Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Na Górę Żar


Adrianek

Rekomendowane odpowiedzi

Gdzie oni tam 1,4 km trasy wytyczą.

Dobre pytanie :D może pod słupami wysokiego napięcia co tam idą. Zbierze się tam prawie z 1,5km.

Ekodebile: POżyjemy zobaczymy, może akurat nic nie znajdą :P Jest POdodobno poparcie wojewody, więc można liczyć na to, że ekolodzy będą tu usunięci na drugi plan. Ale co tam - nie ma się co martwić, jesli Pracownia nie będzie chciała tego wyciągu to po prostu go nie będzie, bo jakiś idiota przyklei się pewnie do drzewka, które trzeba wyciachać np. pod stację krzesła...

Potencjał ośrodka jest. Szkoda, że nikt nie bierze się za Kiczerę Międzybrodzką. Tam aż się proszą o inwestora i kilka tras, które nie dość, że mogą być cholernie długie to jeszcze mogą oferować piękne widoki.

Ciekawe narzędzie http://www.geocontext.org/publ/2010/04/profiler/pl/ podejmijcie próbę znalezienia trasy na północnym stoku Żaru poprzez nie :P

Edytowane przez rizz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do grzybków to tak wyssałem sobie to z palca.:P

Choć wiem,że wielu ludzi do Wielkiej Puszczy jeździ na grzyby właśnie.

Tym zielonym małpom jednak chodzi o to żeby dymić.

I bez znaczenia czy faktycznie jest o co ,czy dymią sobie tak dla idei.

Oby tam im się nic nie udało (ekoludkom).

I oby szybko powstała nowa i nowoczesna stacja narciarska z prawdziwego zdarzenia.

Im więcej tym lepiej.:)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.geocontext.org/publ/2010/04/profiler/v1/?html=link&mode=direct&map_type=hybrid&w=560&h=200&color=008000&y=Wysoko%C5%9B%C4%87%20m&dist_txt=Dystans:%20〈=pl&slogan=Stw%C3%B3rz%20profil%20topograficzny%20terenu&path=49.78710848375452,19.2245242862915;49.787967405952315,19.22379472543945;49.7893250261058,19.224180963537595;49.79037784819131,19.22529676248779;49.791458352325506,19.227356699011228;49.79375780652763,19.228901651403806;49.795253778352,19.229631212255857;49.79611255611284,19.230403688452146

Tak prawdopodobnie przebiegała trasa dawniej. Nie jest to pewniak, jednak na pewno zaczynała się na wysokości restauracji Meteo, a kończyła na wysokości kortów tenisowych byłego HPR.

/edit

Po przestudiowaniu planu zagospodarowania przestrzennego znalazłem ciekawy symbol "wyciąg narciarski"

Oto plan zagospodarowania z zaznaczonym stokiem:

stok.jpg

Jak widać idzie on w zupełnie inną stronę niż stary stok. Cięzki mi odnieść się do tej mapki, więc strzelam że to będzie takie cuś :Dhttp://www.geocontext.org/publ/2010/04/profiler/v1/?html=link&mode=direct&map_type=hybrid&w=560&h=200&color=008000&y=Wysoko%C5%9B%C4%87%20m&dist_txt=Dystans:%20〈=pl&slogan=Stw%C3%B3rz%20profil%20topograficzny%20terenu&path=49.78674828604222,19.223429945013425;49.78864622078545,19.22184207727661;49.79102892408151,19.220425870916745;49.79377165833053,19.219481733343503;49.79704057302357,19.21853759577026;49.79961676555833,19.216692235968015

Kto chce więcej to tutaj (duży plik) jest plan zagospodarowania przestrzennego Porąbki i legenda

Edytowane przez rizz
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to wyznaczyłem na oko i teraz tak na to patrze, to wydaje mi się, że ostatni marker nie powinien tam się znajdować, a trasa kończyć powinna się na drodze.

Analizuję jeszcze jedną mapkę, dodam wyniki mojej pracy jak skończe :)

Myślę, że tam nie będzie żadnych problemów działkowych, bo nie są to tereny atrakcyjne budowlanie.

Jeszcze jedna sprawa. W tym roku kończy się kadencja obecnego wójta gminy Porąbka - Czesława Bułki, któremu bardzo zależy na tej inwestycji. Jeśli będzie zmiana na tym stanowisku, to może nowy wójt powie "NIE" trasie i będzie koniec gadania :)

/edit

Już wiem, że granica gminy nie przebiega linią zbiornika, a gdzieś niżej. Bez tego nie da rady określić jak to może wyglądać. Można wnioskować na podstawie mapki, że granica gminy biegnie gdzieś w okolicy działki 4472/2, ale to czyste domysły. Lepiej poczekać, aż PKL wyda jakieś szersze info dotyczące nowego wyciągu.

Edytowane przez rizz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Wczoraj jadąc po drugiej stronie jeziora spoglądnąłem w stronę stoku, i tu szok. Była mgła, ale z dolnej części prawdopodobnie zniknęła ta rudera :eek:

No widzisz, a Ty w podpisie masz coś tam na ekologów:rolleyes:, a to pewnie oni załatwili rozbiórkę, motywacja była taka że chałupa jest z pustaka, a wiadomo pustak promieniuje radioaktywnie:D, no i jak napromieniuje jajka nietoperzowi czy tam jakiemuś innemu gadowi co tam bytuje, to się nie będzie mógł rozmnażać, a tam rozmnażać w ogóle czerpać przyjemności i rozkoszy z życia:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia, gdzie wyciąg jest i nie ekscytujcie się, bo to jest zupełnie nie sprawdzona wiadomość :P

A teraz to co pewne: rozstawiono już armatki, i podpięto je do zbiornika elektrowni. Śnieg pięknie sypie, może będą dzisiaj naśnieżali :rolleyes:

Kamerka oczywiście znowu nie działa, kiedy jest potrzebna..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obie kamerki z Żaru padły.

Mam nadzieję, że do przyszłego weekendu wyleczę kontuzję, bo podejrzewam, że wtedy Żar ruszy.

PS.

Może PKL zmienił by stronę na zimową :) Bo "Lato: Polskie Koleje Linowe S.A." trochę dziwnie już wygląda.

edit

Dolna kamera z Żaru już działa, górna ciągle z 19/11 :(

Edytowane przez Slash0r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Używając tego samego narzędzie którego używał kolega rizz wziąłem się za sprawę północnego wyciągu używając planu zagospodarowania. Podszedłem do tego troszkę realniej i obierając za punkt odniesienia linie 240kV z Elektrowni Porąbka-Żar stworzyłem coś takiego (prosta linia to wyciąg, a zakrzywiona trasa). Ale mi tutaj dalej brakuje 250m :confused:. W moim przekonaniu tu się nie da więcej wcisnąć. Jeśli by trasa miała być dłuższa to wiązało by się to ze złamaniem planu zagospodarowania przestrzennego, więc chyba jest nie realne :confused:.

Sprawa mnie nurtuje. Muszę zaciągnąć języka :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używając tego samego narzędzie którego używał kolega rizz wziąłem się za sprawę północnego wyciągu używając planu zagospodarowania. Podszedłem do tego troszkę realniej i obierając za punkt odniesienia linie 240kV z Elektrowni Porąbka-Żar stworzyłem coś takiego (prosta linia to wyciąg, a zakrzywiona trasa). Ale mi tutaj dalej brakuje 250m :confused:. W moim przekonaniu tu się nie da więcej wcisnąć. Jeśli by trasa miała być dłuższa to wiązało by się to ze złamaniem planu zagospodarowania przestrzennego, więc chyba jest nie realne :confused:.

Sprawa mnie nurtuje. Muszę zaciągnąć języka :D

Ja pierniczę,zobaczyłem metrowego szczupaka w międzybrodzkim... :cool::D

Ale poważnie,to skąd Wy takie plany macie? :confused::rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pierniczę,zobaczyłem metrowego szczupaka w międzybrodzkim... :cool::D

Ale poważnie,to skąd Wy takie plany macie? :confused::rolleyes:

Na Planie zagospodarowania przestrzennego jest wszystko :P rizz Ci wyciągnął kawałek z niego i "jak byk" widać tam zaznaczony wyciąg narciarski, a że trasa ma iść grzbietem to uznałem to za prawdopodobne :P

Ale... nie wiem czy jest sens w ogóle ten temat rozkopywać, skoro i tak to się skończy jak zawsze - czyli będę wiedział, że mieszkam w parku jurajskim i zamiast wyciągu powstanie tam Rezerwat Wszystkiego Bo Wyciąg Chcieli Budować.

Edytowane przez Slash0r
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Planie zagospodarowania przestrzennego jest wszystko :P rizz Ci wyciągnął kawałek z niego i "jak byk" widać tam zaznaczony wyciąg narciarski, a że trasa ma iść grzbietem to uznałem to za prawdopodobne :P

Ale... nie wiem czy jest sens w ogóle ten temat rozkopywać, skoro i tak to się skończy jak zawsze - czyli będę wiedział, że mieszkam w parku jurajskim i zamiast wyciągu powstanie tam Rezerwat Wszystkiego Bo Wyciąg Chcieli Budować.

Żar został już tak rozkopany,że wątpię aby ekozjeb... coś się udało wskórać.Byłem nawet w środku blisko 20 lat temu(jak nie dawniej) :cool: - trzeba to zobaczyć,a rozkopali tę górę w latach 50 - 60... :rolleyes: i to tak,że trudno uwierzyć!Od samego początku elektrownia jest w pełni automatyczna,sterowana bezpośrednio z Warszawy! :rolleyes::eek:

Teraz,o ile się nie mylę,każdy może to zobaczyć. :)

Edytowane przez johnny_narciarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale na trasę tą co jest obecnie nie było jakiejś ogromnej przecinki, bo tam już było luźno :)

http://www.skionline.pl/forum/showthread.php?p=117867&posted=1#post117867

Wiesz,jak PKL dał radę postawić nową kolejkę na Kasprowy,to i na Żarze powinni sobie poradzić. :rolleyes:

Zwłaszcza,jeśli chcą wejść na giełdę... :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
W połowie lipca mają ruszyć pierwsze prace budowlane przy stacji narciarskiej na północnej stronie góry Żar. Gmina Porąbka i gmina Czernichów właśnie powołały spółkę z O.o., na bazie której utworzona zostanie firma pod nazwą Stacja Turystyczno-Narciarska ŻAR. "W ten sposób przyspieszymy załatwianie spraw własnościowych i pozwoleń na budowę"- mówi wójt Porąbki Czesław Bułka. Głównym inwestorem będą Polskie Koleje Linowe. Narciarze mają jeździć na nowych trasach następnej zimy. W planach jest postawienie kolejki linowej z 4-osobową kanapą o długości 1100 m. Powstaną 4 trasy o różnym stopniu trudności. W kolejnych latach ma powstać dalsza infrastruktura: gastronomiczna i noclegowa.
Źródło: radiobielsko.pl/porabka.net

Troszkę mnie zatkało, bo jestem strasznie zadowolony :D Kolejka 1100m, cud miód :D Oby się udało!! 4 trasy i to tak niedaleko mojego domku :D

Muszę przestać się cieszyć dajcie chwilę :D Oby się udało!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...