Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Puchar Świata w skokach Zakopane 2011


Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj zaczyna się ta pod kilkoma względami wyjątkowa impreza.

Po pierwsze Adam Małysz - to niewątpliwie zjawiskowa postać polskiego sportu. Człowiek, który tak wiele osiągnął, pozostaje wciąż skromnym, fajnym chłopakiem, za co wszyscy go kochają. Sam mówi, że jeszcze ma coś do zrealizowania, nie zdradzając tego celu. Na razie skacze i oddaje świetne skoki podczas treningów i kwalifikacji, które mogą zwiastować emocje na konkursach.

Ale w tle tli się myśl, że może to już ostatnie konkursy Adama w Zakopanem?

Dlatego cześć mu za to, co do tej pory zrobił i kibicujmy mu dzisiaj i podczas weekendu, aby uradował siebie i całą Polskę.

Po drugie po raz pierwszy w historii mamy w konkursie PS 11 zawodników, co moim zdaniem jest efektem długoletniego bumu na skoki narciarskie w Polsce, pracy z młodymi zawodnikami w klubach w Beskidach i pod Tatrami. Praca trenerów klubowych plus selekcja Lukasza Kruczka dają efekty. Już nie tylko Klemens Murańka, który w międzyczasie stał się fajnym młodym chłopakiem, ale Miętus, Kubacki i kilku innych dołącza do szerokiej ekipy skoczków. Miło jest też słuchać wypowiedzi tego młodego pokolenia, którzy bez tremy przed kamerami i z dużą inteligencją opowiadają o swoich skokach.

Po trzecie - mamy w końcu piekną skocznię na Wielkiej Krokwi łącznie z ultra nowoczesnym pawilonem zaplecza. Wierzcie mi, że mimo zawirowań z terminem oddania budynku, całość prezentuje się efektownie. Możemy się cieszyć, że w Polsce powstał taki obiekt.

Zamierzam dzisiaj pójść na konkurs, aby kibicować naszym i Adamowi, więc jeśli Was to interesuje będziecie mieć tzw. insidera :) Postaram się wieczorem dodać zdjęcia i jakieś wieści zza kulis.

Edytowane przez Bończa
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wygrał nasz Orzeł z Wisły !!!

Brawo.

Małysz po 6. latach wygrywa w Zakopanem! Szaleństwo pod Krokwią

Kogo nie było dziś na Wielkiej Krokwi lub w okolicach niech żałuje. Adam Małysz pierwszy raz od 2005 r. wygrał zawody w Zakopanem! Na skoczni i wokół niej oszalało 25 tys. kibiców. - Prawie się popłakałem - mówił po swoim skoku Adam Małysz.

W pierwszej serii Adam Małysz oddał wspaniały skok. Uzyskał aż 138,5 metra. Był to skok niemal idealny stylowo. Polak dostał aż 57 punktów od sędziów. Nad drugim Niemcem Severinem Freundem, który uzyskał 137 metrów Małysz miał 4 punkty przewagi.

Trzeci był Gregor Schlierenzauer - 131,5 metra (135,9 pkt.). Austriak miał już dużą stratę do Małysza - 8,8 pkt.

W drugiej serii zobaczyliśmy czterech Polaków. Poza Małyszem byli to Stefan Hula, Piotr Żyła i Kamil Stoch.

W drugiej odsłonie Małysz skoczył nieco gorzej niż najlepsi rywale - 128,5 metra, ale to wystarczyło, aby wygrać. Drugie miejsce po świetnym drugim skoku na odległość 134,5 metra zdobył Andreas Kofler. Trzeci był Niemiec Severin Freund.

Miejsca pozostałych Polaków to: Stoch 17., Żyła 21. i Hula 24.

- To coś wielkiego wygrać w Zakopanem, ten sentyment do Zakopanego, kibiców zostanie na zawsze, ja tu zostaję "pałera" - mówił po skoku w telewizyjnym wywiadzie Adam Małysz. - Gdy słyszałem jak śpiewali "Polska biało-czerwoni" to prawie się popłakałem. Dla takich chwil warto żyć.

Kamil Stoch nie był zadowolony ze swojego występu.

- Zepsułem pierwszy skok. Pocieszeniem było to, że przy takim skoku awansowałem do drugiej serii. Szkoda, że nie udało mi się oddać dwóch takich skoków jak ten drugi - mówił Stoch.

To było 39. zwycięstwo i 90. podium w zawodach PŚ w karierze Małysza.

Wyniki:

1. Adam Małysz (Polska) 269,9 pkt. (138,5 m/128,5 m)

2. Andreas Kofler (Austria) 264,5 (127,5/134,5)

3. Severin Freund (Niemcy) 264,0 (137,0/130,0)

4. Simon Ammann (Szwajcaria) 263,8 (125,5/135,5)

5. Thomas Morgenstern (Austria) 261,9 (126,5/130,5)

6. Gregor Schlierenzauer (Austria) 261,8 (131,5/128,0)

7. Tom Hilde (Norwegia) 253,0 (127,5/130,0)

8. Matti Hautamaeki (Finlandia) 252,7 (121,5/135,5)

9. Martin Koch (Austria) 252,0 (131,0/128,5)

10. Manuel Fettner (Austria) 249,9 (129,5/133,5)

...

17. Kamil Stoch (Polska) 236,2 (121,0/128,5)

21. Piotr Żyła (Polska) 229,8 (123,0/126,5)

24. Stefan Hula (Polska) 225,1 (126,5/121,5)

Klasyfikacja generalna PŚ (po 18 z 28 zawodów):

1. Thomas Morgenstern (Austria) 1268 pkt

2. Andreas Kofler (Austria) 851

3. Simon Ammann (Szwajcaria) 803

4. Adam Małysz (Polska) 795

5. Matti Hautamaeki (Finlandia) 527

6. Tom Hilde (Norwegia) 494

7. Severin Freund (Niemcy) 423

8. Martin Koch (Austria) 407

9. Manuel Fettner (Austria) 377

10. Wolfgang Loitzl (Austria) 343

...

17. Kamil Stoch (Polska) 226

37. Stefan Hula (Polska) 68

56. Piotr Żyła (Polska) 15

Tygodnik Podhalański

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto było!

Jak było widzeliście w TV. Ja tylko dodam, że straciłem głos po pierwszym skoku Adama - to było szaleństwo!

Dodałem parę fotek do galerii.

http://www.skionline.pl/forum/gallery/showimage.php?i=4723&c=

Przed zawodami wspomniano Lecha Nadarkiewicza, którego pomysłem były te imprezy w Polsce.

Tak się to zaczynało około 2002 roku na Święta, kiedy Adam ustanowił rekord skoczni:

123-2321.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś niestety Adaś nie wygrał,ale i tak jest dobrze!Wygrał po raz pierwszy (w Zakopanem) Simon Amman. :)

Warto odnotować bardzo dobry występ Kamila Stocha,który dziś był tylko o oczko niżej niż Adaś(Adaś 6,Kamil 7). :rolleyes:

Ja tam skoki zawsze lubiłem,gdyby nie pewne sprawy,to pewnie byłbym na tych trzech konkursach.Byłem kilka razy w Zakopanym właśnie na Pucharze Świata i powiem,że warto choć raz zobaczyć to na żywo! :cool:

Ale też wystać te dobre 4 - 5 godz. na mrozie łatwo nie jest...

Chyba poszperam trochę i dorzucę do galerii parę fotek,choć wtedy aparat nie bardzo sobie radził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takiego scenariusza dla trzech dni zawodów nikt nie przewidział :).

Choć czułem, że Adam w piątek może wygrać, to przyznam, że o Kamilu nie myślałem, jako o potencjalnym zwycięzcy w ten weekend. A tu chłopak zrobił wielką niespodziankę. Doda mu to pewności siebie i już nie musimy się martwić o przyszłość polskich skoków.

W przyszłym roku 3 konkursy, w tym jeden w Wiśle - będzie ciekawie.

Adamowi nic nie jest mam nadzieję. Trochę żeśmy zapomnieli, że to sport ekstremalny, jak Stoch powiedział.

Dla wielbicieli Zakopanego :) dodam tylko, że była bardzo dobra atmosfera wśród ludzi i nie chodzi mi tu o sam stadion, ale również poza, na ulicach, w barach itp. Naród był fajny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...