Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

było o zdrowiu w ciązy,a tu kolejny temat wzbudzający różne opinie;)Sejm znowelizował ustawę o ochronie zdrowia i wprowadził zakaz palenia tytoniu w wielu miejscach publicznych, w tym w lokalach gastronomicznych i rozrywkowych. Za zmianami głosowało 217 posłów, 165 było przeciw, a 48 wstrzymało się od głosu. Ustawą zajmie się jeszcze Senat.

Przygotowana przez sejmową komisję zdrowia i popierana przez rząd ustawa wprowadza całkowity zakaz palenia m.in. w barach, restauracjach, dyskotekach, środkach transportu publicznego (w tym w taksówkach i samochodach służbowych), szpitalach i ośrodkach zdrowia, zakładach pracy, na przystankach komunikacji publicznej, publicznych miejscach przeznaczonych do wypoczynku i zabawy dzieci (np. na plażach).

Przyjęta w Sejmie poprawka mniejszości złagodziła niektóre z tych propozycji. Zakłada, że właściciele lokali gastronomicznych o powierzchni poniżej 100 metrów kw. będą mogli zdecydować czy ich lokale będą w całości przeznaczone wyłącznie dla osób palących czy niepalących. W większych lokalach (powyżej 100 m kw.) właściciel będzie mógł wydzielić sale dla palących.

Palenie byłoby dopuszczalne w specjalnie wydzielonych pomieszczeniach w hotelach, akademikach, uczelniach wyższych, a także np. w domach spokojnej starości i domach zakonnych.

Za złamanie zakazu palaczowi groziłoby 500 zł mandatu. Za nieumieszczenie w lokalu lub pojeździe informacji o zakazie palenia - grzywna. Ustawa przewiduje też zakaz sprzedaży wyrobów tytoniowych przez internet, dopuszcza natomiast produkcję i wprowadzanie do obrotu tzw. e-papierosów. Ustawa zakłada zmiany regulacji dotyczących reklamy; wprowadziła zakaz prywatnej reklamy wyrobów tytoniowych.

Inicjatorzy zmian przypominają, że 9 mln Polaków regularnie pali 15-20 papierosów dziennie, a z powodu palenia co roku umiera w Polsce 70 tys. ludzi.

za wp.pl:rolleyes:

Edytowane przez dareklewandowski
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

było o zdrowiu w ciązy,a tu kolejny temat wzbudzający różne opinie;)
Nie wiem czy można swobodnie wygłosić swój pogląd na to zagadnienie:pStrach się bać/pisać:DNo ale raz kozie śmierć;):Dlaczego niepalący mają się męczyć z tego powodu że palący mają nałóg palenia?A dlaczego to palący nie mogli by się pomęczyć nie paląc - tak jest zdrowiej dla wszystkich:rolleyes:I żeby nie było że nie rozumie palaczy, bo paliłem, dużo paliłem z paczkę na dzień, a że swego czasu 3 razy w tygodniu dzień zaczynałem o 2 w nocy to i 1,5 paczki poszło za taki dzień:rolleyes:.Od 13 lat nie palę i można to zrobić z dnia na dzień, bez żadnych plastrów, e papierosów czy innych pierdołów, po prostu pojechałem na wczasy, nie zabrałem papierosów i od tamtej pory nie - więc da się! :)Proekologiczny Austryjak jak wyrzuca karton z mleka to potrzebuje 5 koszy na śmieci:rolleyes:, a na krześle chciał mi kasztan jeden dziecko uwędzić:

aa 012 (Small).jpg

57da81059a0bd_aa012(Small).jpg.aa4eb7ed7146cbd0046fa4a513e7c870.jpg

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem za, cieszy mnie ta ustawa i mam nadzieję, że będzie wchdzić coraz silniej w zycie. Dziesieć lat temu byłem w Hiszpanii i tam lokalny zwyczaj palenia wszędzie doprowadzał mnie do frustracji. W dalekobierznym autobusie przód był dla niepalących, tyl dla palących, no i palili, w bankach przy okienkach były popielniczki i Hiszpanie bez niczego jarali szlugi wpłacając/wypłacając kasę.Tam sie palilo wszędzie i zawsze i kazdy - nawet dzieci bez obciachu i reakcji kogokolwiek. No i oni mogli taką ustawę wprowadzić więc dlaczego nie my. Idę z dzieciakami do restaurana a tam siedzi sobie pan z panią i normalnie jarają, śmierdzi oczywiscie wszystkim bo oni jarają, idę z kumplami na piwo - moje ciuchy po powrocie tak śmierdzą fajami jakby były wykonane z wypalonych petów. Wchodze do knajpy i od razu szok smrodowy. Ludzie palący jakby nie było zakazów palili by wszędzie, widzę to od lat "na zakładzie", zreszta za komuny paliło się nawet w biurach, no i wodke sie piło na codzien przy robocie - taki był folklor, teraz sie nie pali już i bardzo dobrze.

Dodam,że nigdy nie paliłem tytoniu - inne rzeczy, które paliłem sie nie liczą bo je opisuja całkiem inne ustawy:D - głównie o wypalanie traw mi sie rozchodzi

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też jestem za!!! Za nie paleniem w miejscach publicznych (choć to szerokie pojęcie)

Nigdy nie paliłem tytoniu nałogowo.

Popalałem jak mi już wódeczka rozum odbierała,ale mnie strasznie dyńka na drugi dzień dawała czadu.:(:o:mad:

I teraz nawet wódeczka nie jest w stanie zmusić mnie do petka.

A łąk ( czytaj traw ;)) nie wypalałem nigdy,:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy można swobodnie wygłosić swój pogląd na to zagadnienie:p

Strach się bać/pisać

No ale raz kozie śmierć;

Dlaczego niepalący mają się męczyć z tego powodu że palący mają nałóg palenia?

A dlaczego to palący nie mogli by się pomęczyć nie paląc - tak jest zdrowiej dla wszystkich:rolleyes:

I żeby nie było że nie rozumie palaczy, bo paliłem, dużo paliłem z paczkę na dzień, a że swego czasu 3 razy w tygodniu dzień zaczynałem o 2 w nocy to i 1,5 paczki poszło za taki dzień:rolleyes:.

Od 13 lat nie palę i można to zrobić z dnia na dzień, bez żadnych plastrów, e papierosów czy innych pierdołów, po prostu pojechałem na wczasy, nie zabrałem papierosów i od tamtej pory nie - więc da się! :)

Proekologiczny Austryjak jak wyrzuca karton z mleka to potrzebuje 5 koszy na śmieci:rolleyes:, a na krześle chciał mi kasztan jeden dziecko uwędzić:

W Austrii i w Niemczech to dopiero palą:pchociaż już się widzi w lokalch podział pomieszczeń,nie tylko wyznaczonych tabliczką,w Montafon obowiazuje całkowity zakaz palenia w lokalach gastronomicznych:rolleyes:

Jestem palaczem i rozumię osoby niepalące,wszystko wymaga troszkę kultury;)-czyli zadbania o osoby niepalące.Nie jestem przekonany,czy takie ustawy podniosą kulturę zdrowotną Naszego społeczeństwa,tym bardziej,że są glosowane w Sejmie w godzinach nocnych,a rano przedstawiciele społeczeństwa nie wiedzą jaka jest treść ustawy:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiecie dla mnie tutaj jest taka kolizja dwoch spraw

wolności obywatelskich i takiej ochrony ze strony państwa

demokraci pełna parą powiedzą ze te wolności to cos czego nie mozna zakazywać ani ograniczać jednak wg mnie tutaj gore powinno wziąć to zdrowie publiczne i troska państwa o nas samych bo dzięki przepisom mozna narzucić jakiś pogląd na daną sprawę choć jak wiemy kazdy myśli swoje to w tym wypadku taka akcja ze strony ustawodawcy jest potrzebna. pytanie tylko jak środowisko produkujące te używki zareaguje bo jak wiemy to naprawdę jest potęzna branża i oni z pewnością będą chcieli pokazać ze mając coś do powiedzenia

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiecie dla mnie tutaj jest taka kolizja dwoch spraw

wolności obywatelskich i takiej ochrony ze strony państwa

demokraci pełna parą powiedzą ze te wolności to cos czego nie mozna zakazywać ani ograniczać jednak wg mnie tutaj gore powinno wziąć to zdrowie publiczne i troska państwa o nas samych bo dzięki przepisom mozna narzucić jakiś pogląd na daną sprawę choć jak wiemy kazdy myśli swoje to w tym wypadku taka akcja ze strony ustawodawcy jest potrzebna. pytanie tylko jak środowisko produkujące te używki zareaguje bo jak wiemy to naprawdę jest potęzna branża i oni z pewnością będą chcieli pokazać ze mając coś do powiedzenia

Bugi podchodzisz do sprawy jak prawnik:)a może to przygotowanie palaczy na niesamowite koszty:pA ja mam to ...,przyjdzie czas to rzucę:pI wierzę Sławkowi,że można to zrobić bez e-papierosów,nie paliłem 2 lata ,rzucając papierosy z dnia na dzień;):P,ale nikotynizm jest jak alkoholizm-lubi powracać:o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bugi podchodzisz do sprawy jak prawnik:)a może to przygotowanie palaczy na niesamowite koszty:pA ja mam to ...,przyjdzie czas to rzucę:pI wierzę Sławkowi,że można to zrobić bez e-papierosów,nie paliłem 2 lata ,rzucając papierosy z dnia na dzień;):P,ale nikotynizm jest jak alkoholizm-lubi powracać:o

no lubi bo tez kiedys paliłem potem popalałem znowu palilem aż w końcu przestałem:)

koszty hmm tylko widzisz i teraz znowu taki spór się pojawia skoro nikotynizm i alkoholizm to choroby XXI w to dlaczego nie zakazać picia takze w barach i restauracjach tutaj mozna teraz polemizowac i polemizować dlaczego to jest gorsze od tego. Wydaje mi się ze te 2 siły gospodarki mają za duzo do powiedzenia by to dało się tak latwo zdusić. A ze teraz jest taka ustawa co do papierochów pokazuje na to ze jednak "papierosiarze" tracą powoli na sile co wg mnie jest słuszne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no lubi bo tez kiedys paliłem potem popalałem znowu palilem aż w końcu przestałem:)

koszty hmm tylko widzisz i teraz znowu taki spór się pojawia skoro nikotynizm i alkoholizm to choroby XXI w to dlaczego nie zakazać picia takze w barach i restauracjach tutaj mozna teraz polemizowac i polemizować dlaczego to jest gorsze od tego. Wydaje mi się ze te 2 siły gospodarki mają za duzo do powiedzenia by to dało się tak latwo zdusić. A ze teraz jest taka ustawa co do papierochów pokazuje na to ze jednak "papierosiarze" tracą powoli na sile co wg mnie jest słuszne.

Masz rację,dlatego nie wierzę do końca w intencje ustawodawców,jak też w przestrzeganie treści tej ustawy;)będąc w Francji,w kraju gdzie ustawa zakazuje calkowicie palenia tytoniu w miejscach publicznych,była łamana bezkarnie:p

Nikotynizm czy alkoholizm to choroba,ustawą czy mandatami się nie leczy,ale może spelni rolę profilaktykii;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiecie dla mnie tutaj jest taka kolizja dwoch spraw

wolności obywatelskich i takiej ochrony ze strony państwa

demokraci pełna parą powiedzą ze te wolności to cos czego nie mozna zakazywać ani ograniczać jednak wg mnie tutaj gore powinno wziąć to zdrowie publiczne i troska państwa o nas samych bo dzięki przepisom mozna narzucić jakiś pogląd na daną sprawę choć jak wiemy kazdy myśli swoje to w tym wypadku taka akcja ze strony ustawodawcy jest potrzebna. pytanie tylko jak środowisko produkujące te używki zareaguje bo jak wiemy to naprawdę jest potęzna branża i oni z pewnością będą chcieli pokazać ze mając coś do powiedzenia

po prostu jak mnie :) podchodzi jakiś ekolog inaczej (nie mylić z narciarstwem) to ma p......e włącznie z ......... a mogę p.... ,,,,,, i ekologia zyska i zdrowie :D i niech se pali w domu:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a po 2 to jest projekt który nie trafił do laski marszalkowskiej więc wiecie :)

Bugi :)Ty chyba jescze na trasach włoskich śmigasz;)-

Sejm znowelizował ustawę o ochronie zdrowia i wprowadził zakaz palenia tytoniu w wielu miejscach publicznych, w tym w lokalach gastronomicznych i rozrywkowych. Za zmianami głosowało 217 posłów, 165 było przeciw, a 48 wstrzymało się od głosu. Ustawą zajmie się jeszcze Senat.

:D:D:D;)

Może Prezydent pali/kiedyś palił,a może brat;):p/:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bugi :)Ty chyba jescze na trasach włoskich śmigasz;)-

Sejm znowelizował ustawę o ochronie zdrowia i wprowadził zakaz palenia tytoniu w wielu miejscach publicznych, w tym w lokalach gastronomicznych i rozrywkowych. Za zmianami głosowało 217 posłów, 165 było przeciw, a 48 wstrzymało się od głosu. Ustawą zajmie się jeszcze Senat.

:D:D:D;)

Może Prezydent pali/kiedyś palił,a może brat;):p/:D

KU** ale dałem plame po całosci:D no to sie porobiło teraz to juz inna rozmowa:d

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...