Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Nowy Stok w Świętokrzyskim


marboru

Rekomendowane odpowiedzi

Nowy stok w Świętokrzyskiem! Na nartach pojeździmy w Konarach

W Konarach w podsandomierskiej gminie Klimontów przygotowywany jest porządny stok z wyciągiem narciarskim. Wszystko wskazuje na to, że jeszcze w tym sezonie będzie można pojeździć na nartach.

W ten sposób kończy się monopol Bałtowa i podkieleckich stoków. Do Konar, niewielkiej miejscowości w gminie Klimontów pod Sandomierzem prawdopodobnie będą ściągały tłumy, nie tylko z powiatu sandomierskiego. Do Konar blisko jest z województwa podkarpackiego. Stok narciarski na wyciągnięcie ręki mają mieszkańcy ościennych powiatów staszowskiego i opatowskiego.

- Do Bałtowa już nie pojadę – zapowiada Grzegorz, mieszkaniec Sandomierza, fan nart. – Bliżej mam do Konar. Tylko trzydzieści kilometrów od miejsca w którym mieszkam będę miał, wygląda na to, niezłe miejsce do jeżdżenia. Co prawda nie jest to stok jak w Tatrach, ale dobre i to na szybkie wypady w weekendy.

Przygotowania na stoku idą pełną parą. Widać już słupki pod wyciąg, który będzie miał około 400 metrów długości. Docelowo powstanie tu dwukondygnacyjny budynek z częścią gastronomiczną, hotelową, poczekalnią i wypożyczalnią sprzętu narciarskiego o powierzchni pół tysiąca metrów kwadratowych.

Powstanie plac parkingowy na około 150 miejsc dla samochodów osobowych. Jak wynika z dokumentacji udostępnianej na stronie internetowej Urzędu Gminy w Klimontowie, inwestorem jest firma budowlana Instal Jar Spółka Jawna Ireneusz Jarosz i Stanisław Słowik z siedzibą w Lenarczycach (gmina Obrazów, powiat sandomierski).

Konary to niezwykle malownicza miejscowość z jednej strony położona nad doliną rzeki Opatówki. Według legendy rycerz Konar po 1241 roku, w czasie rozbicia dzielnicowego rozpoczął budowę zamku obronnego i w jego pobliżu założył osadę. Konary znane są też z bitwy, którą od 16 do 25 maja 1915 stoczyła tu 1. Brygada Legionów Marszałka Józefa Piłsudskiego. Bitwę upamiętnia pomnik przy drodze wojewódzkiej 758. Przez wieś przechodzi czerwony szlak turystyczny z Gołoszyc do Piotrowic. W Konarach zachowały się też fragmenty murów i dolnych części budowli rycerskiego zamku, który ostatecznie zniszczono podczas walk legionistów z wojskami rosyjskimi.

Do Konar najlepiej dojechać z Klimontowa, kierując się drogą wojewódzką numer 758 w stronę Ujazdu (zamek Krzyżtopór) i Iwanisk. Można dojechać też od strony Opatowa, kierując się na Staszów i w Iwaniskach skręcając w lewo do Klimontowa.

Żródło + Fotka nowego Stoku : http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/article?AID=/20111102/POWIAT0109/971812493

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze, ale 400m to chyba trochę mało. W G. Świetokrzyskich w Krajnie stok ma coś koło 800m, w Bodzentynie 700m, Telegraf -coś koło 650m, Niestachów oraz Tumlin-po około 500m. Nowy stok nie będzie konkurencją. Mnie marzy się stok na północnej stronie Radostowej. Tam i 1500 m trasę wytyczyć można. Do tego w sąsiedztwie rzeka Lubrzanka do naśnieżania. Gdyby tak zrobić tam krzesło na sam szczyt i dołożyć ze 2 orczyki... Nie wspomnę już o wyciagu na Lysą Górę (Święty Krzyż) po północnej stronie. Ale byłaby atrakcja, i w zimę i latem. A na szczycie 4gwiazdkowy hotel....Po 3 latach od otwarcia w Słupi i okolicy działki podrożałyby 5 krotnie. Powiecie niemozliwe, park narodowy, Puszcza Jodłowa.. Tylko że jodeł w tej puszczy już nie ma od około 20 lat. Choroby drzew, korniki i cementownia Nowiny zrobiły swoje. Czy jest sens dalej udawać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy będzie możliwość wykupienia lekcji nauki jazdy na nartach, bo postawił bym pierwsze kroki na stoku ale wiem, że samemu nie nauczę się jeździć ładnie technicznie.

Bardzo dobry pomysł że dzieciaki będą miały co robić w zimie, super

A wie ktoś czy będzie wypożyczalnia sprzętu narciarskiego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jakiej wysokości n.p.m. ten stok się znajduje. Chyba nie więcej jak 550 no może 600 m.n.p.m. . Przy naszych kapryśnych zimach i przy średnich temperaturach dla woj świętokrzyskiego (około minus 3 w styczniu) będą zimy ,w których będzie czynny ze dwa tygodnie w sezonie. Może to ma sens, ale czy się komuś opłaca? No ,ale skoro w Bytomiu gdzie średnia stycznia jest powyżej minus 2 podobny stok funkcjonuje już dobrych parę lat to chyba jednak dobra inwestycja.Czy w okolicach Suwałk i Białegostoku ktoś już myśli o budowie małego stoku narciarskiego bo tam to zimy zawsze najmroźniejsze i chyba mniej kapryśne niż w polskich górach? Musze sprawdzić bo może już coś tam funkcjonuje bez rozgłosu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janku, pod tym linkiem znajdziesz wszystkie stoki (mam nadzieję, że lista jest pełna) w "nizinnej" Polsce: http://www.skionline.pl/forum/showthread.php/10092-Ośrodki-narciarskie-w-quot-nizinnej-quot-Polsce./page5

Dzięki . poczytałem.Aż tyle tego. Nie przypuszczałem. Myślałem ,że poza górami to w Polsce jest 10-15 miejsc do zjazdów. Fajne ośrodki na Jurze w woj.śląskim,ale prawie tak samo długo jadę do Ustronia lub Wisły.Sopelek w Katowicach najbliżej ,ale to dla dzieci. Kilka razy byłem w Bytomiu ,ale tam stok tylko około 300m i sporo ludzi . To w sumie czekam na otwarcie tras w Beskidach. Mam dzisiaj wolne i trochę mnie nosi.Narty naszykowane a jechać nie ma gdzie (nie mam auta):mad::Sam wiem ,ze zima będzie ciepła. Decyzja o wyjeździe w Alpy w styczniu okaże się chyba słuszna. A jak trafie na fatalna pogodę i tam tez nie pojeżdżę:frown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki . poczytałem.Aż tyle tego. Nie przypuszczałem. Myślałem ,że poza górami to w Polsce jest 10-15 miejsc do zjazdów. Fajne ośrodki na Jurze w woj.śląskim,ale prawie tak samo długo jadę do Ustronia lub Wisły.Sopelek w Katowicach najbliżej ,ale to dla dzieci. Kilka razy byłem w Bytomiu ,ale tam stok tylko około 300m i sporo ludzi . To w sumie czekam na otwarcie tras w Beskidach. Mam dzisiaj wolne i trochę mnie nosi.Narty naszykowane a jechać nie ma gdzie (nie mam auta):mad::Sam wiem ,ze zima będzie ciepła. Decyzja o wyjeździe w Alpy w styczniu okaże się chyba słuszna. A jak trafie na fatalna pogodę i tam tez nie pojeżdżę:frown:

Możesz kupić sprawne auto na allegro, tylko tak na dojazd. Widziałem prawdziwego malucha i działającego (nie zabawkę) za 50 zł z wysyłką; dowozem. Podkreślam 50 zł i nie pomyliłem się z zerami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...