Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Zakup nart-prośba o pomoc.


kodar

Rekomendowane odpowiedzi

1. Płeć - mężczyzna

2. Wiek - 48

3. Waga - 80

4. Wzrost - 177

5. Na nartach jeżdżę od3sezonów

6. Moje umiejętności określam na 4-5

(wg skali forumowej http://www.skionline.pl/forum/showthread.php?t=11328)

7. Moje buty to - brak

8. Teraz jeżdżę na nartach/model - brak

9. Preferuję styl jazdy (krótkim skrętem, rekreacyjną na przygotowanych stokach )

10. Upatrzyłem sobie narty - czekam na porady

11. Mój budżet na narty to około - do 800 zł

Witam

Ostatnio zdecydowałem się na zakup nart. Wcześniej korzystałem z wypożyczalni.

Proszę o pomoc w wyborze nart.

Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam Kodar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dziękuję bo odpowiedź nie na temat pytania.Wszystkiego dobrego w Nowym Roku .

Kodar,

Odpowiedź tomi33 była jak najbardziej sensowna. Powinieneś zacząć od butów, bo bez tego najlepsze narty nie dostarczą Ci radości z jazdy.

Co do nart, to można Ci wskazać tylko grupę nart, z której powinieneś coś wybrać dla siebie.

Co do konkretnego modelu to może spróbuj przymierzyć się np. do nart Fischer Progressor 7+. To uniwersalne narty na których pojeździsz także krótkim skrętem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jednak trzeba zacząć od butów, to może w tej kwestii jakieś porady? Z góry dziękuję za podpowiedzi.

No i może jeszcze jakieś sugestie co do nart. Długość 170 cm to już wiem ( czy 165 będzie jednak za mało?), ograniczenia finansowe możemy na razie pominąć.Może podacie do wyboru kilka modeli? Mogą być używane.

Edytowane przez kodar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli buty to moim zdaniem , koniecznie nowe, mogą być ze starszej kolekcji. Dokładnie przymierz powinny mocno przylegac do stopy ale nie uciskać miejscowo fleks 90.

Narty mogą byc używane, jeżeli bardzo preferujesz krótki skręt to mogą być dowolne drugie slalomki. Pozdrawiam

Edytowane przez TCarving
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I zastanów się czy jesteś w 100% przekonany, że krótki skręt, to jest to co cię pociąga. Jakoś nie chce mi się wierzyć, że będzie Ci sprawiać przyjemność całodzienna jazda wyłącznie krótkim skrętem - takim typu SL. Jazda na przygotowanych stokach, ale przy nieco dłuższym skręcie, to jest dopiero przyjemność :).

Z wiekiem (chciał - nie chciał spojrzałem w Twój wiek) trzeba tez trochę pomyśleć o stawach - wiem co piszę, bo sam oprócz slalomek mam od niedawna bardziej uniwersalne narty. I łapię się na tym, że na nich chętniej jeżdżę i widzę zalety takiej zmiany. Takie pyk-pyk z krawędzi na krawędź o dużej częstości zmian i dużej dynamice przy jeździe krótkim skrętem, oznacza spore obciążenie dla stawów.

Propozycja JC z Progressorem7+ jest bardzo trafiona pod twój profil. Jak się uprzesz i jak masz technikę, to pojedziesz "tym swoim krótkim skrętem". Ale dodatkowo będziesz miał również możliwość jazdy w innej "przestrzeni". To naprawdę fajne narty. Jeśli jesteś bardziej ambitny, to może nawet 8+, ale te raczej tak dla poziomu 6. I dodatkowo uwaga, że P8+ są troszkę szersze pod butem. A to z kolei ma pewne zalety w warunkach na stoku odbiegających od ideału.

Edytowane przez Keszelski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mnie pocieszyłeś z tym wiekiem. Jutro idę do psychoterapeuty, takiego mam doła.A tak na poważnie to dzięki za okreslenie kierunku wyboru nart. Czy Rossignole Zenith Z3 ( 162cm) lub Heady Shape Two (163 cm) to dobra koncepcja? Progressory 7+ cięzko kupić jako używki, przynajmniej na allegro, a nowe odstraszają mnie ceną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie miałem żadnych złych intencji, to były jedynie rady "starszego" kolegi bogatszego o własne doświadczenia z szaleństw w wieku młodzieńczym tj. czterdziestu paru lat :D;)

Poważnie - widzę sporo zalet i jeszcze więcej przyjemności z jazdy po szerokich stokach długim skrętem. A jak chcę krótkim, to trochę pracy i moje P8+ też to mi umożliwiają.

Rossi z serii Z to chyba ciekawy kierunek, ale oznaczający jednoznaczne odejście od slalomek. Ja kiedyś przymierzałem się do Z6, to trochę ambitniejsza narta allmountain. W końcu zrezygnowałem z nich, bo miałem pewien kłopot z decyzją, bo wg mnie Rossigniol wprowadził mętlik z oznakowaniem swoich nart w ostatnich latach, zwłaszcza jak do tego uwzględnić zakup w InterSport. Po prostu zgłupiałem co jest co.

Pisząc o Z3, ważne jest z którego roku i czy to nie jest z IS, a to może oznaczać zupełnie coś innego (choć niekoniecznie nic gorszego). Myślę, że powinni się wypowiedzieć ci, którzy jeżdżą na rossi, a są tu tacy - z pewnością lepiej ode mnie doradzą

Natomiast długość raczej 165(min) lub 170 cm (w tym miejscu nic nie powiem już o Twoje wadze;), bo jeszcze będziesz gotów w anoreksję popaść), Do tego też przekonałem się po latach, że dłuższe narty dają trochę więcej - jak już się jest więcej, niż początkującym

Edytowane przez Keszelski
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z3 to będa jak najbardziej dobre narty dla Ciebie, długosć jak kolega doradzał bo 162 bedą zbyt krótkie. To narty na poziomie zaawansowania jak 7+ ale chyba przyjemniejsze - przynajmniej jak dla mnie, bardzo komfortowe narty. Kolega ma takie i sobie chwali bardzo, próbowałem je i nie ma sie do czego przyczepić, fajne do podnoszenia poziomu i jazdy całodniowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kodar tylko upewnij się o których Z myślisz - najlepiej sprawdzając na skionline w dziale sport w róznych rocznikach. Może jestem przewrażliwiony, ale miałem jakiś czas temu niezłą zagwozdkę z tymi oznaczeniami. Z6 którą miałem kupić, nie mogłem dopasować do żadnej narty katalogowej.

I właśnie kolega Mihumor, którego miałem na myśli przy ustaleniu która Z-ka, będzie tu z pewnością bardzo pomocny

Edytowane przez Keszelski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wam za cenne porady. Długość nart mam już ustaloną, typ narty to jedna z progressorów lub rossignol. Będę czekał na okazję.

Idę teraz spać ( oczywiście bez kolacji) a Panom życzę wszystkiego dobrego w Nowym Roku. Pozdrawiam Darek.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...