Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Magazyn NTN


JG77

Rekomendowane odpowiedzi

Ja jestem tylko ciekaw czy narty z konkretnej kategori np. Slalom FIS mają te samę kąty krawędzi....Z mojego doświadczenia z dwoma identycznymi deskami o różnych kątach wynika ze kąt krawędzi ma bardzo duży wpływ na ostateczną ocenę nart.

W moim przypadku było tak że jedna para miała kąty 87,5 i 0,5 stopnia podniesienia (to kąty fabryczne) a druga po lekkim tuningu: 87 i 0,5 stopnia podniesienia krawędzi. Ta różnica pól stopnia w kącie bocznej krawędzi była na tyle wyczuwalna w moim przypadku że miało się wrażenie że jezdzi się na dwóch innych dechach...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem tylko ciekaw czy narty z konkretnej kategori np. Slalom FIS mają te samę kąty krawędzi....Z mojego doświadczenia z dwoma identycznymi deskami o różnych kątach wynika ze kąt krawędzi ma bardzo duży wpływ na ostateczną ocenę nart.

W moim przypadku było tak że jedna para miała kąty 87,5 i 0,5 stopnia podniesienia (to kąty fabryczne) a druga po lekkim tuningu: 87 i 0,5 stopnia podniesienia krawędzi. Ta różnica pól stopnia w kącie bocznej krawędzi była na tyle wyczuwalna w moim przypadku że miało się wrażenie że jezdzi się na dwóch innych dechach...:)

Ktoś kiedyś chwalił się na zawodach że ma właśnie 87,5 stopnia krawędź. Tylko niech mi ktoś pokaże prawidło o takim kącie;) Każdy serwiceman wie że kąty fabryczne od rzeczywistych znacznie się różnią. Te 87,5 fabryczne to mogło być 89 przy dziobie a 87 na tyle for example.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam przyrząd do pomiaru kątów krawędzi bocznej i tak jak pisałem fabrycznie narty miały 87,5 stopnia bocznej krawędzi na całej długości !!!

Tak jak napisałeś nie ma takiej ostrzałki którą mógłbym ustawić na taki kąt dlatego ostrzę na 87 stopni.

Swoją drogą nie chodziło mi konkretnie o ten kąt, a raczej chciałem zaznaczyć że stosunkowo mała różnica w kącie bocznej krawędzi ma znaczny wpływ na zachowanie nart....:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Moja niechęć do NTN wynika z wnikliwej analizy jego pierwszych numerów.

Tomek - myslę, że było to działanie świadome oparte na Kuchlerowskiej fiolozofii - negował całośc narciarstwa z epoki narty nietaliowanej. Występował jako Polski guru carvingu, krótkiej narty itd. Jest więc poniekąd odpowiedzilany za to z czym teraz walczymy - narciarze bezkijkowi - wiecie o co chodzi.

Moim zdaniem przedstawianie przejścia na nartę taliowaną jako rewolucji jest celowym zakłamaniem. Przecież skret ciety był znany znacznie wcześniej niż pojawił się Kneissl Ergo nie mówiąc o nartach innych firm, które obecnie reklamują się jako prekursorzy taliowanej deski.

Rozumiem działania marketingowe ale nie lubie oszukiwania i stąd mój niechętny stosunek do NTN. Pomińmy już wyjątkowo denerwujące w opisach testowych stwierdzenia: "szybkie deseczki", "wyścigowe strzały" i tym podobne - Mnie to niewiele mówiło.

MOże NTN się zmienił bo zmieniła się epoka i klient?

Ja go nie lubię.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...