Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Narta dla nastolatka z ambicjami


mubott

Rekomendowane odpowiedzi

1. Mężczyzna

2. Wiek: 17

3. Waga: ok.70kg

4. Wzrost: 185cm

5. Jak długo jeździsz na nartach: 4/5 sezon

6. Ja się oceniasz wg skali Forum: 6,5 - 7

7. Jakie masz buty: jeszcze nie kupiłem, najpierw narty

8. Jakie masz teraz narty / na jakich już jeździłeś: nie mam swoich nart i nie miałem, jeździłem na nartach z wypożyczalni i jakoś nie zwracałem uwagi na model czy marke

9. Jaki preferujesz promień skrętu, szybkość jazdy: nie mam jeszcze wyrobionego stylu, staram sie jeździć coraz szybciej i chce jeździć coraz lepiej

10. Jakie lubisz trasy, w jakim kraju: do tej pory jeździłem w Polsce i na Słowacji, lubię trasy średnio zaawansowane, w tamtym sezonie jeździłem po muldach, staram się jeździć jak najbardziej równolegle oraz krawędziować ale nadal się ucze robić to coraz lepiej, czasem zapuszczam się na trudniejsze trasy

11. Jak lubisz jeździć, lub jak chciałbyś jeździć: turystycznie jednak staram sie jeździć coraz szybciej

12. Jak z Twoją kondycją, ile dni w sezonie spędzasz na stoku: na stoku spędzam pierwszy tydzień ferii oraz pojedyncze wypady w weekend

13. Możliwości finansowe: Nie stać mnie na jakieś profesjonalne narty mogę wydać poniżej 1000zl najlepiej taniej

Będą to moje pierwsze narty. Chce się rozwijać i jeździć coraz lepiej. Według mnie nie opłaca mi sie kupować nart z jakiejś wyższej półki ponieważ nie spędzam dużo czasu na stoku w sezonie.

Myślałem nad Fisher Progressor 8+ ale nie stać mnie na nówki a używanych nie moge znaleźć w tej cenie.

Edytowane przez mubott
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Mężczyzna

2. Wiek: 17

3. Waga: ok.70kg

4. Wzrost: 185cm

5. Jak długo jeździsz na nartach: 4/5 sezon

6. Ja się oceniasz wg skali Forum: 6,5 - 7

7. Jakie masz buty: jeszcze nie kupiłem, najpierw narty

8. Jakie masz teraz narty / na jakich już jeździłeś: nie mam swoich nart i nie miałem, jeździłem na nartach z wypożyczalni i jakoś nie zwracałem uwagi na model czy marke

9. Jaki preferujesz promień skrętu, szybkość jazdy: nie mam jeszcze wyrobionego stylu, staram sie jeździć coraz szybciej i chce jeździć coraz lepiej

10. Jakie lubisz trasy, w jakim kraju: do tej pory jeździłem w Polsce i na Słowacji, lubię trasy średnio zaawansowane, w tamtym sezonie jeździłem po muldach, staram się jeździć jak najbardziej równolegle oraz krawędziować ale nadal się ucze robić to coraz lepiej, czasem zapuszczam się na trudniejsze trasy

11. Jak lubisz jeździć, lub jak chciałbyś jeździć: turystycznie jednak staram sie jeździć coraz szybciej

12. Jak z Twoją kondycją, ile dni w sezonie spędzasz na stoku: na stoku spędzam pierwszy tydzień ferii oraz pojedyncze wypady w weekend

13. Możliwości finansowe: Nie stać mnie na jakieś profesjonalne narty mogę wydać poniżej 1000zl najlepiej taniej

Będą to moje pierwsze narty. Chce się rozwijać i jeździć coraz lepiej. Według mnie nie opłaca mi sie kupować nart z jakiejś wyższej półki ponieważ nie spędzam dużo czasu na stoku w sezonie.

Myślałem nad Fisher Progressor 8+ ale nie stać mnie na nówki a używanych nie mogę znaleźć w tej cenie.

Jak na 4 sezon na nartach, bez wyrobionego stylu,minimalnej znajomości sprzętu to sobie niezłą ocenę wstawiłeś. Ja jeżdżę trzeci sezon na nartach z grupy allround (Blizzard gforce gthree) czyli nartach uniwersalnych dla lubiącego wolniejsza jazdę starszego faceta. Jesteś młody,lubisz szybkość to fachowcy tutaj ci dobrze doradzą jakie narty masz kupić.Buty trzeba kupić przed lub razem z nartami! Tyle od tez początkującego z 1 w skali forumowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

technicznie dobrze sobie radze w zeszlym roku jezdzilem na zle przygotowanym stoku z muldami i jakos nic mi nie bylo. Plugiem tez sie nie slizgam wiec mysle ze 6 jest dobra ocena. Moze jakies konkretne modele nart a nie komentarze?

Jedna rada już była . Najpierw buty potem narty lub razem komplet. Reszta od ekspertów ,których jest tu kilku. Widocznie są teraz zajęci. Źle przygotowane stoki to w Polsce normalna rzecz. Oceniasz się na 6 . O.K. Widocznie jesteś zdolny :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z butami to dobra rada, bez dobrze dopasowanych, własnych butów daleko nie zajedziesz. Poszukaj czegoś o flexie 80-90 - byle wygodne i nie za duże (ale i nie za ciasne). Narty dla Ciebie to każdy allround lub allmountain w długosci 175cm, modeli mnogosc, jak nie Progressor to podobne są Elan Speedwave 12, Salomon 24 hours albo 24 Daytona, Fischer Zenith 6 (albo Z 76), Head Icon TT 60, Fischer Viron 6.6 albo narty przed 3-4 sezonów z podobnej półki, jak w dobrym stanie znajdziesz to za 400-500zł kupisz i na buty też powinno starczyć.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosiłbym aby ponizszy post przenieść do tamatu: "Warunki w Polsce" bo Jasiu tez sie tam wypowiedział a post ma tylko w niewielkim stopniu charakter polemiczny a bardziej informacyjny.

Cześć

Jedna rada już była . Najpierw buty potem narty lub razem komplet. Reszta od ekspertów ,których jest tu kilku. Widocznie są teraz zajęci. Źle przygotowane stoki to w Polsce normalna rzecz. Oceniasz się na 6 . O.K. Widocznie jesteś zdolny :smile:

Janku skąd Ty bierzesz ta normę?? W zeszłym sezonie odbyłem rajd po stokach Podhala: Małe Ciche, Kluszkowce, Białka, Witów, Gubałówka, Jurgów, Bukowina i pewnie coś tam jeszcze. Ferie do południa i po południu. Wszystkie stoki były przygotowane dobrze lub bardzo dobrze. Niewielkie odsypy, pomimo braku opadów niewiele zalodzeń, praktycznie żadnych przetarć. Byłem również na paru stokach w Wisle i wrażenia podobne.

zapomniałem o Harendzie i Nosalu. harenda - jak zwykle zreszta bardzo dobrze, Nosal jak zwykle nie do konca ale bez żadnej tragedii.

Co więcej - jestem zdania, że gdyby przcietny stok w Alpach miał do przeniesienia tyle luda co nasze górki nie wytrzymałby nawet połowy czasu jazdy.

Nie jest tak źle naprawdę.

Serdecznie pozdrawiam

Edytowane przez Mitek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...