Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Pomoc w doborze sprzętu


Amavet

Rekomendowane odpowiedzi

1. Płeć - M

2. Wiek - 18

3. Waga - 85 kg

4. Wzrost - 190 cm

5. Na nartach jeżdżę od 2 sezonów, ( 10 dni w sezonie)

6. Moje umiejętności określam na 4/5 ale bardziej na 4

7. Moje buty to - nie mam, bardzo byłbym wdzięczny jakbyście też polecili mi jakies buty :)

8. Teraz jeżdżę na nartach/model - -

9. Preferuję styl jazdy (długim/krótkim skrętem, rekreacyjną, sportową, po przygotowanych stokach, poza trasami, jestem początkujący) - -

10. Upatrzyłem sobie narty - -

11. Mój budżet na narty to około - na narty,buty i kijki mam około 700-800 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to zrozumiałe że za te pieniądze "komplet" to używka i to dość znaczna. Wychodzę z założenia że lepiej kupić jedną ale dobrą rzecz niż kilka takich, których zakup za 3 miesiące uznasz za nietrafiony.
Roobs wyobraż sobie że za te 800 stówek to kolega mógłby kupić nowy sprzęt np w siećówce Decathlonie,co innego że śprzęcik nie będzie wysokich lotów,ale można.Kolega jeżdzi 2 sezony i może sobie pozwolić na wydanie tej kaski na sprzęt,ja w jego wieku mogłem tylko pomarzyć :sorrow:,jeżdziło się parę sezonów na używkach i człowiek cieszył się jak dziecko,dlatego uważam że na początek używany sprzęt nie musi oznaczać dziadostwa,tym bardziej że zawsze można się wybrać z kimś kto doradzi i ma większe doświadczenie Edytowane przez marcinn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie oszukujmy się, jeżdzę dopiero 2 sezony więc niewiadomo czego nie potrzebuje :). Dla mnie ważne aby narty były łatwe do opanowania i w miare ok :) Z biegiem czasu wymienie na cos lepszego. Chce kupic poniewaz na dłuższą metę wypożyczanie sprzętu jest nieopłacalne i te ich narty są często zaniedbane ( słabo naostrzone krawędzie ). Dysponuje kwotą 800 zł i z tego co słyszałem to tyle wystarczy aby kupić swój pierwszy komplet. Czy oprócz tych fisherow jest cos jeszcze godne uwagi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazłem kilka modeli, jak możecie to powiedzcie co o tym myślicie, które waszym zdaniem są w najlepszym stanie i które byście wybrali. Nie jestem też pewny czy powybierałem odpowiednie długości. Jeżeli coś jest nie tak to mnie poprawcie :).

http://allegro.pl/narty-rossignol-zenith-z3-170-cm-i1943408501.html

http://allegro.pl/narty-atomic-metron-8-2-dl-182-cm-i1920584268.html

http://allegro.pl/salomon-x-wing-8-174cm-r16-7-stan-idealny-i1941321928.html

http://allegro.pl/salomon-x-wing-10-178cm-i1939862384.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie najbardziej odpowiadające Twojej fizjonomii/nie wiem czy umiejętnością/ pasują salomon x-wing 10 178 cm.Narty te prawdopodobnie pochodzą z sezonu 06/07,a określenie ,że krawędzie dość grube-nie jest określeniem precyzyjnym.Sprzęt raczej na góra 2 sezony,ale można sprawdzić ich rzeczywisty stan techniczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kup sobie buty:)

a narty codziennie bierz inne z wypożyczalni, po sezonie kupisz sobie jakieś używane a po sezonie taniej niż przed,

wiem oco chodzi: swoje narty nawet najgorsze będą lepsze od tych z wypożyczalni i ta potrzeba kupna nie do odparcia :) hahah mam/miałem to samo, może taki wiek (19),

też mnie tak piliło dwa lata temu i sobie kupiłem elane waveflexa slx(dzięki Bogu trafiłem okazję za 4 stówki po czym sprzedałem drożej) następnie się okazało że to w ogóle nie dla mnie i rok temu kupiłem legenda 8000 no a teraz skończyłem na dirty bears-ach,

jeśli masz zapędy typu jakaś trasa mały dropik coś lekko poza trasą to salomon lord na pierwszy ogień ten z 2009 (chyba już miały rockery) obowiązkowo(450-550 zł z wiązaniami można dostać)

jeśli tylko trasa to na twoim miejscu jakbym miał brać to bym brał coś allmountain bo są poprostu all i tyle fajne i wygodne, race-owej nie bo to trzeba się wyginać i przynajmniej mnie to męczyło, a najlepiej to tak jak już ci inni forumowi koledzy pisali to najłatwiej, najlepiej zrobić listę kilku nart które cię interesują i posprawdzać je na stoku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co myslicie o tych fisherach?

http://allegro.pl/narty-fischer-progressor-9-170-cm-2009-rok-i1943721833.html Jest to długość 170 i spotkałem się z opiniami, że będzie to za krótka narta ale też z takimi które mówią, że ta długość jest akurat dla mnie. Sam już nie wiem :) jak możecie to ocenice narty i wypowiedzcie sie na temat długosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli ogolnie mowiąc, szukać nart od długości 175?

Jeśli to miałaby być narta slalomowa SL to może być 165-170 cm,ale Ty szukasz allround/allmountain!.Proggresor 9 to narta dynamiczna i szukająca raczej dłuższego skrętu,dlatego przy Twoich parametrach będzie nerwowa i będziesz się męczył/nie będzie stabilna przy większych prędkościach/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...