Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

jakie narty dla : 35lat/190cm/95kg ?


polik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

chciałbym kupić narty, ale mam pewne wątpliwości, jakie narty będą odpowiednie dla mnie.

wiek - 35 lat

waga - 95 kg

wzrost - 190 cm

kondycja i sprawność fizyczna - dobra

jeżdżę od 2 lat - ok. 25 dni na stoku w sezonie - (zakochany w białym szaleństwie)

średniozaawansowany - 6 w skali 1-10

styl - na krawędziach ciętym skrętem o średnim promieniu na przygotowanych trasach, ciężar ciała na obu nogach, chyba że jest bardzo stromo wówczas techniką klasyczną - ślizgiem. Nie wiem dlaczego, ale boję się dużych prędkości.

podoba mi się funcarving i próbuję wykładać się na boki z dotykaniem śniegu - z różnym skutkiem.

chciałbym podnieść swoje umiejętności narciarskie.

bliżej mi do slalomu niż do giganta.

obecny sprzęt - buty dalbello axion 10 (100 flex)

narty rossignol radical r11 z długimi końcówkami (r = 15 ) długość 174 cm

chciałbym zmienić narty na bardziej skrętne.

byłem w kilku sklepach i padły takie propozycje :

head isupershape

head isupershape magnum

head chip

rossignol 8s

rossignol 9s

rossignol zenith - numeru nie pamiętam

volkl racetiger - nie pamiętam modelu

elan slx - chyba

fischer rc4 sc pro

dynastar omeglass

i jeszcze parę innych.

proszę was o fachową pomoc. nie wiem jakie narty dobrać - promień skrętu , twardość, długość. oprócz rodzaju narty rodzi się pytanie jaką długość dla danej narty ?

za wszystkie rady i komentarze z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podoba mi się funcarving i próbuję wykładać się na boki z dotykaniem śniegu - z różnym skutkiem.

chciałbym podnieść swoje umiejętności narciarskie.

bliżej mi do slalomu niż do giganta.

obecny sprzęt - buty dalbello axion 10 (100 flex)

narty rossignol radical r11 z długimi końcówkami (r = 15 ) długość 174 cm

chciałbym zmienić narty na bardziej skrętne.

byłem w kilku sklepach i padły takie propozycje :

head isupershape

head isupershape magnum

head chip

rossignol 8s

rossignol 9s

rossignol zenith - numeru nie pamiętam

volkl racetiger - nie pamiętam modelu

elan slx - chyba

fischer rc4 sc pro

dynastar omeglass

Wydaje się, że jesteś stworzony do tzw. drugiej slalomki 173-175 cm

Bez Twoich testów firma bez znaczenia, po testach pewnie też bez znaczenia, więc szukaj takich, które ewentualnie dobrze się odsprzedają?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nartę wybierz raczej długą - ok 175 cm, no chyba, że chcesz slalomkę to 170 - niemniej wydaje mi się, że jeśli dwa sezony za tobą to trochę mało by katować sie na slalomce. Ja bym popatrzył na twoim miejscu na narty pomiędzy slalomką a allroundem czyli Fischer Progressor 9+ albo Elan Speedwave 14, albo solidnego allrounda w typie Zenith 6. Jeśli chcesz w strone fun migrowac to popatz na Fischer Rc4 Race Sc albo zeszłoroczne Atomic Sl11 - to takie "łatwiejsze" slalomki

Edytowane przez mihumor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak - powinny łatwiej wchodzić w skręt. Mi trudno powiedzieć bo nie jeździlem na Radicalach Mutixach ale w wersji z długimi wąsami ma ona charakter narty gigantowej a taka do łatwych nie należy i trudno ją wprowadzić w krotki skręt. Zapytaj Bończę bo on jexdzi na Radicalach Mutix-ach to Ci najlepiej napisze. Moze rozwiązaniem dla Ciebie korzystniejszym bo niespecjalnie kosztownym byłaby wymiana tych wąsów w Mutixach na krotsze, wtedy będziesz miał właśnie dłuższą slalomkę, narta po prostu będzie mniej sztywna podłużnie przez co nieco łatwiejsza i dobrze bedzie chodzic w krótszym skręcie. Jeśli ci się uda kupić te krotsze usztywnienia i pojeździsz trochę to będziesz mądrzejszy w kierunku wyboru kolejnej narty.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozejrzałem się trochę za nartami i są m.in.

- atomic sl 11 w cenie 1150 zł 170

- fischer rc4 race 1300 zł r=13 170 117-67-99

- head chip isupershape 1300 zł 170 r=13,5 120-71-108

- head isupershape magnum 1700 zł 170 r=13,5 121-71-107

- rossignol zenith 6,5 1600 zł 170 r=15 126-74-105

pozostałych nart w sklepach nie ma - chyba że allegro?

Które z tych nart dla mnie , pamiętając że cały czas będę poprawiał swoje umiejętności ?????????

Ps. moje rossi już się kończą - krawędzie jak żyletki i ślizg cieniutki z brakami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to Rossignol będzie dla Ciebie dobrą nartą by podnosić kwalifikacje tylko moze nieco dłuższy, masz na razie "krotki staż" i ja bym Ci slalomki nie polecał ale jeśli bardzo chcesz i czujesz sie na siłach oraz wiesz jakie niegogodnosci wiąza sie z taką nartą i świadomie je akceptujesz to to Atomic i Fischer są ok - Headów nie znam, slalomka 170 powinna być ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"jeśli bardzo chcesz i czujesz sie na siłach oraz wiesz jakie niegogodnosci wiąza sie z taką nartą i świadomie je akceptujesz"

co to znaczy ???

wiem że są nerwowe przy jeździe na wprost i trzeba użyć trochę więcej siły (szczególnie mięśnie ud), ale co jeszcze? mogę sobie nie poradzić?

nie chcę zjeżdżać typowo rekreacyjnie - 2 km na prostych nogach , szukam nart na których mógłbym poprawić technikę carvingową na stokach 500 - 800 m ( np. zieleniec ). jeden z moich znajomych ma 2 letnie narty heada i chce je sprzedać w dobrej cenie 700 zł ( kupił nowe w polsce ). powiedział że ta firma jest ok. a model jego nart to supershape - zbyt profesjonalna jak dla mnie i długość 165 za mała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

" ). jeden z moich znajomych ma 2 letnie narty heada i chce je sprzedać w dobrej cenie 700 zł ( kupił nowe w polsce ). powiedział że ta firma jest ok. a model jego nart to supershape - zbyt profesjonalna jak dla mnie i długość 165 za mała.

Długość odpowiednia dla narty slalomowej,ale przy Twoim wzroście bedziesz musiał się cały czas pilnować,żeby nie zostawać na tyłach,a to na początku będzie dość trudne,ale jak lubisz wyzwania:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mówisz o tych headach? ja myślę że trochę zbyt ambitna. ale mógłbym spróbować. jak myślisz? jako fachowiec powiedz mi na czym by polegała " praca " jeżeli bym się zdecydował na te 165? chodzi o siłę , wytrzymałość mięśniową , technikę ......????????????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mówisz o tych headach? ja myślę że trochę zbyt ambitna. ale mógłbym spróbować. jak myślisz? jako fachowiec powiedz mi na czym by polegała " praca " jeżeli bym się zdecydował na te 165? chodzi o siłę , wytrzymałość mięśniową , technikę ......????????????????

Fachowiec:D:D,mogę tylko ze strony własnego doświadczenia Ci powiedzieć,że takie narty potrafią zmęczyć,widze,że chyba masę mięsniową masz/parametry/,ale taka narta wymaga również od narciarza kondycji i dynamiki/zręczności/,elastycznosci.Oceniasz się na 6/10 -to rozumię,że skręt cięty masz już w jakimś stopniu opanowany,bo te narty nie służą do ślizgania.Jeśli to ma być jedyna para nart służąca do jazdy całodziennej-to też warto nad tym się zastanowić,na stoki w Zieleńcu będzie fajna,ale już na bardziej urozmaicone i dłuższe trasy-już nie bardzo.Jako kolejną parę nart można spokojnia wybrać slalomkę albo gigantkę/nie chodzi o narciarzy z zacięciem sportowym;)/Może faktycznie lepiej zainwestować w topową allround lub allmountain,gdzie również możesz jeździć krótkim skretem,a są mniej wymagające,bardziej uniwersalne-a za tym mogą być jedyną posiadaną parą nart:rolleyes: I też ważne-takie narty są zabawne na bardzo dobrze przygotowanych trasach,a z tym to bywa różnie-o czym pewnie się już przekonałeś.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...