Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Austria czy Włochy


MARECKI233

Rekomendowane odpowiedzi

Nie opłaca Ci się jechać do Włoch na 4 dni - koszty, czas...

Jeśli chodzi o Austrię i ośrodki które wymieniasz, to w obu pośmigasz tak że aż Ci nogi...wiadomo co.

Tylko nie wiedzieć dlaczego zawężasz jazdę tylko do terenów lodowcowych, no chyba że jedziesz w maju:rolleyes:. Jeżeli jedziesz "za zimy" to zdecydowanie większe pole do popisu masz tam gdzie TUX czyli w Zillertal.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No też mi się tak właśnie wydaje, że tux będzie super ale wątpliwości wzięły mi się z podpowiedzi pewnego człowieka, który odradził mi austrie ze względu na zimno..

A proszę powiedzieć,że zawężam się do lodowców.? Proszę pomóc ustalić mi plan wyjazdu gdzie jezdzić i co zobaczyć interesują mnie nie łatwe trasy i w miare możliwości długie. Przydałby mi się plan gdzie warto pojechać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No też mi się tak właśnie wydaje, że tux będzie super ale wątpliwości wzięły mi się z podpowiedzi pewnego człowieka, który odradził mi austrie ze względu na zimno..

:D No, a jak będzie za Ciepło? - każdy scenariusz jest możliwy, bez względu na porę roku, przy czym ja wolę wariant jak jest "za zimno", niż "za ciepło":rolleyes:

Uściślając Tux leży na końcu doliny Zillertal i choć oferuje ok 90 km tras narciarskich(znakomitych), to stanowi niewielką część tego co oferuje cała dolina, a jest to bodaj ok 600 km tras skupionych w kilku niezależnych ośrodkach, oczywiście wszystko na 1 skipassie.

A proszę powiedzieć,że zawężam się do lodowców.? Proszę pomóc ustalić mi plan wyjazdu gdzie jezdzić i co zobaczyć interesują mnie nie łatwe trasy i w miare możliwości długie. Przydałby mi się plan gdzie warto pojechać.

Można by wymieniać...wymieniać i wymieniać....

Nie wiem jaki masz plan....

jeśli to jest:

1 dzień wyjazd

2,3,4,5 dzień narty

6 dzień powrót

Jeśli taki to ja bym sobie tak krzywdy nie dał zrobić:D, pojechał bym bliżej i śmigał bym co najmniej o 1 dzień dłużej, a pewnie i o 2:rolleyes:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie bliżej?? mój plan jest taki w środę po pracy wyjeżdżamy i w czwartek do niedzieli włacznie jeżdzimy, w poniedziałek już w pracy od 8 rano.

A jeszcze gdyby mi Pan rzucił nazwy najlepszych ośrodków na każdy dzień może być inny. Będę bardzo wdzięczny.

Jeśli bliżej jest coś równie fajnego, co mnie interesuje to trasa długa nie tak jak u nas 1000m i trzeba stać w kolejce .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam planuje wyjazd na 4 dni jazdy koło 18 lutego i zastanawiam się nad wyborem ośrodka na taki krótki okres.. Austria (hintertux, stubai) lub włochy kornplatz , ligvinio lub inne poradzcie.

Czy ktoś może zna te tereny dość dobrze i podpowie spragnionemu jazdy:)

Dziękuję z góry!

Na 4 dni to ja bym jechał blisko raczej niż daleko.

od granicy w Cieszynie w zasięgu 600km są:

-http://www.bergfex.at/gosau/

-http://www.bergfex.at/kreischberg/

-http://www.bergfex.at/turracherhoehe/

oraz wiele,wiele innych.

w zasięgu 700km od granicy w Cieszynie;

- całe SkiAmade

Oczywiście Zillertal nie leży na końcu świata i tam zapewne będzie pięknie.

Ale w lutym opierać się o lodowce to chyba zbytnia ostrożność.

Edytowane przez MB
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie byłem na lodowcu i dlatego. Ale niekoniecznie muszę wybrać lodowiec jeśli są lepsze miejsca:) poprosttu jeśli jadę te 1000km to 200 mniej czy wiecej juz nie robi mi róznicy zwłaszcza że jestem juz bardzo zniecierpliwiony do jazdy.

Wydawało mi sie że lodowiec jest lepszym miejscem niż inne nisko położone ośrodki, ale jeśli nie to chciałbym uderzyć w możliwie najlepsze miejsce:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie byłem na lodowcu i dlatego. Ale niekoniecznie muszę wybrać lodowiec jeśli są lepsze miejsca:) poprosttu jeśli jadę te 1000km to 200 mniej czy wiecej juz nie robi mi róznicy zwłaszcza że jestem juz bardzo zniecierpliwiony do jazdy.

Wydawało mi sie że lodowiec jest lepszym miejscem niż inne nisko położone ośrodki, ale jeśli nie to chciałbym uderzyć w możliwie najlepsze miejsce:)

W Austri masz okolo 40 duzych, znanych osrodkow.

Zaloze sie ze znajdzie sie co najmniej jedna osoba dla kazdego osrodka, ktora bedzie twierdzila ze to najlepszy osrodek.

W swoim opisie umiesciles 1 jako umiejtnosci.

Jesli to prawda to raczej powinienes sie skoncentrowac na osrodkach z latwymi trasami (wskazane z szkolkami narciarskimi) bo wtedy jest szansa ze to bedzie najlepszy dla Ciebie osrodek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) ta jedynka to niewiem wogóle gdzie się wzięła, cieżko mi określić swoje umiejętności bo różnie można podchodzić do tej skali. bo zarazem mógłbym być 10ką ale i 6. zależy jak podejść do tej sklali. podobno jeźdze bardzo dobrze(wśród amatorów) jak i moi współuczestnicy wyprawy:) zawsze lubimy jeżdzić trudniejszymi trasami, ale ważne też żeby były długie:) moim jedenym wypadem zagrtanicznym był val di fiemme trasa moena fajna takie mi odpowiadaja.

Bardzo Was proszę o wskazanie takich ośrodków.

Całe szczęście że tacy jak ja mogą poradzić się na takim forum:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Ci 200km w tą czy tamta nie gra to jedź do Zillertal, to napewno jeden z najlepszych ośrodków narciarskich w Austrii jeśli nie najlepszy. W lutym co prawda jest tam sporo ludzi ale tak jest we wszystkich większych i "sławniejszych" miejscach. Ja byłem w lutym i większość czasu jeździliśmy na lodowcu bo pogoda była bardzo słoneczna z lekkim mrozem (na lodowcu ok. -10 ) a do tego tam było zdecydowanie najmniej ludzi. Są też boczne, fajne mniejsze ośrodki w dolinie gdzie nigdy nie ma tłoku i dzionek można fajnie pojeździć ( np Ahorn w Mayerhofen). Jadąc w srodę unikasz korka na wjeździe bo wymiana turnusów w dolinie w szczycie sezonu to komunikacyjny dramatt ale to efekt wąskiego gardła i ogromnego żołądka. Ogólnie ilość miejsc do jazdy w dolinie ogromna, infrastruktura nowoczesna i naprawdę można sobie pojećździć nawet na małym proceńcie dostępnych tras.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przez moje niedokładne czytanie wyczytałem ,że chodzi Ci o trasy łatwe.:rolleyes:

I dlatego podałem tamte ośrodki.

Ale wpadł do mnie SB ,zgadaliśmy się na ten temat i oświecił mnie,że chodzi o nie łatwe trasy.

Z tego co podałem to pozostaje Schladming.

Natomiast to co proponuje mihumor jest z pewnością świetną opcją.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak tak pragne trudnych i dlugich tras zeby ostro pojezdzic.

Czyli z tego co Zyczliwi Panowie mowicie mam wybrac zirental.

i pobliskie osrodki

wiec dziekuje poczytam o tym moze gdzies znajde info, bo nie chce tracic czasu a miec zaplanowane kazdy dzien gdzie i jak.

Jeszcze jesli moze macie jakies namiary na nocleg. Bardzo mi zalezy na czyms tanim, bo nie wysypuje mi sie z kieszeni:D ale i bez przesady wazne zeby bylo czysto i w fajnym miejscu w sensie wieczorem zeby bylo gdzie wyjsc na %:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie Włochy sobie odpuść - szkoda czasu na jazdę samochodem, lepiej ten czas spożytkować na stoku :D

Co do Austrii polecam Skicircus (Saalbach-Hinterglemm-Leogang). Jeśli chodzi o pogodę to 2 lata temu jechałam tam właśnie w drugiej połowie lutego i było pod względem pogody pół na pół (3 na 6 dni słonecznych). Ale jeśli chodzi o pogode to ciężko cokolwiek przewidzieć. SkiAmade jest blisko i wszyscy się zachwycają, więc może tam... Gdzie się nie ruszysz będzie extra :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skicircus specjalnie dlugich tras nie ma.

Rejon jest spory i niezle polaczony w calosc, ale raczej dobry na rodzinne wyjazdy (jak ktos lubi zwiedzanie). Trudne czerwone i czarne trasy sa raczej waskie i ciezko tam poszalec.

Poza tym duzo szkolek i dzieci na stoku.

Oczywiscie dlugosc trasy to pojecie wzgledne. Ale te trasy ktore maja 3-4 km beda szly z samej gory na sam dol i tam w kolejce do gondolki moze byc pare minut stania.

Raczej polecalbym ten rejon dla poczatkujacych i srednio jezdzacych nie dla kogos kto chce sie wyszalec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec dziekuje poczytam o tym moze gdzies znajde info, bo nie chce tracic czasu a miec zaplanowane kazdy dzien gdzie i jak.

Z tym planowaniem z góry każdego dnia, to radziłbym ostrożnie :)

Dość często to pogoda dyktuje gdzie danego dnia lepiej się jeździ w dolinie, zwłaszcza jeśli zamierzasz odwiedzić Tux'a. To duża góra i nie zawsze tam świeci słonko i jest lekki mrozik ;)

Proponuję wybrać kwaterę z TV i rano przed wyborem ośrodka na dany dzień, zobaczyć specjalny program z transmisją kamerek na żywo (nie pamiętam jak się nazywa).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję wybrać kwaterę z TV i rano przed wyborem ośrodka na dany dzień, zobaczyć specjalny program z transmisją kamerek na żywo (nie pamiętam jak się nazywa).

Nazywa się po prostu "ALPENPANORAMA" na 3SAT, albo TW1 , jest tych programów dość parę, zazwyczaj jednak jest lokalny program na którym lecą lokalne kamerki non stop. Trzeba po prostu popstrykać i odnaleźć taki kanał:).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zillertal;

1 dzień - Hochzilertal 171 km

2 dzień - Zillertal Arena 166 km

3 dzień - Penken 159 km

4 dzień... może Tux... pod warunkiem,że bedzie pogoda... w ubiegłym roku byłem na poczatku lutego -17 C i piekne słońce....super widoki i na koniec zjazd do parkingu...:)

Pozdrawiam

Mirek

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja ci polecę Livigno. Byłem tam już dwa razy i jestem pod pełnym wrażeniem.

Tutaj masz ciekawy opis ośrodka [link usunięto]

Poczytaj sobie, jak dla mnie to mam tam wszystko co potrzebuję żeby się*wyszaleć :)

Tomku napisz proszę swoimi słowami dlaczego polecasz Livigno i postaraj się zainteresowanych przekonać że warto jest pojechać te niemal 300-400 km dalej na 4 dni jazdy akurat do Livigno, a nie ...... jakiegoś salzburskiego, tyrolskiego, stryjskiego ośrodka:rolleyes:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam planuje wyjazd na 4 dni jazdy koło 18 lutego i zastanawiam się nad wyborem ośrodka na taki krótki okres.. Austria (hintertux, stubai) lub włochy kornplatz , ligvinio lub inne poradzcie.

Czy ktoś może zna te tereny dość dobrze i podpowie spragnionemu jazdy:)

Dziękuję z góry!

Schladming.

Beeedziiieeeee Pan zaaaadowooooloooonyyy.:)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miraz dzieki za fajny planik, rozumiem że w tych miejscach znajdę coś dla nas fajnego.

Z tą pogodą to też racja będę wypatrywał na miejscu jak się warunki mają żeby w miarę słonecznie pośmigać.

Więc wybieram prawdopodobnie zilertal, zostaje jeszcze znaleść niedrogi nocleg.:) dzięki wszystkim.

A co do tego ligvinio też mnie ciągnie ale to następnym razem, ponoć jest tam co robić wieczorem:) ale jednak dla nas najważniejsze jest żeby ostro pośmigać aż nogi do tyłkA WEJDĄ:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Schladming.

Beeedziiieeeee Pan zaaaadowooooloooonyyy.:)

Na 4 dni to nie ma lepszej opcji.

No chyba,że zjeździło się już niemal wszystko i chce się zaliczyć jeszcze jeden ośrodek.

A na karuzeli 4 gór wokół Schladming jest co robić.

I te 7 godzin jazdy od Cieszyna jest również niebagatelnym argumentem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zillertal;

1 dzień - Hochzilertal 171 km

2 dzień - Zillertal Arena 166 km

3 dzień - Penken 159 km

4 dzień... może Tux... pod warunkiem,że bedzie pogoda... w ubiegłym roku byłem na poczatku lutego -17 C i piekne słońce....super widoki i na koniec zjazd do parkingu...:)

Pozdrawiam

Mirek

Samo Zillertal Arena to fajne 4 dni jezdzenia.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...