Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Spasiba!


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Proszę uprzejmie ,mieszkałem w Rosji ( właściwie to w ZSRR trzy lata).

Nie odpowiadałem wcześniej, bo uważam że ta informacja nie ma nic do rzeczy, jeśli chodzi o ocenianie polityki zagranicznej jakiegoś kraju..

Dzięki. Rozumiem, że znasz realia a nie bazujesz na opowieściach babci - o to chodziło.

Będąc złośliwy zapytałbym-

Jak długo byłeś w Stanach, ile razy, na przestrzeni ilu lat?

Ale nie pytam...

MOżesz pytać - pytanie nie jest złośliwością. Mógłbym Cie zaskoczyć.;) Ale ja nic nie deklarowałem to było tylko pytanie do Ciebie,, nikogo nie oceniałem ani nie ferowałem sądów. Chyba się zgodzisz.

Prosiłbym żebyś czytał moje posty ze zrozumieniem, nigdzie nie napisałem że rząd Rosji jest mi nienawistny. ...

Masz rację przepraszam - nie mogłem znaleźć właściwego słowa.

(Bardzo nie lubie rozmawiać za pośrednictwem literek - za dużo przekłamań)

Jak założysz wątek "Thank you mr. Obama" to podyskutujemy.

Wybacz ale absolutnie nie rozumiem o co chodzi.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz ale absolutnie nie rozumiem o co chodzi.

Pozdrawiam

Przepraszam, za duży skrót myślowy jak na posta zrobiłem zrobiłem

Bardzo nie lubie rozmawiać za pośrednictwem literek

ja też nie . W dyskusji na żywo od razu byś wyłapał, że chodzi mi o trzymanie się jednego tematu. Akurat tutaj- polityki zagranicznej Rosjan, i takich, czy innych jej ocen, a o polityce USA warto porozmawiać w innym temacie, bo to są studnie bez dna.

nie mogłem znaleźć właściwego słowa.

Może chodziło Ci o cyniczne podejście do .....;) tu bym się z Tobą zgodził. To taki cynizm na mój użytek. Zgodnie z którym uznaję, że politycy dążą do realizacji swoich egoistycznych interesów, i wątpię w autentyczność altruistycznych motywów ich działań. Dla polityków nie istnieją "wyższe wartości", "wzniosłe cele" czy ideały. Są one jedynie słowami, za pomocą których oszukują same siebie, lub które służą im do manipulacji drugimi.

W innych krajach zwykłych ludzi, i ich zachowań codziennych nie oceniam, i nie wartościuję. Przyjmuję ich takimi jakimi są, co bardzo ułatwia kontakty z nimi.

Edytowane przez peszkod
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Może chodziło Ci o cyniczne podejście do .....;) tu bym się z Tobą zgodził. To taki cynizm na mój użytek. Zgodnie z którym uznaję, że politycy dążą do realizacji swoich egoistycznych interesów, i wątpię w autentyczność altruistycznych motywów ich działań. Dla polityków nie istnieją "wyższe wartości", "wzniosłe cele" czy ideały. Są one jedynie słowami, za pomocą których oszukują same siebie, lub które służą im do manipulacji drugimi.

W innych krajach zwykłych ludzi, i ich zachowań codziennych nie oceniam, i nie wartościuję. Przyjmuję ich takimi jakimi są, co bardzo ułatwia kontakty z nimi.

Obecna sytuacja jest na tyle niecodzienna i szokująca - w pewnym sensie, ale nie tym medialnym, ktory najlepiej chrakteryzuje idiotyczne pytanie "no i co teraz z nami/z Polską będzie" - że dałem się wpuścić w dyskusje o polityce.:eek::D

Piszesz teraz o wszystkich politykach i z tym zgadzam się w 100%.

Mam natomiast wrażenie, że bardzo często w naszym kraju politycy rosyjscy są postrzegani gorzej niż inni. Odmawia im się ludzkich zachowań, traktuje z daleko mniejszym buforem bezpieczeństwa niż innych - z tym się nie zgadzam zdecydowanie.

Cynizm to też złe słowo. Raczej określić to trzeba opisowo.

Pozdrowienia serdeczne

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześc

Ale nikt tu nie mowi o poparciu. Chodzi o to zby nie demonstrowac na każdym kroku niechęci i nie instrpretowąc kazego zachowania w sposón negatywny. Nikogo do miłości się nie zmusi ale rezygnacja znienawiści ćzy niechęci na rzecz ostrożnej obiektywności co do działań bierzących.

Pozdrawiam

Masz rację, na pewno będę się starała iść w tym kierunku.

Mihumor, chyba sobie przeczytam jedną z tych książek, które poleciłeś :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pielewina polecam, świetny pisarz. Mi najbardziej podobał się "Omon Ra" - satyra na kraj radziecki z perspektywy młodego kosmonauty, Te dwie pozostałe jak i "Generation P" to książki o współczesnej Rosji- ale ten pisarz ma własny charakter pisania, wymyśla absurdalne historie, np w Empire V główny bohater zostaje Wampirem we współczesnej Moskwie - ale ten wampiryzm jest zupełnie inny niż sobie czytelnik myśli. Facet tworzy dziwaczne historie ale opisuje w nich współczesny swiat w zabawny sposób.

O współczesnej Rosji realnej świetnie pisze Mariusz Wilk, człowiek, który do lat mieszka w Rosji, na jej północy. Pierwsza jego książka to "Wilczy notes" - opisuje tam Wyspy Sołowieckie na których mieszkał kilka lat. To był pierwszy komunistyczny gułag, stare klasztory i życie w Rosji na prowincji, Druga ksiązka to "Dom nad Oniego" - Wilk kupuje stary, drewniany, przedrewolucyjny dom nad tym wielkim jeziorem, przeprowadza się z Sołowek, opisuje te okolice, historię i teraźniejszośc pojezierza, historię budowy Kanału Białomorskiego przez więźniów itp. To najlepsze pisanie o współczesnej Rosji z jakim się spotkałem - dużo można zrozumieć i spojrzeć z nieco innej perspektywy.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.youtube.com/watch?v=_LYxinWYF8k&feature=player_embedded#http://www.onet.pl/http:/www.youtube.com/watch?v=_LYxinWYF8k&feature=player_embedded#

Piękny utwór , jak znacie rosyjski to bardzo dużo zyskuje.

Поляки и русские - братские народы. Нам нечего делить........................

Edytowane przez Nightgale
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawa dyskusja, jestem tego zdania co peszkod, ale ja tu wystepuje tylko jako słuchacz nic nie wniose (a już napewno nie tyle ciekawych treści co mihumor albo peszkod) do tej dyskusji, jednak chce tylko zauważyć... że skoro wg niektórych tzn np Mitka, nie możemy władzom Rosji zabierać ludzkich uczuć to wydaje mi się że sprawa mordu katyńskiego jest jednak swietnym argumentem że ich nie mają.

Co do polityki zagranicznej rosji nie wiem za wiele, ale czasami czytam o Katyniu. Strona rosyjska nie nazywa tego nawet mordem czy zbrodnią dla nich to poprostu "incydent" ostanio (jeszcze przed wielkim pojednaniem w obliczu katastrofy) kiedy przedstawiciele rodzin katyńskich złożyli pozew w trybunale praw człowieka, do strasburga wybrał sie Putin ale wcale nie było mowy o jakim kolwiek kompromisie, wg nich to przecież nie sprawa trybunału... bo przecież Federacja należy do tego zrzeszenia od 98' a wczesniej nie musiała przestrzegać żadnych praw,a dokumentów nie udostępnią nikomu bo to może zagrozić bezpieczeństwu kraju.

Znam paru Rosjan bardzo wporządku ludzie pachną troche nowobogactwem, ale czemu sie im dziwić? Co do polityki zagranicznej Rosji to nie wierze w czyste i szczere intencje tych współczuć, nie dojdziemy do tego kto ma racje i chyba nie o to chodzi. Jedyne co możemy to czekać, wydaje mi się że prędzej czy później (chyba prędzej) przekonamy sie jak to jest naprawde.

pozdrawiam.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydobycie gazu ze złóż łupkowych to dosyc skąplikowana sprawa, nie wiem skąd autor tego artykułu ma wiedze o polskich firmach dysponujących tą technologią, z tego co wiem to żadna polska firma takich technologii nie ma. Amerykanie współpracują z nami w tym temacie od około 5 lat, kilku moich kolegów "w tym robi" i raczej wszystko jest na dobrej drodze. Ten gaz z tych złóż po częsci jest odpowiedzią dlaczego Kreml złagodził kurs wobec naszego kraju. Popatrzcie tak - jesteśmy ich bardzo dużym klientem, co więcej klientem, który płaci wysoką cenę i po latach pieprzenia o dywersyfikacji okazuje się, że będziemy mieli ją na miejscu. Głupia sprawa dla Gazpromu zwłaszcza,że kupe kasy chcą wydac na rure a tu gaz może stanieć. A co do eksploatacji złóż i gazu z nich to tam też same herezje w tym artykule

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeđli kogođ to interesuje to tu jest tak ogólnie wyjasnione co to ten gaz łupkowy i dlaczego na razie sprzedajemy prognozy i dlaczego za mniejsze pieniądze.

http://blogmedia24.pl/node/24029

Należy zwrócić uwagę, że to są na razie koncesje na poszukiwania a metoda jest bardzo kosztowna zwłaszcza, ze u nas temat dotyczy naprawdę dużych głębokości. Dodam tylko, że PGNiG chyba rzeczywiscie niewiele robi w tym zakresie o czy moze świadczyc eksodus moich znajomych, którzy tam pracowali w poszukiwaniach - właśnie w kierunku gazu łupkowgo. Na pewno dużo bardziej tematem zainteresowany jest Orlen. W środowisku geologicznym w tym temacie panuje jednak duży optymizm. Generalnie to jest to duzo lepszy plan niz mglisty gazoport.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt z NATO nie będzie obecny na pogrzebie generała Franciszka Gągora!(...)

"Czekaliśmy do ostatniej chwili. Obiecywano nam, że loty zostaną wznowione. Wszystko było zaplanowane zgodnie z tym, że jednak polecimy. W tej chwili nie ma już możliwości dojechania na czas autem, a jutro odbywa się spotkanie ministrów spraw zagranicznych NATO w Tallinie, gdzie także musimy być - tłumaczy swojego zwierzchnika asystent admirała Di Paola, płk.Tadeusz Krzywda.

Przemówienie na grobem generała Gągora w imieniu admirała Di Paola wygłosi szef sztabu wojskowego Danii gen. Bartels. "

http://www.rmf24.pl/raport-lech-kaczynski-nie-zyje-2/kaczynski-fakty/news-dowodztwo-nato-nieobecne-na-pogrzebie-gen-gagora,nId,273723

****

Myślę, że taka informacja jest pełniejsza, a przy tym:

http://www.tvp.info/informacje/polska/pogrzeb-gen-franciszka-gagora/1685790

"Mimo trudności z transportem lotniczym, na uroczystości pogrzebowe dotarli: najwyżsi dowódcy Sił Zbrojnych Austrii, Białorusi, Chorwacji, Czech, Danii, Gruzji, Grecji, Węgier, Włoch, Łotwy, Litwy, Rumunii, Luksemburga, Ukrainy, Słowacji, Niemiec, Belgii, Turcji, Estonii i Słowenii. "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Czekaliśmy do ostatniej chwili. Obiecywano nam, że loty zostaną wznowione. Wszystko było zaplanowane zgodnie z tym, że jednak polecimy. W tej chwili nie ma już możliwości dojechania na czas autem, a jutro odbywa się spotkanie ministrów spraw zagranicznych NATO w Tallinie, gdzie także musimy być - tłumaczy swojego zwierzchnika asystent admirała Di Paola, płk.Tadeusz Krzywda.

Przemówienie na grobem generała Gągora w imieniu admirała Di Paola wygłosi szef sztabu wojskowego Danii gen. Bartels. "

http://www.rmf24.pl/raport-lech-kaczynski-nie-zyje-2/kaczynski-fakty/news-dowodztwo-nato-nieobecne-na-pogrzebie-gen-gagora,nId,273723

****

Myślę, że taka informacja jest pełniejsza, a przy tym:

http://www.tvp.info/informacje/polska/pogrzeb-gen-franciszka-gagora/1685790

"Mimo trudności z transportem lotniczym, na uroczystości pogrzebowe dotarli: najwyżsi dowódcy Sił Zbrojnych Austrii, Białorusi, Chorwacji, Czech, Danii, Gruzji, Grecji, Węgier, Włoch, Łotwy, Litwy, Rumunii, Luksemburga, Ukrainy, Słowacji, Niemiec, Belgii, Turcji, Estonii i Słowenii. "

No i co w związku z tym?

Czyli kto bardzo chciał i komu na tym bardzo zależało to dotarł, a kto nie dotarł to po prostu pokazał że ma nas w dupie!:mad:

Podobnie było w niedzielę...

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem co o tym myśleć ?

przedchwilą dostałęm takie coś... oglądałem ten filmik w pare dni po katastrofie jednak nic nie przykuło mojej uwagi, pewnie nie tylko mojej. Spójrzcie na to

1. i 2. oglądnąłem ten filmik na słuchawkach z 20 razy i nei wiem czy to moja psychika czy poprostu tak jest ale dla mnie słychać te rzeczy na tym filmie, druga sprawa to autentyczność nagrania która miała zostać zbadana nie znalazłem nigdzie wiadomosci co wkoncu ustalono. Tak czy owak... dziwne to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i co w związku z tym?(...)

Nic poza tym, że było inaczej niż napisałeś, że "Nikt z NATO nie będzie obecny" - było obecnych ponad 10 oficjeli z NATO i paru innych :) Przy tym podałem przyczynę - uzasadnienie przez polskiego oficera.

Podobnie było w niedzielę...

A tydzień wcześniej ktoś zaryzykował mimo niesprzyjających warunków... jednak nie mnie porównywać rodzaje i skalę zagrożeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Jeđli kogođ to interesuje to tu jest tak ogólnie wyjasnione co to ten gaz łupkowy i dlaczego na razie sprzedajemy prognozy i dlaczego za mniejsze pieniądze.

http://blogmedia24.pl/node/24029

Należy zwrócić uwagę, że to są na razie koncesje na poszukiwania a metoda jest bardzo kosztowna zwłaszcza, ze u nas temat dotyczy naprawdę dużych głębokości. Dodam tylko, że PGNiG chyba rzeczywiscie niewiele robi w tym zakresie o czy moze świadczyc eksodus moich znajomych, którzy tam pracowali w poszukiwaniach - właśnie w kierunku gazu łupkowgo. Na pewno dużo bardziej tematem zainteresowany jest Orlen. W środowisku geologicznym w tym temacie panuje jednak duży optymizm. Generalnie to jest to duzo lepszy plan niz mglisty gazoport.

Dzieki Mihumor, że lekko rozjaśniłes temat oszołomionym kolegom - to dobry przykład na medialną, nawet nie manipulacje, tylko po prostu każdy tekst jest czytany bez specjalnego zrozumienia i zagębienia się w temat.

PGNiG tez nie stoi w miejscu. Zufaj.;)

A co do całej historii z gazem łupkowymm to pieniadze z tytułu wydobycia to narazie mrzonki. W tej chwili pieniądze leżą gdzie indziej i to pieniądze dla nas i temu słuzy właśnie wydanie koncesji.

Proponuje przyjąc to i nie zagłębiac sie w temat.

Chyba, że ktoś znowu ma ochotę na stworzenie kolejnej "teorii zła".

Pozdro

Edytowane przez Mitek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przedchwilą dostałęm takie coś... oglądałem ten filmik w pare dni po katastrofie jednak nic nie przykuło mojej uwagi, pewnie nie tylko mojej. Spójrzcie na to

1. i 2. oglądnąłem ten filmik na słuchawkach z 20 razy i nei wiem czy to moja psychika czy poprostu tak jest ale dla mnie słychać te rzeczy na tym filmie, druga sprawa to autentyczność nagrania która miała zostać zbadana nie znalazłem nigdzie wiadomosci co wkoncu ustalono. Tak czy owak... dziwne to.

No dokładnie!! Ja też się zastanawiam, co z tym filmikiem, nagadali się, że to przeanalizują i co :confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...