Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Narty-kobieta-poziom 5/6


gooska

Rekomendowane odpowiedzi

1. Płeć - Kobieta

2. Wiek - 34 lata

3. Waga - 56 kg

4. Wzrost - 170 cm

5. Na nartach jeżdżę od dziecka z dlugą przerwą w momencie "śmierci" "ołówków".

6. Moje umiejętności określam na 5-6 . Ogranicza mnie sprzęt który mam.

7. Moje buty to - Rossignol Vita Sensor 60

8. Teraz jeżdżę na nartach/model - Blizzard IQon 6900 Lifestyle

9. Preferuję styl jazdy: sportowy, lubię prędkość, zjady na krechę, zarówno wąskie jak i szerokie skręty, chopki-podskoki-wyskoki-> lubię

10. Upatrzyłem sobie narty - w zasadzie błądzę po sieci. Nie mam typów.

11. Mój budżet na narty to około -1200 zł

Nie chcę twardych nart. Bolą mnie kolana po całym dniu jazdy. Mam mocne nogi bo trenuję amatorsko rolkarstwo szybkie ale nie chcę obciążać stawów. Chciałabym narty z zacięciem sportowym, nie ograniczające mnie, pozwalające bawić się na śniegu - już niekoniecznie z dużą prędkością. Blizzardy na których jeżdżę są dziwne. Po zeszłorocznym ostrzeniu nie potrafię się z nimi dogadać. Ślizgają się na lodzie, nie trzymają krawędzi, ciężko się sterują, są w miarę ok na przygotowanym i niezbyt stromym stoku. W pozostałych warunkach nie radzę sobie z nimi, zjedziemy z każdego stoku, czarna trasa, oblodzona nie ma problemu ale to raczej walka a nie przyjemność. Tracę energię a nie czuję zabawy.

Po lekturze wątków zgłupiałam już nawet w kwestii długości odpowiedniej dla mnie.

Jestem pewna,że z lepszymi nartami skala moich umijętności będzie wyższa.

Mam nadzieję,że podpowiecie mi czego szukać i na co zwracać uwagę.

Proszę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym budżecie kupisz nowe Fischer Progressor 7+ (lub ambitniej 8+) z zeszłego sezony, długość 160 cm powinna być ok, narty nie za twarde ale też nie dla początkujących, na twoją niewielką w sumie wagę powinny spełniać kryterium nart nie za twardych a jednocześnie mających to coś, inny pomysł to Fischer Viron 4.4. Jaką miałaś długość tych Blizardów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te z IS wersja S1 to sobie daruj, to narta robiona dla IS i nie wiadomo co to może być, w zeszłym roku sprzedawali ją na koniec sezonu bardzo tanio więc na cuda bym nie liczył, dla bezpieczeństwa lepiej pomijać modele pozakatalogowe jeśli trudno powiedzieć co w nich siedzi, zwłaszcza jak w tej cenie można kupic coś sprawdzonego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podobnie jak juice widziałabym dla Ciebie narty K2, true luv, albo one luv

http://www.skionline.pl/sprzet/?co=kolekcje_narty&id_grupy=3305&id_modelu=4805

Porównując ich opis z tym, co napisałaś na forum, widzę dużo punktów wspólnych. K2 na pewno poradzą sobie też na gorzej przygotowanych trasach.

Edytowane przez idealist
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K2 w opisie brzmią całkiem fajnie i faktycznie dużo w nim punktów wspólnych z tym czego szukam.

No i teraz nie wiem.....

Może jeszcze poczekam na jakieś opinie.

Przede wszystkim nie chciałabym żeby narta mnie ograniczyła, lubię rozwijać technikę i ją doskonalić. Lubię poszaleć, lubię wiatr w oczach, lubię wyskoczyć w powietrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśl, myśl...:) to są narty wszechstronne, model one luv, jak wynika z opisu nie boi się prędkości, no i mają też pewne szaleństwo i lekko freeridowy sznyt wpisane w charakterze. Ponadto, są to modele zeszłoroczne więc cena nie powinna być szokująca. Do tego system Rocker, jest nad czym się zastanowić...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłam info o technologiach stosowanych w nartach K2

WOMEN'S BIOFLEX

Unikalny, stworzony specjalnie dla kobiet rdzeń z drewna jodły i świerku. Całą tajemnicą sukcesu tej konstrukcji jest umiejscowienie drewna o największej gęstości własnej, centralnie pod stopą. Świerk jest ułożony w noskach i piętkach nart, aby zmniejszyć skręcenia poprzeczne w czasie jazdy. W porównaniu do wszystkich innych konstrukcji BioFlex daje narciarkom odczucie dużo łatwiejszej i mniej siłowej jazdy. Narty z BioFlexem są odpowiednio lżejsze przy równoczesnym zachowaniu takiej samej wytrzymałości i twardości jak twardsze i cięższe rdzenie dla mężczyzn.

BASELINE™ ALL-TERRAIN

BASELINE™ - kombinacja klasycznych nart i rocker'a, przygotowana przez firmę K2 w sześciu rodzajach, dostosowanych do różnorodnych warunków i potrzeb.

Na niebiesko zaznaczony jest CAMBER - klasyczny profil narty. Poszczególne konstrukcje posiadają różne powierzchnie i wielkość CAMBER'a. W nartach z konstrukcją ROCKER, zaznaczonym na zielono, podano wysokość (w mm) i odległość (w cm) ROCKERa od końców nart. Konstrukcja ROCKER sprawdza się również w nartach sportowych i wielozadaniowych.

ALL-TERRAIN - najbardziej uniwersalny w całej linii BASELINE™. Nosek narty jest radykalnie uniesiony na całej powierzchni - dzięki temu narta "wyciąga się" z najbardziej miękkiego, głębokiego lub rozmokniętego śniegu. CAMBER na środku powoduje, że narta zachowuje właściwości trakcyjne klasycznych nart zjazdowych: wybicie podczas wychodzenia ze skrętu, trzymanie krawędzi nawet w zmrożonym śniegu.

"Uniesienie" nosa i miejsce jego przełamania na wysokości 2-10 mm, na odcinku 15-30 cm.

Całość artykułu tutaj http://www.asport.pl/technologie/38/k2/

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magnum dla dziewczyny 54 kg, która nie chce kolan męczyć? To kawał ciężkiej i twardej dechy, potrafi zmęczyć ciężkiego chłopa:D

Tych Salomonów, które Ci wrzuciłem bym nie skreślał, ewentualnie wyższy model 24 Daytona. Podobne narty to Elan Waveflex 12, można też poczytać o Head Icon TT 60.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) dobre pączki nie są złe :)

K2 zostały wyeliminowane. Po rozmowie z kumplem, który wie jak jeżdżę stwierdziliśmy,że muszę szukać czegoś bardziej ambitnego.

W czołowce jest Fischer Progressor 8+

Burn Luv i Cloud9 nie określiłbym jako nie-ambitne :)

Ale kolega patrzy i wie :D;)

Żona ze względów "różnych" odstąpiła cloud 9 i nabyliśmy one luv.

Wrażenia po powrocie za 2 tygodnie.

W każdym razie na "rękę i oko" solidna narta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz się rozwijać jeździć w każdych warunkach polecam Head Supershape Magnum. Lub mniej ambitnie Head MYA.

W zeszłym roku "chorowałam" na Head iSupershape Magnum SW SP 13 :D

Zastanawiało mnie tylko czy właśnie nie byłoby problemu z odpowiednim dociążeniem przy niskiej wadze? :rolleyes: obawiam się, że odpada :(

Druga sprawa, że narta bardziej dla zaawansowanych narciarzy, czyli raczej nie dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...