Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rossignol ZENITH Z82 CARBON 170 cm


piowolt

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Jak masz problemy z doborem nart to nie wstydź się..

Mam 180 cm wzrostu ważę koło 100kg. Wiek 45. Zalezy mi na narcie możliwie uniwersalnej, która będzie w miarę spisywać sie na trasach oraz pozwoli na jazdę w głębszym sniegu oraz po nieprzygotowanym podłożu. Jak jeżdżę wiesz więc z tym nie ma problemu.

Prześlij dane na PW to dobiorę Ci właściwą długość. Wiem że możesz mieć z tym trudności. Czytałem parę Twoich postów i tak mi się wydało że jesteś niezorientowany...

Nie moge wysłać do Ciebie PW - nie wiem dlaczego, wygląd jakby były zablokowane.

Jakbys mógł przytoczyc te posty w formie cytatów bo nie chciałbym, szerzyć jakichs głupot. Proszę też o sugestie co do błędów abym ich później nie powtarzał - konkretne sugestie jeżeli możesz.

PS NIE KŁAM. Jarka nie krytykowałem. Spytałem się tylko o "tajemniczą nartę" i otrzymałem miłą odpowiedź.

W takim razie przepraszam choc zdanie:

....Jak nie potrafisz jechać na tej narcie to po prostu weź łatwiejszą.....

wydaje mi się dość jednoznaczną krytyka doboru narty ale mogę oczywiście źle interpretowac albo (aż sie boje to napisać) Ty źle przekazałeś swoje mysli.

Pozdrawiam serdecznie

Cześć

Fajnie, że napisałeś o tych nartach. Mam kilka pytań i kilka sugestii

Po pierwsze przypuszczam, że te Salomony miałeś sporo krótsze (za krótkie?), wnioskuję tak z twojego opisu zarówno nerwowego zachowania nart jak i szybkiego meczenia się podczas jazdy, z mojego doświadczenia wynika, że to bardzo typowe objawy. Ja jeżdżąc na za krótkich nartach też Kasinę robiłem na raz z wysiłkiem, po zmianie na dłuższe (dobrze dobrane) robię ją na raz 25-30 razy dziennie i bez większego zmęczenia jadę do domu, po zmianie nart z za krótkich na dobre zdarzało mi się zjechać na raz trasę czarno-czerwoną 7 km długą, i to była tylko ta kwestia bo lepiej nie zacząłem jeździć nagle. Przypuszczam, że gdybyś te Zenithy wziął krótsze to twoje zadowolenie byłoby sporo mniejsze.

Co do trwałości i wykończenia to niestety już druga taka nieco negatywna informacja na temat tych nowych nart z serii Zenith, pierwsza dotyczyła trwałości okleiny w nowych 76 Ti - to nieco niepokojące jest.

Użytkuje bardzo bardzo podobne narty jeśli idzie o parametry i powiem tak, na naprawdę twardym i trudnym stoku trzeba sporo siły i umiejętności by takie narty trzymały, trzeba wtedy jechać jak to mówię "na bardzo agresywnej krawędzi", bardzo aktywnie i mocno je trzymać, w innych warunkach zawsze są łatwe i przyjemne, jedynie inicjacja skrętu wymaga nieco pomocy ale to kwestia wyłącznie adaptacji do nart.

Wynikami testów bym się nie przejmował, nie w każdych te K2 wypadły rewelacyjnie, w niektórych mają oceny srednie, do tego w testach ważne jest przygotowanie narty, jak ono nie siądzie to i oceny dla nart bywają bardzo złe, widać to czasem rok do roku gdy te same narty są oceniane przez tych samych ludzi zupełnie inaczej - na to trzeba brać poprawkę. Najbardziej wiarygodny jest jednak test osobisty, resztę należy traktować jako sugestię - więc twój wybór jest jak najbardziej prawidłowy i nie ma go co roztrząsać.

Piękny opis Piowolta - szacunek wielki - w którym kryje sie jednak sporo raf. Pisał o tym Niko a jako pierwszy Mihumor w cytowanym powyżej poście. Otóz:

- długośc narty - pierwszy element wpływający na diametralnie rózne odczucia

- przygotowanie narty, narta nowa (testowany wcześniej Zenith był z Rossigniol Demo a więc szykowany codziennie)

Już te dwa elementy wystarczają aby odczucia Piowolta były takie a nie inne choćby była to najgorsza narta w swojej klasie.

Tak jak zasugerowali koledzy o !obiektywnej! wartości danego sprzętu może wiedzę dać tylko test porównawczy gdy narty są jednolicie przygotowane testowane w takich samych warunkach są o tym samym stopniu zużycia itd.

Pamietajmy też - pisze o tym Mihumor , że często testy obarczone sa błędami samych testerów- zły dzień, zmęczenie, kolejność testowanych modeli itd.

Piszę o tym nie dlatego aby obnizyć wartość relacji Piowolta ale by osoby próbujące oprzeć na niej swój wybór wiedziały jak subiektyne są tego typu relacje.

To jest zbiór subiektywnych wrażen z jazdy na tej narcie a nie obiektywna jej wartość i w ten sposób nalezy to traktować.

Pozdrawiam serdecznie

Edytowane przez Mitek
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę spojrzeć kazdy na swoja edukację narciarską . Jak szybko robicie postępy w doradzaniu doboru nart a jak nie wiele potraficie powiedzieć o jezdzie innych, ba jak malo widzicie u siebie blędów.

Bardzo trafne spostrzezenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz problemy z doborem nart to nie wstydź się.

Witam

Jak już dobierzesz nartę Mitkowi, ja też chętnie skorzystam z porady.

Moje parametry:

Wzrost 187cm

Waga 70kg

Wiek 40 lat

Jaką długość tego Zenitha powinienem dobrać przy dobrej 6 w skali forum?

Jeżeli uważasz, że to narta zbyt trudna dla mnie - zaproponuj inną o podobnym przeznaczeniu.

Pozdrawiam

Mirek

Ps. Mitek - duży szacunek za Twój poprzedni post.

Edytowane przez Marucha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do testów i wyciągania z nich wniosków:

- większośc testów daje opinie bardzo ogólnikowe i tak nalezy na nie patrzeć, to nie jest jedyne źródło prawdy czy narciarski wzór metra. Przeważnie jest to testowanie pobierzne, to wynika z ograniczeń czasowych czy warunkow prowadzenia takich prób, w związku z tym to często jest pierwsze wrazenie - i tak należy je czytać i rozumieć. Oczywiście dochodzi tu doświadczenie testujących i ogólna ich swiadomosc narciarska oraz cała ta magia, dla jednych to może znaczyć więcej, dla innych mniej. Nie znaczy to jednak, że taki opis jest bez wartosci i niesie przesłanie wyłącznie marketingowe (że go nie niesie wcale to również nieprawda). Jezdżąc oostatnio na nartach, które dane mi było testować przez 3 dni dopiero po kilku godzinach je naprawdę doceniłem a na nabycie tych nart zdecydowałem sie dopiero przepinając je bezpośrednio na stoku z innymi i porównując w różnych warunkach w tym też poza trasą. Tak więc w moim wypadku pierwsze wrażenie było inne niż dłuższa jazda i na pewno po kilku tylko przejazdach szybko bym o tych deskach zapomniał.

- bardziej od testów cenię sobie opinie użytkowników, dają przeważnie więcej informacji o nartach zwłaszcza jak sa już dłuższy czas w uzyciu. Sam często przepinam sie z ludźmi na rózne narty jednak jeśli zjechałem na danej narcie dwa,trzy razy to nigdy nie opisuje swoich wrażeń bo są zbyt ogólne i niewiele mogę powiedzieć, to w zasadzie odczucia.

Lubię sobie poczytac co ludzie maja do powiedzenia o różnych nartach, i to ludzie o różnym poziomie jazdy bo to są inne problemy, inne bariery i inna skala doświadczenia, więc nic dziwnego, ze odbior jest inny. Częst takie opisy dla ludzi słabiej jeźdżących niosą dużo większa wartość niż testy zawodowców, zwłaszcza, ze dają też duzo informacji na temat wrażeń z jazdy na różnych długosciach i w zupełnie odmiennych warunkach.

Edytowane przez mihumor
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz problemy z doborem nart to nie wstydź się.

Ja też chetnie skorzystam z profesjonalnego doboru jeżeli można.

Wiek 34

Waga 86

Wzrost 185

Poziom forum 7

Nie ma ci sie katować na źle dobranej narcie lepiej skorzystać z wiedzy doświadczonego kolegi.

Jaką długość Zenitha powinienem dobrać? Lub cos innego.

Edytowane przez WIND
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Już raz pisałeś na Ale mam dane. Kup Z82 w max rozmiarze 177 cm. Chociaż będą już za długie ale powinieneś dać sobie radę.

Jeszcze bardziej uniwersalne wydają mi się Volkl Grizzly. Testowałem je za radą Jana Kowala. Polecam Ci je to dobre narty, chyba że wolisz Rossignole.

Tak sie składa, że ma Rossignola o bardzo podobnej konsrukcji i parametrach (RPM 177cm długości dokładnie) i narta jest znakomita na np. wiosenne miękkie sniegi lub na miękkie lekko rozjeżdżone podłoże ale na twardym .... niestety bardzo kiepsko ale to może byc mkwestia zuzycia i w związku z tym pytanie:

Czy ta narta nie siądzie zbyt szybko przy mojej masie i dośc siłowym stylu jazdy.

Po trzecie narta nie jest wyposazona w płytę co z pewnością będzie odczuwalne przy większych prędkościach.

Dlaczego uważasz, że 177 to narta już za długa biorąc pod uwage, że większośc czasu spędzam raczej na narcie 182cm lub 188cm raczej zdecydowanie sztywniejszej od wspomnianej?

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już raz pisałeś na PW a ja odpowiedziałem.

Ale mam dane. Kup Z82 w max rozmiarze 177 cm. Chociaż będą już za długie ale powinieneś dać sobie radę.

Jeszcze bardziej uniwersalne wydają mi się Volkl Grizzly. Testowałem je za radą Jana Kowala. Polecam Ci je to dobre narty, chyba że wolisz Rossignole.

.

PS. Jarek TU dałem Ci odpowiedź

Reszta Panów którzy chcą porad o w doborze nart proszę założyć osobne wątki w dziale Dobór nart .:)

………...

Edytowane przez Jan Kowal
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

rossi - nie widzisz, ze koledzy chca cie zrobic w konia?

Nie - a przynajmniej ja nie chcę. Nasze zdanie w kwestii dobory sa tak rózne, że chciałbym poznac czy Rossi sie kieruje. Byc może to ja robie błąd myślowy. Zasugerował, że:

"Wiem że możesz mieć z tym trudności. Czytałem parę Twoich postów i tak mi się wydało że jesteś niezorientowany..."

Więc staram się zrozumiec o co chodzi. Z Rossignolem mam stały kontakt za pośrednictwem PM Sportu więc możemy od razu weryfikować dane. Nie zamierzam kupować żadnych nart bo z zasady nie wydaje na narty za duzych pieniędzy. Chodzi o zrozumienie i ujednolicenie myślenia

Pozdro

Edytowane przez Mitek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Nie - a przynajmniej ja nie chcę. Nasze zdanie w kwestii dobory sa tak rózne, że chciałbym poznac czy Rossi sie kieruje. Byc może to ja robie błąd myślowy. Zasugerował, że:

"Wiem że możesz mieć z tym trudności. Czytałem parę Twoich postów i tak mi się wydało że jesteś niezorientowany..."

Więc staram się zrozumiec o co chodzi. Z Rossignolem mam stały kontakt za pośrednictwem PM Sportu więc możemy od razu weryfikować dane. Nie zamierzam kupować żadnych nart bo z zasady nie wydaje na narty za duzych pieniędzy. Chodzi o zrozumienie i ujednolicenie myślenia

Pozdro

……………..

Edytowane przez Jan Kowal
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do testów i wyciągania z nich wniosków:

- większośc testów daje opinie bardzo ogólnikowe i tak nalezy na nie patrzeć, to nie jest jedyne źródło prawdy czy narciarski wzór metra. Przeważnie jest to testowanie pobierzne, to wynika z ograniczeń czasowych czy warunkow prowadzenia takich prób, w związku z tym to często jest pierwsze wrazenie - i tak należy je czytać i rozumieć. Oczywiście dochodzi tu doświadczenie testujących i ogólna ich swiadomosc narciarska oraz cała ta magia, dla jednych to może znaczyć więcej, dla innych mniej. Nie znaczy to jednak, że taki opis jest bez wartosci i niesie przesłanie wyłącznie marketingowe (że go nie niesie wcale to również nieprawda). Jezdżąc oostatnio na nartach, które dane mi było testować przez 3 dni dopiero po kilku godzinach je naprawdę doceniłem a na nabycie tych nart zdecydowałem sie dopiero przepinając je bezpośrednio na stoku z innymi i porównując w różnych warunkach w tym też poza trasą. Tak więc w moim wypadku pierwsze wrażenie było inne niż dłuższa jazda i na pewno po kilku tylko przejazdach szybko bym o tych deskach zapomniał.

- bardziej od testów cenię sobie opinie użytkowników, dają przeważnie więcej informacji o nartach zwłaszcza jak sa już dłuższy czas w uzyciu. Sam często przepinam sie z ludźmi na rózne narty jednak jeśli zjechałem na danej narcie dwa,trzy razy to nigdy nie opisuje swoich wrażeń bo są zbyt ogólne i niewiele mogę powiedzieć, to w zasadzie odczucia.

Lubię sobie poczytac co ludzie maja do powiedzenia o różnych nartach, i to ludzie o różnym poziomie jazdy bo to są inne problemy, inne bariery i inna skala doświadczenia, więc nic dziwnego, ze odbior jest inny. Częst takie opisy dla ludzi słabiej jeźdżących niosą dużo większa wartość niż testy zawodowców, zwłaszcza, ze dają też duzo informacji na temat wrażeń z jazdy na różnych długosciach i w zupełnie odmiennych warunkach.

……………..

Edytowane przez Jan Kowal
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rossi - nie widzisz, ze koledzy chca cie zrobic w konia?

Witam

Zwyczajnie - rozmawiamy o konkretnej narcie i chciałbym się dowiedzieć jaka długość jest dla mnie odpowiednia.

Jeżeli dla bardzo dobrego narciarza o wadze 87kg długość 162cm jest optymalna, to co pozostaje mnie? Może producent nie robi tej narty w długości dla mnie, albo to nie dla mnie narta?

ROSSIGNOL nie chce odpowiedzieć więc może Ty albo Mitek?

Pozdrawiam

Mirek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarek proszę Cię odpuść już ten temat. Proszę. :)

... jasne, odpuszczam, zaden problem :D myslalem po prostu ze wiesz jakie bylyby dla mnie narty dobre do giganta, w koncu oceniles mnie na 3 czy jakos tam a sam masz w profilu 9 wiec kogo mialem pytac? ale odpuszczam nie ma sprawy :D i tak nic nowego nie kupie na przyszly sezon :cool:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...