Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

val-dallos-1800 co to za miejsce


MARECKI233

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

po ciezkich poszukiwaniach znalazlem ciekawa oferte do val dallos 1800 we francji

gdzieś Ty to znalazł?

czy cena rekompensuje trudy i koszty podróży?

w ubiegłym roku też robiłem przymiarki ale w końcu zdecydowałem się na Sybelles

tu dosyć sporo fajnych zdjęć:

http://www.alpinforum.com/forum/viewtopic.php?f=47&t=34544

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cena to jest 900 karnet i lozko w cenie.

Bardzo mi ta odleglosc nie lezy ale koledzy sie uparli bo to w sumie najlepsza oferta w terminie styczen/ luty jaka znalezlismy.

Tak to ja bym chcial uderzyc na wloskie tereny bylem w zeszlym roku w fiemme bylo pieknie 5 roznych osrodkow zaliczylismy trasy dlugie na kazdym osrodku bylo cos trudnego wiec:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do fanatyka??:)

z gory dzieki za pomoc ale dlaczego dlugosc tras bedzie wieksza?? interesuja mnie glownie trudne trasy i dlugie.

Bardzo cie prosze bo ja jeszcze musze przekonac znajomych.

Tak patrzac na mapie to jest rownie daleko,

Jak oceniasz ten osrodek? czy jest lepszy niz wloskie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do fanatyka??:)

z gory dzieki za pomoc ale dlaczego dlugosc tras bedzie wieksza?? interesuja mnie glownie trudne trasy i dlugie.

Bardzo cie prosze bo ja jeszcze musze przekonac znajomych.

Tak patrzac na mapie to jest rownie daleko,

Jak oceniasz ten osrodek? czy jest lepszy niz wloskie??

Trasy w Les 2 Alpes są długie, nawet bardzo długie. Te w Dolomitach mogą się schować w buty. Trudnych tras jest bardzo dużo + bardzo wymagający off pist do La grave. Piękny i długi, porównywalny z tym w Chamonix. Jak już jechać tak daleko to należy wybrać dobry ośrodek. Ty jak rozumiem nie chcesz też dużo wydać, więc ta stacja połączy jedno i drugie.

Pozdr

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cena to jest 900 karnet i lozko w cenie.

Bardzo mi ta odleglosc nie lezy ale koledzy sie uparli bo to w sumie najlepsza oferta w terminie styczen/ luty jaka znalezlismy.

jak ma być ok900 i nieco bliżej to może tutaj

http://www.ski-france.com/accomodation.phtml?accId=353&langId=14

z basenem sauną

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem z pod krakowa znalazlem tez w alpe d hauz w ciekawej cenie..

alpe d'heuz czy les 2 alpes?

A moze tak pytanie do wyszstkich:) ktory osrodek we francji jest najlepszy pod wzgledem dlugosci tras przygotowanie itp?:)

A moze akurat jest jakis super osrodek blizej:)

Bo myslalem tez o wloszech ale skoro fanatyk mowi ze francja jest lepsza od tras wloskich wiec tak zrobie:0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 kilometrowa trasa sarenne taka trasa jest ponoc w alpe d heuz . bardzo mi sie to podoba

Slyszalem ze czarne trasy we francji nie sa przygotowane czy to prawda??

te 16 km Sarenne to mit, mierzyliśmy z kumplami i wyszło coś ok. 12 km

to prawda że są neprzygotowane chociaż czasem potrafią zaskoczyć i przygotować, np słynną Face de Bellavarde w Val dIsere

albo z Cime Caron w Val Thorens

najwięcej tras jest w 3 Dolinach ale tam za sam skipas na 6 dni zapłacisz 900zł

we włoszech też jest parę długich np zjazd z Marmolady do Malga Ciapela,

Seceda-St Ulrich w Gardenie, Punta Indren-Alagna Valsesia w ośrodku

Monterosa kilka tras w Cervinia - to tylko osobiście mi znane, napewno koledzy coś dorzucą

Ps. jeśli 1 w profilu jest prawdą raczej te czarne bym omijał

Edytowane przez januszb
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długie czarne trasy we Włoszech, które jeździłem:

- Olimpia - Val Di Fiemme - 5km + ewentualnie 2km niebieskiej ale tą część to J.Kowalczyk podbiega na nartach na wyścigi

- zjazd z Bellmonte do Moeny (Fassa) - 2 czarne trasy można łaczyć z czerwoną - razem ok. 5km

Kronplatz - Herreneg i Sylvester - obie po 5 km (można je w górnej częsi wariantować czerwon-czarnymi łącznikami) i zjazd do Olang czerwoną 4km

Helm (Alta Pusteria)- dwie długie czarne po kilka km (5 i 3? ale dokładnie nie pamiętam)

Plose - zjazdowka z góry 2500 do St.Andrea ok 1100 - 7km

Gardena - Ciampinoii-Selva i po trasie zjazdu FIS do Cateriny - po ok. 3km

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawde ciezko mi jest sie zdecydowac... poniewaz chcialem sprubowac oferty skifree i niewiem czy mi to zagwarantuje rozmaitosc osrodkow tras itp.

rozmaitosc tras kojazy mi sie z tym co dostalem w zeszlym roku bedac we wloszech ze na jednym karnecie 7 dni jazdy 5 roznych osrodkow:

alpe cermis, ski latemar , belamonte/ moena, ciampak , 5 nie pamietam nazwy..\

Codzennie mialem cos innego i chcialbym aby we francji dostac to samo a najlepiej wiecej:)

Pomozcie?::)

Skoro nieprzygotowane to bede musial rozejzec sie za inna narta. jakas allroundowa..? bo pewnie na twardej tam nie pojezdze..

Poziom jazdy to nie 1 ale nie bede sam siebie ocenial. ciezko mi napisac jaki mam.

Dziekuje za wszystkie odpowiedzi i pomoc. do poniedzialku/ wtorku mam cos wybrac dac zaliczke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam wszystkich,

Tez się tam wybieram w tym roku (grudzień) czy ktoś tam jechał samochodem? poproszę o rade jak najlepiej dojechać a i parę innych informacji na temat tego regionu przyjmę z ochotą.Tam to znaczy Francja Vall d Allos.

Edytowane przez niemłody
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...