Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Fun - czegoś nie kumam


KP

Rekomendowane odpowiedzi

Nie jestem aż takim konserwatystą (w zasadzie w ogóle), zaczynałem bez kijów (taki trend), teraz jadę jak mi się zachce z lub bez, ale z kijami czuję się stabilniej przy szybszej jeździe.

:D

Tak można i bez kijków tylko jak mam balansować . Kijki są dla mnie jak ogon u kangurka .

Zaczynałeś na fali filmów Koszałka Opałka i dlatego w Polsce nazwa carving kojarzy się z jazdą bez kijków. Co jest absolutnym nonsensem .

Oczywiście jest to moja subiektywna ocena i nikogo nie zmuszam do zmiany swoich poglądów . Chcecie to może być bez kijków .

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nico nas rozszarpie

Za co? To Wy dajecie swiadectwo swego smaku , wiedzy, umiejętnosci.

Nie widzę w tym nic złego, ze zadowala Was prymitywna jazda.

Powiem tylko, ze nie mozna jezdzic dobrze na nartach dostrzegając w jezdzie MK jakies wartosci.

Wszystko co pokazuje wg mnie zasługuje na okreslenie "wyglupu".

Nie będe komentował jazdę MK ani elana. Zrobilem to w innym miejscu.

To porównanie perfekcji, z prostotą.

Aby to uzasadnić podam co róznicuje te dwa filmy.

Stromosc stoku.Twardosc podłoża. Szybkosc jazdy. Ciągłosc jazdy (łączenie skrętów i czas). Sposób przechodzenia do kolejnego skretu. Stosowanie kompensacji. Porównanie ukladu dosrodkowego. Ilosc błedów wykonywanych podczas odcinków jazdy.Szybkosc ruchu ciałem. Wolna jazda (poza lezeniem na sniegu).:D

Jak postawicie w odpowiedzi plusy i minusy to będzie w miarę obiektywna ocena.Proszę spróbujcie.

Dodam,że nie jestem fanem , ale przeciwnikiem body - karwingu.

Filmy ocenialem ze strony umiejętnosci jazdy na nartach .

MK po prostu kiepsko jezdzi i jedyną rzeczą co mu wychodzi to robienie "jaj" z jazdy na nartach.

Tak to jest jak nie umiemy a "błaznujemy", aby na siebie zwrócić uwagę.

Pozdrawiam jezdzcych normalnie i tych co muszą w kuckach, albo podpierac się rękoma. :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam,że nie jestem fanem , ale przeciwnikiem body - karwingu.

Filmy ocenialem ze strony umiejętnosci jazdy na nartach .

MK po prostu kiepsko jezdzi i jedyną rzeczą co mu wychodzi to robienie "jaj" z jazdy na nartach.

Tak to jest jak nie umiemy a "błaznujemy", aby na siebie zwrócić uwagę.

Pozdrawiam jezdzcych normalnie i tych co muszą w kuckach, albo podpierac się rękoma. :)

To nam się KP upiekło .:)

Tak jak Nico jestem zdecydowanym przeciwnikiem bodygorzałki na stoku . Mk ten film robił tylko dla tzw. jaj .

Ja proponuję już nie oceniać dalej dziwnego stylu określanego jako bum .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za co? To Wy dajecie swiadectwo swego smaku , wiedzy, umiejętnosci.

Nie widzę w tym nic złego, ze zadowala Was prymitywna jazda.

Powiem tylko, ze nie mozna jezdzic dobrze na nartach dostrzegając w jezdzie MK jakies wartosci.

To ja zupełny cienias jestem :). Ale najważniejsze, że mam z tego ogromną frajdę. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobre pytanie . Próbuję tak jechać zawsze i wszędzie .

Zawsze i wszędzie? Tak samo? ;)

Wg mnie to po prostu błąd :) a może po prostu daremne wysiłki :)

Ja wolę dostosować technikę, czy innymi słowy wybrać jedną z nich/jeden ze sposobów jazdy zależnie od warunków/stoku/nart/pogody/zaludnienia stoku itp. :)

Mam ochotę lekko sprowokować :)

bardzo cenię wszelkie ewolucje kątowe, wydają mi się niezbędne zarówno w nauczaniu jak i dla bardzo doświadczonego narciarza po wielu latach na nartach ...tylko jak tam utrzymać zawsze taki sam ślad i rozstaw nart?! ;)))

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja zupełny cienias jestem :). Ale najważniejsze, że mam z tego ogromną frajdę. :D

Nie KP nie jesteś "cienias" . Nico nie napisał tego o nas tylko o stylu fun .

Każdy z nas ma swoją technikę którą jeździ.

Ja osobiście jestem pod wrażeniem Nico bo on stara się wytłumaczyć swoje racje. I bardzo lubię czytać jego wypowiedzi

Jakie z tego wyciągnę wnioski to już kwestia doświadczenia jakie posiadamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze i wszędzie? Tak samo? ;)

Wg mnie to po prostu błąd :) a może po prostu daremne wysiłki :)

Ja wolę dostosować technikę, czy innymi słowy wybrać jedną z nich/jeden ze sposobów jazdy zależnie od warunków/stoku/nart/pogody/zaludnienia stoku itp. :)

Mam ochotę lekko sprowokować :)

bardzo cenię wszelkie ewolucje kątowe, wydają mi się niezbędne zarówno w nauczaniu jak i dla bardzo doświadczonego narciarza po wielu latach na nartach ...tylko jak tam utrzymać zawsze taki sam ślad i rozstaw nart?! ;)))

Ja natomiast wolę dostosować warunki do preferowanego stylu jazdy .

Lubię styl giganta , przygotowany najlepiej pusty stok , nie bawią mnie muldy , puch , i inne tego typu przygody .

Lubię kroić stok , już nie tak szybko jak kiedyś , ale zawsze z jednakowym zaangażowaniem.

Nie mam nic przeciwko takim " prowokacjom " :) Lubię rozmawiać inaczej by mnie tu nie było .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast wolę dostosować warunki do preferowanego stylu jazdy .

.

A można wiedzieć w jaki sposób?:confused:Masz jakąś moc sprawczą?;)czy jak widzisz,że stok nie jest pusty i wyratrakowany,to pakujesz sprzęt i wracasz do domu?:eek:

Narciarz powienien umieć korzystać z kilku technik narciarskich,nawet podczas jednego zjazdu-zależnie od zastanych warunków i sytuacji na stoku:rolleyes:

Pozdr.:)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...czy jak widzisz,że stok nie jest pusty i wyratrakowany,to pakujesz sprzęt i wracasz do domu?:eek:

Narciarz powienien umieć korzystać z kilku technik narciarskich

To na czerwono to jest właśnie jedna z technik którą powszechnie stosuję:P, ja ją inaczej nazywam("ja po takim k...a ch...e jeździł nie będę") ale skutek jest ten sam.

Stosuję tą technikę w myśl zasady: "ja za własne ciężko zarobione pieniądze męczył się nie będę":cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A można wiedzieć w jaki sposób?:confused:Masz jakąś moc sprawczą?;)czy jak widzisz,że stok nie jest pusty i wyratrakowany,to pakujesz sprzęt i wracasz do domu?:eek:

Narciarz powienien umieć korzystać z kilku technik narciarskich,nawet podczas jednego zjazdu-zależnie od zastanych warunków i sytuacji na stoku:rolleyes:

Pozdr.:)

Dokładnie jest tak jak kolega napisał . Pakuję sprzęt i wracam. Dzisiaj kamery pokazują warunki na trasach .

Ma kolega całkowitą rację i zgadzam się z Tobą że : "narciarz powienien umieć korzystać z kilku technik narciarskich,nawet podczas jednego zjazdu-zależnie od zastanych warunków i sytuacji na stoku"

Podpisuję się pod tym 2 rękami .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To na czerwono to jest właśnie jedna z technik którą powszechnie stosuję:P, ja ją inaczej nazywam("ja po takim k...a ch...e jeździł nie będę") ale skutek jest ten sam.

Stosuję tą technikę w myśl zasady: "ja za własne ciężko zarobione pieniądze męczył się nie będę":cool:

Warto taką idee propagować (ja po takim k...a ch...e jeździł nie będę").

Dla mnie i wielu innych zaczyna się jezdzić wtedy co najmniej ciekawie.

Dzis lód na stoku nie był przeszkodą ale wezwaniem.

Na stoku zawsze wybieram wariant trudniejszy.

Kołysanie sie po stoku to nudny scenariusz - pozostawiam na stare lata :P

Co to jest "kołysanie"-

tzn.równo oddalone slady, snieg uległy krawędziom, predkosc "osiedlowa" tj 20 km/godz., obciązenie 50/50, ciało jak w gorsecie z kołnierzem na szyi czyli wzorowa prostopadłosc, w oczach gniew kierowany na dzieci plątające sie po stoku , snowbordzistów skrobiących stok , wszystkich przelatujących ze swistem no i tych co nie umią jezdzić a pchają się na stok).

UWAGA: Nie traktowac personalnie. Raczej wg zasady: uderz w stół.....

Ja chyba odbiegam od normy. Wszystkich jezdzących porządnie przepraszam za siebie i tych ,którzy mnie wspierają.

Pozdrawia

Zakała stoku :o:o

Edytowane przez niko130
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W

Ja chyba odbiegam od normy. Wszystkich jezdzących porządnie przepraszam za siebie i tych ,którzy mnie wspierają.

Pozdrawia

Zakała stoku :o:o

Nico na pewno nie odbiegasz od normy więcej niż inni na stoku . :)

Ja się z Tobą całkowicie zgadzam ale nie raz mam odwrotne poglądy:):confused: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kołysanie sie po stoku to nudny scenariusz - pozostawiam na stare lata :P

Co to jest "kołysanie"-

tzn.równo oddalone slady, snieg uległy krawędziom, predkosc "osiedlowa" tj 20 km/godz., obciązenie 50/50, ciało jak w gorsecie z kołnierzem na szyi czyli wzorowa prostopadłosc, w oczach gniew kierowany na dzieci plątające sie po stoku , snowbordzistów skrobiących stok , wszystkich przelatujących ze swistem no i tych co nie umią jezdzić a pchają się na stok).

:)

Johnny pamiętasz w zeszłym roku na pustym Rusinskim ? Zero dzieci, cały stok nasz i "kołysanie się" od lasu do lasu :)

Może z ciut większą prędkościąi bez gorsetu na szyji :)

Ech chyba już dopadły mnie stare lata ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...