Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Nart dla kobiety


afrodyta

Rekomendowane odpowiedzi

1. Płeć - Kobieta

2. Wiek - 27

3. Waga - 45

4. Wzrost - 163

5. Na nartach jeżdżę od 6 sezonów, ( 4 dni w sezonie)

6. Moje umiejętności określam na 5

(wg skali forumowej http://www.skionline.pl/forum/showthread.php?t=11328)

7. Moje buty to -

8. Teraz jeżdżę na nartach/model - z wypozyczalni

9. Preferuję styl jazdy długim/krótkim skrętem, po przygotowanych stokach, chcialabym narty, ktore radza sobie zarowno na puchu jak i na oblodzonych nawieszchniach

10. Upatrzyłem sobie narty - atomic cloud9, elan black perla,

11. Mój budżet na narty to około -1000zl

Zalezy mi na nartach, ktore pomoga mi w opanowaniu jazdy na krawedziach, oczekuje od nich w miare latwego prowadzenia i stabilnosci. Nie jestem typem kamikadze, staram sie jezdzic dosc ostroznie, przy czym daleko mi do zolwia. Chce narty, ktore posluza mi nie tylko rok, ktore pomoga mi w szlifowaniu jazdy i z ktorymi nie bede sie nudzic:) Jak widac z opisu jestm mala drobna kobietka ale wysportowana i pelna energii:)

Mam nadzieje, ze cos mi doradzicie, narty nie musza byc nowe, zalezy mi na przystepnej cenie...wole cos uzywanego ale z gurnej polki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Serdecznie i chciałbym Ci pomóc ale ... nie znam nart które będą równie dobre bw puchu jak i na porannym sztruksie nie mówiąc o lodzie,ponieważ są to przeciwstawne inklinacje.Powiedział bym tak ;Powinnaś wybrać narty z grupy all round z wyższej półki z tzw.segmentu sport.Wielu producentów ma takie w ofercie np.Volkl -zresztą bardzo dobry producent i nie ma podrób ani chały w żadnej kategorii.Nie kupuj natr kobecych np. w kwiatki bo zatrzymasz się w rozwijaniu umiejętności.Ogólne Alround wyższe modele .Wysokość nart to 150 - 155 cm .Pozdrawiam Jorguś

Edytowane przez JG77
dopisek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

A ja napiszę inaczej:) - kup Sobie kobiece narty - niekoniecznie w kwiatki:cool:

Powód - jesteś leciutka, a te narty są właśnie dostosowane do mniejszej wagi i siły narciarki. To dość uniwersalne narty i dosyć dobrze radzą sobie w różnych warunkach - oczywiście bez cudów.

Mimo 6 sezonów tej Twojej jazdy nazbierało się pewnie kilkadziesiąt godzin, więc raczej niższe modele - może lepiej Cloud 8 niż 9.

Pozdrawiam

Mirek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie narty znajdziesz na rynku bez problemu.

Jest jeden warunek nie możesz ich szukać w popularnych sklepach bo tam ich nie znajdziesz.

Narty takie kosztują dużo więcej niż przewiduje twój budżet.

Za takie narty musisz zapłacić 3500zł.

Nie kupuj damskich nart w marketach lub sklepach wielko powierzchniowych bo to są narty o bardzo podstawowych parametrach.

Szukaj dla siebie nart z grupy Allround o dł.160cm, R13m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ,jednak nie zawezyliscie mi pola puszukiwan, kazdy proponuje cos innego...

Sklanialabym sie do nart damskich, wlasnie ze wzgledu na moja wage...ale juz niczego nie jestm pewna.

W marketach nie zamierzam kupowac, raczej allegro.

Wczoraj jeszcze znalazlam takie modele:

Fischer RX8, moco zastanawiam sie na tymi

Dynastar EXCL. Sensation

Rossignol Attraxion XI

Edytowane przez afrodyta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam ten sam problem dla żony, ale ona jest wyższa i trochę cięższa. Przyglądnij się nartom z produkcji Head-a. Jest tam jeden model produkowany od paru lat Cool One lub nowy SALOMON Origins Emerald. Trochę mają rózne charakterystyki ale może to to. Może ktoś (sia) jeżdziła już na Headach i się podzieli spostrzeżeniami. Opinie chłopów w imieniu kobiet też mile widziane.;)

P.S. Z Heada jest jeszcze model Power One i narta dostała parę nagród. Wejdź na stronę Heada tam jest wszystko. Cena tylko mało atrakcyjna (za nową deskę).

Pozdrawiam

Edytowane przez mareknot
uzupełnienie porady
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ,jednak nie zawezyliscie mi pola puszukiwan, kazdy proponuje cos innego...

Sklanialabym sie do nart damskich, wlasnie ze wzgledu na moja wage...ale juz niczego nie jestm pewna.

W marketach nie zamierzam kupowac, raczej allegro.

Wczoraj jeszcze znalazlam takie modele:

Fischer RX8, moco zastanawiam sie na tymi

Dynastar EXCL. Sensation

Rossignol Attraxion XI

To teraz wypowie się kobieta :D

Nie wiem skąd opinia, że jak damskie narty to od razu gorzej z jakością i możliwościami, a tylko wyglądają ładnie, kwiatki, itd.

Przecież podobnie jak i inne typy mają modele dla początkujących, średnio zaawansowanych i zaawansowanych. Dla każdego coś można znaleźć.

Kobiety mają inną budowę ciała, są sporo lżejsze zazwyczaj i takie narty są lepiej dostosowane.

Co do wypisanych przez ciebie to brałam pod uwagę Rossignol i Dynastar. W końcu zdecydowałam się na drugiego producenta. Ich damskie narty bardzo dobrze wypadały w testach i nie żałuję swojego wyboru. Po prostu uwielbiam jazdę na nich :)

Wiadomo, często jest tak, że każdy chwali narty takie jak posiada, jednak trochę na różnych pojeździłam, gdyż wcześniej wypożyczałam.

Dynastary to dobra opcja wśród nart kobiecych :) zerknij sobie też na model Excl. Active.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spedzilam dwa dni na porownywaniu nart i po przeczytaniu wielu opinii sklanialabym sie ku nartom: atomic cloud 9 lub 8, ale raczej 9 lub Volkl unlimited AC. Za wolkiem przemawia, ze jest to narta stworzona do kazdych warunkow, stabilna, latwo sie prowadzi, mozna na niej jechac i wolno i szybko.

No i jeszcze wpadly mi w oko atomici sx10 lub sx11.

Fajnie jakbym znalzla kogos kto jezdzil na tych 2 modelach i moglby mi powiedziec cos wiecej...

Nie wiem na jaka dlugosc nart sie zdecydowac 156(158) czy 148(150), staram sobie przypomniec, czy na pewno mam 163 czy nieco mniej:)

Ma ktos jeszcze jakies propozycje nart?

Edytowane przez afrodyta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spedzilam dwa dni na porownywaniu nart i po przeczytaniu wielu opinii sklanialabym sie ku nartom: atomic cloud 9 lub 8, ale raczej 9 lub Volkl unlimited AC. Za wolkiem przemawia, ze jest to narta stworzona do kazdych warunkow, stabilna, latwo sie prowadzi, mozna na niej jechac i wolno i szybko.

No i jeszcze wpadly mi w oko atomici sx10 lub sx11.

Fajnie jakbym znalzla kogos kto jezdzil na tych 2 modelach i moglby mi powiedziec cos wiecej...

Nie wiem na jaka dlugosc nart sie zdecydowac 156(158) czy 148(150), staram sobie przypomniec, czy na pewno mam 163 czy nieco mniej:)

Ma ktos jeszcze jakies propozycje nart?

Ja jechałem sam, facet na Cloud9 :)

Narty ciut porownywalne do Metrona 9. Raczej dla zawansowanej narciarki.

Moja Pani szybko chciała się ich pozbyć - okazały się zbyt wymagające. A na takich AttraxionachIII śmiga aż miło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś osobą bardzo lekką, twoje doświadczenia narciarskie też sa raczej skromne i po ilości dni sądząc można powiedzieć, że masz za sobą jeden dobry sezon jazdy a to świadczy też o umiejętnosciach i doświadczeniu. Z nart wymienionych dla Ciebie dobre mogą byc tylko Cloud 8 i to nawet nie wiem czy nie na wyrost. Inna propozycja to np Rossi Atraction 1 lub inne narty dedykowane na poziom początkujący-średniozaawansowany, z twoją waga to nawet na juniorskich 150 cm możesz jeździć i do tej długości narty raczej dobieraj bo będą lepsze do nauki i łatwiejsze przynajmniej na razie. Atomic Sx 11 to narty twarde dla bardzo dobrze jeżdżcych i duzo wiecej ważących osób i będą zbyt trudne i twarde, podobnie Sx10, Volkla nie znam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem dosc ambitna, no ale macie racje, ze moze nie ma co porywac sie z motyka na slonce...z drugiej strony nie chce kupowac za dwa lata nastepnych nart...

Tak wiec po glowie chodza mi nadal cloud8 i te Volki do tego doszko DYNASTAR EXCLUSIVE Sensation DLUGOŚĆ 153 CM, (R 13 m, TALIOWANIE 113/70/96) Z WIAZANIAMI DYNASTAR (ROZSTAW WIAZAN 263-347mm, 2,5-9 DIN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem dosc ambitna, no ale macie racje, ze moze nie ma co porywac sie z motyka na slonce...z drugiej strony nie chce kupowac za dwa lata nastepnych nart...

Witam

Według mnie, lepiej sprzedać narty po dwóch latach i kupić nowe, niż się przez dwa lata męczyć i nie mieć radości z jazdy. Ale to tylko moje zdanie i sam nie zawsze się do tego stosowałem:D - może właśnie dlatego teraz tak myślę:)

Sensation to powinna być podobna narta do Cloud 8. Ja oczywiście nie porównywałem. Może Ci Asiek jeszcze coś napisze o Dynastarach.

Pozdrawiam

Mirek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja zacznę z innej beczki...;)

a dlaczego? Otóż niedawno też rozglądałam się za nowymi deskami, bo miałam wrażenie, że moje dotychczasowe dechy już mi nie wystarczają...

Rozważałam zakup Attraxionów III (doświadczenie narciarskie podobne do Twojego- zeszły sezon 20 dni, w tym udało się 5 zaliczyć:D), ale najpierw zdecydowałam o zmianie butów, stare były po pierwsze za duże a po drugie za miękkie. I to był strzał w dziesiątkę! Nowe buty sprawiły cuda po prostu, do tego świetny instruktor i okazało się, że jazda na krawędziach daje się opanować nawet na moich Fischerach Exhale:rolleyes: Odkrywam te narty na nowo...

To źle dobrane buty były przyczyną braku moich postępów a nie narty... po raz kolejny potwierdziła się prawda, że but jest ważniejszy od narty:)

Życzę udanego wyboru desek i mnóstwa radości z jazdy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za rada wiekszosci z was postawilam na narty dla mniej wprawionych narciarzy:)

Zakupilam Dynastar Exclusive Sensation 153cm,

oto one

http://allegro.pl/uzywane-narty-dynastar-exclusive-153-cm-2009-rok-i1362484817.html

mam nadzieje, ze bede zadowolona.

Teraz musze kupic jakies buty, macie jakies propozycje?

Mozecie polecic jeszcze jakies gogle i rekawiczki?:)

Edytowane przez afrodyta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Według mnie, lepiej sprzedać narty po dwóch latach i kupić nowe, niż się przez dwa lata męczyć i nie mieć radości z jazdy. Ale to tylko moje zdanie i sam nie zawsze się do tego stosowałem:D - może właśnie dlatego teraz tak myślę:)

Sensation to powinna być podobna narta do Cloud 8. Ja oczywiście nie porównywałem. Może Ci Asiek jeszcze coś napisze o Dynastarach.

Pozdrawiam

Mirek

Ja mam akurat Dynastary Exclusive Active i po prostu kocham te narty :D

dynastar-exclusive-active.jpg

W tym roku również są w ofercie oczywiście z inną szatą graficzną z dobrymi ocenami w testach.

http://www.skionline.pl/worldskitest/?co=test&id_testu=587

Porównanie:

http://www.skionline.pl/worldskitest/?co=porownaj&id_testu=587

Ceny modeli z minionych sezonów bardzo rozsądne, a narty naprawdę świetne. Szybko zrobiłam postępy na nich i naprawdę wiele potrafią.

Jak już wspominałam wcześniej sporo szperałam, czytałam i radziłam się fachowców przed ich kupnem. Polecano mi je i bardzo jestem zadowolona z zakupu. W przyszłym sezonie planuję zmianę nart i na pewno w pierwszej kolejności będę brała znów pod uwagę Dynastary :) ewentualnie Head'y.

Bardzo ważne są jednak również buty i sama się o tym przekonałam kupując nowe w zeszłym sezonie. Od kiedy kupiłam sobie moje Nordic'i to mogłabym na stoku spędzać całe dnie ;) buty niesamowicie wygodne i ciepłe. Po dobrym ustawieniu sobie zapięć (przydała się micoregulacja) można je mieć na nogach naprawdę długo i jestem w szoku, że buty narciarskie mogą być tak wygodne.

Przy kupnie butów polecam patrzeć na:

- wkładkę termoformowalną,

- microregulację,

- przy nadal rozwijających się umiejętnościach regulację twardości (sama mam 75-65).

To takie moje spostrzeżenia po użytkowaniu nart przez dwa sezony i jednym sezonie z butami.

Edytowane przez asiek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacheciłyście mnie do tych butów, jak tylko będę miała okazję to je wypożyczę i jak będą ok to zakupię:)

Tylko pamiętaj aby dać im chwilkę ;) chodzi o to, że dopiero po kilkunastu lub więcej minutach od założenia wkładka odpowiednio nagrzewa się i dostosowuje do stopy.

Kiedy pierwszy raz założyłam je na stoku to dopiero przy drugim zjeździe czułam w pełni ich komfort :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...