Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

dobór nart


Lechu1974

Rekomendowane odpowiedzi

Jako, że jesten nowy na Forum witam wszystkich Użytkowników serdecznie.

Jestem nowym użytkownikiem jednak śledzę Forum skionline już od dawna.

Mam 37 lat, 180 cm wzrostu i niestety 85 kg wagi:D, na nartach jeżdżę od trzech sezonów i swoje umiejętności, wg skali Forum oceniam na ok. 5. Jak widać z mojego profilu narty mam dobrane na wyrost (Volkl Racetiger SC długość 163 cm), jednak nie mam problemu z ich opanowaniem (pewnie tylko nie wykorzystuję ich możliwości w 100%).

Moje pytanie brzmi, czy na nartach tych mogę "posadzić" mojego Syna (lat 14, 174 cm, 62 kg, umiejętności ok. 6). Chciałem bowiem w tym roku kupić jakieś bardziej uniwersalne narty na gorsze warunki, które również moglibyśmy z Synem "objeżdżać" na zmianę...

Mam na myśli np. narty

Salomon XW Tornado Ti dł. 166-173 cm (dla mnie pewnie lepsze dłuższe, lecz dla Syna raczej 166 skoro wcześniej jeźdźił na 150cm?), albo Salomon Crossmax XW12 w długości 165 lub 170 cm.... albo też inne narty, np. Fischer Progressor 8 (dł. 170 cm).

Proszę o poradę i pozdrawiam wszystkich Forumowiczów;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powraca pytanie, czy chłopak poradzi sobie na Racetigerze SC i czy narty, które mi proponujecie nie będą stanowiły za duż przeskok... wcześniej jeżdżił na łatwych Allroundach w dł. 150 cm???:D

Wg mnie zrób tak: daj synowi te SC 163 - będą OK, poradzi sobie, jeśłi nawet będą troszkę na wyrost to będą rozwojowe (zapomnij już o dł. 150, nie odnoś się do tego) - sądzę że błyskawicznie zaadoptuje się do tych nart.

Sobie kup 170 cm - Progressor 8 (ew. 800) ma bardzo dobre opinie także w grupie podobnej do ciebie. Drogi nie jest, i jest dość łatwo dostępny - to będzie niezły wybór dla ciebie i także "rozwojowy" :)

Inne wymienione bym odpuścił, albo niepotrzebnie szerokie albo za sztywne - bez rozpisywania się.

Dalej możecie się zamieniać choć te 163 są trochę za krótkie dla ciebie i niezbyt szczęśliwie dobrane do nauki.

...i nie przejmuj się sprzętem za bardzo - skupcie się raczej na technice itd. :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Darku, też jestem mega zainteresowany ta nartą, ale czy mój syn poradzi sowbie z długościa 173cm? Dodam, że jest bardzo wysportowany, regularnie, czynnie uprawia sport!

Ja myślałem o Tobie;):D-Tato na Tornado,a młodego na slalomke:D-będzie grało:DMłodzi lubią te krótkie,szybkie dechy:DZ Crosmax daj spokój,tutaj teoria Ambro jest jak najbardziej uzsadniona:p:D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślałem o Tobie;):D-Tato na Tornado,a młodego na slalomke:D-będzie grało:DMłodzi lubią te krótkie,szybkie dechy:DZ Crosmax daj spokój,tutaj teoria Ambro jest jak najbardziej uzsadniona:p:D

Wielkie dzięki, no to zaczynam szukać Tornado...

Darku dołączam się do składanych Tobie wczoraj życzeń... duzo zdrowia i masy śniegu!!!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki, no to zaczynam szukać Tornado...

Darku dołączam się do składanych Tobie wczoraj życzeń... duzo zdrowia i masy śniegu!!!

Hmm, Tornado to 79 mm szer. w talii - nie jest to jakoś bardzo dużo ale w stosunku do SC (65 mm) to będzie spory przeskok.

Długość? bo to gdzieś uciekło a nie ma sensu rozmowa o modelach bez rozważania długości, jak dla mnie, żeby to miało sens przy twoich gabarytach to raczej 180 cm dla tego modelu, ew. 173. Jeśli miały by być krótsze ...to lepiej inny model :)

Jak dla mnie ...to mam wątpliwości, czy narciarz mało zaawansowany (3 lata, poziom 5), który jeździ wyłącznie po trasach, potrzebuje takich nart.

Dlaczego właściwie upatrzyłeś sobie akurat te?

Na twoim miejscu, ogólnie napiszę - szukałbym jakiegoś allrounda, o szer. talii ok. 70 mm, o dł. ok. 170-175 cm. Średni/mniejszy promień skrętu (ok. 15?).

Z drugiej strony - nie przejmuj się aż tak bardzo sprzętem, skup się raczej na technice, zbieraniu doświadczenia itp.

Narty to tylko narzędzie, narty umiejętności nie zastąpią :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, Tornado to 79 mm szer. w talii - nie jest to jakoś bardzo dużo ale w stosunku do SC (65 mm) to będzie spory przeskok.

Długość? bo to gdzieś uciekło a nie ma sensu rozmowa o modelach bez rozważania długości, jak dla mnie, żeby to miało sens przy twoich gabarytach to raczej 180 cm dla tego modelu, ew. 173. Jeśli miały by być krótsze ...to lepiej inny model :)

Jak dla mnie ...to mam wątpliwości, czy narciarz mało zaawansowany (3 lata, poziom 5), który jeździ wyłącznie po trasach, potrzebuje takich nart.

Dlaczego właściwie upatrzyłeś sobie akurat te?

Na twoim miejscu, ogólnie napiszę - szukałbym jakiegoś allrounda, o szer. talii ok. 70 mm, o dł. ok. 170-175 cm. Średni/mniejszy promień skrętu (ok. 15?).

Z drugiej strony - nie przejmuj się aż tak bardzo sprzętem, skup się raczej na technice, zbieraniu doświadczenia itp.

Narty to tylko narzędzie, narty umiejętności nie zastąpią :)

Rozważałem Tornado, bo ma bardzo dobre opinie, a przeznaczenie ma w 70% na trasy... oczywiście w grę wchodzi długość 173 cm (nie wiem, czy odważyłbym się na 180cm :-)).

Pewnie ta narta będzie dla mnie na wyrost i oczywiście nie upieram się przy tym modelu... Z pewnością Progressor 8 będzie bardziej adekwatny do mojego poziomu jazdy, a pewnie i mój Syn będzie mógł na nim pośmigać... decyzja nie zapadła... w ogóle to obecnie kiszka z popularnymi długościami, wszystko jakby za krótkie :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy umijętościach 5 szybko ją okiełzna - też mam 5tkę i Tornado, Blast , XW10 zjeździłem w każdą stronę.

mysiauek z tą 5-ką to aby nie przesadzasz , zaniżanie własnych umiejętności może zaszkodzić na forum :cool::cool::cool: innym:eek:

zresztą masz do mnie rzut kamieniem to możesz mnie na tą "5"-ke przeszkolić :)

Edytowane przez magelan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mysiauek z tą 5-ką to aby nie przesadzasz , zaniżanie własnych umiejętności może zaszkodzić na forum :cool::cool::cool: innym:eek:

zresztą masz do mnie rzut kamieniem to możesz mnie na tą "5"-ke przeszkolić :)

Nie sądzę -> dokładnie moje "umiejętności" odpowiadają temu stopniowi.

W sezonie możemy się gdzieś spotkać (chociaż gdzie jest Chelmek?) :) natomiast szkolenie w moim wydaniu nie wchodzi w grę -> świadomy moich praw i obowiązków nie narażęCię na śmierć ;)

5 – średnio zaawansowani narciarze, którzy rozumieją zasady ruchu ciała w skrętach, jednak nie potrafią ich w pełni wprowadzić w życie. Umieją wykonać kilka skrętów równoległych, np carvingowych na średnio nachylonych stokach. Potrafią bezpiecznie zjechać każdą czarną trasą (niekoniecznie mając z tego przyjemność).

Edytowane przez mysiauek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś nie szuka się małych szerokości pod stopą,a narty uniwersalnej;)Narta może być szeroka pod stopą i w dziobie i nie tracić dynamiki do topowej sl lub gs;)Tornado-to narta do wszystkiego,ale nie "bubel"-długi jedzie dynamicznie,krótki w normie,talowanie sprawia,że jest stabilna i łatwo inicjuje skręty:rolleyes:-no to czego brakuje:p

Dasz radę,jak dla mnie ta decha jest o "niebo" lepsza' niż legendarny progres or fischera/8+/:rolleyes:.Zdecydowanie lepiej sobie radzi z nieprzygotawanymi trasami dominującymi w Palsce:rolleyes:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

No i stało się... za namową Darka i innych (lecz głownie Darka ;)) stałem się szczęśliwym posiadaczem Salomon XW Tornado Ti 09/10 w długości 180cm :eek: narty kupiłem używane w bardzo okazyjnej cenie i jak na moje amatorskie oko w niezłym stanie :) (niestety rozmiar 173 cm jest trudno dostępny...) zastanawiam się jednak, czy taka długość nie będzie dla moich parametrów i umiejętności zabójcza :confused: nigdy nie miałem okazji jeździć na nartach dłuższych niż 165 cm, dlatego potrzebuję Waszego pocieszenia :D pozdrawiam Was serdecznie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...