skionline.pl sprzęt testy
Testy sprzętu
Test - buty narciarskie Fischer Ranger Free 130
Wraz ze wzrostem zainteresowania skituringiem i szerzej rozumianym narciarstwem pozaprasowym, coraz więcej firm oferuje narciarzom buty, w których można zarówno podchodzić do góry, jak i dynamicznie zjeżdżać z dala od utartych (czytaj - przygotowanych) tras. Po latach dominacji na rynku produktów firm Dynafit, La Sportiva i Scarpa, do "ataku" przystąpili także główni producenci sprzętu zjazdowego, oferując obecnie bardzo konkurencyjne produkty. W tym roku tego rodzaju produkty znajdziemy u Fischera w nowej kolekcji Ranger Free. Oto krótki przegląd "pierwszego spojrzenia" na najsztywniejszy i najlżejszy but z tej linii - Ranger Free 130.
TEST - Fischer RC4 The Curv DTX - mania skręcania
Nowa linia nart Fischera - The Curv - na łamach skionline.pl gościła już kilka razy. Do tej pory były to jednak przede wszystkim teksty informujące o innowacyjności i zaawansowaniu technologicznym tego produktu. Tym razem jednak miałem przyjemność przetestowania ich na stoku, w czasie kilku dni jazdy. Reklamowane jako niewiarygodnie dynamiczne i skrętne - nowe Fischery rzeczywiście takimi są. Na twardym, przygotowanym stoku potrafią zadziwić i wciągnąć w zupełnie inny wymiar jazdy…
TEST - spodnie Leifu i kurtka Henrik - dobrana para od Killteca
Niemiecka firma Killtec znana jest wśród narciarzy z bardzo wysokiej jakości swoich produktów, a także ciekawego i niebanalnego wzornictwa. Odzież narciarska producenta spod Hamburga jest od wielu lat obecna na polskim rynku i cieszy się zasłużonym uznaniem klientów. W tym sezonie mieliśmy okazje testować spodnie i kurtkę narciarską Killtec, a swoimi spostrzeżeniami z użytkowania ubrań narciarskich dzielimy się w niniejszym artykule.
TEST - Buty narciarskie Fischer RC Pro 100 Thermoshape - załóż i jedź
Znalezienie idealnego buta za rozsądną cenę, to stan pożądany przez każdego narciarza. Poszukiwania modelu, który będzie maksymalnie wygodny, a przy tym zapewniał będzie dobrą kontrolę nad nartami w zróżnicowanych warunkach najczęściej rozpoczynamy na wyższej półce cenowej, gdzie dominują technologie termoformowalnych skorup. Coraz częściej jednak buty w przedziale cenowym oscylującym wokół 1000 PLN zapewniają komfort i dobre możliwości kontroli jazdy. Przetestowaliśmy pod tym względem buty Fischer RC Pro 100 Thermoshape, które reprezentują nowe podejście firmy do sprawy personalizacji buta narciarskiego.
zobacz więcej testów
Test nart 21/22
Atomic
- Cloud 9
- Cloud C12 SERVO
- Redster G9 Revo
- Redster X5
- Redster X9 S REVO
- Vantage 82 TI
Blizzard
- Brahma 82
- Firebird TI
- Firebird WRC
- Phoenix R 14 Pro
- Phoenix S R13 Ti
- Thunderbird R 15
Dynastar
- E Lite 5
- E Lite 9
- Speed 4x4 763
- Speed 563
- Speed 763
- Speed Course Master GS
Elan
- ACE GSX Fusion X
- Ace SCX Fusion X
- ACE Speed Magic
- Amphibio 16 Ti
- Insomnia 16
- Wingman 82 CTi
Fischer
- RC ONE 82 GT
- RC4 Worldcup RC Pro
- The Curv
- The CURV DTI
- The CURV DTI WS
- The Curv DTX WS
Nordica
- Belle DC 72
- Belle SL
- Dobermann GSR RB
- Dobermann Spitfire 70 Pro
- Spitfire 70 Ti
Rossignol
- Experience 82 Ti
- Hero Elite LT Ti
- Nova 10 Ti
- Nova 14 Ti
- React 10 TI
- React 8 Basalt
Salomon
- S/Force 80 Ti Pro
- S/Max 8
- S/Max W 8
- S/Max W Blast
- S/Race Pro
- S/Race Rush GS
Stöckli
- Laser AR
- Laser GS
- Laser MX
- Laser SX
Völkl
- Deacon 74
- Deacon 84
- Deacon XTD
- Flair 76 Elite
- Flair SC Carbon
- Racetiger GS Master
Testy 21/22
Inny sezon:
WorldSkitest 19/20