Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Wyciąg w Szklarskiej...


Roobs

Rekomendowane odpowiedzi

Jak tam powstanie 6-cio osobowa kanapa to Szklarska pokona Harrachow .Wyobrażam sobie jaki będzie tłum na Loli jak przepustowość wzrośnie . To chyba jest najdłuższa trasa w Polsce ? . Wiadomość jest super niech dobry beton pod podpory leją co by nam się nie powykrzywiały. Pozdrawiam:)

Edytowane przez magres
Bład ortograficzny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może trochę namieszam na Forum - lato, to trzeba ;). A po co wam tyle tych wyciągów - przecież jeździć umiecie. Sześcioosobowe krzesło, zaraz będą tłumy. Tłumy, głośniki z muzyczką, cepry, szpanerzy, małe dzieci, więksi gówniarze, bary, parkingi - brrr. Nie lepiej zdobyć odpowiedni sprzęt i powędrować po dowolnych górach, bez tych wszystkich wątpliwych atrakcji ;):D ?

A zieloni są ignoranci i doktrynerzy, wcale ich nie chwalę :( .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co wam tyle tych wyciągów - przecież jeździć umiecie.

A moze nie umiemy, lub nasi partnerzy, dzieci, znajomi nie potrafia i ze wzgledu na nich jestesmy na trasach a nie niz poza nimi...

Do tego o czym Ty piszesz potrzeba umiejetnosci, kondycji, sily, odwagi, a no i oczywiscie dobrej pogody. Gdy ktos wybiera sie na tydzien i trafi na kiepska pogode to po stoku jeszcze jakos pojezdzi. A poza trasa moze byc roznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, że tak. Sama tej zimy byłam mocno ograniczona czasowo, i mogłam głównie tylko wyskakiwać na krótko na najbliższe wyciągi. No, a w nadchodzącym sezonie będę się też na nich musiała szkolić (i w dodatku pewnie na takich nie najtrudniejszych ;) . A piszę tak dlatego, że po pierwsze czasem człek musi coś sobie napisać, a przyjemniej pod prąd niż z prądem, po drugie, żeby przypomnieć o takiej możliwości - bo jest ona warta polecenia :) .

PS.

Do tego o czym Ty piszesz potrzeba umiejetnosci, kondycji, sily, odwagi, a no i oczywiscie dobrej pogody.

Tych pierwszych czterech okoliczności trzeba i do jazdy przywyciągowej. Bez pewnych zasobów siły i kondycji trudno czerpać przyjemność z jakiegokolwiek sportu, umiejętności przychodzą z czasem. A co do odwagi, to nie wiem, czy nie więcej jej trzeba, żeby jeździć na wyciągach, zważywszy, co się tam często dzieje ;) - np. ja mam chyba przesadny zwyczaj przepuszczać wszystkich, którzy są w sąsiedztwie, a następnie odczekiwać, aż oddalą się na tyle, żeby jakiś nieprzewidywalny manewr nie nastąpił mi tuż przed nosem. Nie muszę dodawać, że tracę przez to dużo czasu, ale po prostu nie potrafię jeździć w tłumie...

Edytowane przez Maria
PS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Może trochę namieszam na Forum - lato, to trzeba ;). A po co wam tyle tych wyciągów - przecież jeździć umiecie. Sześcioosobowe krzesło, zaraz będą tłumy. Tłumy, głośniki z muzyczką, cepry, szpanerzy, małe dzieci, więksi gówniarze, bary, parkingi - brrr. Nie lepiej zdobyć odpowiedni sprzęt i powędrować po dowolnych górach, bez tych wszystkich wątpliwych atrakcji ;):D ?

A zieloni są ignoranci i doktrynerzy, wcale ich nie chwalę :( .

Czasem mnie na takie wyprawy ciągnie :D zwłaszcza ze mieszkm w dolinie ( wokół mnie pasmo radziejowej, a zaraz obok jaworzyny krynickiej) i w zasadzie to mam cały czas do dyspozycji góry. Ale chyba brak odpowiedniego sprzętu mnie hamuje :) Ski touring to mega sprawa, połączenie moich dwóch z trzech ulubionych czynności w życiu :)

Ahaaa i też jakoś wole mniej oblegane, kameralne stoki, ale dobrze przygotowane .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba przyznać, że trudno o lepsze miejsce zamieszkania dla narciarza :) . Ale wydaje mi się, że typowe toury to za ciężki sprzęt na ten charakter gór. Są dobre na Tatry, ale mają pewne wady, które mi lekko od początku siedziały zadrą: nienaturalne ułożenie nogi przy marszu (wszystko usztywnione i obraca się wokół punktu znajdującego się przed palcami), w dodatku stukają jak obcasy damy wchodzącej na salę balową w szpilkach, ciężar itd. Wszystko to, oczywiście, po to, żeby jak najlepiej w końcu zjechać, więc jest w tym pewien sens - ale nie w każdym terenie. Może jakieś BC, nawet śladówki (wydatek nie bardzo straszny) - albo telemark?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba przyznać, że trudno o lepsze miejsce zamieszkania dla narciarza :) . Ale wydaje mi się, że typowe toury to za ciężki sprzęt na ten charakter gór. Są dobre na Tatry, ale mają pewne wady, które mi lekko od początku siedziały zadrą: nienaturalne ułożenie nogi przy marszu (wszystko usztywnione i obraca się wokół punktu znajdującego się przed palcami), w dodatku stukają jak obcasy damy wchodzącej na salę balową w szpilkach, ciężar itd. Wszystko to, oczywiście, po to, żeby jak najlepiej w końcu zjechać, więc jest w tym pewien sens - ale nie w każdym terenie. Może jakieś BC, nawet śladówki (wydatek nie bardzo straszny) - albo telemark?

Na pewno o tym pomyślę, póki co czekam na trochę inny sprzęt ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Budowa zakończy się przed senonem?!

Według cytowanego już przeze mnie na tym forum Otwartego Przewodnika Krajoznawczego (sorry, że tak często ale odkryłem go niedawno a jest tam wiele informacji nie tylko narciarskich) wyciąg na szrenicy wystartuje w tym sezonie!

Niestety nie powstanie wraz z nim nowa trasa ale poszerzą dotychczasowe.

Edytowane przez JC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...