Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Narty HEAD CSC


tusior

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, to mój pierwszy post na tym forum mimo tego że czytam wasze wypowiedzi od jakiegoś czasu. W tamtym roku zacząłem przygodę z nartami na małym stoku w Krzeszowie, po paru dniach zacząłem jeździć do Krynicy na stok Słotwiny po paru wywrotkach załapałem bakcyla :) teraz tylko czekam kiedy bedzie śnieg, ciągle się jeszcze uczę jazdy i nie szaleje na stokach jeżdze spokojnie, sprawdzałem różne długości nart od 140 do 158 najlepiej mi sie jeździło na 150, mam 170 cm wzrostu i około 65-70 kg wagi. Śledziłem przez jakiś czas allegro i trafiły mi sie takie narty http://allegro.pl/nowe-narty-head-csc-wiazania-tyrolia-rf10-i1260579867.html cena wydaje mi sie bardzo dobra bo dałem za nie 450 zł a, narty są nowe z wiązaniami co Wy o nich sądzicie ?? dodam jeszcze że na nartach spędzałem troche czasu głównie w Krzeszowie na małym stoku ok 600 m skala moich umiejętności ja bym się ocenił na 5-6

Edytowane przez tusior
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Narty te były oferowane 3-4 sezony temu w sieci Metro - polskie Makro jako narty allround.

Na tym etapie edukacji narciarskiej i przy Twoich parametrach - dobry wybór.

Ma racje Bugajson, ze trochę za krótkie- możesz nabrać złych nawyków.

przy większych szybkościach i długich łukach mogą być mało stabilne

Sam dojdziesz do wniosku po podniesieniu umiejętności za 2 sezony , ze narty wyczerpały swoje możliwości rozwojowe.

Póki co życzę dużo zjazdów.

janusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ... narty bez szaleństw. Dlatego nikt Ci nie odpowiadał, bo to nie są narty katalogowe, a szczerze chyba nikt na tym forum na takich nie jeździł.

Następna sprawa. Jeżeli nawet zdecydujesz się na zakup tego typu nart, to ... długość minimum 170! Skoro oceniasz swoje umiejętności na 5-6 to nie ma przebacz i musisz mieć taką długość MINIMUM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dzieki za wszystkie sugestie i porady chciałem kupić nowe narty a nie używane, tak na 2 sezony żeby się podszkolić, po tych dwóch sezonach mam nadzieje że będe mądrzejszy jeśli chodzi o wybór nart, człowiek uczy się na błędach :) bo czytając wasze wypowiedzi większość neguje ten wybór, no trudno będe się starał szkolic na tych, jak bedzie źle się jeździło zawsze mogę je sprzedać. Dzięki,Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, prawdopodobnie twoje wyobrażenie o poziomie umiejętności bierze się z tego:

10 – narciarze eksperci, którzy potrafią zjechać z użyciem odpowiedniej techniki dowolną trasą o dowolnym nachyleniu i w każdych warunkach, nie tylko na stokach przygotowanych, ale także „off piste” (np. zjazd z Mont Blanc). Tutaj odnajdzie się najlepsza grupa instruktorów o doświadczeniu zawodniczym, freeride oraz ski-extreme.

9 – doskonali narciarze, poruszający się pewnie dowolnymi technikami, także z maksymalnymi prędkościami, na przygotowanych stokach, a także w puchu , na muldach i na tyczkach. Tutaj odnajdzie się m.in. większość instruktorów i zawodników.

8 – bardzo dobrzy narciarze, potrafiący zastosować wszystkie techniki narciarskie w zależności od warunków nawet na dużych prędkościach. Bardzo dobrze jeżdżący w puchu i na muldach, nieco gorzej na tyczkach. Tutaj jest miejsce m.in. dla słabiej jeżdżących instruktorów i dobrze jeżdżących pomocników. Tutaj też powinni odnaleźć się (dawniej doskonale jeżdżący) instruktorzy-seniorzy.

7 – dobrzy narciarze, stosujący prawidłowo kilka technik w zależności od warunków. Dobrze na muldach i puchu, natomiast słabo na tyczkach. Potrafią dobrze pojechać skręt fun bez kijków. Tutaj jest miejsce dla pomocników instruktorów.

6 – dosyć dobrzy narciarze, mający opanowane kilka technik przy małych i średnich prędkościach. Dobrze opanowany skręt carvingowy. Mają problemy przy jeździe w puchu i na muldach. Nie potrafią jeździć na tyczkach.

5 – średnio zaawansowani narciarze, którzy rozumieją zasady ruchu ciała w skrętach, jednak nie potrafią ich w pełni wprowadzić w życie. Umieją wykonać kilka skrętów równoległych, np carvingowych na średnio nachylonych stokach. Potrafią bezpiecznie zjechać każdą czarną trasą (niekoniecznie mając z tego przyjemność).

4 – dosyć słabi narciarze, którzy głównie posługują się technikami płużnymi, jednak w łatwym terenie potrafią wykonać kilka skrętów równoległych np. techniką carvingową. Dla nich trasy czarne są za trudne.

3 – słabi narciarze – jeżdżący techniką płużną, potrafiący się bezpiecznie zatrzymać. Potrafiący wykonać skręty cięte, równoległe dostokowo. W tej grupie mogą się też odnależć tzw. kamikadze (są niebezpieczni, nie boją się prędkości, ale mają problemy z kontrolą toru jazdy i zatrzymywaniem się).

2 – bardzo słabi narciarze, mający słabo opanowane podstawowe ewolucje płużne i mający problemy z zatrzymaniem się.

1 – początkujący narciarze – mający za sobą 1 - 2 dni na nartach. Tym wszystkim życzymy, aby się nie zrażali i za kilka lat mogli się zaliczyć do grup 6-8. Pamiętajcie, że narciarstwo jest jednym z najpiękniejszych sportów na naszym globie. A na pewno najwspanialszym sportem zimowym.

i założyłeś że jak nie jeździsz pługiem to 5 lub nawet 6 jest ok

niestety tak nie jest ale przekonasz się dopiero po paru sezonach że ta skala trochę jest źle w środkowej części zrobiona tzn. jest za duży przeskok z punktu 4 do 5 -6

z doświadczenia ci powiem że czym dłużej się jeździ na nartach to bardziej z dystansem podchodzi się do tego co się umie

pozdrawiam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadza się, pewnie tak będzie że większego respektu nabiorę do nart jak trochę na nich pojeżdżę, jeszcze jedno, może to nie tu powiniennem pytać ale, jakie buty wybrać ?? i jakie narty byście mi polecili nie chodzi o długość tylko model ??

Edytowane przez tusior
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...