Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Chyba "za dobre" Fischery RC 4 Race SC Pro"


ArturEm

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Szanownych kolegów i Koleżanki,

Zwracam się do Was z prośbą o poradę. Jestem myślę średniozaawansowanym, okazjonalnie jeżdżącym narciarzem. Co roku jeżdżę na tydzień na Słowację, czasem Austria, no i jakieś polskie stoki też się raz w roku trafią. Z resztą na końcu zamieszczę wypełnioną ankietę.

Przejdę do rzeczy. W ubiegłym roku, za namową kolegi (trochę bardziej zaawansowanego) ode mnie kupiłem sobie Fischery RC 4 Race SC Pro. Chciałem sobie kupić dobre narty na parę lat. Jeżdżę spokojnie, raczej w długim skręcie, preferuję raczej łagodne stoki. Wydaje mi się że te Fischery trochę więcej ode mnie wymagają. Poprzednio miałem Volki UNLIMITED 724 AC. Jeździło mi się chyba trochę lżej i spokojniej.

Proszę napiszcie mi czy to możliwe, czy to moje subiektywne odczucie. Jeżeli jest to jakoś uzasadnione, powinienem może kupić jakiś inny sprzęt.

Aha. Zapomniałem. Oto test:

1. M

2. Wiek 42

3. Waga 100

4. Wzrost 170

5. Jak długo jeździsz na nartach 20 lat- ale bez wygłupów- turystyk

6. Ja się oceniasz wg skali Forum ? 1

7. Jakie masz buty ? 100 i 70

8. Jakie masz teraz narty Teraz: Fischer RC 4 Race SC Pro. Poprzednio: VOLKL UNLIMITED 724 AC

9. Jaki preferujesz promień skrętu, szybkość jazdy ? Jazda długim skrętem

10. Jakie lubisz trasy, w jakim kraju ? ( niebieskie i czerwone, sztruks, muldy, jazda pozatrasowa )

11. Jak lubisz jeździć, lub jak chciałbyś jeździć ? ( turystycznie, )

12. Jak z Twoją kondycją, ile dni w sezonie spędzasz na stoku ? 10-14

13. Możliwości finansowe : są

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Serdecznie ,miałem podobny problem ale sam się rozmył,po prostu się dostosowałem i teraz jest jak dawniej.Uważam że wybór tych nart jest dla Ciebie dobry ,bo co niby miałbyś kupić ,trzeba chociarz o 1 oczko się podciągnąć a tu się już niechce coo? Narty które miałeś poprzednio na pewno miały większy promień i można było pooszukiwać trochę a tu - chociaż powiem Ci że sc nie są ekstremalne są dla dobrze jeżdżącego amatora z inklinacją sportową-chyba że jesteś miśkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam że wybór tych nart jest dla Ciebie dobry ,bo co niby miałbyś kupić ,trzeba chociarz o 1 oczko się podciągnąć a tu się już niechce coo?

no szczerze to chyba jednak troche przesadziłes że wybrał dobrą narte:) szanuje jazdę kolegi, asle piszę że spedza w sezonie max 14dni na nartach, skala wg forum: 1 (chyba że się pomylił), i Ty mowisz że slalom carver który wymaga pełnej i dynamicznej jazdy na krawędzi jest dla niego dobry?:confused:

jak pisał darek, coś z serii allmountain - niższe modele, lekkie z dobrym taliowaniem tak myślę r-14-16 żebyś poczuł tą jazdę.. sam piszesz że ma to byc turystyka bez wygłupów i niech tak będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)Jeśli Kolega zgłasza problem,to wydaje się ,że ta narta nie jest dobrym wyborem dla Niego;)Pewnie podoła tej narcie,ale nie daje mu przyjemności w jeździe:pOd kiedy slalomka jest wyznacznikiem stopnia zaawansowania narciarza?;)Oczywiście jest to zupełnie inna narta od AMc Fischera,ale jeśli ten typ nart bardziej odpowiadał zainteresowanemu,to nie można na siłę go zmuszać i przekonywać do czegoś czego zupełnie nie czuje.:eek:Dobrym wyborem będzie allmountain:rolleyes:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj rzeczywiście chyba nie dość uważnie przeczytałem profil baaardzo przepraszam ,jeżeli w skali 1 to co innego oddaję rację Smihtsowi 23 i w pełni się zgadzam.Nic dodać nic ująć.Ja myślałem że śmigasz ostro tylko Ci się już nie chce pokręcić więć jeszcze raz sorki

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo żle dobrałeś nartę do swoich preferencji:eek:,narta lubi krótki i średni skręt dynamiczny.Jeśli lubisz długi i rekreacyjnie to raczej szukaj nart z grupy allround lub allmountain o promieniu 16 lub więcej metrów:rolleyes:

Racja ,z mojej strony nastąpiła pomyłka w ocenie -zgadzam się z Tobą i przyznaję do błędu Jorguś

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę ,że salomon 24 h będzie odpowiednim wyborem,miałem możliwość jazdy na tej narcie;) i przyznam,że odczucia pozytywne:)Bardzo fajna narta,która jest bardzo przyjazna dla narciarza,nie jest narzucająca się/nie wymga zbyt dużej siły w prowadzeniu/,inicjacja skrętu łatwa,stabilna w średnich prędkościach,Typowa narta na całodzienne nartowanie,która posiada sportowy pazur;),a jak chcemy odpocząć to spokojnie umożliwi taką jazdę.Jedyna jej wada-to cena;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jeździlem na viron,dlatego opisalem salomona,jest to narta sympatyczna,myślę,że będzie różnica między sc fischera;)lubi dłuższy skręt,prowadzi się lekko,ale w średnich prędkościach;)-a myślę,że o takiej narcie myślisz.Oczywiście jest to tylko propozycja:rolleyes:Jazda tradycjna odbywa się z lekkością:rolleyes:Mniejsze zastosowanie pozatrasowe,a prawie żadne;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że zaczynam troche marudzić, ale może jednak Fischer Viron 6.6? W Salomonach 24h pisza o charakterystyce z grupy race...

Hej, z innego forum wiem już jakiej długości masz te narty :)

To napisz ile mają - wtedy koledzy sami ocenią na czym to może polegać.

Wg mnie rozmowa o nartach w zupełnym oderwaniu od ich długości kompletnie mija się z celem, i dodam, że owszem narta może być "nerwowa" ale gdybyś miał ją o długości właściwszej to pewnie połowa problemów by zniknęła :)

Jeśli rozważasz zmianę na jakiego allrounda to przy twojej masie 165 cm to minimum, tym bardziej przy allmountain, 170 cm też nie byłoby złe przy twojej masie - bo zgaduję, że jesteś dość daleki od czystej, szybkiej jazdy na krawędziach.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Cię wydali:)nie przejmuj się,człowiek szuka pomocy wszędzie:D

Bierz salomona a nie będziesz zawiedziony,a lepej mieć szybsze narty i regulować ich prędkośc,niż później pisać,że za łatwe:)Nie wiem na jakim poziomie jeździsz,ale najlepiej mieć je w długości -5-10 cm wzrostu,ale raczej te -5 cm;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie ma lipy. Kolega Gajowy mnie wytropił... Ale dobrze mówi ;-) Wczoraj zatruwałem życie na innym forum. Ale za to jestem coraz "mądrzejszy". Panowie a co sądzicie o czymś takim? http://www.sklep.deltasport.pl/narciarstwo-narty-zjazdowe-zestaw-salomon-24h-speed-+-j-l10-b80-(510)-o_l_18_1653.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie:D,taka biała,jak śnieg:rolleyes:Podoboła mi się ta narta,ale nie wnosiła nic nowego-czyli przewidywalna,spokojna,stabilna i w miarę szybka.Ale cena za tą nudę;)mnie dobiła:pAle dla Ciebie to powinna być narta na którą czekasz :rolleyes:Narta dla wszystkich,a głównie dla narciarzy,którzy korzystają z tras przygotowanych:rolleyes:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie:D,taka biała,jak śnieg:rolleyes:Podoboła mi się ta narta,ale nie wnosiła nic nowego-czyli przewidywalna,spokojna,stabilna i w miarę szybka.Ale cena za tą nudę;)mnie dobiła:pAle dla Ciebie to powinna być narta na którą czekasz :rolleyes:Narta dla wszystkich,a głównie dla narciarzy,którzy korzystają z tras przygotowanych:rolleyes:

przypadkowo ;) jestem posiadaczem i też polecam tego Race 24H :D

brat

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...