Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

rewolucja w PŚ


kony

Rekomendowane odpowiedzi

może to ja jestem lamer i się nie znam ale trochę mi ręce opadły w niedzielę podczas oglądania na eurosporcie relacji z super G w Garmisch Partenkirchen. Pan Szafrański komentujący tą relację rozbrajał mnie od samego początku swoją fachową oceną a raczej prognozami wyników. Ale szczytem była informacja że zawodniczy załozyli do tego giganta wyjątkowo długie narty o promieniu skrętu 30-40 metrów. Słyszeliście o takim R? bo mi się coś wydaje że go poniosło. pozdrawiam................i mam nadzieję że nie wyjdę na lamera.................a jak tak to trudno :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rewolucja w PŚ

Do giganta to raczej koleś sie pomylił, chyba że był extremalnie wypuszczony (nie spoktałem sie z takim przypadkiem). Ale do supergiganta i zjazdu są takie radiusy kolego. Jeśli powątpiewasz, to wyjaśnię inaczej. Do super G narty nie mogą być krótsze niż 206 cm (moge sie mylić o 2 cm) bez względu na wzrost, a taka narta to ma 30 - 40 m radius.

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rewolucja w PŚ

Taliowanie nart do SG i GS jest jasno okraślone przepisami FIS,tzn. nie mniej niż 33m SG i 21m GS i 100% zawodników takich właśnie nart używa. Inne parametry też są określone tzn. długości nart wysokość stania nad śniegiem(od ślizgu do wiązań i wys. buta). Dodatkowo wiele parametrów różni się dla kobiet i dla mężczyzn, dla seniorów i juniorów etc W slalomie promień minimalny nie jest określony,tylko długość nart np.dla mężczyzn,seniorów nie krótsze niż 165cm.Wszystkie przepisy można sprawdzić na stonie FIS`u.

Pozdro

Qba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...