Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Radstadt 12-19.02.2011


marczello

Rekomendowane odpowiedzi

No to relacja z pierwszej ręki - też jestem w Radstadt. Dziś pogoda kijowa...wybrałem się do Zauchensee bo troszkę wyżej. U góry mgła, śnieg...na dole spory deszcz +3. Mokro, ciężko, trudna jazda. Ludzi umiarkowanie ale bez kolejek. Późnym popołudniem troszkę zaczęło się przejaśniać. Trasy fajne ale niektóre(np czarna 8) w tych warunkach to naprawdę wyzwanie. Jakieś nieliczne przetarcia były ale raczej bez problemu ze śniegiem. Trasa pucharu świata świetna ale niestety dzis bardzo wymagająca. Zobaczymy jak będzie jutro, ma nie padać, w nocy lekki mróz w dzień lekko na plusie. Pozdrawiam.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś prognozy niestety nie trafione...chociaż do południa było całkiem twardo i można było się chwilę nacieszyć trasami Wagrain-Flachau. Ludzi zdecydowanie więcej niż w sobotę...kolejki na stacjach pośrednich i miejscami spory tłok na stoku (zwłaszcza Flachau). Gondole wypełnione i żeby dostać się na pośredniej np "flying mozart" trzeba się było naczekać:mad: Od ok 13-tej zaczęło mocno śnieżyć i zrobiło się mokro, mgliście, miękko. Na dole deszcz, co rozwaliło całkiem trasy. Miałem w planach skoczyć na drugą stronę Wagrain (bo wolę te trasy od Flachau) ale warunki zdecydowały że odpuściłem. Jutro Schladming. Jakieś fotki.

20110213074.jpg

20110213077.jpg

20110213080.jpg

20110213074.jpg.0ce7108a36b9ed43bee88aee32606ed1.jpg

20110213077.jpg.fa25509e3f5e218f62e59cf27f5c7bbf.jpg

20110213080.jpg.c99b413a48d43dd9c0b8db259e912bcc.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś prognozy niestety nie trafione...
Z tymi prognozami to lipa, totalna lipa, w nic nie można wierzyć, od ponad tygodnia robię sobie zrzuty i wychodzi.... a w zasadzie nic nie wychodzi, to wszystko są strzały typu chybił/trafił:mad:Nazwa zdjęcia odnosi się do daty dnia z którego pochodziła prognoza. Według prognozy z dnia 05.02. dzisiaj(13.02) miało myć -6/-13 lekkie zachmurzenie z przejaśnieniami i lekki opad śniegu:rolleyes:

05.02.JPG

06.02.JPG

07.02.JPG

08.02.JPG

09.02.JPG

05_02.JPG.e21452801a944a124a12ca295aea9429.JPG

06_02.JPG.f4dc44202b5d6a32345cc617d1e3d60d.JPG

07_02.JPG.cfab8d0420dad64ddf603b6678e6d4ce.JPG

08_02.JPG.3fdb81cf88c3deeeb2f611265ea6ce03.JPG

09_02.JPG.4f2de72d2454e1ad1563192753a37857.JPG

Edytowane przez SB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi prognozami to lipa, totalna lipa, w nic nie można wierzyć..

Dokładnie masz racje..jak zwykle nabieram się na prognozy i jak zwykle nie sprawdza się, aż do tego stopnia, że na stronie Ski Amade pokazywali na dziś słońce z chmurkami...i co..wielkie g. Ale nic, dobrze że śnieg na trasach i na dole jeszcze w ilości odpowiedniej więc powinno się utrzymać, bo przetarć praktycznie nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Relacja cd.Wczoraj Schladming dziś Wagrain-Alpendorf. Pogoda się wyklarowała, w końcu piękne słońce czyste niebo. Temperatury typowo marcowe, nie wiem co z tą zimą ale się jej chyba coś pomieszało raz deszcz raz ciepłota. Na dole bardzo miękko, kasza...jeśli nie przymrozi będzie kicha za te dwa, trzy tygodnie. Ale zawsze zostaje góra, tam pięknie i na razie nie ma się co martwić tak od ok. 1200-1300 m ..a jak będzie naprawdę.. ciężko powiedzieć..przecież to połowa lutego!:eek: Jeśli chodzi o trasy, jest to moja pierwsza wizyta w Amade ale zdecydowanie wygrywa Schladming. Piękne szerokie, odpowiednio nachylone trasy i to zarówno zjazd z Planai jak i zjazd do Haus/Ennstal, naprawdę jestem pod wrażeniem! Mały minus za oznakowanie trasy powrotnej ze strony Haus/Ennstal na Planai, trza było deczko pokombinować. Ale jeśli chodzi o szerokie z odpowiednim spadkiem (Maja pytał/a w innym wątku)to gwarantuje, to jest to...czytaj esencja dobrego nartowania. Jeśli chodzi o Alpendorf do Wagrain, też fajnie ale już nie to. Znaczy traski OK, ale jakieś krótkie, chociaż parę jest ciekawych jak oczywiście zjazd do Wagrain...miodzio:D Z ciekawostek ludzi na stokach sporo w porywach dużo. Kolejki do wyciągów stały się normą (patrz photo), no chyba że uciekniemy gdzieś na bok, a rano o 9-tej parking w Wagrain nabity, więc stwierdziłem, ze lepiej będzie podjechac do Alpendorf te 10 km i tam spokojnie zaparkowac i uniknąć tłoków do gondoli, tak też się stało. Na koniec dniówki w końcu zaliczyłem odkładaną gondolę w Radstadt. Bardzo..bardzo fajne trasy (fotka)...wszystkie trzy;) + zjazd przy gondoli...naprawdę warto. Na jutro był w planach Obertauern – ale współnarciarz się wyłożył na oblodzonym i żebro boli...pech. Pozdrawiam.Na fotkach: Planai nad mgłą, zjazd do Haus- widać jak ze śniegiem na dole po stronie południowej , kolejka w Alpendorf, trasy w Radstadt

20110214088.jpg

20110214092.jpg

20110215097.jpg

20110215098.jpg

20110215099.jpg

20110214088.jpg.4ad750724241941ca65de1dafc192cd6.jpg

20110214092.jpg.33e11de6ff6738125bd917743ad71746.jpg

20110215097.jpg.305a52e7d87c578ad9da403ba0c640c4.jpg

20110215098.jpg.49960d8f79d20145766aea2d36535621.jpg

20110215099.jpg.86f28d8510c594cf5e6f7420ba4d0aa1.jpg

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj Schladming dziś Wagrain-Alpendorf. Pogoda się wyklarowała, w końcu piękne słońce czyste niebo. Temperatury typowo marcowe, nie wiem co z tą zimą ale się jej chyba coś pomieszało raz deszcz raz ciepłota. Na dole bardzo miękko, kasza...jeśli nie przymrozi będzie kicha za te dwa, trzy tygodnie. Ale zawsze zostaje góra, tam pięknie i na razie nie ma się co martwić tak od ok. 1200-1300 m ..a jak będzie naprawdę.. ciężko powiedzieć..przecież to połowa lutego!:eek: Jeśli chodzi o trasy, jest to moja pierwsza wizyta w Amade ale zdecydowanie wygrywa Schladming. Piękne szerokie, odpowiednio nachylone trasy i to zarówno zjazd z Planai jak i zjazd do Haus/Ennstal, naprawdę jestem pod wrażeniem! Mały minus za oznakowanie trasy powrotnej ze strony Haus/Ennstal na Planai, trza było deczko pokombinować. Ale jeśli chodzi o szerokie z odpowiednim spadkiem (Maja pytał/a w innym wątku)to gwarantuje, to jest to...czytaj esencja dobrego nartowania. Jeśli chodzi o Alpendorf do Wagrain, też fajnie ale już nie to. Znaczy traski OK, ale jakieś krótkie, chociaż parę jest ciekawych jak oczywiście zjazd do Wagrain...miodzio:D Z ciekawostek ludzi na stokach sporo w porywach dużo. Kolejki do wyciągów stały się normą (patrz photo), no chyba że uciekniemy gdzieś na bok, a rano o 9-tej parking w Wagrain nabity, więc stwierdziłem, ze lepiej będzie podjechac do Alpendorf te 10 km i tam spokojnie zaparkowac i uniknąć tłoków do gondoli, tak też się stało. Na koniec dniówki w końcu zaliczyłem odkładaną gondolę w Radstadt. Bardzo..bardzo fajne trasy (fotka)...wszystkie trzy;) + zjazd przy gondoli...naprawdę warto. Na jutro był w planach Obertauern – ale współnarciarz się wyłożył na oblodzonym i żebro boli...pech. Pozdrawiam.

Na fotkach: Planai nad mgłą, zjazd do Haus- widać jak ze śniegiem na dole po stronie południowej , kolejka w Alpendorf, trasy w Radstadt

Czyli długie carvingowe skręty to właśnie tam?

Czy spałeś w kwaterze którą w miom wątku polecasz? Możesz opisać coś więcej o niej -interesuje mnie 2 os pokój + śniadanie.Czy można korzystać z sauny+netu by wi-fi?

Jak daleko do zniej do piewszego wyciągu?

Czy w Radstadt jest co robić po nartach -basen najlepiej termalny(czy jest jakaś zniżka dla posiadaczy skipassu?

Trochę przeraża mnie ten opisywany tłok -czy jest na to jakiś sposób?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli długie carvingowe skręty to właśnie tam?
Dokładnie...dla mnie bomba:D. Będziesz zadowolony
Czy spałeś w kwaterze którą w miom wątku polecasz?
Tak. Za pokój 2-os, warunki naprawdę dobre, czysto, wszystko co trzeba, nie jakaś klitka... płaciłem 60 Euro ze śniadaniem. Żadnych dodatkowych opłat typu sprzątanie etc. Sauna jest dodatkowo płatna (nie korzystałem). Internet bezprzewodowy, po prostu znalazłem sieć niezabezpieczoną, reklamowali że jest wiec korzystałem...z tym że w dzień bardzo słabo chodzi, prawie niemożliwe jest normalnie pracować, dopiero wieczorem po 20 ew. rano. Do gondoli w Radstadt jakieś 500 m fajne trasy tylko mało (Boogie miał coś bliżej i tez w dobrych cenach...) ale wiesz...ja tam jeździłem jakieś 2 h tylko (wyjazd trwał 5 dni)...chciałem zwiedzić jak najwięcej i zobaczyć jak najwiecej a wszedzie z Radstadt blisko - Schladming 20 min, Flachau i Wagrain jeszcze bliżej.
Czy w Radstadt jest co robić po nartach -basen najlepiej termalny(czy jest jakaś zniżka dla posiadaczy skipassu?
Hm...więc zaletą tej miejscówki była bliskość baru:D, sklepów, stacji benz., bo pod gondolą nic już nie kupisz idąc z buta. Basen jest...nowy aquapark w Altenmarkt, zaraz koło fabryki Atomica, możesz na wyjazd do Flachau albo Zauchensee zabrać slipy i po drodze wstępować. Nie byłem bo jak pisałem byłem krótko wiec wszystkiego się nie da. W weekend ludzi na parkingu full. O basenie było gdzieś w jakimś wątku wcześniej.Sposobem na tłok jest ruszanie wcześniej niż apogeum, wyciągi startują 8.30 i nie poruszanie się zgodnie z kierunkiem tłumu, znaczy np w Schladming wiadomo ze każdy zalicza po kolei wszystkie doliny, wiec jak im uciekniesz wcześniej, to jak Ty będziesz juz wracał oni dopiero będą tam się kierować i generować kolejki. Mozna też śmigać po górkach mniej uczęszczanych. A tego jest sporo, Reiteralm, Eben, Flizmoss... w Zauchensee mniej ludzi tez jest. Ale gwarantuje że się wyjeździsz...te kolejki dość szybko idą, jak masz krzesło 6 czy 8-os to to się posuwa. No czasem przytyka ale to jest urlop;) w końcu.Tu masz widok na gondole w Radstadt.Pozdrawiam,PS. jak coś nie dopisałem niech mnie ktos poprawi.

20110214094.jpg

20110214094.jpg.fd793bf79fba46d80eeda1cde40c63fe.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli długie carvingowe skręty to właśnie tam?

Czy spałeś w kwaterze którą w miom wątku polecasz? Możesz opisać coś więcej o niej -interesuje mnie 2 os pokój + śniadanie.Czy można korzystać z sauny+netu by wi-fi?

Jak daleko do zniej do piewszego wyciągu?

Czy w Radstadt jest co robić po nartach -basen najlepiej termalny(czy jest jakaś zniżka dla posiadaczy skipassu?

Trochę przeraża mnie ten opisywany tłok -czy jest na to jakiś sposób?

Maju ja w marcu ruszam do Haus. Zakwaterowanie mamy w tym pensjonacie:

http://www.rosspointnerhof.at/

Nie byłam, ale wygląda na zdjęciach przyzwoicie. Na stronie internetowej pisze, że wifi jest. My płacimy 450e/os ze skipassem 6 dniowym SkiAmade w cenie i wyżywieniem HB. Podobno jeśli warunki śniegowe dopiszą to można po wyjściu z domu zakładać narty na nogi i potem powrócić na nartach pod same drzwi. Pensjonat leży bardzo blisko wyciągu na Hauser Kaibling.

Chyba zacznę po mału śledzić warunki pogodowe w tamtym regionie. Na razie z tego co widzę lekki mróz. Oby w marcu się utrzymała taka pogoda :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maju ja w marcu ruszam do Haus. Zakwaterowanie mamy w tym pensjonacie:

http://www.rosspointnerhof.at/

Nie byłam, ale wygląda na zdjęciach przyzwoicie. Na stronie internetowej pisze, że wifi jest. My płacimy 450e/os ze skipassem 6 dniowym SkiAmade w cenie i wyżywieniem HB. Podobno jeśli warunki śniegowe dopiszą to można po wyjściu z domu zakładać narty na nogi i potem powrócić na nartach pod same drzwi. Pensjonat leży bardzo blisko wyciągu na Hauser Kaibling.

Chyba zacznę po mału śledzić warunki pogodowe w tamtym regionie. Na razie z tego co widzę lekki mróz. Oby w marcu się utrzymała taka pogoda :D

Wygląda na to ,że jest szansa spotkania na tych śnieżnych autostradach!!!My zaczynamy od soboty 26 lub poniedziałku 28.02 >trzeba zatem się rozlglądać za znajomymi twarzami...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj przejeżdzalem przez Ski Amade, temperatury na dole 7-10 stopni, wyglądało to mocno wiosennie, na dole w zasadzie śnieg tylko na trasach.

No to trwa już ta pogoda kolejny tydzień...jak pisałem zimie sie poje....o. Amberka i Maju...trzymajcie kciuki;) ale dla pocieszenia kasza tylko na dole. Na pewno pojeździcie do woli.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to ,że jest szansa spotkania na tych śnieżnych autostradach!!!My zaczynamy od soboty 26 lub poniedziałku 28.02 >trzeba zatem się rozlglądać za znajomymi twarzami...

No my ruszamy 12go marca, więc pewnie już Was tam nie będzie, ale jeśli ktoś z Was akurat dziwnym przypadkiem w terminie 12-19 marca znalazłby się w regionie Amade, to z przyjemnością wypijemy jakieś małe Weizen Bier na stoku :D

Michał skoro widziałeś na własne oczy, to pewnie niestety nie kłamiesz, ale patrząc na prognozy pogody to od 20-21 lutego mrozy i to zarówno na dole jak i u góry. Może i jakiś śnieg do tego popada... Fajnie by było, choć nie wiem na ile można wierzyć prognozom.

Macie jakieś sprawdzone strony z prognozą pogody dla Austrii? Z przyjemnością zaczęłabym pomału śledzić , jak warunki. Będę wdzięczna za link :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I juz po feriach.

Wyjazd bardzo udany.

Region Ski Amade bardzo polecam.

Lekko ponad 600km od granicy z CZ.Czyli lekko ponad 7 godzin spokojnej jazdy.

Nocleg w Radstadt w http://www.nasnergut.at/ . Bardzo blisko gondoli 200m w ośrodku Radstadt/Altenmarkt.

Jeżdzilismy : 2 x Zauchensee/Flachauwinkl , 2 x Radstadt/Altenmarkt , 1 x Flachau/Wagrain , 1 x Flachauwinkl/Kleinarl , 1 x Wagrain/Alpendorf .

Najsłabszy z tych ośrodków to Flachauwinkl/Kleinarl - duzo ludzi, trasy średnie , ale poważny potęzny plus to knajpa przy górnej stacji kanapy Sunshine Shuttle i ziemniaki jakie tam podają :).

Najlepszy ośrodek to Flachau , później Zauchensee , Wagrain - to wg mnie :).

Wszedzie znajdzie sie trasa dla początkujących ( a bylismy z dziećmi ) , oraz czarne petardy dla wymagających.

Przez cały tydzień pogoda bardzo dobra.Jedynie w niedziele w Radstadt opad sniegu z deszczem , wilgotno i pochmurnie.PN i WT pogoda bajeczna , slonecznie, ŚR CZW PT słońce i chmury.SOB po nocnych i rannych opadach warunki w Radstadt bajeczne.10 cm puchu na twardym wyratrakowanym podłozu i moje K2 Obsethed :).

Geralnie śniegu poniżej 1000mnpm niewiele.Brakuje zimowych krajobrazów.

Najwieksze atrakcje regionu to : tor saneczkowy w Radstadt dł. 6km , zabawa niesamowita , kompleks baseny/sauny w Altenmarkt z niesamowita rura do zjeżdzania ( warto ).

Trochę zdjęć : http://www.skionline.pl/forum/album.php?albumid=212

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marczello widze ze spaleś tam gdzie ja kiedyś a i w tą sb też tam będę, pytanie czy przy takiej pogodzie da się tam przez ten mostek przejechać pod te wyciągi?

Przez mostek spokojnie mozna przejechać.Droga do mostka i z mostka do gondoli biała.

Tam wogole dookoła domu jest sporo sniegu.

Bardzo fajne trasy w Radstadt , i niewiele ludzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam wogole dookoła domu jest sporo sniegu.

Ta strona (od gondoli) ma ekspozycję północną więc śniegu na dole jest sporo. Po przeciwnej stronie doliny na zboczach juz go nie ma.

Tydzień temu mieszkałem tam 100 m od ronda przy BP w stronę gondoli.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...