Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Narty puszczają krawędź przy większej prędkości


Slash0r

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czego dotyczy mój problem - czy mojej techniki, czy dopiero co zakupionych co prawda używanych nart.

Kiedy jadę z mniejszą prędkością narty pięknie tną śnieg i wycinają ładne skręty, w dechy nie trzeba wkładać dużej siły i jazda to poezja. Kiedy jadę szybciej narta nie chce mi złapać krawędzi zanim zakapuje o co mi chodzi prześlizguję się po stoku nawet 20m w dół niepotrzebnie zwalniając. I to jeszcze nie jest problem - kiedy jechałem szybciej narta puściła krawędź a ja zacząłem jechać na boku w dół i o mały włos nie walnąłem w siedzącego tam parapeciarza :mad: To wina mojej techniki? Jeżdżę dość wysoko i nie pochylam się za mocno, ciągle nad tym pracuje i idę w dobrym kierunku, ale może właśnie to jest problem i powinienem to zmienić aby narta wcięła się w śnieg. Krawędzi nie mam specjalnie ostrych, ale po przesiadce na Salomony Streetracer 6 z krawędziami bardzo ostrymi problem się nieznacznie zmniejszył, ale nadal istniał. Nie mogę zmusić narty do cięcia twardego śniegu przy większej szybkości i naprawdę nie wiem co mogę zrobić, aby to zmienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narty mam w profilu :) To K2 Escape z sezonu 4/5 :D. Ważę 73kg przy 180cm wzrostu.

No to są dwa wyjścia:

albo narciarz

albo narty do ............

Napisałeś, że narty są stare więc obstawiam że ... raczej narty ;)

Sory ale na forum to ciężki temat o oceny!

Ja nie mówię, że jestem narciarzem bardzo dobrym bo na pewno takim nie jestem :D Może spróbuję wypożyczyć następnym razem jakieś nartki nowsze i zobaczę co z tego wyjdzie.

Chętnie bym wrzucił jakiś filmik jakbym mógł, ale zwyczajnie nie mam owego :(

Edytowane przez Slash0r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy jadę z mniejszą prędkością narty pięknie tną śnieg i wycinają ładne skręty, w dechy nie trzeba wkładać dużej siły i jazda to poezja. Kiedy jadę szybciej narta nie chce mi złapać krawędzi zanim zakapuje o co mi chodzi prześlizguję się po stoku nawet 20m w dół niepotrzebnie zwalniając. I to jeszcze nie jest problem - kiedy jechałem szybciej narta puściła krawędź a ja zacząłem jechać na boku w dół i o mały włos nie walnąłem w siedzącego tam parapeciarza To wina mojej techniki?

To może być wina butów , które przy wiekszych prędkosciach , mogą zmieniać kąt : ślizgi - pow. sniegu. But może być za duży , lub zle dopasowany. Moze canting zły.

Wazne też jak narta się obsuwa, czy cała , czy dzioby, czy tyły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę, żeby to była wina buta. Są dobrze dopasowane i wygodne. To salomony xwave z flexem 80.

Narta zaczyna brać skręt po czym puszcza na całej długości zaczynając od tyłu lub po prostu na całej długości od razu i po jakimś czasie zdarza jej się znowu złapac :confused:

Edytowane przez Slash0r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suma czynników:

- za tępe krawędzie i to jest podstawowa przyczyna, dziś na twardym stoku nieostrzone Dynastary mi nie trzymały najlepiej - efekt był podobny jak piszesz, gdy są ostre dobrze trzymają nawet na dużo twardszym.

- za miękkie i wyjeżdżone już narty, no niestety jazda z większymi prędkościami po twardych stokach wymaga dobrego sprzętu bo jak mówi przysłowie: Z gówna bata nie ukręcisz.

- brak odpowiednich umiejętności - to też znam z autopsji

Poprawa któregokolwiek zwiększa skuteczność i poprawia sytuację. Jeździłem po betonie na Atomicach SL9 - nieźle było ale jak się przesiadłem na twardsze Elany SLXy to różnica w trzymaniu była zauważalna od razu - te szły jak po torach a Atomici z niewielkimi, nerwowymi uślizgami wgryzały się w lód.

Edytowane przez mihumor
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oddam je do ostrzenia. W przyszłym roku i tak pewnie kupie jakieś nartki, ale jeszcze do końca tego chce się dotoczyć. Spróbuję jezdzić jeszcze niżej, z większym wychyleniem zobaczę co z tego wyjdzie. Tak jak mówię pracuję nad techniką, więc to może być mój błąd. Na następnym wyjeździe wypróbuję Voelkl Sensor 2 i zobaczę. Dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy jadę z mniejszą prędkością narty pięknie tną śnieg i wycinają ładne skręty, w dechy nie trzeba wkładać dużej siły i jazda to poezja. Kiedy jadę szybciej narta nie chce mi złapać krawędzi zanim zakapuje o co mi chodzi prześlizguję się po stoku nawet 20m w dół niepotrzebnie zwalniając. I to jeszcze nie jest problem - kiedy jechałem szybciej narta puściła krawędź a ja zacząłem jechać na boku w dół i o mały włos nie walnąłem w siedzącego tam parapeciarza To wina mojej techniki? Jeżdżę dość wysoko i nie pochylam się za mocno, ciągle nad tym pracuje i idę w dobrym kierunku, ale może właśnie to jest problem i powinienem to zmienić aby narta wcięła się w śnieg.

No to tylko styl jazdy. Pozycja wysoka, to prawie pewna płaska narta, wpadanie w jazde jak piszesz " w bok w dół" to na pewno rotacja. Skąd masz pewnosc , ze buty są poza podejrzeniami.

Przy dobrych butach to i nowicjusz nartę ustawi na krawedzi. Znam takie przypadki ,że nawet zatrzymują się natychmiast. Czy napewno wiesz , ze nartę ustawiasz na krawedzi, moze tylko Ci się wydaje.

Ostatnią rzeczą powinna być decyzja o zmianie narty.

Sprawdz najpierw czy potrafisz podchodzić schodkami na stromy stok!! Tam się stosuje ustawienie nart na krawedzie.

Edytowane przez niko130
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomi..kąt ostrzenia Bode dobrze mówi bo to tez od tego zalezy po 2 narty mogą nie być do takiej jazdy jaką ty preferujesz bo na slalomce gigantowym skrętem pojedziesz ale też będą sie telepac i nie będą dobrze trzymać;] tutaj jest wszystkiego po trochu umiejętnosci narty jako typ i przeznaczenie oraz ich stan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na forum raczej nie da się odpowiedzieć na takie pytania, dziwi mnie pewność siebie niektórych kolegów w przekonywaniu, że to na pewno wina tego, a nie tamtego....

prawdopowobnie wszystko na raz składa się na taki stan rzeczy

Ktoś pisze, że to Twoja technika, a nigdy Ciebie nie widział na stoku...

Ktoś jeszcze, że to buty za duże...

Co do wychylania się to raczej trudno cokolwiek zrobić na stromym stoku w dodatku oblodzonym na nienaostrzonych nartach

Ja zacząłbym od naostrzenia nart...

pamiętaj, że krawędzie w starych nartach to nie to co w nowszych...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przychylę się do wypowiedzi niko130, sądzę, że przede wszystkim technika. Ostatnio na stoku widziałem gościa, który "funował ; " i wydawało mu się, że jeździe, że hoho. W rzeczywistości wyglądał jak popularny zbieracz kartofli. Do jazdy na krawędziach brakowało mu jeszcze duuuużo. Nagraj jakiś filmik, to wyjadacze od razu powiedzą Ci co jest przyczyną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na forum raczej nie da się odpowiedzieć na takie pytania, dziwi mnie pewność siebie niektórych kolegów w przekonywaniu, że to na pewno wina tego, a nie tamtego....

prawdopowobnie wszystko na raz składa się na taki stan rzeczy

Ktoś pisze, że to Twoja technika, a nigdy Ciebie nie widział na stoku...

Ktoś jeszcze, że to buty za duże...

Co do wychylania się to raczej trudno cokolwiek zrobić na stromym stoku w dodatku oblodzonym na nienaostrzonych nartach

Ja zacząłbym od naostrzenia nart...

pamiętaj, że krawędzie w starych nartach to nie to co w nowszych...

SlashOr napisał:

Kiedy jadę z mniejszą prędkością narty pięknie tną śnieg i wycinają ładne skręty, w dechy nie trzeba wkładać dużej siły i jazda to poezja. Kiedy jadę szybciej narta nie chce mi złapać krawędzi zanim zakapuje o co mi chodzi prześlizguję się po stoku nawet 20m w dół niepotrzebnie zwalniając. I to jeszcze nie jest problem - kiedy jechałem szybciej narta puściła krawędź a ja zacząłem jechać na boku w dół i o mały włos nie walnąłem w siedzącego tam parapeciarza To wina mojej techniki?

Pisał tez że jezdził na ostrej narcie.

Proponuję czytać z uwagą i wyciągać konstruktywne wnioski, sam autor tematu nie wie o co mu chodzi.

SlashOr - naucz się po prostu jezdzić, a wtedy ocenisz wartosc informacji jakie dałes w postcie 1.

Odpowiedz jest tylko jedna - ucz się.

Ziom10 pisze:

na forum raczej nie da się odpowiedzieć na takie pytania

SlashOr mu dziękuje :D , za co . Coś mi tu nie pasuje.

Edytowane przez niko130
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niko130 wiesz jak to się mówi? Jak Ci coś nie pasuję to wyjdź i to najlepsza metoda;). Nie każdy wie gdzie leży problem i nie każdy jeździ tak idealnie i ma takie doświadczenie jak wszechmocny ty.

Nartki już naostrzone, po południu pojadę na chwilę na Żar i zobaczę co to dało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie każdy jeździ tak idealnie i ma takie doświadczenie jak wszechmocny ty.

To prawda , ze mam doswiadczenie , to prawda, ze jezdzę dobrze ale powiedziane bez sarkazmu byłoby na miejscu.

Dalej kibicuję Tobie. Jesli masz zdjęcie film, przeslij na prive. Napewno ci pomogę. :o

P.S.

Ale po co Tobie ostre narty na dzisiejszym sniegu. Oj może być problem! Sprawdz stan krawedzi przy dziobach i piętkach.

Edytowane przez niko130
P.S.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale po co Tobie ostre narty na dzisiejszym sniegu. Oj może być problem! Sprawdz stan krawedzi przy dziobach i piętkach.

Prawda, może lepiej nie będę ryzykował i powstrzymam moją wrodzoną ciekawość ;) Tyle, że za niedługo śnieg może całkowicie zniknąć :eek:

I może rzeczywiście sarkazm nie był na miejscu. ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niko pijesz do mnie?

piszesz jakieś pierdy, a sam nie wiesz jak chłopak jeździ... zapytał a Ty gnoisz go i umiejszasz mu na forum...

nie przekazał swoich myśli w sposób idealny, ale myślę, że innym nie sprawiło to problemu, żeby pomóc - bo po to jest to forum min.

Co do podziękowań,to jakbyś poczytał dokłaniej, albo poprosił starą o wytłumaczenie to prawdopodobnie podziękowania były za to,żeby naostrzyć narty w pierwszej kolejności... pytanie do autora wątku...

co do tych umiejętności to ciekaw jestem jak Ty wymiatasz... chętnie bym zobaczył buahahahaha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ziom10 . Zmien avatar. Wstydu oszczędz. Czytaj z uwagą . Nie piję do Ciebie , wypusc powietrze spokojnie oddychaj. No już lepiej :o:o

Co do wymiatania pewnie nas dzieli rożnica klas. Powinneś być skromniejszy. Wiesz skąd jestem, chcesz spotkamy sie , wiele zrozumiesz :) Myslę ,ze nawet polubimy się.

A co do ostrzenia nart to uwaznie przeczytaj moje posty i autora .Zrozumiesz dlaczego ta sprawa jest ostatnią , która bym mu doradzał.

Pozdrawiam!

Edytowane przez niko130
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ziom10 . Zmien avatar. Wstydu oszczędz. Czytaj z uwagą . Nie piję do Ciebie , wypusc powietrze spokojnie oddychaj. No już lepiej :o:o

wrzuć swój... chętnie zobaczymy, może się czegoś nauczymy... choć pewnie nie masz czasu bo 35 dni na nartach wymaga poświęcenia - wyloty do Chile w lecie, jesień Austria , wiosna Nowa Zelanidia... trafiłem??? Czy jednak Hala Szrenicka??? to tam jesteś kozakiem??? buahahahaahha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...