Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

proszę o poradę


szyndi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Szanownych Forumowiczów.

W tym roku rozpocząłem przygodę z nartami (trochę późno), ale wkręciłem się na maxa.

Póki co -8 dni na stoku, w tym 3 z instruktorem. Moje umiejętności oceniam na 4/5 (pewnie na wyrost jak większość początkujących :) )

Mam 38 lat,179 cm, 75 kg, sprawność fizyczna- raczej dobra (koszykówka, rower, bieganie itp.)

Mam buty Lange Blaster flex 80.

Proszę doradzcie coś.

Do tej pory narty wypożyczałem, a teraz chciałbym kupić. Wiele pochlebnych opinii czytałem o Rossignolach Zenith. Czy może lepiej coś innego np. Atomic Metron(widziałem na allegro)- one są chyba bardziej taliowane. I jeszcze jaka długość ? W wypożyczalniach jak chciałem narty dłuższe niż 155cm to dziwnie się na mnie patrzono :) Wczoraj jeździłem na Rossi PMC Limited dł.162 cm. i jeździło mi się... tak sobie. Ale to chyba dlatego,że warunki w Świeradowie były kiepskie ;)

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z5? takiej nie znalazłem, tylko z6,5. A w wypożyczalni "pan" stwierdził, że dłuższa to dla lepiej jeżdżących.

bo panu sie chyba siadło na złej częsci ciała:D z6 fajna narta naprawdę ogolnie cała seria zenith jest bardzo udana a czy interesują Cię tez inne firmy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo panu sie chyba siadło na złej częsci ciała:D z6 fajna narta naprawdę ogolnie cała seria zenith jest bardzo udana a czy interesują Cię tez inne firmy?

No pewnie. Właściwie to firma jest mi obojętna, byle tylko narta nie była "za trudna" ale jednocześnie "rozwojowa":) Wiem, wiem- wymagam wiele... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. A w wypożyczalni "pan" stwierdził, że dłuższa to dla lepiej jeżdżących.

Trudno odmówić racji,przyjęto,że narciarze początkujący mogą wybierać długość narty nawet do -20 cm wzrostu:rolleyes:Ale 155cm to faktycznie przesada,można stracić całkowicie stabilność:pJeśli podobają Ci się modele rossi.zenith-to możesz śmiało celować też w zenith 3,długość 165 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli wybieramy tylko z tych długosci to 170cm

Dla Nas pewnie tak:p,ale początkujący narciarz pewniej czułby się przy długości 162 cm:rolleyes:Jeśli nie planujesz długowiecznego związku z tą nartą,a chcesz ją wykorzystać do nauki i doskonalenia w warunkach przygotowanych stoków to dł.162cm,jeśli chcesz ją dłużej i później doskonalić się w cięższym terenie to zdecydowanie 170cm:rolleyes:

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla Nas pewnie tak:p,ale początkujący narciarz pewniej czułby się przy długości 162 cm:rolleyes:Jeśli nie planujesz długowiecznego związku z tą nartą,a chcesz ją wykorzystać do nauki i doskonalenia w warunkach przygotowanych stoków to dł.162cm,jeśli chcesz ją dłużej i później doskonalić się w cięższym terenie to zdecydowanie 170cm:rolleyes:

Dobrze napisane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o Fisher VIRON 4.4 dł. 160cm. (być może będę mógł ją kupić w przyzwoitej cenie). Będzie lepsza dla mnie do nauki niż Rossi z3, czy nie ma większej różnicy?

Z żadną z nich nie zamierzam się wiązać na dłużej, gdzieś za dwa lata( jak będą postępy :) ) wymienię je na coś z wyższej pólki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Pani ze sklepu internetowego stwierdziła, że te "byłyby dla mnie znakomite":

http://www.top-narty.pl/shop-detail.php?item=5454

http://www.top-narty.pl/shop-detail.php?item=6190

http://www.top-narty.pl/shop-detail.php?item=5608

Co o nich sądzicie? Czy ten Dynastar (i jego długość) nie będzie dla mnie za trudny? Krótszych nie mają, to może stąd te sugestie? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te Dynastary dla Ciebie będą za trudne, to nie jest łatwa narta do nauki, lepsze tamte dwie, ja bym Ci radził jednak zainwestowac w wyższe modele i albo Rossi Zenith Z3 albo Salomon Aeromax Ti, będa bardziej rozwojowe i starczą na kilka sezonów na pewno, te Virony 4.4 to też dobry pomysł. Ale jeśli chcesz deski na sezon-dwa to i te Z1 jak i zwykłe Aeromaxy to do nauki beda bardzo dobre

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...