Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Narty i buty dla wysokiej i lekkiej osoby.


wojtek1111

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jestem nowy na forum, na imię mi Wojtek i nie mam nart :P korzystając ze ściągawki przygotowanej przez JC podam potrzebne podstawowe info:

1. Mężczyzna

2. 21 lat

3. 64 kg

4. 183 cm

5. mam za sobą jeden jedyny sezon, 14 dni

6. ciężko powiedzieć, myślę że koło 4, rozwinę tą ocenę dalej

7. były wypożyczone... jakieś salomony z tego co pamiętam

8. jak wyżej... ale były to salomony x-wing500

9. lubię szybko jeździć, powybijać się z muld. Ogólnie, młody bez wyobraźni który niczego się nie boi :P

10. W zasadzie jest mi to obojętne, jaka firma, model, mają być dobre dla mnie.

11. na narty i buty chciałbym przeznaczyć tak do 1500 zł

A teraz rozwijając punkt 6... moja pierwsza styczność na nartach była kiedy założyłem je na stoku. Było to w zeszłym sezonie w Livigno. gleb było co nie miara za pierwszym razem, bo nie wiedziałem o co chodzi i co robić. Ale jakoś pierwszy zjazd poszedł. miałem bardzo dużo mobilizacji, w końcu, nie mogłem pozwolić żeby dziewczyna mi uciekała :P a jeździ 5 lat. Nie chcę sie chwalić ani wywyższać, ale po jakiś 4 dniach wszyscy byli zdumieni że tak dobrze jeżdżę i nie wierzyli że pierwszy raz jestem na nartach, może dlatego że 7 lat jeździłem w DH/FR na rowerze przez co nie boję się wywalać i lubię wyzwania :P nie piszę tego po to żeby się pochwalić tylko żeby zobrazować postęp w nauce i ogólne podejście do tego sportu. Jeżeli komuś to pomoże to w Livigno gdzie byłem zaliczyłem wszystkie trasy łącznie z czerwonymi i czarnymi. Szczerze mówiąc lepiej mi się jeździło na czarnych. Pod koniec wyjazdu zacząłem sobie wyskakiwać z muld, co prawda skok to prawie żaden ale zawsze coś, nie mniej jednak daje dużo frajdy. Jeżeli chodzi o to z czym mam problemy. Jak jest hmmm "oblodzony" stok to nie potrafię skręcać, jak jadę na tak zwaną krechę to miewam tak że mi np, prawa narta chodzi na boki. Jeżeli jadę na bardzo stromym stoku to ciężko idzie mi hamowanie. Mam też wrażenie że czasem moje hamowanie nie jest tak efektywne ( nie mylić z efektownym:P) jak innych. co do stylu jazdy, to nie jeżdżę pługiem i też nim nie hamuje. Moje problemy z jazdą mogą wynikać, tak sądzę, ze źle dobranych butów, tak jak długość była dobra to powyżej kostki były luźne i ciągle je poprawiałem, ale i tak miałem wrażenie że noga w bucie nie jest wystarczająco sztywna.

Ale wywaliłem esej. mam nadzieję że mi pomożecie :) Będę bardzo wdzięczny.

Pozdrawiam wszystkich

Wojtek.

PS. żeby nie było, przeczytałem na forum sporo wątków także liznąłem trochę teorii :) ale mam totalny sajgon co do wyboru sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z całym szacunkiem, ale jednak wolę kupić narty zamiast płacić za instruktora, ale nadal nie wiem jakie narty i jakie buty.

1970 dobrze pisze.

Jeśli tak szybko jesteś w stanie załapać "narciarstwo" to i szybko ze swoich nowiutkich nart wyrośniesz. Chyba, że bierzesz to pod uwagę razem ze stratą ich wartości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z całym szacunkiem, ale jednak wolę kupić narty zamiast płacić za instruktora, ale nadal nie wiem jakie narty i jakie buty.

To już nic nie mogę Ci podpowiedzieć oprócz tego, żebyś udał się do sklepu kupić narty i mam nadzieję, że nie wyrzucisz swoich pieniędzy.

A mnie nie musisz szanować byle byś na stoku we mnie nie wjechał!:eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie macie racje, to w takim razie jakie te buty mam kupić ? lubię jak naprawdę porządnie trzymają stopę i są sztywne :)

Przeczytaj ten wątek - choć ty jesteś krok dalej ale sytuacja jest trochę podobna, więc argumenty też - do przemyślenia:

http://www.skionline.pl/forum/showthread.php?p=109362#post109362

Skup się na początek na butach - coś tam napisałem, jest video, firma nie ma znaczenia.

Narty testuj, jakieś uniwersalne (allround) o dł. ok. 175 cm, świadomie i różne modele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widziałem ten temat, ale nie przeczytałem jeszcze :( zaraz go przewałkuje. co do nart... Pierwszego dnia dostałem narty te salomony chyba 170cm, jeździło mi sie na nich beznadziejnie, następnego dnia wymieniłem je na krótsze, chyba 165cm ale nie jestem pewien i było o niebo lepiej. nie wiem z czego to wynika. Narty te same tylko długość inna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszego dnia dostałem narty te salomony chyba 170cm, jeździło mi sie na nich beznadziejnie, następnego dnia wymieniłem je na krótsze, chyba 165cm ale nie jestem pewien i było o niebo lepiej. nie wiem z czego to wynika.

Pewnie z braków w twojej technice - niezależnie od tego, jak szybko się uczysz, jesteś jeszcze początkującym narciarzem:)

Temat doboru długości nart jest intensywnie wałkowany na forum od kilku dni - poczytaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 years later...
Przeczytaj ten wątek - choć ty jesteś krok dalej ale sytuacja jest trochę podobna, więc argumenty też - do przemyślenia:

http://www.skionline.pl/forum/showthread.php?p=109362#post109362

Skup się na początek na butach - coś tam napisałem, jest video, firma nie ma znaczenia.

Narty testuj, jakieś uniwersalne (allround) o dł. ok. 175 cm, świadomie i różne modele.

Zaskoczony jestem , że proponujecie Panowie tak długie narty do takiego wzrostu, no chyba, że mają być to gigantówki ale jeżeli allround to max 165. Jeżeli koniecznie chcesz kupić te narty to polecam Fischer RX Fire, świetne allroundy jeżdżące prawie wszystko co będziesz chciał i długi skręt i krótki, wybaczają sporo więc to świetny wybór dla narciarza który jeszcze doskonali technikę tym bardziej, że jesteś bardzo lekki a te narty są dość elastyczne żebyś potrafił je prawidło złamać. Co do butów no to musisz przymierzyć, na to nie ma rady. Flex 90/100max możesz wybrać wariant regulowany wtedy będziesz wiedział czego potrzebujesz kupując komplet w przyszłości. Jeżeli szersza stopa to polecam Nordici GTS 12 np lub Solomony ewentualnie Atomic, jeżeli wąska tj 95mm etc. możesz pomyśleć o Fischerkach Soma bo są relatywnie i naprawdę dobrej jakości. Pozdrawiam

Edytowane przez Mateusz Kędzia
literówka :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...