Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Kupujemy?


Rekomendowane odpowiedzi

Przeglądając dzisiaj Aledrogo wpadłem na takie Ogłoszenie:

http://allegro.pl/wyciag-narciarski-stok-narciarski-i1403756156.html

Do sprzedania: http://www.wyciagciche.pl/ Za, Kup teraz: 2 100 000 zł

W sumie to nie drogo...może byśmy się zrzucili i taki malutki Ośrodeczek dla siebie zakupili?

Skionlinowców jest w tej chwili 10008...to by wyszło po jakieś niecałe 210zł od Osoby :D :D :D

Chyba, że JC by coś dorzucił ekstra ;)

Edytowane przez marboru
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też w to wchodzę! :cool:

Powiem nawet,że gdyby mi dali kredycik :eek: ,to bym to sam kupił. :D:cool:

Johnny kombinujesz dokładnie tak jak ja :D :D :D

No ale skoro nie mamy co liczyć na Kredycik, to Spółdzielnia Skionlinowa byłaby tu najlepszym rozwiązaniem :)

Jakby trochę cenę zbił...

...JC by dorzucił kilka groszy więcej z racji tego, że to miałby być Skionlinowy Ośrodek :D

No ale On milczy w temacie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Johnny kombinujesz dokładnie tak jak ja :D :D :D

No ale skoro nie mamy co liczyć na Kredycik, to Spółdzielnia Skionlinowa byłaby tu najlepszym rozwiązaniem :)

Jakby trochę cenę zbił...

...JC by dorzucił kilka groszy więcej z racji tego, że to miałby być Skionlinowy Ośrodek :D

No ale On milczy w temacie ;)

Co jak co,ale jak najbardziej spółka jest dobrym pomysłem - raz wydamy i śmigamy! :D

Może JC już negocjuje... ;):cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...i gdyby uprościć obliczenia.

Załóżmy, że utargowalibyśmy cenę do 2 milionów...

Podzielili to na udziały: 1 udział 200 zł.

Minimalne wejście do Spółdzielni 50 udziałów, czyli 10 000zł.

To potrzebowalibyśmy przy minimalnym wkładzie tylko 200 Udziałowców - no i cała sprawa stałaby się na początek naprawdę realna :)

Z tego co wiem w podobny sposób działa Jurgów i świętokrzyski Bałtów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...i gdyby uprościć obliczenia.

Załóżmy, że utargowalibyśmy cenę do 2 milionów...

Podzielili to na udziały: 1 udział 200 zł.

Minimalne wejście do Spółdzielni 50 udziałów, czyli 10 000zł.

To potrzebowalibyśmy przy minimalnym wkładzie tylko 200 Udziałowców - no i cała sprawa stałaby się na początek naprawdę realna :)

Z tego co wiem w podobny sposób działa Jurgów i świętokrzyski Bałtów.

Dobrze prawisz:) i sprawa wyglądałaby już całkiem realnie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem sobie ten ośrodek.Trasa tylko 450m - trochę mało.

Nie wiem czy to taki dochodowy biznes będzie,zwłaszcza jak rozwiną się mocniej Białka,Jurgów czy Rusin. :rolleyes:

Lepszą ofertą,choć trochę droższą,niewątpliwie jest Przyłęków,o ile jest jeszcze na sprzedaż.

Trasa o długości ok 1000m i dwie dodatkowe opcję zjazdu,które wydłużają jeszcze trasę. :rolleyes: Jak dla mnie można tam fajnie pojeździć i opłacałoby się tam postawić nawet krzesło 6 osobowe!No ale trochę modyfikacji trza by wykonać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba Piast w Przyłękowie już nie na sprzedaż...

Na ich stronie, nie ma żadnej wzmianki.

Dodatkowo promowany tam jest również wyciąg w Wiśle - Cieńków...być może to ten sam inwestor?

No i pewnie jak zauważyłeś Cena, porównywalna do skali obydwóch miejsc była zapewne zdecydowanie wyższa.

http://www.piast.nat.pl/index.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawi mnie tylko utrzymanie takiego stoku :)

Wyciąg: ~40kWh (pracuje powiedzmy od 9-21) czyli 12h = 480kWh

Oświetlenie: ~15 masztów po ~2kWh (pracują od 16-21) czyli 5h = 150kWh

Armaty: 4x ~20kWh (pracują 21-7) czyli 10h = 800kWh

I nie wiadomo jak są armaty zasilane czy z wodociągu czy z własnego zbiornika.

razem 1430kwh x powiedzmy 0,3zł = 429zł dziennie + personel + paliwo do ratraka + węgiel do grilla. Nie ma źle :rolleyes:

Jak chcecie to wyliczę koszty dla piasta w przyłękowie ;) Tylko muszę mieć więcej danych ;)

Edytowane przez Slash0r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba Piast w Przyłękowie już nie na sprzedaż...

Na ich stronie, nie ma żadnej wzmianki.

Dodatkowo promowany tam jest również wyciąg w Wiśle - Cieńków...być może to ten sam inwestor?

No i pewnie jak zauważyłeś Cena, porównywalna do skali obydwóch miejsc była zapewne zdecydowanie wyższa.

http://www.piast.nat.pl/index.php

Właścicielem Wisły Cieńków i Pisat jest ta sama firma - Nadwiślańska Agencja Turystyczna.Tutaj masz ich stronkę. :)

Zdecydowanie Przyłęków dużo atrakcyjniejszy. :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właścicielem Wisły Cieńków i Pisat jest ta sama firma - Nadwiślańska Agencja Turystyczna.Tutaj masz ich stronkę. :)

Zdecydowanie Przyłęków dużo atrakcyjniejszy. :cool:

Johnny ale przeca adres strony zapodałem :rolleyes: jak się kliknie w ten mój i potem tam na dole NAT to wychodzi to samo :)

No pewnie, że Przyłęków atrakcyjniejszy tyle tylko, że chyba nie na sprzedaż - wertowałem net i żadnego aktualnego info nie znalazłem.

gregor_g4: To jest nas Dwóch :D

Ja mógłbym w To wejść dwoma pakietami po 50 sztuk udziałów...znajdziemy jeszcze takich 100 i będziemy sobie Biznes Tworzyć :cool:

Oczywiście jeśli wszystko z własnością gruntów ok.

A najlepiej byłoby gdyby rzeczywiście pozwolenie na kanapę było i powiększyć Stok by się dało :rolleyes:

Wtedy kanapę z Demobilu kupujemy iii...powoli myślimy o drugiej Białce :D

Kasiora strumieniem płynie i jazda po własnej Górce - Bezcenne !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Johnny ale przeca adres strony zapodałem :rolleyes: jak się kliknie w ten mój i potem tam na dole NAT to wychodzi to samo :)

No pewnie, że Przyłęków atrakcyjniejszy tyle tylko, że chyba nie na sprzedaż - wertowałem net i żadnego aktualnego info nie znalazłem.

gregor_g4: To jest nas Dwóch :D

Ja mógłbym w To wejść dwoma pakietami po 50 sztuk udziałów...znajdziemy jeszcze takich 100 i będziemy sobie Biznes Tworzyć :cool:

Oczywiście jeśli wszystko z własnością gruntów ok.

A najlepiej byłoby gdyby rzeczywiście pozwolenie na kanapę było i powiększyć Stok by się dało :rolleyes:

Wtedy kanapę z Demobilu kupujemy iii...powoli myślimy o drugiej Białce :D

Kasiora strumieniem płynie i jazda po własnej Górce - Bezcenne !!!

Też jestem gotowy wyłożyć na większy pakiet :cool: i trzepiemy hajs! :D

Marboru,nie zwróciłem uwagi na ten link - dokładnie to samo. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak realnie myśląc to przy 100 000 użytkowników i ogromnej liczbie unikatowych odsłon JC będzie mógł żądać sporej kaski za reklamy (no przebolejemy te 1-2 więcej dla dobra ogółu) i kiedyś się nam uzbiera na taki stoczek :D

Potem rozwieszamy reklamy skionline.pl w każdym miejscu na naszym stoku i po jakimś czasie mamy już 1 000 000 użyszkodników i niesamowitą liczbę odsłon. Teraz stawiamy 6-os wyprzęganą kanapę (może być ta z rzyk, bo coś czuję, że tam nigdy nie będzie funkcjonowała :)), poszerzamy trasy, budujemy 5-gwiazdkowy hotel pod wyciągiem, elita forumowa rozkręca szkółkę narciarską i jest kaska :D

Mamy już 10 000 000 użytkowników, postanawiamy rozbudować nasz ośrodek. Wybieramy trochę ziemi z dna morza przewozimy ją na nasz stok (lodowce topnieją to trzeba pogłębiać oceany :D), usypujemy górkę tak 3000 metrów wystarczy. Wylewamy trochę wody w szczytowych partiach tworząc lodowiec. Szusujemy cały rok. Kolejne trasy doprowadziły do tego, że mamy już 20 wyciągów, planujemy kupno jakiegoś taniego ośrodka w Alpach. Mamy na oku minimalistyczne Flachau.

i tak cały czas do przodu :D

Edytowane przez Slash0r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...