Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Dojazd do Arabby


orm

Rekomendowane odpowiedzi

Jak najlepiej, najwygodniej, najbezpiecznie dojechać do Arabby? Pytanie dotyczy trasy za Wiedniem. Są chyba takie możliwości:

  • w Austrii drogą E66/A2 przez Villach, a potem we Włoszech przez Dobiacco i Cortinę d'Ampezzo
  • w Austrii drogą E66/A2 przez Villach, a potem we Włoszech przez Dobiacco, Brunico i Badię
  • w Austrii przez Innsbruck, Brennero, a we Włoszech przez Brunico i Badię

Jak to wygląda w praktyce:confused:? Będę wdzięczny za porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ogólnie - jeśli to będzie jazda typowa, czyli jak wszyscy - wyjazd w piątkową noc, tam na sobotę po południu itd. to zdecydowanie polecam wariant z A2 przez Austrię. Wszyscy pozostali niech sobie stoją w korkach pod Rosenheim, Innsbruckiem czy Brenner ;)

W tym wariancie "południowym" co prawda zjeżdżasz a autostrady i przez Osttirol jedziesz zwykła drogą (ale porządną) - ale wrażenia bezcenne :) Większość jedziesz piękną doliną - na prawo Wysokie Taury, na lewo ...różne inne, a na końcu Dolomity. Mijasz przy tym kilka ośrodków w Karyntii czy Tyrolu Wschodnim leżące praktycznie przy samej trasie. Do tego tam chyba nigdy nie ma przesadnego ruchu.

A szczególnie - wariant przez Alta Badia (podany przez JC) jest całkiem OK, do tego w większości bezpieczny, czyli bez jakiś ostrych podjazdów; ja polecam jednak jazdę przez Toblach (Dobiacco), Cortina d'Ampezzo, przełęcz Falzarego. O wyborze końcówki dojazdu możesz zadecydować w trakcie zależnie od pogody. Jeśli to będzie ładny dzień to na pewno na Falzarego staniesz (są duże parkingi) i pomyślisz "jest pięknie, dobrze mi gajowy doradził" ;)

...ale faktem jest że trzeba się wbić na te 2100, trochę serpentyn, skalnych tuneli, podjazdy itp. są trudniejsze itp. ...nota bene Bond tam się ścigał w jednym z odcinków :)

Ja uwielbiam takie drogi :) było kiedyś tak, że mieszkałem w Dobiacco - pojechałem do Arabby przez Alta Badia ale wróciłem przez Cortinę ...i tak już zostało :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...