skionline.pl sprzęt narciarskitechnologie
Technologie: narty
3D - narty - Dynastar
W centralnej części rdzenia, gdzie działa mniejsza siła nacisku wywiercono otwór. Narta posiada wzmocnienia na zewnątrz – konstrukcja taka powoduje, że energia efektywniej przekazywana jest na krawędzie. W efekcie narta jest również lżejsza i łatwiejsza w prowadzeniu. Titanalowa, pokrywająca nartę warstwa dopasowana jest kształtem do rdzenia.
Główne zalety – niska waga / dobre trzymanie / dobry kontakt narty ze śniegiem
3D Race Monocoque - narty - Salomon
Wzmocniona konstrukcja 3D Monocoque. Technologia, dzięki której przekaz sił następuje szybko i bezpośrednio; poprawia trzymanie krawędzi.
3D Sport Monocoque - narty - Salomon
W konstrukcji 3D Monocoque stosuje się warstwy włókien tworzące szerokie ramiona. Technologia ta gwarantuje doskonały przepływ sił, oraz precyzyjne trzymanie krawędzi oraz zapewnia płynną, harmonijną jazdę.
3Matrix - narty - Blizzard
Taliowanie i konstrukcja są zaprojektowane i zaadaptowane by pracować w harmonii podczas jazdy w skręcie.
3D Tip-Tail ROCKER:

Kształtowany trójwymiarowo rocker
- wysoka stabilność
- łatwe prowadzenie

Dynamiczne taliowanie:
Dynamiczna geometria taliowania idealnie dopasowana do profilu 3D Rocker
- autokinetyka
- idealne trzymanie krawędzi

echnologia Spaceframe:
Spaceframe dostosowuje flex i stabilność odpowiednio do dynamicznego taliowania i konstrukcji 3D rockera
ABS Sidewalls - narty - Salomon
Ściany boczne wzmacniają krawędzie i sprawiają, że cała konstrukcja narty jest bardziej solidna i odporna na uszkodzenia. Technologia, którą docenią wszyscy amatorzy zabawy w parku.
Accelerator - narty - Fischer
Jest to płyta sprzężona z nartami za pomocą ramion osadzonych na elastomerach i śrub zajmujących elipsoidalne otwory. Głównym zadaniem Acceleratora jest przekazywanie ruchów sterujących narciarza bezpośrednio do krawędzi pracującej narty. Pozwala to na harmonijne wejście w skręt i dynamiczne przyspieszenie przy wychodzeniu z niego, bez utraty kontroli nad nartami nawet przy bardzo dużej prędkości. Ponadto płyta ta doskonale tłumi drgania i wygasza nadmierne ugięcia nart w osi pionowej powstające po wyjściu ze skrętu
Ace Arrow Technology - narty - Elan
Technologia Ace Arrow umożliwia wycinanie skrętów z niespotykaną dotąd precyzją. Technologia Arrow polega na wykorzystaniu specjalnie ukształtowanych płyt oraz tytanowych warstw, które harmonijnie ze sobą współpracują. W efekcie narty są wyjątkowo sprężyste, precyzyjne i zwinne. Wykonana z karbonowego kompozytu płyta o profilu camber jest przytwierdzona do nart i działa jak generator siły, która dalej przekazywana jest na dzioby i piętki. Górna, przypominająca kształtem strzałę warstwa tytanu gromadzi i przetwarza energię, co umożliwia mocne dociśnięcie krawędzi. Niżej umieszczona, również przypominająca strzałę, warstwa tytanu sprawia, że narty są szybkie, stabilne i błyskawicznie inicjują skręty.
Activator - narty - Rossignol
Coraz krótsze narty oraz nowa slalomowa technika jazdy powodują bardzo częstą utratę równowagi narciarza. Activator, czyli elastyczna strefa narty umiejscowiona za płytą powerpulsion, pomaga narciarzowi w utrzymaniu równowagi. Działa jak sprężyna.
W pierwszej fazie skrętu Activator kompensuje energię, wychodząc ze skrętu energia jest oddawana i pozwala utrzymać pozycje narciarza w równowadze.
Active Platform - narty - Rossignol
Zintegrowana z nartą płyta, zapewniająca jej naturalną elastyczność. Podnosi pozycję narciarza, ułatwiając i poprawiając kontrolę nad jej całą długością. Płyta stanowi kombinację materiałów o różnych właściwościach. Z jednej strony usztywnia nartę w środkowej części, dzięki czemu otrzymujemy lepsze trzymanie krawędzi na twardym śniegu, z drugiej strony, dzięki zastosowaniu warstwy elastycznej wiskozy, filtruje drgania przechodzące z narty na nogę narciarza.
Aeroshape - narty - Fischer
Optentowana technologia Aeroshape sprawia, że narta jest lżejsza i dzięki specjalnej konstrukcji rdzenia i powłoki także bardziej stabilna. Oto w jaki sposób narta Fischer Aeroshape oferuje lepszą wydajność w podejściach razem z poprawieniem osiągów w zjazdach.
więcej
poprzednie1 - 10 z 357następne
Technologie
Narciarstwo alpejskie
Narciarstwo klasyczne
Gogle narciarskie
Odzież
Dobierz sprzęt