Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Sprzęt dla osoby początkującej


kortek

Rekomendowane odpowiedzi

Dzieki za ponowną odpowiedz, ale może ja uściślę zapytanie mi nie chodzi o dobór długości narty, bo to na razie jest bezdyskusyjne dal mnie na dłuższych niż 140cm jeżdzić nie dam rady przynajmniej przez 2 sezony i nie zamierzam się zabijać, pozatym wszedzi mówią że narta powinna siegac tak do okolic brody i ta 140cm tak własnie mi siega , ja pytam o jej możliwości techniczne i czy ułatwi mi naukę prawidłowych skrętów czy wogóle znacie tę nartę, a jesli chodzi o instruktorów to i mnie i dziecko uczyło 3 różnych i każdy dawał mi 131cm atomic etl a mojej corce która ma 7 lat i 123cm wzrostu 90cm wiec chyba wszyscy nie robili tego żle?? agusek

ogólnie większość przystokowych wypożyczalni stosuje zasadę skasowac/zapomnieć. Instruktorzy (nie wszyscy) im w tym pomagają bo też im się nie chce. I widzę że ci nieźle wcisneli kit że na innych nie dasz rady. I ty w to uwierzyłaś z takim podejściem po 2 sezonach dalej będziesz pługiem jeździć na nartach 130cm. Mozna i tak.

Ale mozna też spróbować, zacisnąc zęby przy kolejnych wywrotkach i nauczyć się tak jak należy -żeby jazda na nartach sprawiała ci przyjemność. Jezeli nie oczekujesz pomocy to nie warto ciągnąc tematu.

Koledzy chcą ci dobrze doradzić, a ty cały czas piszesz że wiesz lepiej !? To po co ciągnąć temat...

Harmony 1 to najprostsze narty damskie rossignola. Z twoim podejściem pojeździsz na nich 10 sezonów. Ja osobiście bym takie narty nie zaproponował tylko harmony/passion ale model wyzej.

I tak na marginesie ostatnio widziałem jak w "specjalistycznym przyhipermarketowym sportowym" koles sprzedawał narty atomoc sx dla gościa który chciał krótki skręt:) Więc pamiętaj oni są po to żeby sprzedać.

Edytowane przez przemo_narciarz
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiesz mi jeszcze jaka jest różnica w zjezdzie na tych dłuższych bo piszesz ze duża, musze w takim razie sróbować bo może jednak da rade ale probowałam na 145cm i cały czas sie wywalam i mi nachodza na siebie czóbki dlatego sie zniechęciłam bo jestem cala poobijana, i wydaje mi sie za jak juz udoskonale technike na krótszych to potem dam rade zmienic ale moze sie myle nie przecze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiesz mi jeszcze jaka jest różnica w zjezdzie na tych dłuższych bo piszesz ze duża, musze w takim razie sróbować bo może jednak da rade ale probowałam na 145cm i cały czas sie wywalam i mi nachodza na siebie czóbki dlatego sie zniechęciłam bo jestem cala poobijana, i wydaje mi sie za jak juz udoskonale technike na krótszych to potem dam rade zmienic ale moze sie myle nie przecze.

Na dłuższych wbrew pozorom będzie ci się lepiej jeździć, będą bardziej stabilne. Na krótszych przy ciężkich warunkach może byc męka.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety nie opiszę Ci modelu harmony bo poprostu jeżdzę na męskich nartach:D

co do długości to masz rację że na początku jest krótsza lepsza,ale chodzi o to żeby ten "początek" był jak najkrótszy...i wierz mi że narta dobrze dopasowana do wagi i wzrostu jest poprostu lepsza....a w czym?...jest przede wszystkim bardziej stabilna przy większych prędkościach,jest lepsza w przypadku muld,nie zawiesza się na nich jak to ma miejsce w krótkich i jest bardziej rozwojowa...no Ty na początku nauki możesz być bardziej przekonana do krótkich...no ale przyjaciele z kilkoma sezonami na liczniku powinni wiedzieć że narta krótka jest bardziej nerwowa i mniej stabilna....oczywiście żemożna na krótkich,ale raczej tak dla zabawy...ja z synem dla funu śmigamy na snowblade 94 cm,ale to dla poprawy sylwetki i dla tego żeby nie stracić pokory do tej wspaniałej pasji:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie w końcu zrozumiano o co mi chodzi, ja wiem że dłuższa jest lepsza ale ja dopiero zaczynam jeżdże pierwszy sezon byłam kilka razy potrafie jezdzic pługiem czasami mi się uda na krawędziach i te dlugie po prostu sa dla mnie na razie za trudne jestem juz cala w sincach i nie mam sil sie podnosic dlatego postanowilam na razie zostac przy tych 140cm i chcialam wiedziec jaki rodzaj wybrac dlatego pytam was o pomoc wy jestescie wytrawnymi narcirzami i dla was to pestaka zrozumcie kogos kto na raie głownie upada niz jezdzi. dlatego pytalam jaki model byłby najlepszy bo ta rosignoll harmony 1 polecili mi w firmowym salonie rosignolla a wcale nie jestem pewna ze dobrze:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie w końcu zrozumiano o co mi chodzi, ja wiem że dłuższa jest lepsza ale ja dopiero zaczynam jeżdże pierwszy sezon byłam kilka razy potrafie jezdzic pługiem czasami mi się uda na krawędziach i te dlugie po prostu sa dla mnie na razie za trudne jestem juz cala w sincach i nie mam sil sie podnosic dlatego postanowilam na razie zostac przy tych 140cm i chcialam wiedziec jaki rodzaj wybrac dlatego pytam was o pomoc wy jestescie wytrawnymi narcirzami i dla was to pestaka zrozumcie kogos kto na raie głownie upada niz jezdzi. dlatego pytalam jaki model byłby najlepszy bo ta rosignoll harmony 1 polecili mi w firmowym salonie rosignolla a wcale nie jestem pewna ze dobrze:D

proponuje jeszcze pare razy iść do wypożyczalni po krótkie a później kupić normalne. Na krótkie szkoda pieniędzy, chba że ci nie zależy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zapominaj że każdy na początku miał sińce,ale to nie może Cię zniechęcać...a krótkie narty nie są tu lekiem na całe zło:D....przykro mi to mówić,ale niestety właśnie trafiłaś na złego instruktora:o...no ale predyspozycje do różnych dyscyplin ma każdy inne...i jeden uczy sie w jeden sezon a drugi po trzech ma braki....ale nie przejmuj się początki są zawsze trudne...no chyba że ma się 5 lat to wtedy jest wszystko proste:D

powiem tak....kup sobie nartę dla osoby początkującej w długości 150 cm...firma i model to rzecz drugorzędna...nie znam się na damskich kolekcjach bo moja żonka jak my śmigamy jest w knajpce lub na basenie....ale w każdym dobrym sklepie czy to ze sprzętem nowym czy używanym sprzedawca Ci coś doradzi....tylko jedna ważna uwaga....MÓW PRAWDĘ O SWOIM STOPNIU ZAAWANSOWANIA NARCIARSKIEGO bo niektórzy bojąc sie wstydu że jeszcze nie jeżdzą dobrze zawyżają swoje umiejętności tym samym strzelają sobie w kolano i kupiją narty dla siebie nieodpowiednie...

to że zachodzą Ci czuby nart podczas jazdy to nie jest wina ich długości:eek:....weż w domu linijkę i zabacz że 10 cm więcej to tylko tyci tyci:D....a w jeżdzie kosmos in+....to że narty Ci zjeżdzają do środka to również sprawka atualnie mocno taliowanych nart na których jeżdz się trudno pługiem:rolleyes:...także nie czekaj tylko próbuj przechodzić do fazy jazdy równoległej a pług stosuj przy dojazdach do wyciągów 2 m od bramki....

DOBRY INSTRUKTOR+DOBRZE DOBRANE NARTY=SUPER BANAN NA TWARZY:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie pzepraszam , że sie wtrace mam pytanie co bedzie bardziej odpowiednie rossignol zenith z1 czy salomon SALOMON X-WING TX bo chyba jednak nie zostawie sobie tych headów wc sl

człowieku znów wpadasz do studni:D....znów zaczynasz od nart dla początkujących...i ten Salomon chyba nie katalogowy:confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boże tak mi się fajnie Ciebie słucha, że chyba muszę się z Tobą na ten instruktaż umówić na stoku bo inaczej juz zawsze na tym rozpaczliwym pługu zostanę, to prawda dobry instruktor to podstawa a jua chyba na takiego nie trafiłam , niestety to chyba wezmę te narty harmony 1 tylko w tej nastepnej dlugosci 146cm i moze sie nie zabije???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiesz może masz racje zobacze jak bedzie na tych head wc sl , dzieki za odpowiedź

sorki myślałem że już na tych Headach śmigałeś:D...i masz ich dosyć:eek:

te narty które wymieniłeś mają się nijak do tego Heada...pojeżdzij i zobacz,opisz wrażenia i wtedy podejmiesz decyzję...a może Ci przypadnie:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boże tak mi się fajnie Ciebie słucha, że chyba muszę się z Tobą na ten instruktaż umówić na stoku bo inaczej juz zawsze na tym rozpaczliwym pługu zostanę, to prawda dobry instruktor to podstawa a jua chyba na takiego nie trafiłam , niestety to chyba wezmę te narty harmony 1 tylko w tej nastepnej dlugosci 146cm i moze sie nie zabije???

miło mi,ale instruktorem nie jestem,nie byłem i nie będę:D...moja wiedza nie jest wielka...tak poprostu kilka ładnych sezonów na nartach i wszystko przychodzi z czasem...pojęcie w dziedzinie sprzętu itp...choć powiem że aktualnie jestem na etapie nauki jazdy mojej 5 letniej córki,stąd ta wiedza o szkółkach:cool:...bo starszy syn już śmiga 8 lat i powiem szczerze że mnie nieraz zaskakuje:D...ale daję rade:)

Proponuję Ci kupić narty 150 cm...jak się uprzesz to kup te 146:) na kobitę nieraz nie ma rady:D:D:D...i przechodz jak najszybciej do jazdy równoległej,następnie na krawędzi...i na początek nie daj się zwozić instruktorowi średnimi i długimi skrętami,bo to dla nich relaks i wypoczynek....tylko katuj skręt krótki....śmig to podstawa...no a póżniej pewnie spotkamy Cię z rodzinką gdzieś na alpejskich trasach:)....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak pozastaje mi wybrac te 146 bo nastepne to 156 a to juz masakra, a jesli chodzi o skret to prawda oni ucza dlugimi od jednego boku gory do drugiego a o tym smigu jak piszesz nawet nie wspomnial, nawet nie wiem jak to wyglada, a mozna sie tego samemu nauczyc czy musi byc instruktor boto kasa kosmiczna za kazda godzinke 60-70zł biora gadziny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak pozastaje mi wybrac te 146 bo nastepne to 156 a to juz masakra, a jesli chodzi o skret to prawda oni ucza dlugimi od jednego boku gory do drugiego a o tym smigu jak piszesz nawet nie wspomnial, nawet nie wiem jak to wyglada, a mozna sie tego samemu nauczyc czy musi byc instruktor boto kasa kosmiczna za kazda godzinke 60-70zł biora gadziny.

niestety śmig to jest trudna ewolucja,ale niezbędna do poruszania się na trudnych jak i łatwych trasach...tu masz przykładowy śmig....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledze za te filmik ze śmigiem bazowym, o takim pięknym zjeżdzie to ja na razie mogę pomarzyć i popatrzeć może za 2, 3 sezony, a instruktor nawet mi tego nie zademonstrował, nie wiem kiedy mi się uda tak zjechać?? Mam widać cel do czego dążyć!!!

Edytowane przez agusek36
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledze za te filmik ze śmigiem bazowym, o takim pięknym zjeżdzie to ja na razie mogę pomarzyć i popatrzeć może za 2, 3 sezony, a instruktor nawet mi tego nie zademonstrował, nie wiem kiedy mi się uda tak zjechać?? Mam widać cel do czego dążyć!!!

myślę, że zbyt pesymistycznie do tego podchodzisz, sądzę że -oczywiście w zależności od osobniczych predyspozycji - ale można w kilkanaście dni - a więc w ciągu sezonu - nauczyć się w miarę poprawnie jeździć skrętem ciętym :) i pewnie nie tylko tego ;)

brat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Head WC ls

Witam dzisiaj byłem na nowych headach WC ls i dałem radę nie było tak tragicznie jak pisaliście , ma tylko pytanie czy bardzo mokry sztuczny śnieg jest dobry do oceny nart czy raczej nie , narty zachowywały sie bardzo dobrze sztywne , choć przy skręcie faktycznie próbowały uciekać do przodu na krawędziach dużo lepiej jak w moich head big easy , proszę mi powiedzieć o ile inaczej będą zachowywać sie na świeżym śniegu lub ubitym ale nie mokrym ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj też jeździłem na takiej "papce" nowymi nartami w Szklarskiej :mad:

Slalom między kałużami ,kamieniami i wystającą trawą to z pewnością nie to co lubię .

Stojąc na boku trasy chcąc zrobić fotkę wręcz się zapadałem w mokrym śniegu .

Zapewne "nasi weterani" wyrażą swoją opinie o różnicy w jakości śniegu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...