Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Jakie rękawice do 200zł? Jaka kominiarka?


wytentegowywacz

Rekomendowane odpowiedzi

Jest to mój pierwszy post, zatem witam wszystkich forumowiczów.

Jak w temacie mam dwa pytania:

Czy możecie polecić jakieś rękawice do maksymalnie 200zł, które są w miare ciepłe (przy temperaturze nie niższej niż -15 stopni) i w miarę wytrzymałe, gdyż nie planuje kupować nowych co sezon. Najlepiej żeby były w kolorze czarnym;)

Nie jestem zawodowcem i nie potrzebuje rękawic z wzmocnieniami, usztywnieniami itd.

Myślałem nad REUSCH SNOWMASTER i Reusch Equipe, ale chętnie obejrzę inne modele, niekoniecznie tej firmy.

Druga sprawa to kominiarka, którą chce kupić koledze zaczynającemu zabawę na snowboardzie. Sprawa niby prosta, ale nie wiem co kupić. Lepsza taka z otworem tylko na oczy, czy odsłaniająca nos i usta? Warto w to inwestować, czy wystarczy, że będzie "oddychała"?

Nie mam w okolicy większego sklepu sportowego, więc preferuję zakupy przez internet.

Jeśli można, to proszę o linki na allegro.

Edytowane przez wytentegowywacz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reusch Kazan II bardzo fajne rękawice godne polecenia. Nie mam problemu z marznącymi palcami czy przemakaniem po całym dniu jazdy. W selgrosie były za ok. 150 zł (aktualnie raczej już ich nie ma ) w intersporcie za 220 zł. Na allegro niestety bardzo ciężko je znaleźć ale może akurat ;) . Ogólnie reusch ma bardzo fajne rękawice i napewno można je polecić.

http://www.skionline.pl/sprzet/?co=kolekcje_rekawice&id_grupy=2717&id_modelu=913

W więkoszości spotykałem się z kolorem czarnym.

Co do kominarki to możesz kupić w większości sklepów sportowych/turystycznych za ok. 50zł. . Osobiście nie polecam kupowania przez allegro, bo może być problem z rozmiarem. Zamówiłem niby wszystko ok zmierzone według instrukcji i tabelki rozamiarów , a po przyjściu okazało się , że jest stanowczo za mała :eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już raczej wedle uznania. Ja osobiście mam taką i jestem z niej bardzo zadowolony.

http://www.e-horyzont.pl/prod_img/big/26105_8961_a15.jpg

Można ją nosić tak , że zakrywa cały nos i usta (takie jest jej przeznaczenie) lub "zaczepić" za brodę i mamy wyszstko na wierzchu :D

Fajnym rozwiązaniem jest też np. takie coś:

http://allegro.pl/viking-kominiarka-narciarska-spandex-r-58-zima-i1373423855.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety tych Reusch Kazan II chyba nie dostane w sprzedaży wysyłkowej, a jak już mówiłem nie mam w okolicy dużego sklepu sportowego, intersport otworzą pewnie dopiero za rok :D

A co do kominiarki to z otworem tylko na oczy, czy odsłaniająca nos i usta?

Mogę tobie sprawdzić u dystrybutora czy Kazan II jest jeszcze dostępny ale maja wymiecione magazyny na maxa niestety :( Ogólnie ten sezon dla branży sportowej jest jakąś masakrą a związane jest to z kryzysem i opóźnieniami w chinach nie wiele firm ma pełne kolekcje ogólnie wszędzie mało towaru a u wielu dystrybutorów już nie ma i nie będzie. Co do rękawiczek to trudno określić które będą cieple które nieprzemakalne. jeden zmarznie przy -15 innemu będzie ciepło :) raczej zależy to od człowieka. Z nieprzemakalnością też loteria nawet Gore-tex potrafi się przemoczyć szczególnie w rękawicach membrana cały czas pracuje załamuje się co źle jej służy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do rękawiczek to trudno określić które będą cieple które nieprzemakalne. jeden zmarznie przy -15 innemu będzie ciepło :) raczej zależy to od człowieka. Z nieprzemakalnością też loteria nawet Gore-tex potrafi się przemoczyć szczególnie w rękawicach membrana cały czas pracuje załamuje się co źle jej służy.

Sama prawda.

Ja od paru lat używam najcieńszych możliwych, nie sięgających za nadgarstek.

Ani razu nie zmarzłem. Żadna z nich nie ma Gora i w sumie... przemakają tylko czasem przy czyszczeniu nart ze śniegu (oczywiście mokrego) przed włożeniem nart do samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli ogólnie jeśli zdecyduje się na jakiś model reuscha, który jest dostępny to raczej rękawice te spełnią swoje zadanie?

http://allegro.pl/rekawice-narciarskie-meskie-reusch-rozm-8-i1376533549.html

http://allegro.pl/rekawice-narciarskie-reusch-snowmaster-2010-11-i1379055855.html

Nie znam się na materiałach, ale czy da się z tych dwóch modeli wybrać lepsze, patrząc właśnie na materiały z których są wykonane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na twoim miejscu rozejrzałbym się za rękawicami solidnymi, skórzanymi przynajmniej od wewnątrz - jeżeli mają to być rękawice narciarskie - ułatwi Ci to pewny chwyt kija i czucie

reusch - bardzo dobrze, ale jest kilka innych firm, z których dobrę rękawice też możesz coś wybrać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Z rękawicami to jest różnie;)

Ja osobiście do -5 nie używam, po prostu nie potrzebuje (dodatkowo to nie lubię jeździć w rękawicach). Jak jest zimniej to zakładam Reusch-a jakieś tanie dla Intersportu (chyba za 70 zł) i Mnie to wystarcza.

Inaczej gdy ręce ci marzną jak Mojej połowicy.

Na mrozy kupiłem jej Colmar-y z Thinsulate-em, niestety nie wiem jaki model:D:D.

Te są mega ciepłe (ostatnio w Jurgowie było -20 i żonie tylko w ręce nie było zimno:cool:), mają tylko jedną wadę, są grube i jest problem złapać kijek:rolleyes:.

Poza tym, jak zrobi się cieplej to trzeba mieć drugie cieńsze bo w tych jest za gorąco.

Tak że musisz sobie sam odpowiedzieć jakie kupić, to indywidualna sprawa.

Co do jakości to Reusch będzie dobry.

Druga sprawa to kominiarka, Moim skromnym zdaniem taka przykrywająca twarz jest dobra tylko w ekstremalnych warunkach. Lepiej jest kupić taką z odsłoniętą twarzą, a na mrozy kupić maskę.

Co do firmy, to już pisałem w jakimś wątku, mam Odlo i jestem nie zadowolony.

Żona ma Berknera i jest zadowolona.

http://www.skionline.pl/forum/showpost.php?p=114269&postcount=9

Może pomogłem, a może namieszałem, ale takie mam zdanie w tym temacie;).

Pozdrawiam

Edytowane przez Piotr_67
Link do postu o kominiarce
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 years later...
  • 10 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...