Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Francja 3 doliny 9.12-18.12


arbiter

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Mam zamiar w grudniu pojechać na narty , nigdy nie byłem we Francji

Znalazłem takie cudo :

Rezydencja Les Valmonts 3*

autokar , apartament , skipass , za 1090

pytanie do znawców Francji czy to dobra oferta i lokalizacja ?

wiem że pogoda nieprzewidywalna

dopłata do ski 3 doliny 45E

http://www.mydeal.pl/podroze/deal/4161/

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oferta wygląda bardzo atrakcyjnie.

Tylko miej na względzie kilka rzeczy:

- jeśli masz duże oczekiwania co do zakwaterowania, to się zawiedziesz - budżetowe apartamenty są ciasne (ale za to przy samych stokach)

- do Francji autokarem jedzie się dłuuugo

- bez zastanowienia bierz pełny karnet 3V, nie warto się ograniczać, z Les Menuires masz wszędzie blisko.

- na pewno sporo wyciągów będzie jeszcze nieczynnych, ale i tak wszystkiego w tydzień nie zjeździsz.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Mam zamiar w grudniu pojechać na narty , nigdy nie byłem we Francji

Znalazłem takie cudo :

Rezydencja Les Valmonts 3*

autokar , apartament , skipass , za 1090

pytanie do znawców Francji czy to dobra oferta i lokalizacja ?

wiem że pogoda nieprzewidywalna

dopłata do ski 3 doliny 45E

http://www.mydeal.pl/podroze/deal/4161/

pozdrawiam

Dobrze położona rezydencja przy wylocie z Les Menuires do VT obok godnolki Bruyeres. Budynek zaznaczyłem zielona strzałką na mapie: http://maps.google.pl/maps?q=45.311945,6.543301&ll=45.313197,6.545448&spn=0.007288,0.01929&num=1&t=h&vpsrc=6&z=16

Do centrum stacji (Croisette) około 1200 m pieszo lub "niebieska" linia autobusową 5 min. Warto dopłacić do karnetu 3 doliny!.

Rejon super, będziesz zadowolony. Ja wybieram się do Les Menuires w połowie stycznia. Będę mieszkał tez kawałek od centrum stacji i zaczynał codziennie od tej samej gondolki:D

Cena bardzo dobra!! Aż za dobra:D Dowiedz się czy cena na 100% obejmuje karnet Les Menuires/St. Martin

Co do cen to na miejscu tanio nie jest. Autokary często zatrzymują się jeszcze na dole w Moutiers pod Carrefurem. Tam dokupcie wszystko czego nie zabraliście z domu. W stacji w małych marketach 30 % drożej.

Duża pizza 8-9 E, Spagetti 10-12, pifko 0,6l 5-7E, Raclette dla 3 os 25-30E

Organizatorem jest znane mi biuro z ul. Pereca. Można z nimi śmiało jechać.

Rezydencja Les Valmonts. Obok dolna stacja opisywanej wyżej gondolki:

81679.jpg

Edytowane przez fanatyk
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupon obejmuje też 6-dniowy karnet skipass Les Menuires , tak piszą

Kupon nie obejmuje:

kaucji zwrotnej za apartament: 200 euro/apartament

opłaty klimatycznej: 1 euro/os./dzień (płatne w recepcji)

ręczników: 8 euro/os./tydzień (można zabrać własne)

ubezpieczenia SKI: 50 zł (opcjonalnie, płatne w biurze Active Travel)

dopłaty do karnetu na 3 DOLINY, 600 km tras: 45 euro (opcjonalnie, płatne na miejscu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupon obejmuje też 6-dniowy karnet skipass Les Menuires , tak piszą

Kupon nie obejmuje:

kaucji zwrotnej za apartament: 200 euro/apartament

opłaty klimatycznej: 1 euro/os./dzień (płatne w recepcji)

ręczników: 8 euro/os./tydzień (można zabrać własne)

ubezpieczenia SKI: 50 zł (opcjonalnie, płatne w biurze Active Travel)

dopłaty do karnetu na 3 DOLINY, 600 km tras: 45 euro (opcjonalnie, płatne na miejscu)

Ta sama oferta na stronie biura jest również w podobnej cenie, ale bez karnetu. Dojazd, karnet, zakwaterowanie plus obecny kurs Euro to jakoś mi się to wszystko nie klei. Mimo wszystko sezon niski, możeee:) Kontaktowałeś się z ATravel??

Edytowane przez fanatyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzwoniłem

potwierdzają , wszystko jak w opisie ( promocja biura )

choć jak policzyć to tak wiele nie dokładają bo apartament 4 osobowy można złapać w tym terminie za 150-200 eu

czyli 50 na osobę , karnet też zapewne kupują zbiorowy itd. to 1100 zł daje ok 245 eu

przeraża podróż autokarem ok 26 godzin :eek:

i pogoda ???:confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzwoniłem

potwierdzają , wszystko jak w opisie ( promocja biura )

choć jak policzyć to tak wiele nie dokładają bo apartament 4 osobowy można złapać w tym terminie za 150-200 eu

czyli 50 na osobę , karnet też zapewne kupują zbiorowy itd. to 1100 zł daje ok 245 eu

przeraża podróż autokarem ok 26 godzin :eek:

i pogoda ???:confused:

Wódeczki weźcie do autokaru:D Trzeba pić i spać;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeraża podróż autokarem ok 26 godzin :eek:

i pogoda ???:confused:

Ani na jedno ani na drugie niestety nie masz wpływu

26 godzin do Livigno jeżdżą autokary a to dużo bliżej

Wódeczki weźcie do autokaru:D Trzeba pić i spać;)

Marzę o takiej podróży.Zawsze o takiej właśnie marzyłem.:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. W tym samym terminie będę w Val Thorens. Jadę tam chyba 3 czy 4 raz. Tez wyjazd autokarem, z poznańskiego biura podróży. W grudniu z powodu nieprzewidywalnej pogody auto lepiej zostawić w garażu. Cena wyższa / o kilkaset zlotych/ ale wykupiłem opcję aby być z towarzyszką tylko we dwoje w apartamencie.Poczekaj z rozszerzeniem karnetu do ostatniej chwili jeżeli mozesz po sprawdzeniu warunków sniegowych. Gdzieś czytalem, że jest nowa szybka kolejka z VTh do pozostałych dolin.

Pozdr

Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. W tym samym terminie będę w Val Thorens. Jadę tam chyba 3 czy 4 raz. Tez wyjazd autokarem, z poznańskiego biura podróży. W grudniu z powodu nieprzewidywalnej pogody auto lepiej zostawić w garażu. Cena wyższa / o kilkaset zlotych/ ale wykupiłem opcję aby być z towarzyszką tylko we dwoje w apartamencie.Poczekaj z rozszerzeniem karnetu do ostatniej chwili jeżeli mozesz po sprawdzeniu warunków sniegowych. Gdzieś czytalem, że jest nowa szybka kolejka z VTh do pozostałych dolin.

Pozdr

Wojtek

Nie ma żadnej nowej kolejki łączącej VT z doliną Meribel. Nowości w VT w tym sezonie to:

1. Kolejny Funitel pow. górnej stacji krzesełka Portette (jakby im mało było:D)

2. Dwie nowe trasy wzdłuż nowego Funitela. Czerwona Asters i niebieska Le Chocard.

3. Nowa czerwona trasa Triton od strony doliny Meribel

4. Nowa zielona trasa dla początkujących 2 Combes, która wraz z dolnymi "łączkami" bedzie tworzyła kilkukilometrową bardzo łagodna i szeroka trasę.

5. Czerwona Beranger została poszerzona i całkowicie zmodernizowana.

6. Nowe, sztuczne naśnieżanie na dł. 5 km tras

7. Wyremontowana stacja dolna przy funitelu Peclet

8. Dodano punktów WiFi z darmowym dostępem do internetu. Już prawie na każdej z tras VT będzie można być on-line:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

Marzę o takiej podróży.Zawsze o takiej właśnie marzyłem.:rolleyes:

A ja taką odbyłem... ;):D

Jadąc do Anglii.Wieźli nas autokarem,dwupiętrowym... Wybraliśmy się we czwórkę i jak na życzenie dostaliśmy miejsca nad kierowcą przy przedniej szybie!Wszyscy czterej! :cool: Kolega rozrobił cole 2-litrową,ale ta starczyła do... Katowic. :D Musieliśmy się doposażyć w tymże mieście iiii... dalej może już nic nie napiszę... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i pogoda ???:confused:

Tym się nie masz co martwić na zapas. Albo będzie ładnie, albo nie :>

Moja prywatna statystyka pogodowa dla Francji jest lepsza niż dla krajów na W i A, ale wtopy

też były zwłaszcza, że tam się potrafi wszystko bardzo szybko zmienić. Dla przykładu z jednego

marcowego wyjazdu do 3 dolin:

dzień 1. ulewa, piątka lawinowa -> rano zamknięta większość wyciągów

dzień 2. mżawka, mgła, lekkie przetarcie pod koniec dnia

dzień 3. lampa, ciepło

dzień 4. lampa, upał

dzień 5. lampa, wichura, po południu cisza, otwarcie kolejki na najwyższy szczyt i nieruszony sztruks na trasie.

dzień 6. mega śnieżyca od rana do 13, potem nagle chmury znikają i pożegnanie przy lampie, -5c i kilkudziesięciu cm puchu :D

Tak, że spodziewaj się wszystkiego... ;)

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym się nie masz co martwić na zapas. Albo będzie ładnie, albo nie :>Moja prywatna statystyka pogodowa dla Francji jest lepsza niż dla krajów na W i A, ale wtopyteż były zwłaszcza, że tam się potrafi wszystko bardzo szybko zmienić. Dla przykładu z jednego marcowego wyjazdu do 3 dolin:dzień 1. ulewa, piątka lawinowa -> rano zamknięta większość wyciągówdzień 2. mżawka, mgła, lekkie przetarcie pod koniec dniadzień 3. lampa, ciepłodzień 4. lampa, upałdzień 5. lampa, wichura, po południu cisza, otwarcie kolejki na najwyższy szczyt i nieruszony sztruks na trasie.dzień 6. mega śnieżyca od rana do 13, potem nagle chmury znikają i pożegnanie przy lampie, -5c i kilkudziesięciu cm puchu :DTak, że spodziewaj się wszystkiego... ;)
Też miałem raz ekstremalną pogodę. Przez 5 dni non stop śnieżyca. Całą noc co 5 min wystrzały, które wywoływały sztuczne lawiny. O jeździe i spaniu można było zapomnieć. To co zobaczyłem 6 dnia nie zapomnę nigdy, zaspy wielkości dużego domu jednorodzinnego, a zaparkowane samochody zasypane tak , że nawet dachów nie było widać. Większość wyjść z hotelu wyglądała tak (Belle Plagne):IMGP0065.JPG

IMGP0065.JPG

IMGP0065.JPG.17c26a6556d25b9f06ca06964bf04230.JPG

Edytowane przez fanatyk
w hu. byków
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...