Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Chopok Pilne


Rekomendowane odpowiedzi

witam,

Czy był ktoś ostatnio na chopoku? Interesuja mnie szczególnie warunki na trasach oraz kolejki.

Co sądzicie o tym karnecie łączonym Tatrzańska Łomnica+okolice + Chopok północ/południe? Kozystał któs z tego?

Aktualnie mają dośc ciekawą ofertę od 07. marca skipass 5 dni na łączone ośrodki 69 jurków.

Pozdrawiam i dziękuje za odpowiedź chce jechac w przyszłym tygodniu

Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

Co sądzicie o tym karnecie łączonym Tatrzańska Łomnica+okolice + Chopok północ/południe? Kozystał któs z tego?

Pozdrawiam i dziękuje za odpowiedź chce jechac w przyszłym tygodniu

Przemek

Nie korzystałem z tejże super akcji.. ale wydaje mi się to mocno na siłę zbudowana oferta, Tatranska Lomnica jest ok. 80km od Chopoka, można w prawdzie przeskoczyc duża czesc tej trasy autobaną, ale jednak odległość jest znaczna...

A warunki i co cenniejsze bieżące komentarze nartowników czytaj:

http://www.holidayinfo.sk/sk-sk/winter/resorts/?id=839

http://www.holidayinfo.sk/sk-sk/winter/resorts/?id=294

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie korzystałem z tejże super akcji.. ale wydaje mi się to mocno na siłę zbudowana oferta, Tatranska Lomnica jest ok. 80km od Chopoka, można w prawdzie przeskoczyc duża czesc tej trasy autobaną, ale jednak odległość jest znaczna...

A warunki i co cenniejsze bieżące komentarze nartowników czytaj:

http://www.holidayinfo.sk/sk-sk/winter/resorts/?id=839

http://www.holidayinfo.sk/sk-sk/winter/resorts/?id=294

Ale przy jakiejś ekstremalnej pogodzie w jednym ośrodku a lepszą wdrugim ma się prawo wyboru.

Bo cóż wtedy znaczy 80km,kiedy możemy na tym samym skipasie przemieścić w miejsce gdzie pogoda lepsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pewnością jest to korzystne chociażby żeby nie jeździć cały tydzień w jednym ośrodku, zawsze można pojeździć na innej górce. Mam nadzieje że pogoda się utrzyma i że w przyszłym tygodniu będzie stabilna.

nie byłem jeszcze na chopoku macie jakieś "praktyczne" info?

pozdr

Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem 27 lutego. 2 dni pięknej pogody poza tym można marudzić.

Pierwsze 2 dni wieje i połowa nie działa - w zasadzie krzesełka na niebieskiej (blisko Biela Put czy jakoś tak), powyżej orczyk i na Zahradkach 2 orczyki i 6 krzesełka.

2 kolejne dni wszystko chodzi, można przejść bez problemu na drugą stronę góry.

Ostatni dzień pada, pozamykane znowu do połowy dnia, potem część włączona. Tyłek mokry od krzesełek.

Niebieska na Zahradkach do połowy czynna, dalej lód, skały jakieś gałęzie. Żal nart.

Mało ludzi, niewiele się czeka w kolejce. W sumie na dole średnio w wyższych partiach były niezłe warunki, nawet ostatniego dnia.

Na czerwonych więcej ludzi niż na czarnych. W wyższych partiach było komfortowo nawet podczas ostatniego dnia chlapy, ale czym niżej się zjeżdżało tym gorzej (czerwona 6 krzesełka).

Strona południowa nie jest jakaś szałowa patrząc na mapę wyciągów. W zasadzie stanąłem na szczycie i zawróciłem na północną. Powiem szczerze, że jeszcze możliwa zmiana pogody zniechęciła mnie do zjazdów (powrót na około góry nie jest miłą perspektywą :) )

Edytowane przez ms1981
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem 27 lutego. 2 dni pięknej pogody poza tym można marudzić.

Pierwsze 2 dni wieje i połowa nie działa - w zasadzie krzesełka na niebieskiej (blisko Biela Put czy jakoś tak), powyżej orczyk i na Zahradkach 2 orczyki i 6 krzesełka.

2 kolejne dni wszystko chodzi, można przejść bez problemu na drugą stronę góry.

Ostatni dzień pada, pozamykane znowu do połowy dnia, potem część włączona. Tyłek mokry od krzesełek.

Niebieska na Zahradkach do połowy czynna, dalej lód, skały jakieś gałęzie. Żal nart.

Mało ludzi, niewiele się czeka w kolejce. W sumie na dole średnio w wyższych partiach były niezłe warunki, nawet ostatniego dnia.

Na czerwonych więcej ludzi niż na czarnych. W wyższych partiach było komfortowo nawet podczas ostatniego dnia chlapy, ale czym niżej się zjeżdżało tym gorzej (czerwona 6 krzesełka).

Strona północna nie jest jakaś szałowa patrząc na mapę wyciągów. W zasadzie stanąłem na szczycie i zawróciłem. Powiem szczerze, że jeszcze możliwa zmiana pogody zniechęciła mnie do zjazdów (powrót na około góry nie jest miłą perspektywą :) )

A masz może jakieś namiary na noclegi godne polecenia? Z tego co widac do od 27.02. sporo śniegu dosypało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chopok rewiew:

Dzisiaj wrociłem z Chopoka(3-8.03.2010).Jazda 3 dni czw-sob.Niedziela Tatralandia(ludzi mało jak na niedziele-tylko te ceny 17 E za dzien i to bez sauny).Warunki świetne,zjezdziłem wszystkie trasy bez niebieskiej na Zahradkach ,sniegu sporo.2 dni sloneczko,piatek padał snieg caly dzien i to całkiem sporo.Ludzi srednio-słowacy mieli jeszcze ferie do wczoraj,na stok jeżdziłem na 9 i spokojnie dojeżdzałem do samej góry na parking przy gondoli.Jak dla mnie to jak sie nic nie wydarzy to bedzie mozna tam jezdzic spokojnie do połowy kwietnia.Od dzisiaj znizki na skipassy!!!Podsumowujac.Byłem tam pierwszy raz i na pewno nie ostatni.Wybieram sie jeszcze pod koniec marca.Jestem zadowolony bardzo,wyjezdziłem sie jak nigdy,piekne widoki ,fajne trasy-dla mnie super jest ta do Kotła(piekne widoki).

Tylko to Euro!!!!Wszzystko drogie jak cholera.No ale to tak nawiasem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chopok

Chopok jest w porządku. Cały ośrodek w Jasnej to fajne miejsce dla każdego kto lubi góry i narty (zimą i nie tylko)-pojeździsz spokojnie jeszcze w weekend majowy

Dobra infrastruktura wyciągów. Mnie wystarcza Chopok Sever (północny) http://www.jasna.sk/userfiles-1/dokumenty/emapa/sever.html

Piękna Dolina Demianowska (jaskinie) i Tatralandia w Liptovskim Mikulaszu z termalnymi źródłami.

Noclegi, najlepiej w samej Dolinie (np w Luckach)

Słowacy mają świetny system informacji turystycznej-wystarczy pogrzebać w necie i... niestety mają euro.

Pomysł na alternatywny skipass na Łomnicę jest dla mnie karkołomny bo... daleko - jest trochę smaczku alpejskiego (Francuzka Mulda :), Lomnickie Sedlo)

Dla mnie, Tatrzańska Łomnica dla zaawansowanego narciarza to, nieporozumienie. Jedyny + to... najbliższy Polski posmaczek Alp ...:D -jak ktoś ma tak blisko jak np ja :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem nowy na forum więc proszę o wyrozumiałość:). Wróciłem właśnie z 3 dniowego wyjazdu na chopok - kilka spostrzeżeń. Warunki moim zdaniem bardzo dobre - pokrywa śnieżna duża zarówno na trasach jak i w większości miejsc poza nimi. Pogoda Czwartek: pochmurno z przejaśnieniami, minusowo, u góry mgły. Z czwartku na piątek spore opady śniegu (ok.10 cm zebrało się na aucie w miejscowości Demanova). Piątek -pięknie słonecznie-na dolnych stacjach okolice 0 stopni. Na samym szczycie duży wiatr ale za wyjątkiem najwyżej położonego talerzyka znośnie - widoczność od ok 10 godziny dobra-na freeride zone sporo puchu - momentami lekko oblodzone fragmenty ze zwianym śniegiem. Sobota: lekkie opady, momentami pojawiające się słonce. Na dole bodajże około -7 - trasy w przeciwieństwie do poprzedniego dnia porządnie wyratrakowane - poza trasami troszeczke gorzej niż wczoraj. Z rana u góry mglisto potem nieco lepiej. Za wyjątkiem czwartku - bardzo duża liczba ludzi na stoku (moim zdaniem). Podsumowując -bardzo fajnie. Byłem pierwszy raz i jakbym miał możliwość to od jutra pojechał bym znów bez wahania :) Pozdrawiam.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po części potwierdzam słowa pawel117. Z tym że ja jeździłem od środy i to był strzał w 10.

10.03.2010 Środa- trasy nawet czarne przygotowane idalnie do końca dnia i praktycznie bezchumrne niebo:) Piękne widoki, mało ludzi praktycznie jazda bez kolejki na wszystkich tasach.

Od czwartku było gorzej, słowacy starali się jak mogli trasy były ratrakowane z rana, ale intensywnie padał śnieg (myśle że od czwartku spadło z pół metra). Stąd nawet wyratrakowane trasy dały rade przez 2-4h. Później poczekaliśmy w barze godzinę i było trochę lepiej. Jednak do końca dnia dało się pojeździć. Głównie trasy przylegające do kanapy 6os oraz 4 os. powyżej brak widoczności. Mleko tak gęste że był problem zjechać po strefie free żeby trafić w trasę.

Piątek był nieco lepszy po 11 pojawiły się przejaśnienia później zrobiło się słonecznie ale muldy również występowały. Pojeździć się spokojnie się dało. W sumie najeździłem się jak nigdy że był problem dojechac do auta o 16:) Jednak dla tych co nie lubią jeździć na kantach był to ciężki dzień bo pojawiły się oblodzenia. Cały świeży snieg został zepchnięty przez spychacze, które nie radziły sobie z warunkami i nachyleniem tras. Znacznie zwiększyła się ilość ludzi choć kolejka na szybko przesuwała się do góry. Parkingi P1/P2 były zapełnione na maxa już o 9 30. Ilość ludzi na trasach również spora.

Ogólnie wypad bardzo udany. 2 dni z piękną pogodą i super przygotowanymi trasami. Później śilne opady śniegu utrudniły widoczność i jazdę. Ale co dosypie to nasze na koniec sezonu:)))) Z tego co widac na kamerach z wyjazdem lepiej zaczekać aż śnieg przestanie padać i poprawi się widoczność. Konfiguracja tras, przepustowość wyciągów na chopoku jest super.

Napewno wrócimy tam za 2 tygodnie na 3-4 dni:))))

Może komuś się przyda:

Gliwice-Liptovsky Milulas 215km (przez A1 i korbielów)

Noclegi 10-12E

Obiad 5-8E z piwkiem.

Obiad na stoku z piwkiem 8-11E

Zakupy Tesco/Hipernova najczęściej +30% ceny PL

Obecnie skipass 6 dni 78E

Parkingi w jasnej bezpłatne

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...
hejka, ja mam pytanie, gdyż 2 lata temu byłem na chopoku, i zdecydowanie najlepszy mój wyjazd narciarski :] a chciałem się dowiedzieć, od kiedy zaczyna tam się "sezon" :P bo wiem że u nas już śnieg jest, ale raczej się nie pojeździ, a co do chopoku to nie mam pojęcia...

Bez żartów :) Śniegu trochę jest ale z pewnością spłynie. W ub. roku była dziwna anomalia, że udało się pojeździć 18 października - na Słowacji uruchomili ze 3 wyciągi na 2 dni (Hrustin i Żdiar) ale to było coś zupełnie niezwykłego :)

Pierwsze na Słowacji pewnie ruszy Strbskie Pleso - czasem startują już na przełomie listopada i grudnia, Chopok moim zdaniem najwcześniej w okolicach świąt Bożego Narodzenia a i z tym pewności nie ma - jak to z pogodą. W ostatnim sezonie nasz Kasprowy ruszył bardzo późno - chyba dopiero w lutym (?).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grudzień jest optymalny. Każdy dzień przed będzie niespodzianką. Chopok nie ma aż takiej wysokości bo przecież głównie jeździ się od 1000 do 1600. A to wysokosci podobne do górnych tras pilska.

Choc sprzedaz karnetów całosezonowych rusza pod koniec października. Radziłbym noclegów nie rezerować do początku zimy, a kiedy to będzie to zapytaj pogodynek z tvn oni zawsze mają sprawdzalność ok 90%:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa kolej 6 os

"Wybudowaniem pierwszego odcinka Záhradky – Priehyba zaczniemy spełniać marzenie wielu narciarzy o połączeniu północnej strony Chopku z południową.

Nowa kolej krzesełkowa zastąpi wyciąg ZÁHRADKY - PRIEHYBA E,

typ H210 Tatrapoma z 1978 r. (jeden z pierwszych wyciągów w Jasnej), którego pojemność wynosiła 800 osób /godz., długość skośna 1498 m, stacja górna 1342 m n.p.m.

nazwa: ZÁHRADKY - PRIEHYBA

typ: 6-osobowa kolejka linowa 6-CLD-B

producent: DOPPELMAYR GMbH - Wolfurt

pojemność: 2400 osób na godzinę

stacja dolna: 1038,30 m n.p.m. stacja górna: 1379,30 m n.p.m.

przewyższenie: 341 m długość: 1285,16 m

szybkość: 5 m/s doba jazdy: 4,69 min.

http://www.jasna.sk/osrodek/nowosci/budowa-nowej-kolejki-linowej-w-osrodku-zahradky/pl/zima/

do tego z nowym sezonie zostanie zmodernizowany system naśnieżania".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...