Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Kupiłem narty dla dziecka wiązania sa o 0,5 cm za duże w stosunku do butów.


estor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kupiłem narty dla dziecka 130 cm

buty mam 277mm

wiązania miał być teoretycznie od 275

jednak but nie zakleszcza się tak jak powinien . trzeba by wiązanie zwężać .

Jaka rada czy jest to możliwe czy jestem wstanie sam to zrobić ? czekam na poradę jak ruszyć temat z góry dziękuje .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli naprawdę się nie da to są dwa rozwiązania albo zamontować płyte , nowe dziury i z przodu i z tyłu, albo przesunąć tylko przód albo tył wiązania ale chyba lepiej tył :), stare dziury trzeba zakołkować , nie jest to trudne ale jeśli tego nigdy nie robiłes to lepiej się z tym udać do serwisu :) ,

ps, narty nowe czy używane ? może dałoby się je wymienić na inne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

buty ma na ten sezon i już trochę zapasu to nie wchodzi w grę

Sprawdź dokładnie czy użyłeś wszystkich regulacji w wiązaniach. Podaj dokładnie, ktory to model markera.

Sprawdź (wyjmując botek i dokładnie go przymierzając) jaki jest "zapas". Pmaiętaj, że u dzieci zazwyczja nigdy buty nie sa spasowane na maxa. Często kupuje sie większe buty aby uniknąc wydatków itd. Nie uważam tego za wielki błąd tym bardziej, że pewnie 80-90 % narciarzy amatorów w za duzych butach jeździ. Może da radę bez dziurowania bo wtedy narty juz praktycznie do śmieci "po uzyciu"

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dziecjko jeździ słabo lub nieco lepiej niż słabo to moim zdaniem bez różnicy. Miałem kiedyś w Atomikach wiązania przestawiane +- 1cm do przodu i tyłu i na łagodnych stokach różnica była wyczuwalna ale nie rzutowała jakoś strasznie na jazdę, po prostu przy przesuniętych wiązaniach do przodu jeździ się trochę wolniej (słabiej narty przyspieszają) i jakby nieco łatwiej, trzeba tylko dziecku kontrolować siadanie na tyłach bo wtedy można to robić bardziej bezkarnie, przy przesuniętych do tyłu na odwrót, ty przesuniesz tylko przód więc to raczej niewiele zmieni. Daj narty do serwisu, może im sie uda bez wiercenia to skorygować

Edytowane przez mihumor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety trzeba podejść do sprawy indywidualnie. Lepiej przesunąć czy to tył czy przód o nieco więcej niż 1 cm, tak aby otwory nie były zbyt blisko siebie. Potem wyregulować tył. Przekręcając przód zmieniamy nieco charakter narty. W Twoim przypadku byłoby to przesunięcie przedniego wiązania do tyłu czyli narta robi się nieco mniej skrętna, ale dziecko może tego zupełnie nie zauważyć. Zdaj się ostatecznie na poradę serwisanta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie upieram się po prostu mam mało czasu a tam gdzie sie dodzwoniłem to nawet nie zrobią mi tego na miejscu, a mam w firmie pracownika , który potrafi robić wszystko , ma swój warsztat i robi takie cuda które można by opatentować , co do przesunięcia nie mam obaw że zrobi to gorzej niż inna osoba która przy okazji prowadzenia serwisu rowerów otworzyła sobie ski serwis , wtedy by było ze robione w serwisie tzn lepiej :) zastanawiam mnie tylko czy przesuniecie ten cm ma znaczenie czy przód czy tył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...