Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Narty na wyrost


misio80

Rekomendowane odpowiedzi

Gość pax53

raczej nie są ...P9+ czy P8+ to nieco inna narta niż Zenithy....same taliowanie jest zupełnie inne i nieco inna charakterystyka....francuskie Progressory to Salomon 24 Hours:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy zakupie używanych nart najważniejsze, żeby przesiewać sprzęt z wiązaniami rentalowymi. To już 50-60% sukcesu. Po drugie nim kupi się taką nartę trzeba ją sprawdzić osobiście. Dotknąć, pomacać, dokładnie obejrzeć.

A ja się nie do końca zgodzę.

powiediałbym, że na rentalowe należy uwaząc ale... mam już trzecie narty z wiązaniem rentalowym od nowości moje :)

Tak: rentalowe raz wyszło taniej a dwa kolejne razy nie było wyboru -> patrz salomon.

Używkę trzeba objerzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Progressor 9 jest naprawdę świetną nartą :) dobrze się jedzie w średnim / długim skręcie , w krótkim też daje bardzo dobrze radę. Ładnie trzyma na lodzie , po południu jak jest już wyjeżdżone także nie mam do niej żadnych zastrzeżeń :)

To narobiłeś nam apetytu . Muszę ją przetestować na stoku .:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To narobiłeś nam apetytu . Muszę ją przetestować na stoku .:)

Sam sobie narobiłem na kolejną jazdę :) dla mnie to szok. Przesiadłem się z jakiś Elanów A04(161cm) dla wybitnie początkujących na takie narty. Przy moim wzroście 194 ciężko już na tamtych było :) ale niestety okres dojrzewania wymusił by trochę poczekać aż urosnę. Zapomniałem dodać , że narta jest cholernie szybka :eek: pierwszy raz w życiu nie musiałem się w niektórych miejscach odpychać kijkami :) jeździ się jak po szynach , bardzo też fajnie inicjują skręt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ROSSIGNOL zdecydowanie mogę potwierdzić opinie o tych progresorach co prawda 8 ale bardzo przyjemna nartka. Ostatnio na mokrym śniegu się spisała a wczoraj na zmrożonej trasie a później na oblodzonych fragmentach. nie mam jakiegoś wielkiego doświadczenia do porównań ale pozytywnie odbieram ten model

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ROSSIGNOL zdecydowanie mogę potwierdzić opinie o tych progresorach co prawda 8 ale bardzo przyjemna nartka. Ostatnio na mokrym śniegu się spisała a wczoraj na zmrożonej trasie a później na oblodzonych fragmentach. nie mam jakiegoś wielkiego doświadczenia do porównań ale pozytywnie odbieram ten model

Czyli procesor 8 można nazwać spokojną nartą do przyjemnej jazdy .

Ale jak się chce przycisnąć to też dają się "osiodłać" .

W Rossignolach mają takie narty S8 i Zenith 5 ,7

Spokojnie polecamy koledze ten typ narty . Sam się zastanawiam czy na kwiecień nie spróbować wrócić do nart allorundowych .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli procesor 8 można nazwać spokojną nartą do przyjemnej jazdy .

Ale jak się chce przycisnąć to też dają się "osiodłać" .

W Rossignolach mają takie narty S8 i Zenith 5 ,7

Spokojnie polecamy koledze ten typ narty . Sam się zastanawiam czy na kwiecień nie spróbować wrócić do nart allorundowych .

a jak te zenithy maja sie do biezacej oferty - to znaczy ktory jest ktory?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

zdecydowałem sie na Fischery Progressory 8 + pozostaje jedno istotne pytanie - jak dlugosc 165 czy 170?

nie chcialbym kupic za dlugich zebym nie musial z nimi walczyc za bardzo, ale z drugiej strony docelowo pewnie lepsze sa dluzsze, jak uwazacie

czlowiek w sklepie powiedzial ze przy mojej wadze 74 kg to lepsze bylyby 165

a co wy myslicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym brał 170, skąd opinia,że na 5cm dłuższej będziesz bardziej walczył, raczej będzie na odwrót, oprócz inicjacji skrętu nic na krótszej nie pójdzie łatwiej a i to niewiele - a jeśli umiesz już skręcać a tak wynika z samooceny to o czym mowa. Na 165 też byś pojeździł ale 170 powinno być lepsze - szybsze, pewniejsze, stabliniejsze.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym brał 170, skąd opinia,że na 5cm dłuższej będziesz bardziej walczył, raczej będzie na odwrót, oprócz inicjacji skrętu nic na krótszej nie pójdzie łatwiej a i to niewiele - a jeśli umiesz już skręcać a tak wynika z samooceny to o czym mowa. Na 165 też byś pojeździł ale 170 powinno być lepsze - szybsze, pewniejsze, stabliniejsze.

Mihumor może masz link do tabel producenta odnośnie długości nart Fischera ?

Przeglądając stronę Fischera wydaje mi się że jestem w średniowieczu :mad: . Strona zbudowana chaotycznie , brak objaśnień , tabel , opisów .

Raczej nie przyciągają klienta do zakupów .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://pl.fischersports.com/en/product_finder1011/index.php?group=alpine

ta "szukajka" też wybiera 170 niemniej trzeba się pobawić nieco wersją trasa -poza trasą - 8+ niby w 10% poza trasę są. Generalnie nie wiązalbym z nią wielkich nadzieii bo jest dosyć prymitywna, niemniej coś tam podaje i można popatrzeć.

Sprawdzałem wcześniej - szukajka:) wyszukuje narty ale nie pokazuje długości .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Wybór po raz drugi...

Witam wszystkich , przymierzając się do kupna nart w zeszłym roku nie omieszkałem zapytać o radę na forum społeczność nie wątpliwie bardziej obeznaną i kompetentną "co kupić lub czy będzie to dobry wybór".Kupiłem Rossingnol zenith z3 Oversize 162 cm i buty salomon mission 770.Na sezon 2011/2012 zamierzam kupić coś z wyższej półki bo nie powiem jeździło mi się całkiem dobrze ale....no właśnie to "ale" chciałbym zlikwidować.Oglądałem na razie Rossignol z6,Rossignol z72 carbon,fischer progressor 8+,cena teoretycznie nie gra roli(no może po za cenami rzędu wartości roweru JC):eek::rolleyes:

Wiek: 26

Wzrost:173

Waga:72

Umiejętności : 4 (w sezonie 2011/2012 będę jeździł kilka dni z instruktorem)

Preferuję jazdę raczej krótkim/średnim skrętem

Mam za sobą dwa sezony

Pierwszy przejeździłem na Atomicach Race, a drugi na w/w Zenitach z3

A może coś z grupy Race?!

Będę wdzięczny za jakieś konstruktywne wskazówki.POZDRAWIAM

Edytowane przez Ghoost
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widze sensu zmiany w twoim wypadku, masz prawie nowe narty, dobre i dobrze dobrane, za słabo jeździsz i masz za małe doświadczenie, żeby odczuć, ze ta akurat narta Ci nie pasuje więc nieby po co? Może napisz co za ale tu jest? Jeśli masz kasę do wydania i chcesz pojeździć na innych nartach to sobie coś wypożycz, najlepiej w innej długości i z innej grupy, np szersze pod butem- dla porównania, no i takie zmienianie również jest rozwojowe. Te Rossi akurat są bardzo dobre do nauki i robienia postępów wiec troche szkoda mieszać a i pojeździć sie na nich da wcale dobrze i to nie tylko tyczy początkujących bo i wprawny narciaż z nich nieco wyciśnie. A narty z grupy race to też nie, to są narty dla bardzo dobrze jeżdżących, niedobre do nauki, trudniejsze, bardziej męczące - to popularny ale błędny krok.

Edytowane przez mihumor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem dzięki za słowa rozwagi.Skoro mówisz, że są rozwojowe to zaczekam jeszcze jeden sezon być może po podszkoleniu swoich umiejętności z instruktorem będą mi bardziej odpowiadały moje rosoły bez konieczności zmian w nadchodzących sezonach.Zwrot "ale" odnosił się do tego iż nie zawsze mi się dobrze jeździło,wiadomo różne warunki na stokach itd.,ogólnie miałem wrażenie , że narta nie zawsze się mnie słucha i czasami sprawiały mi nie lada niespodzianki.Wiem , że może to być kwestia braku techniki i umiejętności ale tak jak pisałem wcześniej czasami sprawiały mi kłopoty w opanowaniu a innym razem nie miałem najmniejszych problemów nad ich okiełznaniem.

Na pewno zrobię tak jak radzisz,wypożyczę inną nartę tylko z jakiej grupy radzicie i jaka długość?!może coś poniżej 162?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...