Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Szczyrku (GAT) sprzedany - co dalej?


JC

Rekomendowane odpowiedzi

Może sposobem na to jest podobne rozwiązanie jak w Białce, czyli zrobić mieszkańców udziałowcami?

Tylko w Białce mieli Proboszcza który wszystkich zainteresowanych pogodził, a w sCyrku każdy sobie coś tam skrobie a teraz jak zostali wielkim narciarskim skansenem to wielkie larum- wole na Słowację przynajmniej jegomość z przekrwionymi oczami i z chuchem bazyliszka:eek: nie będzie wyciągał moich pieniędzy za parking. A "Szczyrk" wspominam dobrze bo 40-lat temu zaczynałem się tam uczyć na nartach i źle bo przy ostatniej próbie powrotu zniszczyłem tam narty na minerałach:mad:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt tego nie kupi oprócz Richtera. Kto by zainwestował swoja kasę w ośrodek z nie uregulowaną własnością. Przecież w/w nie odda ziemi na której stoją wyciągi. W nim jedyna nadzieja.

Kwestia jakie możliwości finansowe ma pan R. Kupić to jedno, a zrobić ze Szczyrku stację z prawdziwego zdarzenia, to zupełnie inna sprawa i inne pieniądze. Żeby nie skończyło sie tak, że zmieni sie tylko właściciel...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia jakie możliwości finansowe ma pan R. Kupić to jedno, a zrobić ze Szczyrku stację z prawdziwego zdarzenia, to zupełnie inna sprawa i inne pieniądze. Żeby nie skończyło sie tak, że zmieni sie tylko właściciel...

Chyba mnie nie rozumiesz. Są dwie racjonalne możliwości, albo kupi to Richter, albo przetarg nie będzie rozstrzygnięty ze względu na brak ofert. Kupił byś od kogoś wyciąg, który stoi na moim terenie, a ja nawet nie myślę się z Tobą porozumieć??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba mnie nie rozumiesz. Są dwie racjonalne możliwości, albo kupi to Richter, albo przetarg nie będzie rozstrzygnięty ze względu na brak ofert. Kupił byś od kogoś wyciąg, który stoi na moim terenie, a ja nawet nie myślę się z Tobą porozumieć??

Nie dość, że Cię rozumiem, to jeszcze się z Tobą zgadzam:) Wszystko jest do przebrnięcia, kwestia - jak piszesz - porozumienia. A tego jak wszyscy wiemy po panu R, GATie itp itd nie można się spodziewać. Tak więc zgadzam się, że jest on praktycznie jedynym możliwym nabywcą.

Ale mój post odnosił się do tego, czy dla nas, narciarzy TAKA zmiana właściciela będzie miała znaczenie w kontekście modernizacji. Czy pan Richter jest w stanie zdobyć inwestorów do pakowania kasy w - jak piszesz - cudze grunty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faktycznie widmo grodzenia tras istnieje tak jak odbywało się to kilka lat temu.

Tylko że kilka lat temu w Szczyrku mieli zupełnie inną sytuację. W kolejce stało się dobre 15min w knajpach było pełno, ludzie na noclegach byli...

obecnie ... w weekend podjeżdża się pod bramki, w knajpach pusto, noclegi do wynajmu od zaraz. Jeżeli kupi to ktoś inny mieszkańcy szczyrku muszą wybrać albo wynająć grunty na kilkadziesiąt lat, pozwolić inwestorowi zainwestowac w infrastrukturę albo klepać biedę tak jak teraz.

Jeżeli wynajmą grunty będą mogli czerpać pieniądze z turystów, którzy do nich przyjadą / restauracje, puby, noclegi, wypożyczalnie itd /

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mamy epokowe wydarzenie:D. Tak czy inaczej karty będzie tutaj rozdawać Richter, ze względu na sprawy własnościowe gruntów. Nikt nie kupi tego bez porozumienia z nim, a najprawdopodobniej wygrai to Szon. Dla nas jednak najważniejsze jest to, żeby coś wreszcie ruszyło, bo w obecnej sytuacji chyba gorzej już być nie może, poza zamknięciem tego złomu:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prezes Szczyrkowskiego Ośrodka Narciarskiego? Coś czarno to widzę... Szczerze wątpię, aby posiadał on duży kapitał i aby na małym skrzycznem stanęły wyprzęgane kanapy lub gondole:rolleyes:

Były dyrektor GATu z przed 10lat jak został zwolniony to zaczął szaleć i założył SZON poszukaj na forum gdzieś to kiedyś opisywałem. Podobno do przetargu ma stanąć 18tu chętnych. Dziada Richtera będzie na pewno stać na zakup, ale na inwestycje nie bardzo.

Edytowane przez KubaBB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najsmutniejsze jest to, że pieniądze ze sprzedaży Szczyrkowskich wyciągów ukradnie GAT.

Dla mnie pan R. nie różni się niczym od tysięcy prezesów, którzy wcześniej będąc w zarządzie państwowych spółek doprowadzili je do upadku, po czym wykupili za bezcen i zrobili na tym majątek. Dzisiaj na takie machlojki znaleźli ładne słowo - "prywatyzacja".

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś pisał, że ma to kupić Zasada. Jakoś już wolę jego spółkę, bo tam kasy na inwestycje nie braknie. Jak kupi Richter to imo nic się nie zmieni...

Richter i spółka to kupi i sprzeda całość lub część udziałów w spółce, ale już z wieloletnimi umowami dzierżawy gruntów pod trasy i wyciągi. Zapewnienie stabilności działania i możliwości rozwoju można zrobić na papierze i to nie tak dużo na początku kosztuje. Wtedy chętni na inwestowanie w taki podmiot się znajdą. Fundusze Private Equity, wejście na giełdę czy nawet banki. Niestety na efekty tej prywatyzacji poczekamy minimum do 2013 r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś pisał, że ma to kupić Zasada. Jakoś już wolę jego spółkę, bo tam kasy na inwestycje nie braknie. Jak kupi Richter to imo nic się nie zmieni...

Tak mnie obiło się o uszy o Zasadzie. Jest jeszcze opcja pana Domagały hmm niby cichy wspólnik pana Richtera a coś się podobno poprztykali. Oba te nazwiska Zasada i Domagała można znaleźć w Forbes w pierwszej setce najbogatszych polaków. Sądzę że inwestycja nawet 100mln złotych nie jest dla nich problemem czego o Richterze powiedzieć nie można.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Richter i spółka to kupi i sprzeda całość lub część udziałów w spółce, ale już z wieloletnimi umowami dzierżawy gruntów pod trasy i wyciągi. Zapewnienie stabilności działania i możliwości rozwoju można zrobić na papierze i to nie tak dużo na początku kosztuje. Wtedy chętni na inwestowanie w taki podmiot się znajdą. Fundusze Private Equity, wejście na giełdę czy nawet banki. Niestety na efekty tej prywatyzacji poczekamy minimum do 2013 r.

Mniej wiecej tak to będzie - wiadomo to od kilkunastu lat. Szkoda tylko tego czasu.

Tam sprzedawane są przecież nie stare wyciagi, nawet nie (choć znacznie bardziej) tereny GATu a "potencjalna możliwość generowania zysków przy odpowiednim zarządzaniu" - a ta jest nawieksza w Polsce w tej branzy. Chetni kredytodawcy i inwestorzy będą stali w (nomen-omen) kolejce....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...