Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Porada - Narty Dla Grubasa


redzio

Rekomendowane odpowiedzi

Waga 120 kg, wzrost 192, wiek 43 l, jestem po drugim sezonie, stopień zaawansowania około 6.

Posiadam używane head ixrc 177cm rok 04/05 (kupione przypadkowo)

Pytanie- czy są one odpowiednie do mojej wagi i umiejętności ?

Lubię prędkość i troszeczkę poszaleć nie jestem jeszcze świadomy jakim

stylem się poruszam, a jakim chciałbym.

Chcę ewentualnie kupić nowsze narty oczywiście używane (kiedy stanę się świadomym narciarzem kupię nowe) może innego rodzaju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm redzio, długość wydaje się dobra :] co do "nowych" używek :D opcji jest mnóstwo, skoro nie do końca wiesz co dla Ciebie odpowiednie możesz skorzystać z "wybierałki" na dobrenarty.pl, wpisujesz tam właśnie wzrost, stopień zaawansowania itp i system pokazuje pasujące opcje... Wstępnie coś wybierz, i daj znać co, to będzie łatwiej doradzić, bo tak to każdy będzie radził co innego :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waga 120 kg, wzrost 192, wiek 43 l, jestem po drugim sezonie, stopień zaawansowania około 6.

Posiadam używane head ixrc 177cm rok 04/05 (kupione przypadkowo)

Pytanie- czy są one odpowiednie do mojej wagi i umiejętności ?

Lubię prędkość i troszeczkę poszaleć nie jestem jeszcze świadomy jakim

stylem się poruszam, a jakim chciałbym.

Chcę ewentualnie kupić nowsze narty oczywiście używane (kiedy stanę się świadomym narciarzem kupię nowe) może innego rodzaju.

iXRC to grupa crossówek Heada - pytanie, który model - bo jest ich kilka.

Długość wydaje się min. do przyjęcia (krótsze nie), zostaje wątpliwość co do sztywności (modelu). Tu masz modele z tamtego sezonu:

http://www.skionline.pl/sprzet/?co=kolekcje_narty&id_grupy=742&id_modelu=977

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj sobie jakiegos wyższego modelu z grupy allround, takie narty będą dosyć twarde dla ciebie i ogólnie uniwersalne, dobre by się 'ukonkretnić" w trzecim sezonie jazdy, coś w stylu Atomic Metron 11, Atomic Drive 11, Rossignoll Zenith 6, Dynastar Contact 10 albo 4x4. Długość ok - zresztą dłuższe ciężko będzie znaleść, jak by było 180 to by pasowało. Moższ też patrzeć na crossy - Atomic SX 11,12, takie Heady jak wyzej - to popularne narty, powinieneś coś znaleść w dobrym stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narty dla grubasa

Dzięki za zainteresowanie !

Mam jeszcze jedno pytanie.

W poprzednim sezonie byłem pierwszy raz w Alpach i zjeżdżałem czerwoną trasą

ok 10 min szybkiej jazdy.

Musiałem zrobić trzy przystanki na złapanie oddechu.

Czy to normalne, czy to braki kondycyjne i nadwaga, czy to narty źle dobrane do umiejętności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

co do nart dla "grubasa" to radzę też rzucić okiem na Atomic Nomad Blackeye.

Mój brat o parametrach podobnych (waga, wzrost,wiek) po wypróbowaniu kilku (około 10) rodzajów nart, przez kilka oczywiście sezonów, na tych właśnie zakończył i jest bardzo zadowolony.

Jeździ on już około 15 lat - szybko,pewnie i różnymi stylami.

I tu nasuwa się delikatnie temat nr2. Piszesz, że alpejską czerwoną trasą zjeżdżałeś 10 minut. Cóż, są różne trasy jedną pokonasz w minutę, inną w 15, jedną na ednym wdechu, inną na kilka przystanków.

Wydaję mi się jednak, iż dawanie sobie poziomu "6" po dwóch sezonach jest troszeczkę na wyrost. Sam przecież piszesz, że nie do końca jesteś świadomy stylu itd.

Wracając jednak do meritum Atomic Nomad Blackeye jest mom zdaniem również warta uwagi.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poprzednim sezonie byłem pierwszy raz w Alpach i zjeżdżałem czerwoną trasą

ok 10 min szybkiej jazdy.

Musiałem zrobić trzy przystanki na złapanie oddechu.

Czy to normalne, czy to braki kondycyjne i nadwaga, czy to narty źle dobrane do umiejętności.

Na to pytanie powinieneś sobie sam odpowiedzieć,na tyle chyba już znasz swój organizm i swoje możliwości;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narty dla grubasa

Co do poziomu umiejętności nie będę się spierał, może przesadziłem.

W drugim pytaniu miałem na myśli raczej temat - dobór nart a komfort jazdy.

Jaką dobrać sztywność, rodzaj czy przeznaczenie narty do wagi i umiejętności.

Chodzi o to , bym dał radę z przyjemnością pojeździć/poszaleć cały dzień na nartach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie chodzi o stopień umiejętności:rolleyes:,a w drugim pytaniu-sam przecież opisaleś towarzyszący dyskomfort-zadyszkę:pTo zastanów się,co chesz przekazać,czy dolegliwości towarzyszące narciarstwu,czy dobór sprzętu.Koledzy dobrze radzą-poszukaj narty,która pozwoli pokonać trasę w miarę konfortowo.A zadyszką i zatrzymaniem się nie przejmuj,lepiej to wykonać niż doprowadzić do nadmiernego przesilenia lub co gorsza do urazu:p,a nie zatrzymuj się na środku trasy!:cool:I nie uważaj się za "Grubasa",ale faceta z nadwagą;):DSzukaj allround w odpowiedniej długości,czyli powyżej 175 cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do samej zadyszki, to chyba nie ma się co dziwić :P jeśli cały rok jest kiepsko z aktywnością fizyczną, to potem ostry wysiłek ( jakim bez wątpienia jest szybsza jazda na nartach ) powoduje ostry bezdech i ból mięśni... Dobrze jest przed sezonem robić przygotowania - przejść się na siłownię, poćwiczyć nogi, pobiegać na bieżni - wtedy delikatniej odczujemy ów "szok" narciarski. A ideałem byłoby już regularne uprawianie sportu bądź chodzenie na siłownie - może warto się nad tym zastanowić... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...