Narty - skionline.pl
Jump to content
Sign in to follow this  
Alinka_mel

słowacja-co musimy mieć w samochodzie

Recommended Posts

Witam Was!

Mam takie pytanko,czy ktoś wie dokładnie co należy mieć w samochodzie jak się wjeżdża na Słowację?Wiem ,że kamizelke i apteczkę a i żarówki na zmianę?czy ktoś orientuje się czy na pewno Polaków o to pytają przy kontroli i wystawiają mandaty skrupulatnie?

Witaj, możesz być pewna że jak Cię zatrzymią do kontroli to pierwsze będą pytać o wyposażenie więc lepiej je mieć. Nie są to takie duże koszty, zaś mandat :eek:

Do obowiązkowego wyposażenie samochodu osobowego należą:

•zapasowe bezpieczniki elektryczne, jeżeli są używane w instalacji elektrycznej danego samochodu;

•zapasowe żarówki, po jednej sztuce z każdego rodzaju;

•podnośnik samochodowy;

•klucz do demontażu kół samochodowych;

•koło zapasowe;

•linka holownicza;

•trójkąt ostrzegawczy;

•kamizelka odblaskowa, która musi być umieszczona w kabinie pasażera, a nie w bagażniku;

•apteczka samochodowa

Wyposażenie apteczki samochodowej:

•Gaza hydrofilna, składana sterylna 7,5 x 7,5 cm 10 sztuk

•Roztwór dezynfekcyjny Ajatin - jodyna 50 ml 1 szt.

•Ustnik do sztucznego oddychania 1 szt.

•Folia izotermiczna 1 szt.

•Chusta trójkątna 2 szt.

•Rękawice ochronne (gumowe) jednorazowe 1 para

•Chusta foliowa 20 x 20 cm 1 szt.

•Plaster, szeroki 1,25 cm 1 szt.

•Bandaż sterylny 4 szt.

•Kompresy hydrofilne, sterylne 10 x 15 cm 1 szt.

•Kompresy hydrofilne, sterylne 6 x 5 cm 1 szt.

•Opaska gumowa 70 cm 1 szt.

•Opaska elastyczna 6 x 4 cm 1 szt.

•Plaster opatrunkowy 8 x 4 cm 10 szt.

•Agrafki 4 szt.

•Nożyce 1 szt.

•Plastikowy pojemnik apteczki do transportu 1 szt.

• Like 1

Witam Was!

Mam takie pytanko,czy ktoś wie dokładnie co należy mieć w samochodzie jak się wjeżdża na Słowację?Wiem ,że kamizelke i apteczkę a i żarówki na zmianę?czy ktoś orientuje się czy na pewno Polaków o to pytają przy kontroli i wystawiają mandaty skrupulatnie?

Proszę, tu masz wszystkie informacje: http://www.skionline.pl/stacje/index.php?ids=&co=newsy&id_newsa=4670

• Like 1

Witam Was!

Teoria jest dwoista :) tzn. taka, że z jednej strony chcą tego bardzo dużo: http://www.ttg.com.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=1334&Itemid=1 czyli mnóstwo tego i cokolwiek przegięte wymagania,

a z drugiej strony jest Konwencja Wiedeńska z 1968 r. która mówi, że policja drogowa nie ma prawa nakładania mandatu na kierowców samochodów zagranicznych, wyposażonych zgodnie z wykazem wynikającym z rodzimego prawa o ruchu drogowym, ale niewystarczająco z punktu widzenia kraju, przez który przejeżdżają (cyt. za wiki).

http://pl.wikipedia.org/wiki/Konwencja_wiede%C5%84ska_o_ruchu_drogowym

Praktyka? Nie wiem - jakoś dotąd omijała mnie wątpliwa przyjemność kontaktów z tamtejszą policją. Wiadomo, że czasem lubią przypolować na Polaków, ale czy sprawdzają np. apteczkę - nie wiem :) Gdyby tak, to mogłoby być trudno dyskutować o swoich prawach gdzieś na drodze ze Słowakiem.

Na ogół w aucie mam parę nadprogramowych rzeczy, a na wszelki wypadek, na przyszłość może sobie wydrukuję pdf'y z tekstem Konwencji (którą Słowacja także ratyfikowała), w różnych wersjach językowych z zaznaczeniem odp. fragmentów :)

Edited by gajowy01
  • Like 2

Dziękuję Wam bardzo za odpowiedzi.Linka się może i tak przydać czy kamizelka ale te wszystkie żarówki to przesada szczególnie że 3 wymieniłam dopiero co:)

Pozdrawiam Was i Życzę Nam wszystkim dobrych warunków pogodowych!!!

ale te wszystkie żarówki to przesada szczególnie że 3 wymieniłam dopiero co:)

co nie znaczy,że "jutro" nie będziesz wymieniać tych samych

,,,albowiem żywotność żarówki jest nieprzewidywalna.

• Like 1

Witam Was!

Mam takie pytanko,czy ktoś wie dokładnie co należy mieć w samochodzie jak się wjeżdża na Słowację?

niedawno na Słowacji wszedł przepis zabraniający umieszczania w polu widzenia kierowcy na szybie przedniej niczego co może ograniczać widoczność, szczególnie na celowniku tamtejszej policji są nawigacje samochodowe i wszelkie 'wisiorki' na lusterkach,

warto również wspomnieć o absurdalnym zakazie - zabraniającym pozostawiania otwartych szyb w samochodzie kiedy stoi na parkingu,

brat

niedawno na Słowacji wszedł przepis zabraniający umieszczania w polu widzenia kierowcy na szybie przedniej niczego co może ograniczać widoczność, szczególnie na celowniku tamtejszej policji są nawigacje samochodowe i wszelkie 'wisiorki' na lusterkach,

warto również wspomnieć o absurdalnym zakazie - zabraniającym pozostawiania otwartych szyb w samochodzie kiedy stoi na parkingu,

brat

To wszystko są zasady "jedynie słusznego systemu".

Dajcie mi człowieka a znajdę przeciwko niemu paragraf.:o