Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Atomic cloud 9 , Blizzard Viva Magnum 7.4 czy Volkl Attiva Estrella


aga2011

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczow.

Bardzo prosze o porade w doborze nart, także jeżeli chodzi o ich długość a wiec

1. Płeć - K

2. Wiek - 40

3. Waga - 55

4. Wzrost - 160

5. Na nartach jeżdżę od 25 lat, średnio około 10-15 dni w sezonie

6. Moje umiejętności określam na 5/6

(wg skali forumowej http://www.skionline.pl/forum/showthread.php?t=11328)

7. Moje buty to - Salomon Performa 6

8. Teraz jeżdżę na starych już bardzo nartach- Atomic Beta.Carv 9.18, długość 160 cm

9. Preferuję styl jazdy (krótkim skrętem, po przygotowanych stokach)

10. Zastanawiam się nad Atomicami cloud 9 – długość 144, Voelkl Attiva Estrella albo Blizzard Viva Magnum 7.4

11. Chcę kupic narty w cenie do 1500 zl

W sklepach zachwalają mi te atomiki cloud 9 i tę długość 144 cm ale nie jestem pewna wyboru. Na obecnych atomikach beta carv 9.18 jezdzilo mi sie przez lata świetnie ale czas zrobił swoje.

Dziękuję za pomoc:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego chcesz kupić tak krótkie narty jeśli jeździło Ci się dobrze na 160 cm? Bo zachwalają? Nie słuchaj podszeptów złych ludzi:D Narty dla Ciebie to w przedziale 152-160, jździsz długo, masz doświadczenie, po co Ci takie krótkie? Te Atomici ok, Volkle pewnie też, Rossignol Attraction VI ale mogłyby Ci dobrze przypasować Kneisle Blue Star - dobre narty do przestawienia sie z takich jak ty jeździłaś poprzednio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie, ja tez mam wątpliwości co do tej długości atomika, ale kilka osob z róznych sklepow poleca mi taką długość, twierdzac, że będzie mi sie na takiej narcie łatwiej jeżdzic, Ja się z kolei obawiam, że będzie to dla mnie za mało stabilna narta. Moze to glupie pytanie ale jakie konsekwencje wiązą sie wyborem zbyt krotkiej narty a jakie ze zbyt długą narta ?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za krótka: - brak stabilności przy szybkości, nerwowość na nierównościach, szybka utrata zalet narty w gorszych warunkach, słabe trzymanie krawędzi z czym może się wiązać wchodzenie nart w ześlizg (zwłaszcza tyłów) na stromszych trasach i "okręcanie" narciarza, wolniejsza jazda bo na nartach krótszych jest wrażenie jakby się jechało dużo szybciej, wymuszona niższa pozycja wskutek słabszej równowagi przód tył i w.w. niestabilności co jest bardzo męczące przy dłuższej jeździe. Wiele z tych wad wychodzi w średnim lub szybszym tempie jazdy i im szybciej tym jest to bardziej odczuwalne.

Za długie: co to znaczy za długie, dla Ciebie to chyba takie 165-170 i wiecej - chyba nikt ci takich nie będzie proponował ale: trudniejsza inicjacja skrętu, więcej siły potrzebnej w niskim zakresie prędkości, trudna jazda krótkim skrętem, trudniejsze wprowadzenie narty na krawędź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za pomoc, cos czułam, że 144 cm to malo. Mam mozlwiosc potestowania nowych Blizardow Viva 7.4 o dlugosci 156 cm i moze na to sie zdecyduję najpierw, zeby sie ostatecznie co do długości przekonac. Bo jak na ostatnich nartach prawie 10 lat jeżdzilam to pewnie teraz tez narty na co najmniej 5-6 lat kupie, Poszukałam informacji o tych Kneislach Blue star, niestety zbyt drogie Ale jeszcze pomysle nad Rosignolami Atraxion VI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...