skionline.pl sprzęt narciarskitechnologie
Technologie: wiązania narciarskie
ABS (Anti Blocking System) - wiązania narciarskie - Tyrolia
Dzięki zastosowaniu podkładki ABS (Anti Blocking System) zminimalizowana została możliwość zaklinowania się buta w wiązaniu. But w wiązaniu opiera się na bezkońcowym pasku wykonanym z polimeru przesuwającym się po teflonie. Układ pasek – teflon jest uszczelniony, co zapobiega zatarciu. Rozwiązanie to samodzielnie oczyszcza spód buta i wierzchnią część wiązania.
ABS System - wiązania narciarskie - Fischer
W wiązaniach wyposażonych w system ABS but opuszcza wiązanie bez możliwości jakichkolwiek zaczepów w sposób płynny. Rozwiązanie to zapewnia wypięcie z najwyższym współczynnikiem bezpieczeństwa, nawet przy bucie zniszczonym, zanieczyszczonym lub zaśnieżonym od spodu.
AFC 2 - wiązania narciarskie - Look
AFC 2 - ruchoma płytka, ograniczająca współczynik tarcia kinetycznego pomiędzy podeszwą buta a wiązaniem podczas bocznych wypięć - zwiększone bezpieczeństwo.
AFC Plus - wiązania narciarskie - Look
Technologia opracowana przez dział racing'u. Poprawia trzymanie się na krawędziach, zwiększa przepływ energii, co daje jeszcze lepszą precyzję i maksimum ochrony.
AFD Ruchoma Płytka Poślizgowa - wiązania narciarskie - Marker
System prawie całkowicie niewrażliwy na czynniki zwiększające tarcie pomiędzy butem a wiązaniem w czasie jego wypięcia. Ruchoma płytka poślizgowa przesuwa się razem z czubkiem buta. Zniszczona i zabrudzona podeszwa oraz waga narciarza, przy skrajnie niekorzystnym zbiegu okoliczności, w tym systemie zwiększają siłę wypięcia nie więcej niż o 10% w stosunku do jej początkowej nastawy.
Co jest nieosiągalnym wynikiem dla rozwiązań konkurencyjnych.
AIS - wiązania narciarskie - Look
Płyta AIS została skonstruowana specjalnie na potrzeby nart Driver. Pozwala na centralne ugięcie nart, łagodniejszą i łatwiejszą transmisję sił. Oznacza to, że narty są bardziej wybaczające i łagodniejsze. Płyta wyposażona została w system szybkiego montażu AIS.
AIS - technologia - wiązania narciarskie - Look
Autodrive Integrated System (AIS), unikalne rozwiązanie integrujące narty i wiązania, powstałe w wyniku ścisłej współpracy pomiędzy firmami Look i Dynastar.
- Konstrukcja aktywnej płyty bazuje na technologii Autodrive, zapewnia naturalne ugięcie narty i możliwość szybkiego zamontowania wiązań bez potrzeby wiercenia otworów.
- Autodrive Integrated System pomaga narciarzom pełniej wykorzystać zalety technologii Autodrive
- System ten umożliwia montaż w czasie nie przekraczającym 1 minuty.
AIS PLUS - wiązania narciarskie - Look
Oparta na technologii Autodrive płyta AIS Plus oferuje unikalne rozwiązania:
- Zamocowana na stałe przednia część płyty poprawia precyzję prowadzenia nart w skręcie.
- Płyta AIS Plus zamocowana jest w tylnej części na tzw. pływających śrubach pozwalając narcie na naturalne ugięcie i dające silne odbicie.
- Warstwa absorbująca drgania filtruje je ułatwiając kontrolę i poprawiając płynność.
- Płyta wyposażona została w system szybkiego montażu AIS.
Autofit - wiązania narciarskie - Salomon
Wkład wstępnie formowalny, zapewniający anatomiczne obejmowanie stopy dzięki zastosowaniu samomodelującej się warstwy specjalnej pianki dostosowującej (w trakcie użytkowania) wnętrze wkładu do kształtu stopy narciarza. Wysoki komfort użytkowania.
Automatic Wing & Toe Adjustment - wiązania narciarskie - Salomon
Dopasowanie skrzydełek i wysokości przedniej części do butów nie wymaga regulacji. Wystarczy wpiąć buty i ruszać na stok.
poprzednie1 - 10 z 63następne
Technologie
Narciarstwo alpejskie
Narciarstwo klasyczne
Gogle narciarskie
Odzież
Dobierz sprzęt