Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Karpacz rozbudowa???


JC

Rekomendowane odpowiedzi

W Karpaczu planowana jest rozbudowa infrastruktury narciarskiej. Do projektu zgłoszone zostały uwagi, protesty, wnioski.

Dla dociekliwych klika tekstów do przeczytania:

Do inwestycji pn. „Budowa krzesełkowego wyciągu narciarskiego z obiektami towarzyszącymi w Karpaczu w rejonie potoku Łomnica” zostały wniesione następujące wnioski, uwagi, protesty:

1. Stowarzyszenie Pracownia na rzecz Wszystkich Istot z Bystrej,

2. Stowarzyszenie Ochrony Krajobrazu i Architektury Sudeckiej z Karpacza, SOKIAS

3. Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze z Warszawy.

Do inwestycji pn. „Przebudowa istniejącej kolei linowej na Kopę wraz z rozbudową infrastruktury towarzyszącej” zostały wniesione następujące wnioski, uwagi, protesty:

1. Stowarzyszenie Ochrony Krajobrazu i Architektury Sudeckiej z Karpacza, SOKIAS

2. Karkonoski Park Narodowy z siedzibą w Jeleniej Górze,

3. Stowarzyszenie Pracownia na rzecz Wszystkich Istot z Bystrej,

Do zmiany Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Karpacza dla Góry Izbica zostały wniesione następujące wnioski, uwagi, protesty:

1. Stowarzyszenie Ochrony Krajobrazu i Architektury Sudeckiej z Karpacza, SOKIAS

2. Stowarzyszenie Pracownia na rzecz Wszystkich Istot z Bystrej,

3. Panią Ewę Walczak Radną Rady Miejskiej w Karpaczu

4. Mieszkańcy Karpacza – Osiedla Skalnego 60 osób

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem przeciw

Akurat znam dwie osoby związane z SOKIAS i argumenty przedstawione przez tą organizację przeciw inwestycjom narciarskim w rejonie Karpacza są, uważam uzasadnione.Osoby te zajmuje się rzadkimi gatunkami grzybów ,których stanowisko tez ma być w wyniku inwestycji zniszczone. Jestem przeciw tej inwestycji i co widać w poście JC jest nas wielu.

Edytowane przez janek57
poprawa błędów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osoby te zajmuje się rzadkimi gatunkami grzybów ,których stanowisko tez ma być w wyniku inwestycji zniszczone. Jestem przeciw tej inwestycji i co widać w poście JC jest nas wielu.

Ciekawi mnie czy jak Karpacz podzieli los wielu miejsc w naszym kraju i ze względu na przysłowiowe grzybki stanie na kompletnym marginesie zimowej turystyki co wtedy będą mówili Ci, którzy utrzymują się z narciarzy. Świątynia Wang tej zapaści i zaściankowości nie zmieni. Może, tam porasta jeszcze bardzo rzadka odmiana trawy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie czy jak Karpacz podzieli los wielu miejsc w naszym kraju i ze względu na przysłowiowe grzybki stanie na kompletnym marginesie zimowej turystyki co wtedy będą mówili Ci, którzy utrzymują się z narciarzy. Świątynia Wang tej zapaści i zaściankowości nie zmieni. Może, tam porasta jeszcze bardzo rzadka odmiana trawy?

Piszesz głupoty bo rzadkie grzyby to najmniej ważny argument za odstąpieniem od tej inwestycji. Podawanie akurat tego argumentu ,który jest ważny tylko dla moich znajomych mykologów świadczy o twojej złośliwości . Przeczytaj sobie pismo 2. Karkonoski Park Narodowy z siedzibą w Jeleniej Górze. Tam są podane zasadnicze argumenty przeciwko tak wielkim inwestycjom narciarskim w rejonie Karpacza.Oczywiście jakieś mniejsze inwestycje są możliwe ,ale to jest teren KPN!!!

Edytowane przez janek57
poprawa błędów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało powiedziane, no ale my nie jesteśmy tymi geniuszami którzy taki obszar polski oddali pod Naturę:rolleyes:

Ale nie można też popadać w drugą skrajność i budować wyciągi gdzie się tylko da. W przypadku parków narodowych byłbym w tym temacie ostrożny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzieś już wybudowali?

U nas nie, (nie licząc ostatniej inwestycji w Szklarskiej) ale tyle się słyszy o budowie gigantycznej stacji narciarskiej w Tatrach. A jakie są estetyczne skutki takiej inwestycji można już zobaczyć po drugiej stronie granicy.

Żeby nie było nie jestem przeciw nowym inwestycjom narciarskim, ale są miejsca gdzie takie inwestycje powinny byc ograniczone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas nie, (nie licząc ostatniej inwestycji w Szklarskiej) ale tyle się słyszy o budowie gigantycznej stacji narciarskiej w Tatrach...

... nie jestem przeciw nowym inwestycjom narciarskim, ale są miejsca gdzie takie inwestycje powinny byc ograniczone.

Wiesz jak to jest... słyszy się o inwestycjach w Tatrach, w Beskidach, w Karkonoszach, tyle tylko, że...ich nie widać ( z wyjątkiem pojedynczych wyciągów), w odróżnieniu od inwestycji w Alpach o których słychać, a przede wszystkim można je zobaczyć.

Tak więc póki co trudno mówić o ograniczaniu czegoś czego nie ma... :o

Pozdrawiam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj jeszcze raz uważnie. Cytat ,,Także zbyt silna presja turystyczna (kolekcjonerstwo) i narciarska (wylesianie zboczy) mogłaby zagrozić karkonoskiej przyrodzie "

Mogła by? Ale czy zagrozi? Tego się niestety nie dowiemy, bo ani inwestor nie będzie wykładał swoich pieniędzy, ani tym bardziej organizacje nie udowodnią tego pomiarami, bo oni walczą w imię przyrody, ale bez argumentów.

Tymczasem możemy przeczytać we wnioskach, że inwestor źle ocenił wpływ hałasu helikoptera na okoliczne siedliska (zapewne nie zrobił tego w ogóle, bo to wyssany z palca problem), albo nie udowodnił, że budki dla ptaków i nietoperzy (montowane w ramach rekompensaty) będą zainstalowane na terenie, którego właścicielem jest inwestor.

Może niedługo pan Ś. w imię ochrony przyrody zlikwiduje lądowisko helikoptera TOPR. Ciekawe czy poprze go taka duża liczba eko... Wszak nóżkę może złamać każdy.

Zgadza się, dlatego dziwi mnie fakt że zamiast o realnych inwestycjach najwięcej uwagi poświęca się rzeczą które są z praktycznie nie do zrealizowania.

Realia dzisiejszych inwestycji są tak nudne i mozolne, że nie chciało by się tego nikomu czytać. Węszy się sensacje, a zwykle węszyć ich nie trzeba bo odpowiedniego szumu narobią pewne organizacje.

Edytowane przez John
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W uzupełnieniu . Dlaczego ostrożnie z inwestycjami narciarskimi w rejonie Karkonoszy można sobie przeczytać tu http://obszary.natura2000.org.pl/index_areas.php?rek=78

Nikt nie ma zamiaru robić bóg wie jakich wielkich inwestycji narciarskich w środku Karkonoszy. Izbica jest górą prawie miejską a tereny w rejonie Kopy są od dawna ośrodkiem narciarskim. Ja mam wrażenie, że my jesteśmy przez organizacje ekologiczne nieźle manipulowanie. Nikt z nas nie jest w stanie ocenić prawdziwości ich twierdzeń. Organizacje te mają wszelkie prawa się odwoływać. Większość z nich odwołuje się od każdej najmniejszej inwestycji narciarskiej z powodów ideologicznych. Mam nadzieję, że tym razem coś uda się pójść w Karpaczu z jakąś inwestycją do przodu, bo baza turystyczna w Karpaczu już jest a w dodatku dzięki Panu Grabarczykowi szykuje się nam niezły dojazd z środkowej Polski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie podejmuję się (bez wypicia przynajmniej 3 szklanic browaru) dyskusji z obrońcami przyrody. Nic do nich nie trafia. Zawsze kota ogonem odwrócą tak, że to niby oni mają rację. Szkoda nerwów... :P

Jak potrafią nabruździć? Facet w Wawce postanowił zbudować małe osiedle domków jednorodzinnych. Wybudował kilka domów w stanie surowym i ZONK. Na jego terenie było małe oczko wodne... w którym gniazda założyły jakieś rzadkie kaczki. Zieloni oprotestowali tą budowę. Facet stracił kupę pieniędzy, a domy w stanie surowym 3-4 rok niszczeją. To jest właśnie podejście zielonych wszelakiej maści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Niestety w naszym kraju ciągle jeszcze po 21 latach przemian ustrojowych przeważa komunistyczna mentalność. W końcu narciarstwo zjazdowe to najbardziej masowo uprawiana dziedzina sportu. Ale nieważny jest popyt, nieważne co społeczeństwo potrzebuje, nieważna ekonomia, gospodarka itd.. Najważniejsze co partia chce. Każą uprawiać narciarstwo biegowe lub skitourowe to wszyscy mają się dostosować i już. I po prostu koniec dyskusji.

Edytowane przez kowalczuk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Czechach i na Słowacji też są parki narodowe i też są zielone ludki tyle,że nie z marsa:D i potrafią osiągnąć kompromis ja od jakiegoś czasu zostawiam kasę na Czeskich wyciągach trasy są okey nie to co u nas a co najważniejsze cały czas idą do przodu ciekawe kiedy ich dogonimy:D pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety w naszym kraju ciągle jeszcze po 21 latach przemian ustrojowych przeważa komunistyczna mentalność. W końcu narciarstwo zjazdowe to najbardziej masowo uprawiana dziedzina sportu. Ale nieważny jest popyt, nieważne co społeczeństwo potrzebuje, nieważna ekonomia, gospodarka itd.. Najważniejsze co partia chce. Każą uprawiać narciarstwo biegowe lub skitourowe to wszyscy mają się dostosować i już. I po prostu koniec dyskusji.

a kolega kowalczuk dalej jak czytam nakreca ta komunistyczna plyte

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...