Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

PORADA drugie narty


ts221

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

1. Płeć - Mężczyzna

2. Wiek - 35 lat

3. Waga - 70kg

4. Wzrost - 175

5. Na nartach jeżdżę od 2 sezonów, kilkanaście razy w sezonie

6. Moje umiejętności określam na 6-7

7. Moje buty to fischer soma mx9

8. Teraz jeżdżę na nartach/model - fischer rx 8 ftp 165 cm

Na tych narta dobrze mi się jeździ na krawędziach po szerokich stokach długimi skrętami(sa to moje pierwsze narty na których się uczyłem), potrzebuję narty na wąskie stoki z krótkim skrętem "slalomówki".

Edytowane przez ts221
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybko doszedłeś do poziomu 7 :rolleyes:

Jeśli mają to być typowe, krótkie slalomki to proponuje Rossignole 8S/9S 158cm, Fischera RC4 superrace sc lub może jakiegoś Atomica SL do 160cm. To są moim zdaniem topowe slalomki. Co Ci będzie pasować trudno powiedzieć bo to indywidualna sprawa. Ja osobiście mogę powiedzieć że Rossignol 9S na których sam jeżdżę są bardzo dynamiczne i je polecam.

Szkoda, że ta Twoja druga narta jest taka krótka. Kupując slalomki będziesz miał dwie pary krótkich nart.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5. Na nartach jeżdżę od 2 sezonów, kilkanaście razy w sezonie

6. Moje umiejętności określam na 6-7

8. Teraz jeżdżę na nartach/model - fischer rx 8 ftp 165 cm

Na tych narta dobrze mi się jeździ na krawędziach po szerokich stokach długimi skrętami(sa to moje pierwsze narty na których się uczyłem), potrzebuję narty na wąskie stoki z krótkim skrętem "slalomówki".

Witam

RX 8 to jest odpowiednia narta na wąskie stoki, do krótkiego skrętu - przy długości 165 cm promień skrętu 13 m. Zmiana nart na slalomki nie pomoże.

Pozdrawiam

Mirek

ps.No i praktycznie powtórzyłem wypowiedź Darka - pisaliśmy w tym samym czasie.

Edytowane przez Marucha
dopisek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie nie !

Jeżeli slalomówki przy poziomie 6-7, 175 cm wzrostu - to tylko klasyczna długość 165 cm SL pierwsza lub druga sklepówka, żaden tam rosół, przynajmniej z nowych bo wydupili 70 i więcej pod butem, a kolega widać, że jest szybki, a może być jeszcze szybszy więc potrzeba max 66 mm.

A jeżeli to ma być "slalomówka" to nie wiem, no chyba, że w stronę fun no to używka fischer rx fire / hot fire lub head supershape.

Rozwiązaniem "ostatecznym" jest SL serwisowa, która przy solidnym 6-7 nie będzie raczej stanowić problemu, a być może jeszcze bardziej pozwoli rozwinąć skrzydła.

Dobrze jest się na czymkolwiek przewieść, to będzie lepsze od jakichkolwiek porad.

Powodzenia w szaleństwie albo w talencie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rx8 to prawie przecież slalomka,13 m przy 165 cm:pKolega spokojnie może pokonywać ciasnym skrętem ""wąskie" stoki na tych nartach:)

Próbowałem jeździć tymi nartami trzymając nartę przy narcie i robiąc krótkie skręty,ale jakoś nie miałem pewności narty mi "krawędziowały" nie "chciały" jechać w dół.Może brak doświadczenia pogoda sprzyja więc będzie czas na szkolenie.

Nie wiem czy dobrze się wyraziłem chodzi mi o nartę którą zjadę prosto w dół przy lekkim skręcie.

No i chyba przesadziłem z tymi umiejętnościami

Edytowane przez ts221
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem jeździć tymi nartami trzymając nartę przy narcie i robiąc krótkie skręty,ale jakoś nie miałem pewności narty mi "krawędziowały" nie "chciały" jechać w dół.Może brak doświadczenia pogoda sprzyja więc będzie czas na szkolenie.

Musisz doskonalić skręt krótki,ześlizgiem i cięty,slalomka tutaj nie zastapi braku umiejętności.Nie przejmuj się,bierz deski na stok i ćwicz:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jeździsz od dwóch sezonów i na RX 8 jeździsz długim skrętem bo krótkim nie idą to Hot Fire może okazać się dużym wyzwaniem i to może być prawdziwa przygoda. Do tego troche nie masz czym jej docisnąć. Ja tam nie wiem ale w dwa sezony (w zasadzie w sezon bo kolo 30 dni) to sie chyba do tych nart nie dochodzi

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dwóch sezonach 6-7, to albo miałeś zaj... instruktora, albo jesteś debeciak. Ale nie mnie oceniać - napiszę o nartach RX HOT FIRE. Jeżdżę na ich poprzednikach od dwóch sezonów i mogę powiedzieć, że to "dość" wymagająca nartka. Na początku myślałem, żeby ją oddać - teraz nie zamieniłbym na inną. Niestety czuć ją w nogach - nie pojeździsz bardzo rekreacyjnie. Cały czas musisz kręcić, bo na wprost myszkuje, ale jak idzie na krawędzi........ Ogólnie rakieta. Polecam.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja napiszę bardziej ogólnie:)

Z tego co piszesz wynika, że RX 8 w tej chwili dla Ciebie jest zbyt wymagająca.

Nie szukaj jeszcze trudniejszej narty - to nic nie da. Na slalomce będzie gorzej.

Jeżeli już zmieniać, to na miększą. Problemy z jazdą krótkim skrętem nie wynikają z parametrów Twojej narty - raczej z nie najlepszej jeszcze techniki.

Dareklewandowski dał Ci dobrą radę.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dwóch sezonach 6-7, to albo miałeś zaj... instruktora, albo jesteś debeciak. Ale nie mnie oceniać - napiszę o nartach RX HOT FIRE. Jeżdżę na ich poprzednikach od dwóch sezonów i mogę powiedzieć, że to "dość" wymagająca nartka. Na początku myślałem, żeby ją oddać - teraz nie zamieniłbym na inną. Niestety czuć ją w nogach - nie pojeździsz bardzo rekreacyjnie. Cały czas musisz kręcić, bo na wprost myszkuje, ale jak idzie na krawędzi........ Ogólnie rakieta. Polecam.

już pisałem że przesadziłem z tymi umiejętnościami myślałem że jak umiem zjechć ze stoku to już wszystko umiem

Co do nart to chyba za "mocne" jak narazie dla mnie, pojeżdże jeszcze na tych co mam, a potem zabaczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra decyzja.

Jazda na nartach przewyższających umiejętności pogłębia braki bo narciarzom słabym technicznie trudniej wycinać na nich łuki i po prostu się męczą. Pośmigaj jeszcze na tym co masz, podszkol technikę(najlepiej pod okiem instruktora) i potem kup nowe narty które będą Ci długo służyć i dawać większą frajdę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps jeżdzę bez kijków jak układać ręce?

Kup kije - odżałuj parę złotych:cool: - znajdziesz zajęcie dla rąk.:D

Kije pomagają w przyjęciu odpowiedniej pozycji. Twoje problemy z krótkim skrętem to częściowo z powodu ich braku - tutaj pomagają szczególnie.

Dobrze opanujesz technikę, wtedy możesz bawić się różnymi sposobami jazdy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup kije - odżałuj parę złotych:cool: - znajdziesz zajęcie dla rąk.:D

Kije pomagają w przyjęciu odpowiedniej pozycji. Twoje problemy z krótkim skrętem to częściowo z powodu ich braku - tutaj pomagają szczególnie.

Dobrze opanujesz technikę, wtedy możesz bawić się różnymi sposobami jazdy.

Jak dobrać kije do wzrostu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kijki narciarskie muszą być lekkie, sprężyste i wytrzymałe. Środek ciężkości kijka powinien znajdować się jak najbliżej rączki. Jaka powinna być długość kijków... Dobrze dobrany kijek (po wbiciu w śnieg) jest wtedy, gdy ramię i przedramię tworza kąt prosty. Dlatego, gdy wybieramy kijki w sklepie - musimy złapać je pod śnieżynki czyli 'do góry nogami' - mamy wtedy realną długość kija jak po wbiciu w śnieg.

Powodzenia:)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kijki narciarskie muszą być lekkie, sprężyste i wytrzymałe. Środek ciężkości kijka powinien znajdować się jak najbliżej rączki. Jaka powinna być długość kijków... Dobrze dobrany kijek (po wbiciu w śnieg) jest wtedy, gdy ramię i przedramię tworza kąt prosty. Dlatego, gdy wybieramy kijki w sklepie - musimy złapać je pod śnieżynki czyli 'do góry nogami' - mamy wtedy realną długość kija jak po wbiciu w śnieg.

Powodzenia:)

Niektórzy dodają do tego żeby odjąc parę centymetrów.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy dodają do tego żeby odjąc parę centymetrów.

Michał, coś w tym jest.

Ja mam kije dobrane po staremu (tak jak mówi Darek i wyszło przy wzroście 172 - 125) i mam odczucie, że są o 5cm za długie.

Wiąże się to chyba z niższą postawą na nartach taliowanych.

Takie mam odczucie, że jak śmigam na krawędzi to jestem dużo niżej i wtedy za długie kije lekko przeszkadzają (wbijam je bardziej do przodu, żeby skompensować ich długość).

Spróbuję teraz z kijami 120 i zobaczę, jak będzie lepiej to się odezwę.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...