Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Sponton Amade/Obertauern


Rekomendowane odpowiedzi

No i jeszcze powiedz że też byłeś na ziemniaka:D

To wszystko jest tylko Wasza wina, bo sprawdzałem profile przed wyjazdem i albo nie było numeru, albo był fikcyjny:rolleyes:.

Marczello już poprawił:).

Możemy się wymienić numerami ale przez PM ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że tak się wtrącam w rozmowy starszyzny, ale jak jeszcze raz sobie pooglądałem zdjęcia i przeczytałem relację, to naszło mnie takie pytanie. Ja jak na razie na narty wyjeżdzałem tylko w Polsce. Możecie mi napisać, jeżeli to nie tajemnica, jaki jest koszt takiego 4 - 5 dniowego spontonu w Austrii. Chodzi mi o koszt paliwa, jedzenie, karnet. Nocleg, jak przeczytałem to kwestia około 30-40 euro. Oczywiście rozumiem, że w różne miejsca można jechać, ale żeby tak konkretnie, to ile szanownego modratora taki wyjazd kosztował. Mam nadzieje, że nikoto nie urażę tym pytaniem, ale jeżeli nie na forum, to może tak info na meila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że tak się wtrącam w rozmowy starszyzny, ale jak jeszcze raz sobie pooglądałem zdjęcia i przeczytałem relację, to naszło mnie takie pytanie. Ja jak na razie na narty wyjeżdzałem tylko w Polsce. Możecie mi napisać, jeżeli to nie tajemnica, jaki jest koszt takiego 4 - 5 dniowego spontonu w Austrii. Chodzi mi o koszt paliwa, jedzenie, karnet. Nocleg, jak przeczytałem to kwestia około 30-40 euro. Oczywiście rozumiem, że w różne miejsca można jechać, ale żeby tak konkretnie, to ile szanownego modratora taki wyjazd kosztował. Mam nadzieje, że nikoto nie urażę tym pytaniem, ale jeżeli nie na forum, to może tak info na meila.

Te 30-40 euro to myślisz za ile noclegów? :) W uproszczeniu to od kilkunastu euro do ...nie ma chyba górnej granicy/ za noc. To kwoty za tzw. apartamenty, czyli ... apartamenty ;) z pokojami, sypialniami, łazienką, WC i kuchnią - czyli można sobie pichcić, odgrzewać itp. Cała masa ludzi, chyba większość wozi ze sobą jakieś półprodukty czy gotowe rzeczy do odgrzania.

Wersja hotelowa, z wyżywieniem jest oczywiście droższa.

Ceny karnetów - nie ma złudzeń - są wyższe niż w Polsce ...choć niespecjalnie wyższe niż np. na Kasprowym ;)

Ceny są na stronach każdego ośrodka - tu daję bardziej ogólny, ten co mam pod ręką, czyli akurat Top Ski, na całą Karyntię i Tyrol Wschodni:

http://www.topskipass.at/de.aspx/272/Articles/View/507

Czasem jest szansa na zniżkę jeśli pensjonat itp. ma to w ofercie.

Dojazd - zależy skąd, czym itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że tak się wtrącam w rozmowy starszyzny, ale jak jeszcze raz sobie pooglądałem zdjęcia i przeczytałem relację, to naszło mnie takie pytanie. Ja jak na razie na narty wyjeżdzałem tylko w Polsce. Możecie mi napisać, jeżeli to nie tajemnica, jaki jest koszt takiego 4 - 5 dniowego spontonu w Austrii. Chodzi mi o koszt paliwa, jedzenie, karnet. Nocleg, jak przeczytałem to kwestia około 30-40 euro. Oczywiście rozumiem, że w różne miejsca można jechać, ale żeby tak konkretnie, to ile szanownego modratora taki wyjazd kosztował. Mam nadzieje, że nikoto nie urażę tym pytaniem, ale jeżeli nie na forum, to może tak info na meila.

Wyliczenie jest bardzo proste:

- nocleg wybierasz sam jak dusza zapragnie i portfel pozwoli

- dojazd policzyć jeszcze łatwiej. Liczysz ile zrobisz km, sprawdzasz spalanie, ceny paliwa w Austrii, doliczasz wyniete i wynik gotowy.

- karnet 6 dniowy <200e

- jeszcze "tylko" gotówa + kasa na żarcie lub słoiki z domu :D

Można pojechać za 2000zł jak i również za 4000zł wszystko zależy od Ciebie. Nie zmienna jest tylko cena ski passu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuje za odpowiedzi. Zapytałem się, bo teoretycznie to ja to sobie oszacować też potrafię. Co innego jednak mnożyć, dzielić i podróżować palcem po mapie Google oraz spradzać ceny skipasów przez net, a co innego konkretna informacja typu- byłem, zjechałem, zapłaciłem. Tak mi się wydaje. Ta cena za nocleg, to oczywiście napisałem, bo zadje się, że nasz sznowny Moderator podał 37 euro za dzień. Ale wiem, że ceny bywają różne i można coś znaleźć na każdą kieszeń. Jeszcze raz dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że tak się wtrącam w rozmowy starszyzny, ale jak jeszcze raz sobie pooglądałem zdjęcia i przeczytałem relację, to naszło mnie takie pytanie. Ja jak na razie na narty wyjeżdzałem tylko w Polsce. Możecie mi napisać, jeżeli to nie tajemnica, jaki jest koszt takiego 4 - 5 dniowego spontonu w Austrii. Chodzi mi o koszt paliwa, jedzenie, karnet. Nocleg, jak przeczytałem to kwestia około 30-40 euro. Oczywiście rozumiem, że w różne miejsca można jechać, ale żeby tak konkretnie, to ile szanownego modratora taki wyjazd kosztował. Mam nadzieje, że nikoto nie urażę tym pytaniem, ale jeżeli nie na forum, to może tak info na meila.

za nocleg (7 nocy) + tax + sprzątanie dało ok. 116 euro/osobę

Wyżywienie we własnym zakresie

karnet na 6 dni - 155 euro (z drobną zniżką z tytułu zamieszkania)

do tego doliczyć trzeba paliwo na ok. 1550 km + winiety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo zadje się, że nasz sznowny Moderator podał 37 euro za dzień. Ale wiem, że ceny bywają różne i można coś znaleźć na każdą kieszeń. Jeszcze raz dziękuje.

Jeszcze raz napiszesz szanowny moderator, to Ci się ten zielony kwadracik w czerwony zamieni:rolleyes:.

No ale do rzeczy, nie 37, a 27 e z śniadaniem, karnet według cennika ośrodka i tu jak sprawdzisz dobrze na stronie to w kasie nie będzie raczej żadnego zdziwienia.

Mój solowy wyjazd wyszedł drogo, bo jechałem sam, a i samochód na benzynę i z dużym apetytem:p, wiadomo że przy 4 os w samochodzie koszty dojazdu rozbijają się na 4 os, no chyba że to Twoja rodzina, to wtedy kosztuje Cię transport jak za solo:D.

O reszcie kosztów koledzy napisali powyżej:).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz napiszesz szanowny moderator, to Ci się ten zielony kwadracik w czerwony zamieni:rolleyes:.

No ale do rzeczy, nie 37, a 27 e z śniadaniem, karnet według cennika ośrodka i tu jak sprawdzisz dobrze na stronie to w kasie nie będzie raczej żadnego zdziwienia.

Mój solowy wyjazd wyszedł drogo, bo jechałem sam, a i samochód na benzynę i z dużym apetytem:p, wiadomo że przy 4 os w samochodzie koszty dojazdu rozbijają się na 4 os, no chyba że to Twoja rodzina, to wtedy kosztuje Cię transport jak za solo:D.

O reszcie kosztów koledzy napisali powyżej:).

Może jak byś łapał pod Cieszynem stopa z tabliczką na piersi SKI AMADE to by wyszło taniej;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jak byś łapał pod Cieszynem stopa z tabliczką na piersi SKI AMADE to by wyszło taniej;)

To nie dla mnie taka extrema...

Raz Figo mi taki transport załatwił do Białki, musiałem się do Ket dostać i tam wsiadłem do samochodu jego znajomych, jak ruszyliśmy i jak spojrzałem na licznik, to sobie myślę.... ja pierd.... bieda będzie na wieczorną jazdę dotrzeć:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie dla mnie taka extrema...

Jak bym wiedział ciut wcześniej o spontonie to byś miał koszty przez pół:)

Raz Figo mi taki transport załatwił do Białki, musiałem się do Ket dostać i tam wsiadłem do samochodu jego znajomych, jak ruszyliśmy i jak spojrzałem na licznik, to sobie myślę.... ja pierd.... bieda będzie na wieczorną jazdę dotrzeć:D

No to nocleg i ranća pierwszy przy bramca, a tak poważnie to wole jechać swoim samochodem mieć pewność co dzo godziny meldunku pod wyciągiem.Ewentualnie jechac z pewnym i zaufanym kierowcą;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sławku czaderska relacja. Czytałam z zapartym tchem i podziwiałam zdjęcia :) Teraz to tym bardziej nie mogę doczekać się 12go marca :D

Rzeczywiście sporo osób wybiera się w tamte rejony. Może nawet uda się kogoś spotkać na stoku :)

Więc wiesz gdzie warto poświęcic troche czasu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No z tymi kurtkami to świetny pomysł! I to najlepiej takie, żeby z daleka było widać, że jedzie "swojak" :D Jacku przemyśl kwestię. Jaka świetna reklama by to była :)

Reklama to by była jakby "dwóch takich" się spotkało w realu co to na forum werbalnie sie za łby chwyciło.:cool:

I jakby sobie zaczęli po męsku wyjaśniać pewne kwestie. :eek: :P

A napisy by w powietrzu fruwały.:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauchensee na niedzielę:)

jak to JC mówi: dałem sobie w palnik:D, tak w Zauchensee dałem sonie w palnik:D:

zauchensee_wykressmall.jpg

A to nie wszystko policzone, bo przy orczyku Tauernkar nie ma czytników, a jechałem nim parę razy.

No ale jak sobie nie dać w palnik, jak było tak:

p1010317small.jpg

Albo o 14 było jeszcze tak:

p1010329small.jpg

Cóż powiedzieć, byłem w Zauchensee drugi raz, przy czym ten pierwszy nie trafiliśmy w pogodę i przejechaliśmy go tak "po łebkach" jednak po ostatniej niedzieli jestem pod szalonym wrażeniem tego ośrodka. Każdy narciarz znajdzie tam coś dla siebie, zarówno taki 3 letni jak i bardzo wytrawny poszukujący ambitnych tras.

Jest to ośrodek który wymaga jeszcze dalszych inwestycji i modernizacji, ale nawet przy obecnym stanie ja go plasuję w czołówce ośrodków skupionych w stowarzyszeniu Amade, a nawet pokusił bym się o stwierdzenie że to najlepszy w Ski Amade. Na taką ocenę składają się fakty relatywnie mniejszego natężenia ruchu niż we Flachau i korzystny stosunek jazdy urządzeniami do zjazdów po trasach, co doskonale widać na wykresie. Do tego dochodzi jeszcze możliwość obcowania z wysokogórskimi krajobrazami które w Flachau czy Wagrain widoczne są daleko.

Fotki z niedzieli w Zauchensee

Pytanko -w jaki sposób organizuje się taki wykres przejechanych tras jak prezentuje SB na swoim spontonie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko -w jaki sposób organizuje się taki wykres przejechanych tras jak prezentuje SB na swoim spontonie?

Przy głównych stacjach są automaty, które wyświetlają takie wykresy po przyłożeniu ski passu lub można dotrzeć do tego w internecie po numerze karnetu ;)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...