skionline.pl sprzęt testy
Testy sprzętu
Ochrona przed słońcem na desce, na rowerze, w trakcie wędrówek
Z odzież norweskiej firmy Helly Hansen korzystam od dłuższego czasu, głównie w zimie, ale od dwóch lat używam także produktów z logo HH latem. W trakcie wędrówek w górach, pływania na desce lub kajakiem, a czasami na rowerze, sprawdzałem jakość koszulek z linii Solen Sun Protection. Wszystkie te aktywności łączy fakt, że wystawiamy się na działanie promieni słonecznych, czyli promieniowania UV oraz wyższe temperatury. Dlaczego, moim zdaniem, warto używać odzieży Solen, dowiecie się poniżej.
Test - buty narciarskie Fischer Ranger Free 130
Wraz ze wzrostem zainteresowania skituringiem i szerzej rozumianym narciarstwem pozaprasowym, coraz więcej firm oferuje narciarzom buty, w których można zarówno podchodzić do góry, jak i dynamicznie zjeżdżać z dala od utartych (czytaj - przygotowanych) tras. Po latach dominacji na rynku produktów firm Dynafit, La Sportiva i Scarpa, do "ataku" przystąpili także główni producenci sprzętu zjazdowego, oferując obecnie bardzo konkurencyjne produkty. W tym roku tego rodzaju produkty znajdziemy u Fischera w nowej kolekcji Ranger Free. Oto krótki przegląd "pierwszego spojrzenia" na najsztywniejszy i najlżejszy but z tej linii - Ranger Free 130.
TEST - Fischer RC4 The Curv DTX - mania skręcania
Nowa linia nart Fischera - The Curv - na łamach skionline.pl gościła już kilka razy. Do tej pory były to jednak przede wszystkim teksty informujące o innowacyjności i zaawansowaniu technologicznym tego produktu. Tym razem jednak miałem przyjemność przetestowania ich na stoku, w czasie kilku dni jazdy. Reklamowane jako niewiarygodnie dynamiczne i skrętne - nowe Fischery rzeczywiście takimi są. Na twardym, przygotowanym stoku potrafią zadziwić i wciągnąć w zupełnie inny wymiar jazdy…
TEST - spodnie Leifu i kurtka Henrik - dobrana para od Killteca
Niemiecka firma Killtec znana jest wśród narciarzy z bardzo wysokiej jakości swoich produktów, a także ciekawego i niebanalnego wzornictwa. Odzież narciarska producenta spod Hamburga jest od wielu lat obecna na polskim rynku i cieszy się zasłużonym uznaniem klientów. W tym sezonie mieliśmy okazje testować spodnie i kurtkę narciarską Killtec, a swoimi spostrzeżeniami z użytkowania ubrań narciarskich dzielimy się w niniejszym artykule.
zobacz więcej testów
Test nart 22/23
Atomic
- Cloud C12 Revoshock C
- Cloud C9
- Redster Q 9.8
- Redster Q6
- Redster S9
Blizzard
- Brahma 82
- Firebird SRC
- Firebird TI
- Phoenix R 14 Pro
- Phoenix R13 CA
Dynastar
- E Lite 7
- E Lite 9 Konect
- M-Pro 85 Open
- Speed 563 Konect
Elan
- ACE SLX Fusion X
- ACE Speed Magic
- Amphibio 14 Ti Fusion X
- Insomnia 14 Ti
- Wingman 82 CTI
Fischer
- RC ONE 82 GT
- RC4 WC SC Pro
- The CURV DTI
- The CURV DTI WS
- The CURV DTX WS
Nordica
- BELLE 72 CA
- BELLE SL FDT
- Dobermann SLR RB FDT
- Dobermann Spitfire 80 RB
Rossignol
- Experience 82 TI
- Hero Elite ST Ti
- Nova 14 Ti
- Nova 8 CA
- React 8 CAM
Salomon
- S/Force Ti 80 Pro
- S/Max 8
- S/Max N°12
- S/Max N°8
- S/Race SL Pro
Stöckli
- Laser MX
- Laser SL
- Montero AR
Völkl
- Deacon 75 Black
- Deacon 84
- Flair 76 Elite
- Flair SC Carbon
- Racetiger SL
Testy 22/23
Inny sezon:
WorldSkitest 19/20