie z taką opinią całkowicie, bardzo często na narcie mniej twardej jeździ mi sie znakomicie. Jak sie przesiadam z Dynastara co sam w sobie nie jest jakoś bardzo twardą nartą na mniej twarde Metrony 9 to bardzo często wielkie szczęście i zadowolenie maluje sie na moim obliczu. Twardośc to tylko jeden z wielu aspektów dobrej narty, no i jeszcze co dla jednego dobre niekoniecznie jest przez inną osobę tak odbierane

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie z taką opinią całkowicie, bardzo często na narcie mniej twardej jeździ mi sie znakomicie. Jak sie przesiadam z Dynastara co sam w sobie nie jest jakoś bardzo twardą nartą na mniej twarde Metrony 9 to bardzo często wielkie szczęście i zadowolenie maluje sie na moim obliczu. Twardośc to tylko jeden z wielu aspektów dobrej narty, no i jeszcze co dla jednego dobre niekoniecznie jest przez inną osobę tak odbierane

To powinien być standardowy post przy każdych naszych poradach :)

Druga z góry slalomka i twardość to nie wszystko i nie dla wszystkich.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym nawet pokusił się o takie cos im miększa narta (proporcjonalnie do wagi narciarza i umiejętności)= większy komfort im twardsza do wagi i umiejętności= więcej adrenaliny z jazdy co wy na to?

Bugi, to już filozofowanie :)

Ale jak już zacząłeś: adrenalina ale pozytywna czy negatywna?

Pamiętaj, że dla początkującego adrenalina jest na byle jakich nartach, więc nie ma co uogolniać.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bugi, to już filozofowanie :)

Ale jak już zacząłeś: adrenalina ale pozytywna czy negatywna?

Pamiętaj, że dla początkującego adrenalina jest na byle jakich nartach, więc nie ma co uogolniać.

adrenalina pozywytwna tak mozna porównac do rajdówki i przejażdzki po lasach np :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elo,

Właśnie wróciłem z jednodniowego wypadu. Jeździłem na Fischerach RC4 Worldcup SC(nie wiem dokładnie z jakiego sezonu, ale podejrzewam, ze 05/06 albo 06/07) i powiem Wam, że jeździło mi się na nich bardzo dobrze. Rozwijałem dosyć spora prędkość i były bardzo stabilne oraz na lodzie w końcu robiłem to co chciałem, a nie to co musiałem :D Ogólnie narta na początku minimalnie mnie męczyła, ale po jakiś 5-6 zjazdach pozwalałem sobie na co raz więcej(trudniejsze trasy, większe prędkości) i było ok. Na tej narcie bardzo dobrze mi się jeździło. Są one ciężkie w porównaniu do innych nart, ale jednak w końcu robiłem z narta co chciałem:) Także, teraz naprawdę nie wiem co mam kupić:confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fischer wc sc to nie jest allround a topowa slalomka więc nią długim i średnim skrętem się nie jeździ a takze nie rozwija duzych prędkości i tu pojawia się pytanie co to znaczy duza prędkość ? wg mnie powinieneś w dobrego uniwersalnego allrounda celować - taka narta będzie najodpowiedniejsza

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem, że nie lubię wykonywać długich skrętów tylko krótkie, wiesz większe szybkości to według mnie, a dla wytrawnego narciarza to jest mała prędkość, nie wiem jak to Ci określić dokładnie. No, ale są stabilniejsze od moich Race'ow 8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak pozostajemy przy fischerze to kup sobie tą niższą race sc i powinieneś też być zadowolony:)

http://www.skionline.pl/sprzet/?co=kolekcje_narty&id_grupy=2504&id_modelu=3318 - ta będzie dobra?

jaka najlepiej wysokość? (mam 174 i 70 kg)

i jeszcze 2 pytanie duża jest różnica pomiędzy WC a Race? pomiędzy sezonami 08/09, 09/10 (poza cena)

Edytowane przez JokerDG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, przesiadłeś sie z gokarta do Subaru Imprezy STI, ja rozumiem,że ci sie podoba bo być inaczej nie może, tylko posłuchaj, żeby STI jeździć i nie męczyc siebie i otoczenia to fajnie jakbyś poszczególne stopnie wtajemniczenia przeszedł na sprzęcie do tego przystosowanym i dobrze dobranym w czym próbujemy Ci pomóc. Mniej się będziesz męczył a i postęp zrobisz szybciej i łatwiejszy. Ale jeśli już chcesz okiełznać takiego demona to na pewno powinien to być demon większy czyli narta nieco dłuższa. Taka dłuższa jakbyś ja zapiął dzisiaj prawdopodobnie wydałaby Ci sie nie tak fajna jak te każełki 150 cm ale jak sie nieco nauczysz to Ci bankowo braknie długości i stabilności - i wtedy bedziesz bardziej wiedział kiedy jest szybko:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elo,

Właśnie wróciłem z jednodniowego wypadu. Jeździłem na Fischerach RC4 Worldcup SC(nie wiem dokładnie z jakiego sezonu, ale podejrzewam, ze 05/06 albo 06/07) i powiem Wam, że jeździło mi się na nich bardzo dobrze. Rozwijałem dosyć spora prędkość i były bardzo stabilne oraz na lodzie w końcu robiłem to co chciałem, a nie to co musiałem :D Ogólnie narta na początku minimalnie mnie męczyła, ale po jakiś 5-6 zjazdach pozwalałem sobie na co raz więcej(trudniejsze trasy, większe prędkości) i było ok. Na tej narcie bardzo dobrze mi się jeździło. Są one ciężkie w porównaniu do innych nart, ale jednak w końcu robiłem z narta co chciałem:) Także, teraz naprawdę nie wiem co mam kupić:confused:

Johnny , teraz to już poszedłeś po bandzie:D

Ja tak lubię ;):D:cool: i wydaję się,że to utrafione :rolleyes: choć...

Edytowane przez johnny_narciarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...