Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

8S WC...kto śmiga?


Gość pax53

Rekomendowane odpowiedzi

Gość pax53

Witam

http://www.skionline.pl/sprzet/?co=kolekcje_narty&id_grupy=2395&id_modelu=3073

jak w temacie...kto śmiga lub śmigał na tych deseczkach?...dziś kupiłem sobie takie w IS(ostatnią parę) i ciekaw jestem Waszych opinii bo przyznam sie bez bicia że takich nie testowałem...kupiłem w ciemno:D:eek:...zawsze mogę je oddać w ciągu 2 tygodni:D....pierwsze spostrzeżenie to narta dość miękka wzdłużnie...przynajmniej w porównaniu do Crosstigera:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pax53
ja jezdze na 9s ten sam rocznik i jestem bardzo zadowolony:) 9s jest troche twardszy i bez problemu mozna nim jechac krotki i dlugi:) ..no ale temat dot 8s.. :)

ale to cenna odpowiedz coby nie powiedzieć:)...zakupiłem dł.165 i chyba będzie OK....a powiedz mi jak się zachowują Twoje 9S(to mi da jakieś wyobrażenie co do 8S) na już nieco zniszczonym stoku?...bo podobno narta wbrew temu że slslomka to jest dość uniwersalna jesli można tak powiedzieć o slalomce:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)

jesli chodzi o zniszczony stok to jezdzi sie rownie fajnie.. przy dobrze przygotowanych krawedziach (bez tepienia przodow i pietek) w jezdzie smigiem mialem problem na poczatku. obecnie jak juz krawedzie sie przytepily to jezdzi sie rownie dobrze w gorszych warunkach. jak dla mnie 9s sa latwiejsze od racetigera sl (wersja sklepowa). mam porownanie bo rok temu jezdzilem na obu tych nartach. ja jezdze na 155cm z racji tego ze jestem niski 170 i waze 67kg.

wracajac do 8s - rok temu rowniez mialem okazje jezdzic na 8s (rocznik 07/08) i jak dla mnie byla to narta bardzo latwa i przyjemna. zjechalem na niej moze z 10x. zamienilem sie z kolega na te kilka zjazdow.. dalem mu racetigery wyciagniete prosto z serwisu a ja wzialem 8s. po 3-4 zjazdach na volklach chcial spowrotem wrocic do 8s bo dla niego byla to idealna narta rekreacyjna a volkl wymagal duzo wiecej sily w nogach.

ps.

jak zalozysz te narty to nie przestrasz sie, ze zamiast nart zalozyles na nogi pletwy:) sa bardzo szerokie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

roznica miedzy starszymi rocznikami 8s i 9s w stosunku do tych ubieglorocznych jest calkiem spora. zupelnie zmienilo sie taliowanie. 8s ma takie samo chyba jak 9s. ja rok temu jak kupowalem 9s to troche sie obawialem bo jazda na wczesniejszych rocznikach nie byla jakas rewelacyjna. ale po jednym dniu na 9s 08/09 bylem bardzo zadowolony:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pax53
roznica miedzy starszymi rocznikami 8s i 9s w stosunku do tych ubieglorocznych jest calkiem spora. zupelnie zmienilo sie taliowanie. 8s ma takie samo chyba jak 9s. ja rok temu jak kupowalem 9s to troche sie obawialem bo jazda na wczesniejszych rocznikach nie byla jakas rewelacyjna. ale po jednym dniu na 9s 08/09 bylem bardzo zadowolony:)

o widzisz i te odczucia są bezcenne:)....bo szeregują narty między...między,czyli można rzec że 8S będą paradoksalnie nartami łatwiejszymi i bardziej uniwersalnymi od moich Crosstigerów,które są twarde wzdłużnie i poprzecznie i za krótkie..no ale któż z nas nigdy nie pomylił się w doborze nart:)....nie wiem czy dam rade jeszcze śmignąć w nasze górki,bo za oknem wiosna...ale przyszły sezon już tuż...tuż:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pax53
Ile dałeś?

Czekamy na relację :D

może nie taka okazja,ale 1350 pln:rolleyes:.... i fajne uczucie jak kupujesz ostatnią sztukę,a podchodzi gostek i pyta sie o tą nartę bo wczoraj oglądał ją tu z żoną....a pan sprzedawca mówi...no cóż ten pan ją już właśnie kupuje:) ...może wyskoczę na Rusin w pierwszej połówce marca,jak będzie jeszcze śnieg...to opiszę wrażenia,bo cosik czuję że będzie fajna:)...lekka,miękka taka przytulanka:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może nie taka okazja,ale 1350 pln:rolleyes:.... i fajne uczucie jak kupujesz ostatnią sztukę,a podchodzi gostek i pyta sie o tą nartę bo wczoraj oglądał ją tu z żoną....a pan sprzedawca mówi...no cóż ten pan ją już właśnie kupuje:) ...może wyskoczę na Rusin w pierwszej połówce marca,jak będzie jeszcze śnieg...to opiszę wrażenia,bo cosik czuję że będzie fajna:)...lekka,miękka taka przytulanka:D

no już , już :)

daj znać - porównamy ją z moim starym allmountainem w podobnym wymiarze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pax53
no już , już :)

daj znać - porównamy ją z moim starym allmountainem w podobnym wymiarze :)

jak będę jechał na Rusin ,bądz bliska okolicę to dam znać Michale:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rossi 8S vs 9S

Witam,

Niestety porównywanie Rossi 8S i 9S nie ma większego sensu. Można powiedzieć że 8S to ambitny allround, a 9S to najtwardsza sklepowa, nie komórka.

Ja jeździłem do tego sezonu na Elanach SL, które są nartami bardzo zbliżonymi do R 8S, które też zręsztą miałem okazję ujedżać. Moim zdaniem narta taka jak R 8S jest idealna do szlifowania jazdy na krawędziach - jest miękka, ale bez przesady. Przy tzw. średnich prędkościach, nie potrzeba nic innego. Tak jak napisałeś "cosik czuję że będzie fajna...lekka,miękka taka przytulanka" - strzeliłeś w dzisiątkę.

9S jest o niebo twardsza. I nie chodzi tu jak napisał stasziek o "duzo wiecej sily w nogach", ale o to że osoba, która nie potrafi porządnie usiąść "na językach" butów, przypłaci dzień na takich nartach porządnym bólem kolan i okolic.

Mówię tu o jeździe na krawędziach, bo ześlizg to już inna bajka.

Cena zresztą też wydaje się mocno rozsądna. Narta ma rdzeń drewniany i to naprawdę się czuje.

Także będzie pan zadowolony:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cóż .... te rosołki 8S WC są miekkie.... miałem je na nogach (155 cm) w ostatnią sobotę i powiem że świetnie się karwuje na miekkim śniegu, jak przyjdzie twardziej to jest gorzej, nawet przy mojej niskiej wadze. Na co dzień używam zamiennie z małżonką SL 11 (zeszłoroczne 156cm) i RC4 race SC 155 (3 sezony w tył). Porównanie wypada tak: SL 11 twarde, RC4 w sam raz, 8S miekkie. Nazwa Worldcup na tych Rossi to raczej nieporozumienie. Na nich pięknie i łatwo wywija sie karwing, można sie pokusić o fun, ale tylko na miekkim śniegu, na twardym nie trzymają tak dobrze jak wyzej wymienione. 8S pięknie zacieśnia skret i mozna wyciąć naprawde mniejszy promień niż na SL 11 czy tych RC4, mimo że wszystkjie podaja promien 11 m ale taliowanie mają zupełnie inne. Polecam te narty osobom lekkim, lubiącym karwing ale bez zaciecia sportowego. Do ostrej jazdy na twardym, zmrożonym sztruksie dużo lepiej nadaja się inne pojazdy.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pax53
cóż .... te rosołki 8S WC są miekkie.... miałem je na nogach (155 cm) w ostatnią sobotę i powiem że świetnie się karwuje na miekkim śniegu, jak przyjdzie twardziej to jest gorzej, nawet przy mojej niskiej wadze. Na co dzień używam zamiennie z małżonką SL 11 (zeszłoroczne 156cm) i RC4 race SC 155 (3 sezony w tył). Porównanie wypada tak: SL 11 twarde, RC4 w sam raz, 8S miekkie. Nazwa Worldcup na tych Rossi to raczej nieporozumienie. Na nich pięknie i łatwo wywija sie karwing, można sie pokusić o fun, ale tylko na miekkim śniegu, na twardym nie trzymają tak dobrze jak wyzej wymienione. 8S pięknie zacieśnia skret i mozna wyciąć naprawde mniejszy promień niż na SL 11 czy tych RC4, mimo że wszystkjie podaja promien 11 m ale taliowanie mają zupełnie inne. Polecam te narty osobom lekkim, lubiącym karwing ale bez zaciecia sportowego. Do ostrej jazdy na twardym, zmrożonym sztruksie dużo lepiej nadaja się inne pojazdy.

może to zabrzmi śmiesznie i paradoksalnie,ale mi właśnie chodzi o funcarvery a nie o typowe slalomki:)....czyli wszelkie opisy i sugestie ludzi na nich jeżdzących sie pokrywaja prawie w 100% co mnie utwierdza że dokonałem dobrego wyboru:rolleyes:....ta narta nie nadaje sie na tyczki,ale do jazdy ze świeżym adeptem narciarstwa(5-letnia córka) to już napewno:D....dzieki vrinx za opis:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może to zabrzmi śmiesznie i paradoksalnie,ale mi właśnie chodzi o funcarvery a nie o typowe slalomki:)....czyli wszelkie opisy i sugestie ludzi na nich jeżdzących sie pokrywaja prawie w 100% co mnie utwierdza że dokonałem dobrego wyboru:rolleyes:....ta narta nie nadaje sie na tyczki,ale do jazdy ze świeżym adeptem narciarstwa(5-letnia córka) to już napewno:D....dzieki vrinx za opis:)

to kiedy będziesz na rusinskim? bo własnie ja też szukam takiej narty, a wszyscy o slalomkach i koniec :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pax53
to kiedy będziesz na rusinskim? bo własnie ja też szukam takiej narty, a wszyscy o slalomkach i koniec :)

Michale,mam kilka spraw do poukładania i nie moge powiedzeć na 100% że będe na Rusinie,chociaż bym bardzo chciał:)...jak będę się wybierał to powiem kiedy,ale na dziś to mi się trochę oddala:o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pax53
w domyśle funcarvera ?

Mysiek sprawdź sobie Stockli Laser SL. Według mnie to slalomka z dużymi zaletami w kierunku fun no i chyba to nie przypadek, że na wszelkich fis carving cup'ach to jedna z częściej występujących nart.

pełna zgoda:)...tylko że dwa razy droższa...ale jeśli ten czynnik nie ma znaczenia to Laser jest lepszy:)

żebym nie był gołosłowny....http://www.tirolski.pl/p,pl,2364,0910+narty+stoeckli+laser+sl.html dokładnie 2 razy droższa..

Edytowane przez pax53
nowa myśl....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w domyśle funcarvera ?

Mysiek sprawdź sobie Stockli Laser SL. Według mnie to slalomka z dużymi zaletami w kierunku fun no i chyba to nie przypadek, że na wszelkich fis carving cup'ach to jedna z częściej występujących nart.

Tylko ja potrzebuję czegoś "miętkiego" bo mi moje biurowe mięśnie inaczej rozerwie. Stąd i zainteresowanie tym 8S.

pełna zgoda:)...tylko że dwa razy droższa...ale jeśli ten czynnik nie ma znaczenia to Laser jest lepszy:)

zawsze ma znaczenie-wolę tańszą i gorszą bo ja amator jestem :)

Ja będę w okolicach Rusina prawdopodobnie 12-14 i 19-21 marca.

Natomiast kusi mnie Bachledowa, po sezonie, bez ludzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pax53

Ja będę w okolicach Rusina prawdopodobnie 12-14 i 19-21 marca.

Natomiast kusi mnie Bachledowa, po sezonie, bez ludzi :)

:):):)...to już wiem jak sie ustawić...pod warunkiem że dam radę:o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to prawda nowa jest dużo droższa.

z tego co pamiętam to w zeszłym sezonie oferowali mi ją za 2kPLN, a wiem, że można było taniej kupić.:)

obecnie na rynku, a przynajmniej w Krakowie pojawiło się dużo używek w okolicach 500-600PLN. większość co prawda w stanie niezbyt zachęcającym, ale coś tam można znaleźć jak się człowiek nachodzi i powybrzydza.

Tylko ja potrzebuję czegoś "miętkiego" bo mi moje biurowe mięśnie inaczej rozerwie.

dlatego pisze o laser sl, a nie laser SL FIS. naprawdę spróbuj - Wojtuś81 jest na wyciągniecie ręki, a jego narta mnie urzekła. ona potrafi namalować uśmiech na twarzy, a to czysty fun :)

Edytowane przez ravick97
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

niedawno wróciłem ze stubka.... i sprawdziłem nową moją nartkę w praktyce czyli 8S w dł.165 cm...i moje wnioski potwierdzają się z opisami kolegów w innych postach...potwierdzam narta baaardzo uniwersalna jak na SL....powiedziałbym że to taki top allround,który radzi sobie na kartoflisku jakiego było sporo na lodowcu....w zasadzie na 6 dni jazdy mocno sztruksowy był tylko czwartek(słońce) a reszta dni trasy nie koniecznie na slslomkę,choć dawała radę bardzo dobrze....bardzo skrętna,łatwa w obsłudze,dość sztywna poprzecznie,wzdłużnie dość elastyczna....daje radę na koniec dnia na mocno zniszczonych trasach....kolega śmigał na Atomikach SL w dł.165 cm i jak zrobiliśmy zamiane na 2 zjazdy...powiedział mi jaki ten rosołek miękki i skrętny...i rzeczywiście jego atom mniej przyjazny,bardziej sztywny i na muldach dające w d.. mocniej:D

podsumowując...łatwe,przyjemne,proste w obsłudze racecarvery na cały dzień,choć zamieniłem się z synem na koniec dnia z jego K2 z 80 mm pod butem i te były już bardzo mulaste,ale cięły muldy jak brzytwa:)

napis na rosołach WC to niewątpliwy dowcip i niech tak zostanie:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...